Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Sinemasının Her İzlendiğinde Güldüren En Komik Sahneleri

Videoda Türk Sineması’nda bugüne kadar çekilmiş en komik sahnelerden bazılarını izleyeceksiniz. Bol bol gülmeye hazır olun!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Televizyonda kanalları gezerken Türk filmi gördüğümüzde durup baktığımız pek çok zaman olmuştur. Yeşilçam komedi filmlerindeki en bilindik sahneleri ne kadar izlemiş olursak olalım her izleyişimizde ilk defa izliyormuş gibi tekrar kahkahalara boğuluruz. Ağlatan Türk filmleri hakkında detaylı bir listeyi ise daha önce sizlere vermiştik.

Günümüzden her sene onlarca komedi filmi çekilmektedir. Ancak hepimizin gönlünde eski Türk filmlerinin sıcaklığı apayrı yer tutmaktadır. Videoda özellikle, Kemal Sunal, Şener Şen ve İlyas Salman gibi isimlerin komedi dalında unutulmaz replikleri karşımıza çıkıyor. Bu isimlerin sinemaya verdiği emekleri sadece bu içerik ile anlatmamız mümkün değil. Her biri için ayrı ayrı süresi saatleri bulan videolar hazırlayabiliriz.

Oynadığı karakterle özdeşleşen oyuncular arasında yer alan Kemal Sunal’ın, Şaban karakteri ile yarattığı onlarca film yıllar sonra bile sürekli izlenmeye devam edecektir. Videonun sonunda izleyebileceğiniz Kibar Feyzo filminde zamanın yönetimlerine çok sert eleştirilere rastlayabilirsiniz.

Şener Şen’in can verdiği sayısız karakter, aslında bizim içimizde olan insanları beyaz perdeye yansıtmıştır. Sayısız kimliğe bürünen büyük oyuncuyu izlerken, günlük hayatta karşılaştığımız insanları gördüğümüz hissine kapılırız. Usta oyuncu videoda bir gün askerdeki aksi komutanımız oluyor, bir gün kızımızı inatla isteyen aşık bir adam, başka bir gün ise palavra atmaktan zevk alan birisine bürünüyor. Günlük hayatta bindiğimiz dolmuşun şoförünü yine o, kendi mizacı ile anlatıyor.

Yeşilçam’daki komedi filmlerine baktığımızda sadece oyuncular değil, ölümsüzleşmiş filmlerle karşı karşıya geliriz. Hababam Sınıfı gibi artık efsaneleşmiş filmler günümüzde tekrardan çekilmiş olsa da izleyicilerin gönlünde eski o zamanlarda çekilmiş serinin yeri bambaşkadır. Hababam Sınıfı filmindeki meşhur müfettiş sahnelerinin taklitlerini bile kendi aramızda çok kez yapmışızdır. Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Tarık Akan, Münir Özkul ve Adile Naşit’in bizlere bıraktığı bu samimi miras yıllar sonra bile değerini koruyacaktır.

Bakınız: Yerli – Yabancı En İyi Gençlik Filmleri

Çoğunlukla macera ve drama filmleri ile karşımıza çıkan, sert bakışları ile zihnimizde yer etmiş, Türk Sinemasının büyük jönlerinden Kadir İnanır, çok fazla komedi filmi olmasa da videoda izlediğiniz Ceza filmindeki sahnesi ile güldürmeyi başarıyor.

Bugünlerde vizyona giren Türk filmlerinin ardı arkası kesilmemektedir. Ancak hepimizin gönlünde eski Türk filmlerinin içimizde yarattığı samimiyet hissi kaybolmayacaktır. Bundan onlarca sene sonra bile bu sahneleri yeniden izliyormuş duygusuyla tekrar tekrar hatırlayacağız. Bu bağlamda sinemaya ömrünü vermiş efsane oyuncularımızdan hayatını kaybedenleri minnetle anıyor, yaşayanlara ise uzun ömürler diliyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın