Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Telegram’a Kişiler Arasında Etkileşimi Artıran Yeni Özellikler Eklendi

WhatsApp’ın alternatifi konumunda olan Telegram’a gelen yeni güncelleme ile yakındaki kişileri görmek mümkün olacak.
Telegram’a Kişiler Arasında Etkileşimi Artıran Yeni Özellikler Eklendi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olarak WhatsApp, daha sonrasında ise Messenger’i gösterebiliriz. Facebook’un sunmuş olduğu mesajlaşma uygulamaları milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Bununla beraber farklı uygulamaların kullanım oranında yaşanan yükseliş gözlerden kaçmıyor. Rus yapımı Telegram ise bu uygulamalar arasında başı çekiyor.

Uçtan uca şifreleme yöntemi ile güvenli mesajlaşma imkanı sunan Telegram, bazı özellikleri ile kullanıcılara daha özgür bir ortam sağlıyor. Uygulamaya belirli zaman aralıkları ile gelen güncellemeler, pek çok yeni özelliği beraberinde getiriyor. Uygulamaya gelen son güncelleme ile kullanıcılar yakındaki kişileri görme imkanı bulacak

Telegram 5.8 Güncellemesi Yayınlandı

Telegram 5.8 Güncellemesi Yayınlandı

Son dönemde popülerliği hızla artan Telegram, 5.8 güncellemesine kavuştu. Yeni güncellemede pek çok yeni özellik ve iyileştirme mevcut. Bunlardan en dikkat çekeni ise ‘Yakındaki Kişiler’ özelliği oldu. Konum tabanlı olarak çalışacak özellik ile kullanıcılar kendilerine yakın kişileri görme imkanı bulacak. Bu özellik kullanıcının opsiyonuna bırakılmış ve gerekli ayarların aktif hale getirilmesi gerekiyor.

Konumları nedeniyle bulunmak istemeyen kişiler bu özelliği kapalı konumda tutabilir. Bununla beraber ekranın sol üst bölümünde “Kişilere Ekle” sekmesi göze çarpıyor. Bu özellik ile mesajlaşılan kişinin numarası kayıtlı değilse, bu sekme ile hızlı bir şekilde rehbere eklemek mümkün oluyor.

Bununla beraber arayüzde yapılan yenilik ile kişi engelleme özelliği daha kolay erişilebilir hale geldi. Özellikler arasında en dikkat çekeni hiç kuşkusuz yakındaki kişilerin görülebilmesi. Son 5.8 paketinde Telegram’ın kişiler arasındaki etkileşimi arttırmak istediği görülüyor.

Kişi Bulma Özelliği WeChat Uygulamasında Mevcut

Kişi Bulma Özelliği WeChat Uygulamasında Mevcut

Çin merkezli mesajlaşma uygulaması WeChat’i kullananlar, Telegram’a gelen yakındaki kişiler özelliğini hatırlayacaktır. WeChat uygulamasında kullanıcılar kendilerine yakın konumda olan kişileri görebiliyor ve dilerlerse iletişime geçebiliyor. Yani numarası bilinmeyen kişiye mesaj yollamak mümkün.

Bu özellik konser, tiyatro sinema gibi sanatsal etkinliklerde yeni tanışılan kişiler ile iletişime geçmeyi kolay hale getiriyor. Telegram’a gelen güncelleme ile Rehber bölümünden Yakındaki Kişileri Ekle yolunu kullanmak yeterli.

Özelliğin kullanılması için iki tarafın da konum ayarlarını açık halde tutması gerekiyor. Telegram uygulamasına AppStore ve PlayStore üzerinden kullanıcılar sahip olabilirler.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın