Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PUBG Mobile Hile Koruma Sistemini Gerçek Zamanlı Hale Getiriyor

Popüler oyun PUBG Mobile’da hile yapan kullanıcıların önüne geçmek için yeni bir sistem geliştirildi.
PUBG Mobile Hile Koruma Sistemini Gerçek Zamanlı Hale Getiriyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Son yılların en popüler oyunları arasında Battle Royale türündeki PUBG Mobile’ı gösterebiliriz. iOS ve Android platformları üzerinden ücretsiz olarak oynanan oyun dünya genelinde milyonlarca kişiyi peşinden sürüklüyor. Oyunun karşısında Fortnite ve son olarak Call of Duty: Mobile gibi rakipler ortaya çıkmaya başladı. Yine de aktif oyuncu sayısı bakımından PUBG Mobile’ın açık ara lider olduğunu söyleyebiliriz.

Oyun geliştiricisine de büyük kazanç sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan rapor PUBG Mobile’ın 1 milyar dolar gelir elde ettiğini ortaya koydu. Son dönemde oyun daha çok hile yapan kullanıcıların çokluğu ile gündeme geliyor. Geliştiriciler bu durumun önüne geçmek için yeni önlemler almaya devam ediyor. Oyunun masaüstü sürümü Steam koruması sayesinde büyük ölçüde korunuyor. Ancak mobil sürüm için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil.

PUBG Mobile’a Yeni Koruma Sistemi

PUBG Mobile’a Yeni Koruma Sistemi

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından PUBG Mobile, platformdaki oyun deneyimini daha temiz bir hale getirmek adına hilecilere karşı harekete geçiyor. Şirket geliştirdiği yeni sistem ile yapılan hileleri gerçek zamanlı olarak tespit edecek. Şüphe duyulan yazılımlar çapraz algılama sistemi ile oluşturulacak bir veri tabanına aktarılacak.

Tüm hilelerin tek bir alanda toplanması kötüye kullanımın daha kolay bir şekilde tespit edilmesini sağlayacak. Bu da daha hızlı müdahale etme anlamına geliyor. Hile yapan kullanıcıların başvurduğu ilk yöntem korsan yazılım kullanmak oluyor. Anlık raporlama sistemi ise bu yazılımları kolayca tespit edecek. Özellikle ağ gecikmesi gibi olağan dışı durumlara karşı daha etkin bir denetleme sistemi geliştirilmiş olacak.

Oyunun geliştiricisi Tencent Games yeni sistemle ilgili açıklamasında “Oyuncuların, herkes için adil bir oyun deneyimi sağlamak için %100 kararlı olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Her gün çalıştığımız oyundan büyük gurur duyuyoruz ve hile yapanlar tüm çalışmalarımızı küçük düşürüyor. Hile yapanları oyunumuzdan uzak tutmak için mümkün olan yer şeyi yapıyoruz ve yüzlerce ekip üyesini bu iş için adamış durumdayız” ifadelerine yer verdi. Yeni koruma sistemi PUBG Mobile’da ne derece etkin bir koruma sağlayacak bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.