Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pedro Alonso Lopez Kimdir? Seri Katilin Hayatı ve Cinayetleri

Andes Canavarı adıyla anılan Pedro Alonso Lopez, aynı zamanda en çok cinayet işleyen seri katil olarak da bilinmektedir. 300’ün üzerinde kız çocuğunu öldürdüğü tahmin edilen Pedro Alonso Lopez kimdir merak ediyorsanız, bu yazıdan öğrenebilirsiniz.
Pedro Alonso Lopez Kimdir? Seri Katilin Hayatı ve Cinayetleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Pedro Alonso Lopez (bazı kaynaklarda adı Pedro Lopez Monsalve olarak belirtiliyor) gelmiş geçmiş en azılı seri katillerden biri olarak tarihe geçmiştir. 300’ün üzerinde kız ve erkek çocuğunun ölümünden sorumlu olduğu tahmin edilen Pedro Lopez, birkaç kez hapse girmesine rağmen, çok fazla ceza almamış, her defasında salıverilmiştir.

Hatta hapishanede yaptığı bir röportajda kendisini “yüzyılın adamı” ilan etmiş ve iyi davranış sergilediği için serbest bırakılmasının gayet doğru bir karar olduğunu söylemiştir. Gelin, alt başlıklarımızda ömür boyu hapis cezası almasına rağmen tahliye edilip daha sonra da ortadan kaybolan Pedro Alonso Lopez kimdir, detaylıca öğrenelim.

Pedro Alonso Lopez Kimdir? Kısaca Bilgi

Pedro Alonso Lopez Kimdir? Kısaca BilgiPedro Alonso Lopez, Güney Amerika’nın en acımasız ve en çok cinayet işleyen seri katili olarak tanınmaktadır. Dünyanın en fazla insan öldüren ikinci caninin de hasta ruhlu Dr. Harold Shipman olduğunu ayrıca belirtmek isterim. 300’ün üzerinde kız ve erkek çocuğunu katlettiği düşünülen Pedro Alonso Lopez, çıktığı bir duruşmada 100’ün üzerinde çocuğu öldürdüğünü itiraf etmesine rağmen birkaç yıl hapis yatıp daha sonra “iyi halden” serbest bırakılmıştır.

Ted Bundy, Charles Manson gibi sorunlu bir çocukluk dönemi geçiren ve küçük yaşta sokaklarla tanışan Pedro Alonso Lopez, cinayet işleyerek yaşadıklarının intikamını aldığına inanmış, savunmasız küçük çocukların kanını tereddüt etmeden akıtmıştır. Peki, onu bu caniliğe sürükleyen şey ne olmuştur? Pedro Lopez nasıl bir hayat yaşamış, ilk cinayetini nasıl işlemiştir? Hemen aşağıda Pedro Alonso Lopez kimdir sorusunun detaylı cevaplarını inceleyeceğiz.

Pedro Alonso Lopez’in Hayatı

Pedro Alonso Lopez’in Hayatı8 Ekim 1948’de Kolombiya, Tolima, Santa Isabal’de doğmuş Pedro Alonso Lopez. Babası Medardo Reyes o daha doğmadan ölen seri katilin annesi Benilda ise kendisiyle birlikte 13 çocuğu olan bir hayat kadınıymış. Çocukların yedincisi olarak dünyaya gelen Pedro Alonso Lopez, 8 yaşındayken kız kardeşine cinsel istismar uygularken yakalanarak annesi tarafından evden kovulmuş.

Sokaklarda olduğu dönemde, onu kendi evine götürmek isteyen bir adamla gitmiş ama ilk başta yardımsever görünen adam tarafından cinsel istismara ve şiddete maruz kalmış. Anlayacağınız, hayatının ilk 8 yılını fakirliğe, hayat kadını olan bir anneye ve eve gelen farklı farklı adamlarla annesinin birlikteliğine şahit olarak geçirmiş Lopez. Bütün bunlar; bir çocuk için yeterince kötüyken bir de üzerine tecavüze uğramış.

Adamın evinden kaçmayı başaran Lopez, yeniden karanlık ve soğuk sokaklara dönmüş. Çöplerden yiyecek bularak ve dilenerek hayatta kalmaya çalışmış. Bir müddet bu şekilde yaşayan Lopez, 10 yaşındayken Amerikalı bir çiftin onu fark etmesi sonucunda yetimhaneye yerleştirilmiş. Fakat 12 yaşına geldiğinde, erkek bir öğretmeni onu taciz etmiş ve Lopez yetimhaneden de kaçmış.

Pedro Alonso Lopez’in Çocukluğu;

Pedro Alonso Lopez’in ÇocukluğuAraba hırsızlığı yapmaya başlayan Lopez, birkaç yıl bu şekilde yaşamaya devam etmiş. Bu işte gayet iyi olmasına rağmen 18 (bazı kaynaklarda 21) yaşına geldiğinde, tutuklanarak cezaevine gönderilmiş. Ama burada da işler pek yolunda gitmemiş. Hapishaneye girdikten kısa süre sonra 2 mahkum tarafından tecavüze uğramış ve sonrasında hazırladığı bir bıçaklı ikisini de öldürmüş. Nefsi müdafaa olarak belirlenen bu cinayetlerden sonra Lopez’in cezası iki yıl daha uzatılmış.

1978 yılında özgürlüğüne kavuşan Lopez, Peru’ya gitmiş ve burada kendisine küçük kurbanlar aramaya başlamış. Daha çok Kızılderili topluluklardan kaçırdığı kız çocuklarına önce tecavüz ediyor, sonra onları öldürüyormuş. Ancak bir gün Ayachucos kabilesinden 9 yaşındaki bir kız çocuğunu kaçırmaya çalışırken fark edilerek yakalanmış. Kabile onu diri diri yakmak üzereyken, Amerikalı bir misyoner Lopez’in polise teslim edilmesi gerektiğini söyleyerek öfkeli kalabalığı ikna etmiş.

Pedro Alonso Lopez’in Gençlik Yılları; 

Pedro Alonso Lopez’in Gençlik Yılları Peru yetkililerine teslim edilen Lopez, hapse atılmak yerine sınır dışı edilmiş. Ancak bu onu hiçbir şekilde durdurmamış. Ekvador’a dönen Lopez, sık sık Kolombiya’ya gidiyor ve cinayet işlemeye devam ediyormuş. Çocuğu kaybolan aileler gazetelere ilan veriyor ve kendi çabalarıyla suçluları bulmaya çalışıyorlarmış. Nihayet 1980 yılında bir gün Lopez, Ekvador’un Ambato bölgesinde yakayı ele vermiş. Yoğun bir markette satıcı Carlina Ramon’un kızını kaçırmaya çalışırken Ramon ve arkadaşları tarafından yakalanan Lopez polise teslim edilmiş.

Gözaltına alınan azılı seri katil, ilk başta suçunu inkar etse de daha sonra dedektif Pastor Cordova Gudino’nun bir mahkum gibi onunla aynı hücreye girmesi sonucunda bilmeden suçunu itiraf etmiş. Kurbanlarını gömdüğü yeri ve diğer detayları hücre arkadaşı sandığı dedektife anlatan Lopez’in itirafından sonra caninin söylediği yerde 57 (kimi kaynaklarda 53) ceset bulunmuş. Diğer itiraflarıyla birlikte toplam 110 cinayetinin olduğunu itiraf eden Pedro Lopez’in Peru ve Kolombiya’da öldürdüğü kurbanlarıyla birlikte 300’den fazla cinayet işlediği belirlenmiş.

Lopez’in Kurbanlarından Bazıları;

Lopez'in Kurbanlarından Bazıları31 Temmuz 1981’de 57 kız çocuğunun ölümünden suçlu bulunan Lopez, Ambato’da hapse atılmış ve resmi kayıtlara sosyopat olarak geçirilmiş. Fakat Ekvador yasaları gereği sadece 16 yıl hapis cezasına (verilebilecek maksimum ceza buymuş) mahkum edilmiş.

31 Ağustos 1994’te ise “iyi hal” gösterdiğinden dolayı cezasının sona ermesinden 2 yıl önce serbest bırakılmış. Kolombiya’ya gönderilen Pedro Lopez’i yetkililer burada yeniden yargılamak istese de seri katilin akıl sağlığının yerinde olmadığı öne sürülmüş ve 1995’te cani bir kliniğe yatırılmış.

Hapishaneden çıkarken dua ediyor!

Lopez ve Duaları1998 yılında kefaletle akıl hastanesinden çıkan Lopez’den bir daha haber alınamamış. Seri katilin serbest bırakılmasına karşı çıkan kurbanların yakınları ise onun kellesini getirene 250.000 dolar para ödülü vereceklerini açıklamış fakat Lopez yer yarılıp içine girmişçesine ortadan kaybolmuş. Yani yıllardır haber alınamayan seri katilin şu anda nerede olduğuna ya da yaşayıp yaşamadığına dair ne yazık ki hiçbir bilgi bulunmamaktadır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.