Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Partnerinizin İlişkiyi Bitirmek İstediğini Gösteren Sinyaller

Partnerinizin İlişkiyi Bitirmek İstediğini Gösteren Sinyaller
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bir ilişkinin en zor kısmı, aslında o ilişkiyi bitirmektir. Bazı insanlar bu konuda karşı tarafı pek önemsemeden kestirip atabiliyorken, bazıları ne olursa olsun, ilişkiyi bitiren taraf olmak istemez. Her iki durum, iki taraf için de oldukça zordur.

Ayrılmaya çalışan kişinin hareketlerinde bir tutarsızlık olur. Hani öyle bir hal alır ki stresli bir hafta geçirdiği için mi, yoksa sadece bir anlık geldiği için mi öyle davrandığını söylemek bir hayli zordur. En iyi senaryo, bir iki haftalık stresli bir süreç arkasından her şeyin normale dönmesidir. Çünkü ilişkiyi bitirme kararı alan birçok insan, karşı tarafa bir süreliğine zaman tanır. Bu süreç içerisinde işlerin eskisi gibi olup olmayacağını görmeyi amaçlar. Yalnız bu süreç içerisinde kendisi uğraşmazsa zaten işlerin pek eski haline dönmesini istemediğini gösterir. Birçok insan, böyle durumlarda karşı tarafın halinden ve tavırlarından başına ne geleceğinin farkındadır. Kimi bu durumu düzeltmek için uğraşırken, kimi de kendi haline bırakmayı tercih eder. Bunun dışında bir de anlamayan ve sürekli ortalıkta “ne oldu?”, “iyi misin?”, “artık eskisi gibi değilsin” diye karşı tarafı iyice bunaltanlar vardır. İşte, o arkadaşlar yazımıza göz atarak, partnerlerinin ilişkiyi bitirmek istediğini nasıl belli ettiklerini okuyabilirler.

Artık Öncelik Siz de Değildir

Artık Öncelik Siz de DeğildirPartnerinizin sizinle zaman geçirmek istemediğini anladığınız anda, kusura bakmayın ama söylemek zorundayım. İlişkiniz, yaşam destek ünitesine bağlıdır ve fişi çekip çekmemeye karar verecek olan kişi de sizsinizdir.

Düşünsenize, partneriniz sürekli etrafta dolaşıyor ve sizinle hiç ilgilenmiyor. Görüşmek istediğinizde sürekli aile, iş, arkadaşlar ve absürt sorunlardan bahsediyor ve size “yakında her şey düzelecek” tarzı şeyler söylüyorsa o kişi, ilişkiyi kafasında zaten bitirmiştir. Kendisine zaman tanıyarak da kurtarmaya çalışıyor olabilir.

Sade Cevap Verirler ve Klişe Konuşmaya Başlarlar

Sade Cevap Verirler ve Klişe Konuşmaya BaşlarlarPartneriniz size karşı olan ilgisini kaybettiyse bunu en güzel kelimeleriyle ifade eder. En basit anlama yöntemi de budur. Sizi eskisi kadar dinlemiyorsa ve konu hakkında yalnızca “evet”, “hayır” gibi basit cevaplar vermeye başladıysa, bu kötüye işarettir. Bu durumlar da sakın üstüne gitmeyin. Bırakın bir süre sonra dayanamayacak ve illa ki konuşmaya başlayacaktır. Ancak konuşmak istemediği anlarda konuşmaya zorlarsanız, işleri daha kötü hale getirebilirsiniz.

Gelecek Hakkında Konuşmaktan Çekinirler

Gelecek Hakkında Konuşmaktan ÇekinirlerEskiden o evlilik planları yaptığınız insan, artık yaz tatili için bile plan yapmıyorsa bu ilişkinizin biteceğine dair en büyük sinyaldir. Çok da fazla zorlamaya gerek yok. Bırakın, belki kendiliğinden eski haline gelir.

Sorun Çıkarmaya Meyillilerdir

Sorun Çıkarmaya MeyillilerdirÖnceden herhangi bir tartışmaya girmekten çekinen partneriniz artık alttan almayı bırakmış ve sürekli kavga etmeye çalışıyorsa, sorun tamamen ondadır. Kesinlikle “ben ne yaptım” diye düşünmenize gerek yok. Siz “ne yapıyorsun?” bile deseniz, sorun çıkarmak isteyen insan oradan rahatlıkla kavga çıkartabilir.

Görmezden Gelmeye Başlarlar

Görmezden Gelmeye BaşlarlarSanki hayatlarında siz yokmuşsunuz gibi davranmaya başlarlar. Mümkün olduğunca sizden kaçarlar. Bunun en büyük nedeni halk arasında kullandığımız “soğumadır.” Nasıl bir arkadaşınızdan soğuduğunuzda mümkün oldukça görüşmemeye ve konuşmamaya çalışıyorsanız, partneriniz de size aynısı yapar. Bunun sebebi, genellikle her hareketinizin batıyor oluşudur.

Buluşmalar Grup Halinde Olmaya Başlar

Buluşmalar Grup Halinde Olmaya BaşlarBu evreye gelene kadar muhtemelen size karşı soğukluğunu bariz bir şekilde belli etmiştir. Bu nedenle, yoğun görüşme ve konuşma ısrarlarınızı grup halinde yapılan bir aktivitede gidermeye çalışırlar. Nedeni ise yalnız kaldığınızda konunun dönüp dolaşıp “bu ilişki nereye gidiyor” kısmına geleceğini bilmeleridir. Unutmayın, bu konuşmayı yapmak isteyen insan; zaten çoktan yapar ve işleri bu raddeye getirmezdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.