Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hollywood Güzellerinin Oscar Töreni’nde Kullandığı En Pahalı 10 Mücevher

Oscar Töreni her seferinde tüm ihtişamıyla Hollywood güzellerinin kırmızı halı görüntüsüyle şenleniyor. İşte karşınızda bu ünlülerin tercih ettiği mücevherler:
Hollywood Güzellerinin Oscar Töreni’nde Kullandığı En Pahalı 10 Mücevher
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Her yıl tekrarlanan Akademi Ödül Törenleri ya da en bilindik adıyla Oscar Törenleri’nde kırmızı halı üzerinde yer alan Hollywood’un güzel oyuncularının giymiş olduğu görkemli kıyafetler ve ihtişamlı takılar daima medyatik bir konu olmuştur. Hollywood’un ağır toplarının yer aldığı en prestijli sinema ödül seremonilerinden olan Oscar Ödül Töreni, tüm dünya tarafından merakla takip edilmektedir.

Bu törenin dikkat çeken özellikleri sadece beğendiğimiz filmlerin ve oyuncularının ödüller ile onurlandırılmasıyla kalmayıp, aynı zamanda da bu etkinlikte yer alan oyuncuların şıklıkları gündemin ana maddeleri oluyor. Yüksek miktarda paralar harcayıp giymiş oldukları özel kıyafetler ve takılar ile göz kamaştıran güzel yıldızlar, törenin bir ritüeli haline gelmişlerdir. Bu yıldızların kıyafetlerini süslemek için kullanmış oldukları aksesuarlar dünyanın en pahalı takıları olmasa da fiyatları hepimizi şaşkına çevirmeye yetiyor.

28 Şubat’ta 88. Oscar Ödül Töreni düzenlenecek. Bu etkinliğe sayılı günler kala, sinema ve moda severlerin içlerini büyük bir heyecan kaplamaya başladı. Bizler de bu heyecana ortak olmak için sizlere Hollywood ünlüleri tarafından Oscar Töreni’nde kullanılan bugüne kadarki en pahalı mücevherlerin listesini derleyip hazırladık. Dilerseniz bu mücevherlerin özelliklerine ve değerli taşlar ile kaplı pahalı aksesuarları hangi ünlü isimlerin kullandığına daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda ünlülerin Oscar Töreni’nde kullandığı en pahalı 10 mücevher:

10 Angelina Jolie – Lorraine Scwartz Zümrüt Küpe ve Yüzük

3.5 Milyon Dolar

Angelina Jolie - Lorraine Scwartz Zümrüt Küpe ve YüzükListemize Hollywood’un en güzel oyuncularından biri olan Angelina Jolie ile başlıyoruz. Angelina Jolie, 2009 yılındaki Akademi Ödülleri Töreni’ne Elie Saab tarafından tasarlanan güzel bir siyah elbise ile katılmıştı. Jolie kırmızı halı üzerinde Brad Pitt ile birlikte yürürken; 115 karat ağırlığındaki, Lorraine Scwartz tarafından tasarlanan 2.5 milyon dolarlık Kolombiya damla zümrüt küpeleri ile ortalığı kasıp kavurmuştu. Jolie bu küpeleri, 65 karat ağırlığındaki ve 1 milyon dolar değerindeki zümrüt yüzük ile tamamlamıştı.

Göz Kamaştıran Şekilleriyle Dünyanın En Pahalı Yüzüklerine Daha Yakından Göz Atmak İçin Tıklayın.

9 Jennifer Lawrence – Neil Lane Elmas Gerdanlık, Küpe ve Yüzük

3.5 Milyon Dolar

Jennifer Lawrence - Neil Lane Elmas Gerdanlık, Küpe ve Yüzük2014 Akademi Ödülleri Töreni için Jennifer Lawrence, güzel bir Dior Haute Couture elbisesi giymişti. Bu elbisesini toplamda 3.5 Milyon dolar değerindeki Neil Lane mücevherleri ile süslemişti.  Gerdanlığı, Art Deco tarzı kaya kristali ve 100 karat ağırlığındaki elmaslar ile süslenmiş olup 2 milyon dolar değerindeydi. Yarım milyon dolarlık küpelerinde ise 10 karat ağırlığında elmaslar bulunuyordu. Renkli elmaslar ve platin ile bezeli yüzüğünün fiyat etiketi ise 1 milyon dolardı.

8 Kate Winslet – Tiffany&Co. Sarı Elmas Kolye, Küpe ve Bileklik

3.5 Milyon Dolar

Kate Winslet - Tiffany & Co. Sarı Elmas Kolye, Küpe ve Bileklik2010 yılında katılmış olduğu Oscar Ödül Töreni’nde Kate Winslet’in oldukça güzel kıyafetini, Tiffany&Co. tarafından tasarlanan etkileyici bir sarı elmas kolye süslüyordu. Bu kolye, güzel yıldız için özel olarak tasarlanmıştı. 2.5 milyon dolar değerindeki kolyesinde bulunan kusursuz sarı elmaslar ve renksiz pırlantalar, platin bir kasanın üzerine yerleştirilmişti. Winslet kırmızı halıdaki güzelliğini ise yine aynı firma tarafından yapılan, toplamda 1 milyon dolarlık fiyata sahip olan küpe ve üç bilezik ile tamamlamıştı.

7 Charlize Theron – Harry Winston Pırlanta Bileklikler

4.5 Milyon Dolar

Charlize Theron - Harry Winston Pırlanta BilekliklerCharlize Theron, en pahalı Oscar mücevherleri listemizde 2013 yılındaki törende giymiş olduğu Dior Haute Couture kıyafetini süsleyen 4.5 milyon dolarlık bileklikler ile yedinci sırada yer alıyor. Güney Afrikalı bu güzel oyuncu 2013 Oscar Töreni’nde, eski tarzda 58.07 karat ağırlığındaki kafes şeklinde ve “Cluster” adı verilen 57.30 karat ağırlığındaki bilezikleri takarak geceye damgasını vurmuştu.

6 Nicole Kidman – L’Wren Scott Elmas Gerdanlık

7 Milyon Dolar

Nicole Kidman - L'Wren Scott Elmas GerdanlıkNicole Kidman, 2008 yılındaki Akademi Ödülleri’nde siyah Balenciaga kıyafetiyle büyük bir risk almış olsa da kullanmış olduğu, L’Wren Scott tarafından Kidman için özel olarak tasarlanan 7 milyon dolarlık elmas gerdanlık ile bu riski ortadan kaldırmayı başarmıştı. Bu özel yapım gerdanlığın tasarımında, 1400 karat ağırlığında elmaslar kullanılmıştı ve bu şık takıya, Fransızcada gerdanlık anlamına gelen “Sautoir” adı verilmişti. Bu gerdanlığın yapımı tamı tamına 6200 saat sürmüştür.

5 Sandra Bullock – Lorraine Scwartz Pırlanta Bileklik ve Küpeler

8.2 Milyon Dolar

Sandra Bullock - Lorraine Scwartz Pırlanta Bileklik ve KüpelerGravity filminin yıldızı Sandra Bullock, 2014 yılı Akademi Ödülleri’nde giymiş olduğu Alexander McQueen elbisesi ile herkesin nefesini kesmeyi başarmıştı. Bullock bu zarif elbisesini, Lorraine Scwartz tarafından tasarlanan 1.8 milyon dolarlık platin ve elmaslardan oluşan küpeler ve 6.4 milyon dolarlık pırlanta bir bilezik ile daha da kusursuz hale getirerek; görenlerin akıllarını başlarından almayı başarmıştı.

4 Anne Hathaway – Tiffany&Co. Elmas Gerdanlık, Yüzük ve Küpeler

10 Milyon Dolar

Anne Hathaway - Tiffany & Co. Elmas Gerdanlık, Yüzük ve KüpelerBatman: Kara Şövalye Yükseliyor filminin zarif ve seksi Kedi Kadın’ı Anne Hathaway var sırada. Alımlı yıldız, Oscar Ödül Töreni’nde giymiş olduğu eski tarzda ve kırmızı renkteki Valentino Haute Couture tafta elbisesini, çiçek şeklindeki Tiffany&Co. tarafından tasarlanan 10 milyon dolarlık 94 karat ağırlığındaki “Lucida Star” elmas gerdanlık ve 5 karat ağırlığında bir elmas yüzük ile tamamlamıştır.

3 Charlize Theron – Harry Winston Elmas Gerdanlık ve Küpeler

15.8 Milyon Dolar

Charlize Theron - Harry Winston Elmas Gerdanlık ve KüpelerAnlaşılacağı üzere pahalı mücevherlere ve şıklığına oldukça önem veren Charlize Theron, 2014 yılındaki Oscar Ödül Töreni kırmızı halı seremonisine damgasını vurmayı başarmıştı. Dünyanın en pahalı mücevher markaları arasında yer alan Harry Winston tarafından, 155 adet elmas ve 31 karat ağırlığında kare kesim zümrüt taşı bünyesinde barındıran 15 milyon dolar değerinde bir gerdanlık ile karşımıza gelmişti. Bu gerdanlığı ise takmış olduğu 800 bin dolarlık bir çift küpe ile birleştirerek, en pahalı Oscar mücevherleri listesinde toplamda 15.8 milyon dolarlık aksesuarları ile 3. sırada da yer almayı başarıyor.

2 Cate Blanchett – Chopard Pırlanta Küpeler, Bileklik ve Yüzük

18 Milyon Dolar

Cate Blanchett - Chopard Pırlanta Küpeler, Bileklik ve Yüzük2014 yılı Oscar Tören’i pahalı mücevherler açısından zengin bir yıl olmuşa benziyor. Cate Blanchett, toplamda 18 milyon dolarlık takıları ile o yılın Akademi Ödülleri’ndeki en pahalı mücevherleri kullanmıştır.  Mavi Yasemin filminin yıldızı, Chopard tarafından tasarlanan ve beyaz altının üzerinde 62 opal taş ile süslenen bir çift küpe, 49 karat elmaslar ile donatılmış bileklik ve 4 karat armut şeklindeki elmastan oluşmuş bir yüzük ile karşımıza gelerek; bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

1 Gloria Stuart – Harry Winston Mavi Elmas Gerdanlık

Gloria Stuart - Harry Winston Mavi Elmas GerdanlıkOscar Törenleri’nde kullanılan gelmiş geçmiş en pahalı mücevherlerden birini, Titanik filminin yıldız isimlerinden Gloria Stuart 100 yaşındaki yaşlı Rose rolü ile En İyi Yardımcı Oyuncu olarak aday gösterildiği 1998 yılındaki Akademi Ödülleri’nde takmıştı. 15 karat ağırlığındaki mavi elmastan oluşan bu gerdanlığın bir kopyasını Titanik filmi için Harry Winston tasarlamıştır. Şık mücevher, dünyanın en değerli elmasları arasında yer alan Ocean Dreams taşına benzer bir elmas kullanılarak tasarlanmış olup, filmdeki kolyenin ismi olan “Okyanus’un Kalbi” adını almıştır. Kolyenin tek başına değeri tamı tamına 20 milyon dolardır.

Hayalini bile kuramayacağımız kadar pahalı bir fiyat etiketine sahip olan bu mücevherler, Oscar Ödül Törenleri’nde ünlü yıldızların kıyafetlerini süslemektedir. Her biri değerli taşlarla donatılmış bu eşsiz güzellikler ile kırmızı halıda boy gösteren Hollywood yıldızları, sadece rol almış oldukları yapımlarla değil; şık ve pahalı kıyafetleri ile de kendilerinden bahsettirmeyi başarmaktadırlar. Bizler 28 Şubat’taki 88. Oscar Ödülleri’ni merakla bekleyeduralım, sizler de bu milyon dolarlık takılardan hangilerine sahip olmak istediğinizi ve yorumlarınızı bizlerle paylaşın…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın