Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lotus Belle Çadırları ile Lüks Kamp Deneyimine Hazırlanın!

Lotus Belle Çadırları ile Lüks Kamp Deneyimine Hazırlanın!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Konu kamp hayatıysa, genelde hiçbir bakımdan lüks olamayacağı düşünülür. Çünkü kamp yapmanın özünde doğayla iç içe olmak, doğal yaşama ayak uydurmak ve zorluklara uyum sağlamak vardır. İşte bu yüzden kamp yapmak için yola çıkıldığında yatak, dolap, koltuk gibi rahatlığımızı sağlayan ürünlerden vazgeçmemiz gerekir. Zaten vazgeçmesek de çadıra kendimizi zorla sığdırırken, onlara yer bulmamız neredeyse imkansızdır. Uyku tulumlarının içinde sert bir zemin, sineklerle dolu bir alan ve daha birçok rahatsız edici durum. İstenmese de bunlara kamp keyfini yaşamak için katlanılır. Ama biliyorsunuz ki devir epey değişti. Tabi ki bu durumdan kamp hayatı da nasibini aldı.

Lotus Belle çadırları sayesinde az önce zorluklarını sizinle paylaştığımız kamp hayatı, sadece izcilere özel kalacağa benziyor. Bu ürün sayesinde istediğiniz gibi kamp yapabilecek, bir yandan doğanın tadını çıkartırken; diğer yandan yumuşacık yatağınızda huzurla uyuyabileceksiniz. “O zaman kampın ne anlamı var?” diyenler olabilir. Onlara da şu müjdeyi verelim. Çadırdaki lüks özelliklerin hepsi isteğe göre şekil alıyor. Yani siz isterseniz bu özelliklerini kullanmayıp, ortalama bir çadıra göre oldukça geniş olan boyutlarından da faydalanabilirsiniz. Bize oldukça işlevsel gelen bu ürünü ve başarılı tasarımcısı Harriet Sedan’ın küçük öyküsünü sizinle paylaşmak istedik.

İşte karşınızda unutulmaz bir kamp deneyimi yaşatacak lüks çadır:

Lotus Belle

2.600 – 3.050 Dolar

Lotus BelleHarriet Sedan tarafından tasarlanan bu lüks çadır, ne lüks unsurlardan ne de kamp yapma keyfinden vazgeçemeyenlerin ürünü olacağa benziyor. Öncelikle bu lüks çadırın yaratıcısı hakkında biraz bilgi verelim. Harriet Sedan, çocukluğunun büyük çoğunluğunu ailesiyle birlikte kamp yaparak geçirmiş ve küçüklüğünden beri çadır tasarımları ile ilgilenmiş bir girişimci. Lotus Belle’nin ilk çizimlerini henüz 19 yaşındayken yapan Sedan, o zamanlar tasarım okulunun birinci sınıfında okuyan bir öğrenciymiş. Daha sonra evlenen ve birkaç sene boyunca çocuklarıyla ilgilenen Harriet Sedan, Lotus Belle isimli projesini ikinci plana atmış.

Lotus BelleTekstil öğretmeni olarak ders vermeye başlayan ve verdiği bir ders sırasında öğrencilerinden tek kişilik çadır çizmelerini isteyen Harriet Sedan, Lotus Belle’yi tamamlaması gerektiğini fark etmiş. Neticede, bir çadır şirketi ile anlaşma yapan Sedan’ın tasarımları, 2012 yılında piyasaya sürülmeye başlanmış. Çok beğenilen bu çadırlara, Deluxe isimli bir seri daha eklenmiş. Orijinal Lotus Belle ile Deluxe serisi arasındaki temel farklılığın; boyut ve pencere, kapı sayısı olduğu göze çarpıyor. Yalnızca 45 dakika içerisinde kurulabilen bu çadırların koni şeklinde tasarlandığını da belirtelim. 4 metrelik Lotus Belle Outback Deluxe’nin fiyatı 2.600 dolarken, 5 metrelik Lotus Belle Deluxe’nin fiyatı 3.050 dolar olarak gösteriliyor.

Kalın çadır bezi ile tasarlanan bu lüks çadırlarda pencerelere, büyük çayır deliklerine ve iki tane de kapıya yer verilmiş. Doğal ve dayanıklı bir kumaştan tasarlanan çadırın havalandırması da bu özellikleri sayesinde artırılmış. Sonuçta Lotus Belle’nin içi büyük bir yatak, dolap, masa, komodin gibi eşyalarla doldurulabiliyor. Bu lüks çadır, festivaller ve çeşitli organizasyonlar da rahatlıkla kullanılabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.