Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kirli Çamaşırlarını Gizlemek için Servet Harcayan 10 Yabancı Ünlü

Ünlü isimlerin ışıltılı hayatlarının arkasında sakladığı kirli çamaşırları bulunuyor. Bunları gizlemek için de büyük bir servet harcıyorlar. İşte detaylar:
Kirli Çamaşırlarını Gizlemek için Servet Harcayan 10 Yabancı Ünlü
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bugün Hollywood’da, en ünlü isimlerin birçoğu hayatlarını kamuoyuna açık bir şekilde yaşamak istemiyor. Fakat elbette ki gözü dönmüş medya ve paparazziler ünlü isimlerin tabiri caizse kirli çamaşırlarını ortaya dökmek için aç bir şekilde saldırıyor. Bazı ünlüler bu konsepte uyum sağlamayı başarırken, bazıları ise doğru itibar ekibini işe alarak muhteşem işler başarıyor. Yine de geriye kalan yıldız isimler bu işi eski usul yöntemlere çözmeye çalışarak, aç gözlü magazincilere yüklü miktarda sus payları veriyor.

Paranın gücünü kullanarak yapmış oldukları skandalların ilk şahitlerini ortadan kaldıran bu isimler, durumun zorluğuna göre astronomik rakamlarda paralar ödeyebiliyorlar. Yüksek rakamlarda paralar ödemelerine rağmen potansiyel skandallarının yayılma tehlikesi hala devam eden isimlerse, gözü dönmüş paparazzilere vermiş oldukları sus paylarının değerini çok daha yükseklere çıkartıyor ve bu durumdan kurtulmaya çalışıyorlar. Fakat yine de eninde sonunda gerçekler ortaya çıkıyor…

İşte huzurlarınızda sus payına servet harcayan yıldız isimler:

10 Tiger Woods

Tiger WoodsBirkaç yıl öncesine gittiğimizde, ünlü golfçü Tiger Woods’un başının Elin Nordergen gibi ünlülerin başına musallat olan servet avcıları ile dertte olduğunu hatırlıyorsunuzdur. Bu skandallar ortaya çıktıktan sonra, Tiger Woods’un “üst düzey metresleri” arasında yer alan Rachel Uchitel’e bu konu hakkında röportaj vermemesi için bir servet ödediği Uchitel tarafından açıklandı. Tiger Woods, Rachel’a sessiz kalması için tamı tamına 10 milyon dolar ödese de Rachel, Woods ile bağlantısını kopardıktan sonra Daily Mail gazetesine olayın iç yüzü hakkında bilgiler verdi. Olayın sonucunda Rachel, Woods’tan almış olduğu sus payını geri ödemek zorunda kaldı.

9 Tupac Shakur

Tupac ShakurEğer efsanevi rap şarkıcısı Tupac Shakur’un halen daha yaşadığıyla ilgili komplo teorileri üretenlerdenseniz, bu hikaye ilginizi çekebilir. 2015 yılının Eylül ayında, emekli bir polis memuru olan David Mayers’in bildirdiğine göre; Tupac, ölüm döşeğindeyken bu memura itirafta bulundu ve sus payı olarak da 1.5 milyon dolar ödedi. Mayers’in söylediğine göre rap efsanesi, 1996 yılında kendi sahte ölümünü düzenleyecekti. Söylenenlere göre Tupac bu iş için 30 kişiyle anlaştı. David Mayers, bu durumu açıkladığında gerçekten çok utandığını; ancak ödenen paranın kendisi için oldukça yüksek bir rakam olduğunu söyledi. Elbette ki Myers’in bu itirafı kafaları karıştırmaya fazlasıyla yetti. Çünkü Shakur, ölümünden sonra beş albüm daha yayımladı.

8 Kanye West

Kanye WestÜnlü rap şarkıcısı hakkında uzun süredir ortalıkta dolanan bir söylenti var. Hollywood’un en güçlü aileleri arasında yer alan Kardashian hanesinin en ünlü ismi olan Kim Kardashian ile evli olan Kanye West’in, eski sevgilisi Amber Rose ile ilişkileri hakkında para ödediği öne sürülüyor. Görünüşe göre, bu bağlantı bir servet değerinde olacak ki Amber Rose, West hakkında tek kelime dahi etmiyor. Bu anlaşmayı daha birçok ünlü ile gerçekleştiren West’in sırrı öylesine önemli olmalı ki iflas etmeyi göze alacak kadar etrafa sus payı vermekten çekinmiyor.

7 Nigella Lawson

Nigella Lawsonİngiliz yemek programı sunucusu Nigella Lawson, bir madde bağımlısı olarak suçlandı ve bu bağımlılığını eski kocasının parasını kullanarak ört bas etmeye çalışmış. Lawson, eski eşi Charles Satachi ile on yıllık evliliğine son verdi ve Satachi bu durumu itiraf ettikten sonra, Nigella Lawson tekrar mahkemeye çıktı. Satachi ayrıca Lawson ve kız kardeşlerini, servetinin 480 bin dolarlık kısmını pahalı aksesuarlara ve lüks tatillere harcamakla suçladı. Olayın sonucunda Lawson’un günlük olarak yatıştırıcı haplar, kokain ve marijuana kullandığı ortaya çıktı.

6 Justin Bieber

Justin BieberSon birkaç yıldır genç kızların birçoğu Justin Bieber ile evlilik hayalleri kurup, çocuklarının babası olmasını diliyor. Bazıları ise pop yıldızını taciz ve tecavüz etmekle suçluyor. Touch Weekly’nin bildirdiğine göre 2010 yılında Justin iki kadını hamile bıraktı. O zamanlar Bieber sadece 15 yaşında olsa da teknik olarak baba olabilecek erginlikteydi. Bu durumu takip eden yıllarda Maria Yeater adındaki bir kadın, yaptıkları yardımlarla gündemden düşmeyen ünlüler arasında yer alan Bieber’a babalık davası açmış olsa da bu dava sonuca ulaşmadı ve düşürüldü. Bieber’in ekibinin belirttiğine göre, pop yıldızı bu kadına yüklü miktarda bir sus payı ödedi.

5 Lance Armstrong

Lance ArmstrongEski profesyonel bisiklet yarışçısı Lance Armstrong’un bir zamanlar steroid kullandığı açığa çıkarıldı. Armstrong, kullanmış olduğu bu performans arttırıcıyı kullandığının kamuoyuna yansımaması amacıyla yine bir bisiklet yarışçısı olan Roberto Gaggioli’ya 1993 yılında 100 bin dolar ödedi. Steroid sayesinde yarışı farklı kazanan Armstrong, 1 milyon doların da sahibi oldu.

4 Jennifer Lopez

Jennifer LopezJennifer Lopez, bir şarkısında “aşk değer biçilebilir bir şey değil (Love Don’t Cost a Thing)” demiş olsa da aşkın maliyetinin yüksek olduğunu birkaç kez boşanarak tattı. Lopez boşanma maliyetlerinin yanı sıra eski eşlerinden birine sessiz kalması için yüklü bir sus payı da ödemiş. Daily Mail’in bildirdiğine göre, müzik dünyasının en çok kazanan kadın şarkıcıları arasında yer alan Lopez, 2003 yılında Cris Judd ile hayatlarını ayırdıktan sonra Judd’a 15 milyon dolar ödedi. Bu parayı boşanma detaylarını kimseye anlatmaması için verdiği öne sürülen Lopez, ödediği paranın karşılığını az da olsa almışa benziyor.

3 Kris Jenner

Kris JennerBirliktelikleriyle imparatorluk kuran Hollywood’un en zengin çiftleri ve aileleri arasında yer alan Jennerlar ya da Kardashianlar hakkındaki en ince ayrıntıları bile bilmemize rağmen, yine de bu ailenin üyelerinin sakladığı bazı konular var. Ailenin kontrolünü elinde tutan Kris Jenner’in insanlara ağızlarını kapalı tutmaları için ödeme yaptığı söyleniyor. Magazin haberlerinde daha önce Kris’in, oğlu Rob Kardashian’a haftalık 5 bin dolar verdiği ve böylece aile sırlarının medyaya yayılmadığı konuşuluyordu. Söylenenlere göre gözü dönmüş medya bu ünlü ailenin bütün kirli çamaşırlarını öğrenebilmek için Rob’a 2 milyon dolar ödemeyi teklif etmiş. Fakat sırlar o kadar büyük olacak ki Rob anlaşmayı kabul etmemiş.

2 Charlie Sheen

Charlie Sheen2015 yılının Kasım ayında Charlie Sheen, AIDS hastası olduğunu açıklayarak dünyada şok etkisi yaratmıştı. Elbette ki bu itirafın sonucu olarak Sheen’in kişisel hayatındaki birçok sır da ortaya çıkmış oldu. Sheen, bu hastalığı hakkında konuşmamaları için birçok kişiye yüklü miktarlarda paraödemiş. Kişi başı en az 10 milyon dolar sus payı veren Sheen, hastalığını 2011 yılında öğrenmiş ve tam beş yıl boyunca bu sırrı açığa çıkmamış.

1 Bill Cosby

Bill CosbyAmerika ve Türk televizyonlarının favori babalarından biri olan Bill Cosby, iddialara göre birkaç kadına cinsel saldırıda bulunmuş. Sonrasında ise Cosby, bu kadınların sessiz kalmaları için yüklü miktarlarda paralar ödemiş. Fakat gerçek eninde sonunda Bill’in eşi Camille’yi bulmuş. New York Times’in 2015 yılındaki makalesine göre Cosby, kadınlara verdiği bu sus payını biriktirmek için tam on yıl çalışmış.

Herkesin hayatında gizlediği bir sır vardır. Elbette ki bu sırlar kişiden kişiye farklılık gösterir. Kimileri için oldukça masumdur, kimileri içinse taşınamayacak ağır bir yüktür. Her daim göz önünde olan ünlü isimler için ise bu durum oldukça zorlayıcı bir süreç olup bütün varlıklarını, itibarlarını ve hayatlarını bile kaybetmeye yol açabilir. Peki, sizler en büyük sırrınızın ortaya çıkmaması için ne kadar öderdiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.