Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İstanbul’da Mağaza Kiralamak için En Pahalı 7 Cadde

İstanbul'da yaşam maliyetinin pahalı olduğunu biliyoruz. Peki, bir mağaza kiralamak için hangi caddelerin daha pahalı olduğunu biliyor musunuz?
İstanbul’da Mağaza Kiralamak için En Pahalı 7 Cadde
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünyanın en eski yerleşim bölgeleri arasında bulunan Anadolu, Bizans, Roma ve Osmanlı İmparatorlukları başta olmak üzere birçok güçlü devletin başkenti olmuş; şimdilerde ise kültür başkenti olarak anılan İstanbul, başlı başına bir dünya mirasıdır. Son zamanlarda yaşanan terör olayları ve darbe girişimiyle fazlasıyla yıpranmış olsa da Türkiye turizm için hala çekici bir ülke olarak kabul görülüyor. Elbette ki bu mirasa sahip çıkarak, hiçbir bölgeyi ve güzelliği birbirinden ayırmayarak, ülkemizdeki bu kültür şenliğini birlik ve beraberlik içerisinde dünyaya göstermeyi başarabilirsek, işte o zaman Türkiye’de bulunan bu zengin kültür daha da değerli olacaktır.

Halihazırda değerli ve eşsiz caddelerinde milyonlarca turisti ağırlamayı başaran Türkiye hakkında bir rapor hazırlandı. 1999 yılında kurulan ve gayrimenkul konusunda uzmanlaşmış bir yatırım yönetim şirketi olan Jones Lang LaSalle (JLL), perakende pazarında metrekare başına en yüksek maliyete sahip Türkiye caddelerinden oluşan bir liste hazırladı. Bu listede elbette ki pahalı mağaza kira değerleriyle ilk sıralarda İstanbul bulunuyor.

Bizlerde JLL tarafından hazırlanan bu listeyi sizler için derledik. Söz etmeden geçmeyelim. Listemizde yer alan fiyatlar, 2014 yılından 2016 yılına kadar olan ortalama değerler olarak belirlenmiştir. Şimdi dilerseniz ülkemizdeki en kıymetli caddelerin hangileri olduklarına birlikte bir göz atalım.

İşte İstanbul’da mağaza açmak için en pahalı ve en değerli caddeler:

7 Mühürdar Caddesi – Kadıköy

Mağaza Metrekare Kira Bedeli: 100 Euro (Güncel Kur ile Metrekaresi 332 Lira)

Mühürdar Caddesi - Kadıköyİstanbul’un Marmara Denizi’ne kıyısı olan Kadıköy ilçesi, Caferağa mahallesinin en güzel caddelerinden bir tanesidir. Bölgenin en canlı ve en kalabalık caddelerinden biri olan Mühürdar Caddesi, özellikle de bünyesinde barındırmış olduğu sahafları, kitapçıların bulunduğu Akmar Pasajı ve seyyar satıcılarıyla ünlüdür. Anadolu yakasının en etkileyici semtlerinden biri olan Moda’ya kadar uzanan bu cadde, sahip olduğu binalar ile İstanbul’un en etkileyici görüntülerinden birini gözler önüne seriyor.

6 Bahariye Caddesi – Kadıköy

Mağaza Metrekare Kira Bedeli: 110 Euro (Güncel Kur ile Metrekaresi 365 Lira)

Bahariye Caddesi - Kadıköyİstanbul’un sanat merkezlerinden biri olan Bahariye Caddesi, Kadıköy’deki ünlü Boğa Heykeli’nden itibaren başlıyor ve bünyesinde başta Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Süreyya Operası, tramvay hattı, çeşitli restoran, kafe ve sinemalarıyla kesinlikle görülmeye değer mekanlardan bir tanesidir. İstiklal Caddesi’ne benzer yapısıyla dikkat çeken bu Kadıköy caddesi özellikle de sahip olduğu lüks markalar ve ara sokaklarda yer alan mekanlarıyla değerine değer katıyor.

5 Alemdağ Caddesi – Ümraniye

Mağaza Metrekare Kira Bedeli: 110 Euro (Güncel Kur ile Metrekaresi 365 Lira)

Alemdağ Caddesi - Ümraniyeİstanbul’un ve Türkiye’nin en uzun caddelerinden biri olan Alemdağ Caddesi, 1987 yılında ilçe haline gelen Ümraniye’de bulunuyor. Anadolu yakasının bu güzide caddesi son yıllarda özellikle sıkışık trafiğiyle gündeme gelmiş olsa da canlılığıyla ünlü Bağdat Caddesi’ne rakip mekanlardan bir tanesidir. Kısıklı Meydanı’ndan itibaren başlayan bu cadde Cumhurbaşkanı’nın İstanbul’da konakladığı villalar da bu bölge üzerinde yer alıyor.

4 İstasyon Caddesi – Bakırköy

Mağaza Metrekare Kira Bedeli: 130 Euro (Güncel Kur ile Metrekaresi 432 Lira)

İstasyon Caddesi - BakırköyŞimdi Anadolu yakasından ayrılıp Avrupa yakasının en güzel ilçelerinden biri olan Bakırköy’ü ziyaret ediyoruz. Bünyesinde Carousel, Town Center, Galleria, CapaCiti gibi İstanbul’un en etkileyici alışveriş merkezlerini, birçok mağaza ve restoranı barındıran Bakırköy ilçesinin bu eşsiz caddesi en işlek mekanlardan bir tanesidir. Hemen hemen her türde mekanı bünyesinde barındıran bu Bakırköy caddesi, sahile de oldukça yakın bir mesafededir.

İSTANBUL’UN EN PAHALI VE GÖZDE CADDELERİ İÇİN TIKLAYIN.

3 Nispetiye Caddesi – Beşiktaş

Mağaza Metrekare Kira Bedeli: 200 Euro (Güncel Kur ile Metrekaresi 664 Lira)

Nispetiye Caddesi - BeşiktaşYolculuğumuza İstanbul’un en güzel ilçelerinden Beşiktaş’ın etkileyici semti Nişantaşı ile devam ediyoruz. Avrupa yakasının neredeyse tam merkezinde yer alan Nişantaşı’ndaki bu cadde, İstanbul’un moda merkezlerinden bir tanesidir. Ünlülerin uğrak mekanlarından olan Nispetiye Caddesi, lüks otel St. Regis Istanbul gibi eşsiz mekanlara da ev sahipliği yapıyor. Özellikle de varlıklı insanların gözde lokasyonlarından biri olması nedeniyle bu bölge üzerinde yer alan mağaza ve gayrimenkul fiyatları da astronomik rakamları buluyor.

2 Bağdat Caddesi – Kadıköy

Mağaza Metrekare Kira Bedeli: 225 Euro (Güncel Kur ile Metrekaresi 747 Lira)

Bağdat Caddesi - KadıköyTekrar rotamızı Asya kıtasının incisi Kadıköy’deki Bağdat Caddesi’ne çeviriyoruz. IV. Murat’ın Bağdat’ı geri alabilmek için sefer başlattığı yer olarak bilinen Bağdat Caddesi, günümüzde birçok lüks mekana ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Osmanlı döneminden kalma bir dolu tarihi eserin de yer aldığı bu göz alıcı cadde, özellikle de Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kutlamalarını gerçekleştirdiği bölgedir. Şimdilerde bu cadde üzerinde yer alan bazı dünya çapında markaların kapandığı belirtilse de yine de İstanbul’un en kalburüstü mekanlarından bir tanesi olarak pahasından ödün vermiyor.

1 İstiklal Caddesi – Beyoğlu

Mağaza Metrekare Kira Bedeli: 240 Euro (Güncel Kur ile Metrekaresi 797 Lira)

İstiklal Caddesi - Beyoğluİstanbul’un en köklü ve en canlı semtlerinden biri olan Beyoğlu’nun kalbi, İstiklal Caddesi yaklaşık 240 Euro’luk mağaza metrekare kira bedeliyle son durağımız oluyor. Tünel’den Taksim Meydanı’na kadar uzanan, Türkiye’nin en pahalı caddesi, nostaljik tramvay hattıyla, Çiçek Pasajı, St. Antuan Katolik Kilisesi, Anzavur Pasajı, Galatasaray Lisesi ve Mısır Apartmanı gibi tarihi yapılara ev sahipliği yapıyor. Ayrıca bünyesinde Nevizade başta olmak üzere birçok eğlence mekanının yanı sıra 1980 yılı öncesinde Türk Sineması’nın kalbi olan Yeşilçam Sokağı ve devasa binalar arasında sıkışıp kalmış güzeller güzeli Taksim Gezi Parkı ile en çok turisti ağırlayan caddelerden bir tanesidir.

Genellikle “taşı toprağı altın” denilen İstanbul, sahip olduğu pahalı caddeleriyle bu sözü tamamıyla kanıtlıyor. Avrupa’nın kalbinin attığı ve yılda milyonlarca turistin ağırlandığı bu eşsiz şehir, Türkiye’deki en pahalı caddeleri bünyesinde barındırıyor. Peki, sizler için derlemiş olduğumuz listede yer alan caddelerden hangilerinde dükkan açmak ya da yaşamak isterdiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.