Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İstanbul’un En Pahalı ve Gözde Caddeleri

Dünyanın dört bir yanından sayısız insanın hayran olduğu bir şehir İstanbul. Peki, İstanbul’un en pahalı ve gözde caddeleri nereler?
İstanbul’un En Pahalı ve Gözde Caddeleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İstanbul dendiği zaman eskiden herkes “taşı toprağı altın” derdi. Taşradan gelenler, İstanbul’da iyi bir iş bulup geçinmenin yolunu arardı. Şimdilerde ise bu durumun biraz değiştiğini söyleyebiliriz. İş olanaklarının düştüğü, işsizliğin arttığı ve yaşamanın neredeyse imkansız olduğu yönünde yorumları kolayca duyabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen yine de İstanbul’dan vazgeçemeyen birçok kişiyle karşılaşırsınız.

Koca bir metropole dönüşen İstanbul’da, zengin – fakir ayrımını da kolayca görebilirsiniz. Adeta gelir grupları arasında büyük bir uçurum bulunuyor. Zenginin, en zengin; fakirin ise en fakir olduğu İstanbul’da, semtler de bu gelir gruplarına göre ayrılmış durumda. Asgari ücretle geçimini sağlayan biriyseniz, Bebek’te bir kahvaltı için tüm paranızı vermek zorunda kalabilirsiniz. Aynı şekilde Nişantaşı’nda bir evde oturmanız pek mümkün olmayacaktır. Aynı şekilde lüks evlerde yaşayan kişilerin de, Tarlabaşı gibi bir semtte görmeniz neredeyse imkansızdır.

Şimdi sizlerle galerimiz vasıtasıyla İstanbul’un en zengin caddelerini paylaşmak istiyoruz. Bu caddeleri, metrekare başı kira bedelleri ile sizlerle paylaşacağınız:

Fatih, Fevzipaşa Caddesi

Fatih, Fevzipaşa CaddesiFatih’te bulunan Fevzipaşa Caddesi’nde metrekare başına aylık kira bedeli ortalama 80 ila 300 lira arasında.

Halaskargazi, Cumhuriyet Caddesi

Halaskargazi, Cumhuriyet CaddesiHalaskargazi Cumhuriyet Caddesi’nde metrekare başına 50 ila 150 dolar ödemeniz gerekiyor.

Bakırköy, İstasyon Caddesi

Bakırköy, İstasyon CaddesiFahri Korutürk Caddesi olarak da bilinen İstasyon Caddesi’nde aylık kira bedeli metrekare başına 150 – 400 lira civarında.

Alemdağ Caddesi

Alemdağ CaddesiAlemdağ Caddesi’nde aylık kira bedelleri metrekare başına 200 lira civarındadır.

Bahariye Caddesi

Bahariye CaddesiRenkli havasıyla bilinen Bahariye Caddesi’nde metrekare başına aylık kira bedelleri 250 – 400 liradır.

Beşiktaş, Çarşı

Beşiktaş, ÇarşıBeşiktaş’ın göbeğinde aylık kira bedelleri metrekare başına 250 – 600 lira civarında. Eğer Beşiktaş aşığıyım diyorsanız, bu bedellere de katlanmanız gerekiyor.

Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi

Nişantaşı Abdi İpekçi CaddesiMeşhur Nişantaşı’nda Abdi İpekçi Caddesi’nde oturmak istiyorsanız, metrekare başı aylık kira bedeli olan 157 – 250 dolara da katlanmak zorundasınız.

Bağdat Caddesi

Bağdat CaddesiKadıköy’ün merkezinde bulunan Bağdat Caddesi’nde aylık kira bedelleri metrekare başına 540 – 1060 lira arasında değişiyor.

İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesiİstanbul dendiği zaman belki de herkesin aklına ilk gelen İstiklal Caddesi’nde bir evde oturmak için metrekare başına aylık olarak 250 – 500 dolar vermeniz gerekiyor.

Kapalıçarşı

KapalıçarşıMilyonlarca turistin ziyaret ettiği, Türkiye’nin yurtdışında da tanınmasını sağlayan meşhur Kapalıçarşı da metrekare başına 3 bin 00 dolara varan kira bedelleri bulunuyor. Dünyanın en eski ve en büyük kapalı çarşısı olma özelliği taşıyan bu yer, İstanbul’un en pahalı noktası olarak karşımıza çıkıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.