Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Dünyasının 30 Önemli Yöneticisinden 30 Başarı Sırrı

Dünya genelinde en iyi iş dünyası insanlarından size öneriler getirdik. Listemizde önemli yöneticilerin kulağınıza küpe olması gereken tavsiyeleri bulunuyor!
İş Dünyasının 30 Önemli Yöneticisinden 30 Başarı Sırrı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İş dünyasında hemen hepimiz belli zamanlarda çıkmaza gireriz. Bu öyle bir çıkmazdır ki iş hayatımızın biteceğini, tüm kariyerimizi mahvedeceğimizi düşünürüz. Böyle zamanlarda eğer size destek olacak ve tabiri caizse gazlayacak birileri varsa, çok şanslı olduğunuzu düşünebilirsiniz. Özellikle kendinize idol olarak belirlediğiniz ve örnek aldığınız kişiler varsa, çıkmaza girdiğiniz bu dönemler tam da bu kişilerden akıl alarak rahatlayacağınız zamanlardır.

Akıl hocalarınız, fiziki olarak yanınızda olacak kişiler olmayabilir. İş dünyasının başarılı isimleri veya çevrenizde örnek aldığınız kişiler, bu görevi üstlenebilir. İzlediğiniz bir filmden bile ne kadar etkilendiğinizi düşünün. Filmlerden, okuduğunuz kitaplardan bile kaybettiğiniz inancı geri kazanabilirsiniz. İş dünyasının önde gelen ve tüm dünyanın tanıdığı yöneticileri de sizi başarıya yönlendirmek için her daim bir şeyler söylemekten çekinmiyorlar. Çünkü onlar bir akıl hocasının ne kadar önemli olduğunun bilincinde ve yaşadıkları sıkıntılardan, olaylardan, çıkardıkları derslerden bahsederek düzene yardımcı oluyorlar.

Şimdilerde hemen her alanda dünyanın en başarılı isimlerine kolayca internetten ulaşabiliyorsunuz. Onların konuşmalarını dinleyebiliyor, biyografilerini okuyabiliyorsunuz. Onlar da sizinle aynı yollardan geçtikleri için ne gibi zorluklarla karşılaşabileceğinizi biliyorlar ve sizlere tavsiyeler vererek atlatmanızı sağlıyorlar. Onların da kendi idolleri, akıl hocaları olduğunu unutmamalısınız. Şimdi dünyanın enleri arasında saydığımız bu isimler, başarı sırlarını açıklayarak sizlere yol gösteriyorlar.

İş dünyasında iyi bir başarı elde etmiş kişiler, sizin de başarıya ulaşmanız için tavsiyeler veriyor. Bizler de 30 başarılı yöneticinin, 30 başarı sırrını sizlerle paylaşmak istiyoruz. İşte iş dünyasının önemli isimlerinin başarı sırları sizlerle:

Brad Barron ve Başarı Sırrı

Brad Barron ve Başarı SırrıNuStar Energy isimli ABD’li petrol depolama devi şirketinin başkanı ve CEO’su olan Brad Barron, iş arayanlara şu tavsiyeyi veriyor; “ilk işinizi para bazında seçmeyin. Daha çok değerlerinize uygun bir yerde çalışmayı tercih edin. Sonucunda nefret ettiğiniz bir işte olmak yerine sevdiğiniz bir işte daha başarılı olacaksınız.”

Christopher Koelsch ve Başarı Sırrı

Christopher Koelsch ve Başarı SırrıLos Angeles Operası’nın başkanı ve CEO’su olan Christopher Koelsch, nihai ürüne olabildiğince yakın durmaya çalışmanızı tavsiye ediyor. Tüm sorunların liderlerin masasına geldiğini ve bu nedenle o anki krize tamamen odaklanamadığınızı söylüyor. Ama ne olursa olsun esas görevinizin odaklanmak olduğunu unutmamalısınız. Kendi durumundan örnek vererek; “sahneye koyduğumuz üründen sorumlu sanatçılar ve diğer çalışanlarla yakın temas halinde olmak anlamına geliyor,” diyor.

Darren Huston ve Başarı Sırrı

Darren Huston ve Başarı SırrıThe Priceline Group CEO’su olan Darren Huston, hayatınızda ne yapamayacağınıza karar vermenin, ne yapacağınıza karar vermekten daha zor ve önemli olduğunu söylüyor. İlerlemek istediğiniz yönü, ters yönden de denemeniz gerektiğini tavsiye ediyor. Odaklanma ve basitliğin, iş gücünü artıran unsurlar olduğunu da sözlerine ekliyor.

F. Michael Ball ve Başarı Sırrı

F. Michael Ball ve Başarı SırrıHospira isimli ilaç ve medikal sektöründe faaliyet gösteren şirketin CEO’su olan F. Michael Ball, yıllar önce bir iş arkadaşının insan yönetimiyle ilgili felsefesinin şekillenmesine yardımcı olan bir söz ettiğinden bahsediyor. Bu sözlerin; “Bir şeyi ‘olduğu gibi’ şeklinde değil, ‘olması gerektiği gibi’ diyerek anlat,” olduğunu söylüyor. İnsanların genellikle durumun gerçekliğinin farkında olduğundan; yöneticinin görevinin ise gelecekle ilgili ilham verici bir perspektif sunmak olduğunu dile getiriyor. İnsanların gidecekleri yolu bilmesi durumunda bir araya gelerek her şeyi verecek istekleri olduğunu gördüğünden de bahsediyor.

Ginni Rometty ve Başarı Sırrı

Ginni Rometty ve Başarı SırrıIBM yönetim kurulu başkanı, başkan ve CEO’su olan Ginni Rometty, geçmişi korumaktan vazgeçmenizi tavsiye ediyor. Eğer geçmişinizi korursanız, peşinizi hiçbir zaman bırakmayacağını söylüyor. Aynı zamanda kendinizi hiçbir zaman bir ürün veya rekabetle tanımlamamanızı da belirtiyor. Eğer kendinizi bu şekilde tanımlayacak olursanız, müşterinizin kim olduğunu fark edemeyeceğinizi söylüyor.

İlginizi Çekebilir: Bilişimde Zirvenin Adı IBM Hakkında Daha Önce Duymadığınız 20 Bilgi

Harold (Max) Messmer ve Başarı Sırrı

Harold (Max) Messmer ve Başarı SırrıRobert Half şirketinin yönetim kurulu başkanı ve CEO’su olan Harold Messmer, kendisine verilen bir tavsiyeyi başkaları için de öneriyor. Tavsiyesi, ‘The Little Engine That Could’ isimli çocuk kitabını okumanız ve bir şeyler öğrenmeniz. Kitabın, her zaman geçerli, güçlü bir mesaj veren basit bir hikaye olduğundan bahsediyor. Ailesinin ona bu kitabı okuduğundan bahsediyor ve “ben de büyürken bu sayede her zaman amaçlarımı gerçekleştirme yolunda sebat ettim, hiçbir zaman bahane bulmadım ve olumsuz konuşanları dinlemedim,” diyor. Kitabın, zorluklar karşısında geri adım atmamanız gerektiği mesajını verdiğini de dile getiriyor. Aşılamaz gördüğünüz şeylerin, iyimserlik ve çok çalışarak üstesinden gelindiğini söylüyor.

Tavsiye Ederiz: En İyi 20 Kişisel Gelişim Kitabı [Etkili ve Çok Okunanlar Listesi]

Helena Foulkes ve Başarı Sırrı

Helena Foulkes ve Başarı SırrıCVS Caremarks Corporation başkan yardımcısı olan Helena Foulkes, uzun mesafe koşmayı sevdiğinden bahsediyor. İşle ilgili karar verme sürecini de maraton koşusuna benzetiyor. Bu benzerliği ise şu şekilde kuruyor; varmak istediğiniz bitiş noktası belli ama oraya giden yolun her zaman eğlenceli olmadığını söylüyor. Zorlukların olduğunu ama ödüle odaklanarak kendinizi motive edebileceğinizi dile getiriyor.

Hikmet Ersek ve Başarı Sırrı

Hikmet Ersek ve Başarı SırrıWestern Union başkanı ve CEO’su olan Hikmet Ersek, üst düzey yöneticilerin her zaman kendilerini başkalarının yerine koyması ve dinlemesi gerektiğini söylüyor. İnsanların hangi ırkı, ülkesi, zenginliği, fakirliği, erkek veya kadın olması fark etmeksizin, size sürekli bir şeyler kattığından, geliştirdiğinden ve yenilikçi bir ruha sahip olmanızı sağladığından bahsediyor.

Indra Nooyi ve Başarı Sırrı

Indra Nooyi ve Başarı SırrıPepsiCo yönetim kurulu başkanı ve CEO’su olan Indra Nooyi, zor görevlere sımsıkı sarılmanızı tavsiye ediyor. Nooyi tavsiyesiyle ilgili şunları söylüyor; “Genellikle kolay bir iş üstlenme, o işi iyi yapma ve daha sonra daha büyük bir göreve sıçramanın daha kestirme bir yol olduğu söylenir. Bu teoride sıkıntı şu ki; kolay bir iş yaptığınızda, kimse bunun farkına varmaz.” Zor görevlere aday olmanızın ve başkalarının çözemediği sorunları çözmeye çalışmanın çok daha iyi olduğunu dile getiriyor. Bu şekilde bir organizasyonda güvenilir bir lider olabileceğinize dikkat çekiyor. Ayrıca öğrenmekten vazgeçmemenizi, her şeyi bilemeyeceğinizi kabul etmenizi söylüyor. En güçlü liderlerin ise hayatları boyunca öğrenci olduğundan bahsediyor.

Tavsiye Ederiz: Başarılı İnsanlardan Güne Başlama Tavsiyeleri

Jeffrey Katzenberg ve Başarı Sırrı

Jeffrey Katzenberg ve Başarı SırrıDreamWorks ortak kurucularından olan Jeffrey Katzenberg, almış olduğu en iyi tavsiyeyi sordukları zaman, 10 yaşındayken Spartaküs filmini izleyerek Kirk Douglas’ı kendi için kahraman ilan ettiğini söylüyor. Aradan 30 yıl sonra bir hayır işi organizasyonunda karşılaştıkları zaman, Kirk Douglas’ın tutkulu, kibar ve dokunaklı konuştuğunu belirtiyor. Bu konuşmadan etkilenen Katzenberg, bu tutkunun nereden kaynaklandığını merak ediyor ve Douglas’a soruyor. Douglas ise hiç tahmin etmediği bir şekilde cevap veriyor: “Nasıl vereceğinizi öğrenmediğiniz sürece, nasıl yaşayacağınızı öğrenmediniz demektir.”

Jen-Hsun Huang ve Başarı Sırrı

Jen-Hsun Huang ve Başarı SırrıNvidia isimli grafik işlemciler ve anakart chipsetleri üreten markanın CEO’su olan Jen-Hsun Huang, dünyayı bir çocuk gibi önyargılarınız olmadan görmenizi öneriyor. Meraklı olmanızı, öğrenmekten hiçbir zaman vazgeçmemenizi tavsiye ediyor. Çok fazla düşünmemenizi ve gerçekten bilmenin tek yolunun denemek olduğunu dile getiriyor. Hata yapabileceğinizden ama sonuçta öğreneceğinize dikkat çekiyor. Herkesten ve herhangi birinden bir şeyler öğrenebileceğinizi ama kendiniz olmayı bırakmamanız gerektiğini söylüyor.

Jim Lillie ve Başarı Sırrı

Jim Lillie ve Başarı SırrıJarden markasının CEO’su olan Jim Lillie, bir işe başlarken şöhretlerine dikkat etmeleri gerektiğini söylüyor. Kimsenin bir yatırımın ne kadar büyük olduğunu hatırlamadığını; ama bir insanın iyi olup olmadığını, adil davranıp davranmadığını, ne kadar sıcakkanlı olduğunu hatırladığından bahsediyor. Sözlerine, “hayat uzundur, anlaşmalar da gelir geçer; ama şöhretiniz her zaman sizinle kalacaktır,” şeklinde devam ediyor.

Ken Hicks ve Başarı Sırrı

Ken Hicks ve Başarı SırrıFoot Locker isimli ayakkabı perakendecisi şirketin yönetim kurulu başkanı ve CEO’su olan Ken Hicks, birlikte çalıştığı herkese tavsiyesinin şu olduğunu söylüyor; “dürüst olun, düşünün. En zorunu deneyin. Bunu yaptıysanız zaten sizden isteyebileceğim tek şey budur.”

Lloyd Blankfein ve Başarı Sırrı

Lloyd Blankfein ve Başarı SırrıDünyanın en iyi yatırım bankalarından olan Goldman Sachs yönetim kurulu başkanı ve CEO’su olan Lloyd Blankfein, tavsiyesinin komple bir insan olmak olduğunu söylüyor. Herkesin kendi işine odaklanması gerektiğini belirtiyor. Ama işin son nokta değil, sona varılacak bir araç olduğunu bilmenizi istiyor. Kendinizi farklı ilgi alanlarına da açmanız gerektiğinden, sonunda kariyerinizi çok daha ilginç ve çekici hale getireceğinizden bahsediyor.

Martin Sorrell ve Başarı Sırrı

Martin Sorrell ve Başarı SırrıWWP Group CEO’su olan Martin Sorrell tavsiyelerini; ‘İşinize bakın!’ ve ‘sebat ve hız’ şeklinde sıralandırıyor. Babasının ona, sevdiği bir iş bulmasını, seçtiği bu alanda çok çalışmasını ve bir ün elde etmesini tavsiye ettiğinden bahsediyor. Bunlardan sonra kendi başına bir şeyler kurmak istediğinde de o yoldan gitmesini tavsiye ettiğini söylüyor. İşinizi seviyorsanız, zorunlu bir görev olarak görmediğinize de dikkat çekiyor.

Mary Barra ve Başarı Sırrı

Mary Barra ve Başarı SırrıGeneral Motors’un CEO koltuğunda oturan Mary Barra, tutkuyla istediğiniz bir şeyi yapmanızı tavsiye ediyor. Uğraştığınız şeye büyük bir tutkuyla bağlanırsanız, doğal olarak başarılı olacağınızı söylüyor. Pek çok fırsat ve seçimin önünüzde olduğundan; ama tutkuyla bağlı olduğunuz şeyleri yapmanız gerektiğinden bahsediyor ve hayatın kısa olduğunu hatırlatıyor.

Meg Whitman ve Başarı Sırrı

Meg Whitman ve Başarı SırrıHewlett – Packard yönetim kurulu başkanı ve CEO’su olan Meg Whitman da sevdiğiniz işi yapmanız gerektiğinden bahsediyor. Bunun nedeni olarak, işte çok fazla zaman geçirdiğimizi gösteriyor. Kendisine tavsiyesi sorulduğu zaman, “son birkaç haftadır 150 saatimi işte geçirdim,” diyor ve sevmediğiniz bir işi yapamayacağınıza dikkat çekiyor. Etrafınızda ise keyif aldığınız insanların bulunması gerektiğini düşünüyor. Meg Whitman’ın gençlere tavsiyesi; “Eğer sizin için doğru olmadığını düşündüğünüz bir şeyler yapmanız istenen bir şirkette çalışıyorsanız ya da liderlik ve yönetimle ilgili sıkıntılarınız varsa hemen bırakıp gidin!”

Megyn Kelly ve Başarı Sırrı

Megyn Kelly ve Başarı SırrıFox News çalışanlarından olan Megyn Kelly, evliliğinde ve işinde çok mutsuz olduğu bir dönemde, Dr. Phil isimli biriyle tanışır. Megyn adamın söylediklerini şöyle anlatıyor; “kendim ve gıpta ettiğim kişi arasındaki tek farkın hak ettiğimden daha kötüsüne razı olmam olduğunu söylemişti.” Bu şekilde hak ettiğinden daha azıyla yetinmemeye karar verdiğini söylüyor ve hayatını bu yönde değiştirdiğini belirtiyor.

Melinda Gates ve Başarı Sırrı

Melinda Gates ve Başarı SırrıBill ve Melinda Gates Vakfı Eş Başkanı olan Melinda Gates, kadınlar için kariyer ve aile hayatını bir arada sürdürmenin oldukça zor olduğunu söylüyor. Ayrıca, “öldüğüm gün insanların benim hakkımda iyi bir anne, iyi bir aile üyesi ve iyi bir arkadaş olduğumu düşünmelerini istiyorum,” diyor. Bunun her şeyden çok daha önemli olduğunu da söylüyor. Hayatta en çok etkilendiği anlardan birisinin ise Warren Buffett’in Bill Gates ile kendisini, arkadaşlarıyla tanıştırması olduğunu belirtiyor. Buffett’in tanışabileceğiniz en nitelikli arkadaşlara sahip olduğundan bahsediyor ve bu nedenle kendisinin de arkadaşlıklarını yeniden gözden geçirdiğine dikkat çekiyor.

Tavsiye Ederiz: Servetinin Yarısını Bağışlayan 10 Milyarder

Michael F. Mahoney ve Başarı Sırrı

Michael F. Mahoney ve Başarı SırrıBoston Scientific başkanı ve CEO’su olan Michael F. Mahoney, en iyi tavsiyesini babasından aldığını söylüyor. Babasının hem kendilerine hem de başkalarına karşı dürüst olmaları gerektiğini ve büyük düşünmeye inandığını belirtiyor. Bir lider olarak ekini gözü pek olmaya ve hesaplanmış risklerden korkmamaya teşvik ettiğinden bahsediyor. Ayrıca iş dünyasının gerçeklerini de iyi bir şekilde kavramanız gerektiğine dikkat çekiyor.

Mike Petters ve Başarı Sırrı

Mike Petters ve Başarı SırrıHuntington Ingalls Industries isimli Amerika’nın en büyük askeri gemi inşaatı yapan şirketin başkanı ve CEO’su olan Mike Petters, liderliğin bir zanaat olduğunu dile getiriyor. Yaptıkları işi, oldukça karmaşık askeri gemiler inşa etmek ve sofistike ürünler için mühendislik hizmeti sunmak olarak tanımıyor. Ama onları var eden yaklaşık 40 bin kişi olduğuna dikkat çekiyor ve onların da en iyi liderlere ihtiyacı olduğundan bahsediyor. Liderliğin kendiliğinden gelen bir şey olmadığını ve yatırım ilepratik gerektirdiğini söylüyor.

Rick Goings ve Başarı Sırrı

Rick Goings ve Başarı SırrıTupperware markasının yönetim kurulu başkanı ve CEO’su olan Rick Goings, aldığı en iyi tavsiyenin, “gerçek değeri olan para, çalışmadığınızda kazandığınız paradır. Bundan dolayı yaşam tarzınızı gelir düzeyinizin altında tutun ve kendi pasif gelir birikiminizi oluşturun,” sözleri olduğunu söylüyor. Kendi tavsiyesinde ise CV’lerin, biyografilerin, ödüllerin, başarıların ortaya koyulmasının alışılabilir olduğunu söylüyor. Bunlara ek olarak bizi şekillendiren şeylerin ise başarısızlıklarımız, fiyaskolarımız ve bizi paramparça eden şeyler olduğuna dikkat çekiyor. Bizi “biz” yapan şeylerin tamamen bunlardan oluştuğundan bahsediyor.

Robert B. Pollock ve Başarı Sırrı

Robert B. Pollock ve Başarı SırrıAssurant isimli sigorta şirketinin CEO’su olan Robert Pollock, annesinin ona verdiği bir tavsiyeden bahsediyor. Büyüme dönemi boyunca annesinin saatlerde telefonda kaldığını ama sadece birkaç kelime ettiğini görmüş. Bir gün neden böyle olduğunu sorduğu zaman annesi ona; “ağzın kapalı ve kulakların açıkken çok şey öğrenirsin,” demiş. O da bunu kendine felsefe edinerek benimsemiş. Sizlere de bunu tavsiye ediyor.

Scott McGregor ve Başarı Sırrı

Scott McGregor ve Başarı SırrıBroadcom başkanı ve CEO’su olan Scott McGregor, tavsiyesinin adının gazete ön sayfa testi olduğunu söylüyor. Bunun şuna benzediğini söylüyor; “yayımlanmasını istemediğiniz bir şeyi yapmayın, söylemeyin veya yazmayın…” McGregor, yıllar içinde aldığı en önemli kararın bu olduğunu söylüyor ve kendine yol gösterici olduğunu dile getiriyor. Bu şekilde iş kararlarının karmaşık hale geldiği zamanlarda, çalışanlarına, müşterilerine, ortaklarına, içinde yaşadıkları ve çalıştıkları çevreye hesap verebilme ve şeffaf olma ihtiyacının önem kazandığını belirtiyor.

Stacey Boyd ve Başarı Sırrı

Stacey Boyd ve Başarı SırrıSchoola isimli ikinci el kıyafetler satan ve okul parası kazandıran şirketin kurucusu ve CEO’su olan Stacey Boyd, işe alınan kişinin yanlış kişi olduğunu anladığınız an fazla beklemeden hareket etmeniz gerektiğini söylüyor. Bunu ona tavsiye eden kişinin ise The Gap kurucusu ve CEO’su olan Don Fischer olduğundan ve kendisinin aynı bu şekilde davrandığından bahsediyor. Fischer’in, uzun yıllara dayanan işe alım tecrübesi olmasına rağmen yarısında başarılı olduğunu ona söylediğini dike getiriyor.

Steve Collis ve Başarı Sırrı

Steve Collis ve Başarı SırrıAmerisourceBergen isimli ilaç ve sağlık sektöründe faaliyet gösteren firmanın başkanı ve CEO’su olan Steve Collis, şimdiye kadar aldığı en iyi tavsiyenin babasından geldiğini söylüyor. Babası ona, “yarışa nasıl başladığınız değil, nasıl bitirdiğiniz önemlidir,” demiş ve o da bu tavsiyeye göre hareket etmiş. Steve Collis’in sizler için tavsiyesi ise başarıyı hedeflememeniz yönünde. Nedeni olarak da çok fazla hedeflemeniz durumunda başarıyı kaçıracağınız olduğunu söylüyor. Başarıyı, mutluluğa benzeten Collis, peşinden gidilecek bir şey olmadığını, kendinden doğduğunu dile getiriyor. Ama kişinin büyük bir davaya kendisini adamasıyla beklenmedik bir yan etki şeklinde ortaya çıkabileceğinden de bahsediyor.

Susan Cameron ve Başarı Sırrı

Susan Cameron ve Başarı SırrıReynolds American başkanı ve CEO’su olan Susan Cameron, çalıştığını ortamı, bir arada olduğunu insanları, ürettiğini ürünü ve verdiğiniz hizmeti sevmiyorsanız oradan uzaklaşmanız gerektiğini tavsiye ediyor. Yaptığınız işe tutkuyla bağlı olmanız gerektiğini söyleyen yöneticiler arasında yer alıyor.

Tom Gimbel ve Başarı Sırrı

Tom Gimbel ve Başarı SırrıLaSalle Network’un kurucusu ve CEO’su olan Tom Gimbel, şirketinizle ilgili bir algıya sahip olan müşterilerle toplantı yapmanızı ve bu sırada onların gözlerinin içine bakmanızı öneriyor. Böylece yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu ve bunu düzeltmek için size gelindiğinin farkında olduğunuzu gösterebileceğinizden bahsediyor. Kendinizi pazarlamanızı ve bunu pozitif bir şekilde yapmanızı öneriyor. Potansiyel müşterilere işi istediğinizi söylemenizi ve gururun para kazandırmadığını bilmenizi istiyor.

Walt Bettinger ve Başarı Sırrı

Walt Bettinger ve Başarı SırrıCharles Schwab isimli ABD’li aracı kurumda başkan ve CEO olan Walt Bettinger, çalışma masasında gelen misafirlerin görebileceği konumda şunların yazılı olduğu bir plaket olduğundan bahsediyor; “Zenginlik, paranın satın alamayacağı ve ölümün de beraberinde götüremeyeceği bir şeydir.” Bu sözün ona, hayattaki önceliklerini hatırlattığını söylüyor. Teknolojinin her geçen gün geliştiğini ve 24 saatlik bir iş döngüsü olduğunu dile getiriyor. Burada iş – hayat dengesini hiçbir zaman unutmamanız gerektiğine dikkat çekiyor.

Warren Buffett ve Başarı Sırrı

Warren Buffett ve Başarı SırrıDünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Berkshire Hathaway’ın yönetim kurulu başkanı ve CEO’su olan Warren Buffett, güler yüzü ile girişimcilerden öğrencilere kadar birçok kişinin akıl hocası. Buffett’in genç kadınlar için bir tavsiyesi var; “Bir erkeğin yapacağı şeyleri yapın!” Warren Buffett tavsiyesinde, tutkularınızın peşini bırakmamanızı, sevdiğiniz işi yapmanızı öneriyor. İş dünyasındaki gerçeğin ise çok az kişinin işinde sıçrama kaydettiği olduğunu dile getiriyor. İşinize büyük bir tutkuyla sarıldığınız zaman da mutlaka fark edileceğinizi söylüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.