Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Başarılı İnsanlardan Güne Başlama Tavsiyeleri

Mark Zuckerberg, Richard Branson, Jack Dorsey ve dahası... Başarıları kanıtlanmış insanların güne başlama tavsiyelerine kesinlikle göz atmalısınız.
Başarılı İnsanlardan Güne Başlama Tavsiyeleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Sabah erken uyanmayı seven çok nadir insan vardır. Uyanmak zorunda olanların ise suratına bakmak biraz cesaret ister ve bazıları da enerjinizi sömürür. Başarının da böyle insanlardan uzak olduğu söylenmektedir. Başarıları ile adından sürekli söz ettiren kişilerin sabah ritüellerine bir göz atarsanız, ne kadar verimli kullandıklarını göreceksiniz. Yani başarılı bir insan olmak istiyorsanız, ‘sabah insanı’ olmaya başlasanız iyi edersiniz.

Geceleri uyumak, gündüzleri ise çalışmak, bir şeyler başarmak içindir. Bunun tersini yaparak da başarılı olan insanlar elbette var. Hatta geceleri çalışarak daha başarılı olduğunu söyleyenler de var. Bu kişiler dışında, başarıları ile bizlere ilham veren kişilerin hayatlarına baktığımız da genellikle sabahları enerji dolu, sağlıklı, verimli ve güne iyi başlayan kişiler olduklarını görüyoruz.

Şimdi sizlerle birkaç başarılı isim ve sabah alışkanlıklarını paylaşmak istiyoruz:

Richard Branson

Richard BransonMeşhur Virgin Grubu’nun sahibi olan Richard Branson aslında birçoğumuzun hayalini kurduğu bir hayat yaşıyor. Dünyanın en güzel yerlerinde otellerin, müzik ve film sektörünün, bankacılıktan mobil telefonlara kadar uzanan geniş bir ağın sahibi. Branson’ın sabah ritüeli birçoğumuz için pek mümkün değil aslında. Her sabah uyandığı gibi sahibi olduğu adanın etrafında yüzüyor veya hava durumuna göre rüzgar sörfü yapıyor. Sonrada tenis oynuyor ve sağlıklı bir kahvaltı ile güne başlıyor.

Richard Branson’ın sabah tavsiyesi ise şu şekilde; “Uyurken perdeleri kapatmıyorum ki, güneş ışınları gözüme gelsin. Sabahın erken saatlerinde güneşle uyanmayı seviyorum.”

Jack Dorsey

Jack DorseyTwitter’ın mucidi olan Jack Dorsey de erken uyanan isimlerden birisi. Sabahları 5:30’da uyanıyor ve meditasyon yapıyor. Ardından 10 km kadar koşuyor. Sizlere başarı önerisi ise “Beklenmeyeni bekleyin. Ve elinizden geldiğince beklenmeyen olun.”

Indira Nooyi

Indira NooyiPepsiCo CEO’su olan Indira Nooyi, her sabah 4’te kalkıyor ve en geç 7’de ofisinde oluyor. Yani birçoğumuzun uyanmakta zorlandığı bir saatte o işinin başına çoktan geçmiş oluyor. Sizce de böyle bir insan yılların markası olan Pepsi’nin CEO’su olmayı hak etmiyor mu?

Indira Nooyi’nin başarı tavsiyesi ise şu şekilde: “Uykunun, Tanrı’nın bir lütfu olduğunu söylerler. Eğer gerçekten böyle bir lütfu varsa, ben buna hiç sahip olamadım.”

Tory Burch

Tory BurchKendi adındaki markanın yaratıcısı olan Tory Burch, sabahları 5:45’te kalkmayı alışkanlık haline getirmiş. İşe gitmeden önce iş e-maillerini kontrol ediyor. Ardından çocuklarını uyandırıyor ve 45 dakika boyunca spor yapıyor.

Tory Burch başarı tavsiyesinde de şunları söylüyor; “Eğer hayalleriniz sizi korkutmuyorsa, yeterince büyük düşünmüyorsunuzdur.”

Mark Zuckerberg

Mark ZuckerbergFacebook yaratıcısı ve kurucusu olan Mark Zuckerberg, bir önceki gün geç saatlere kadar çalışmamışsa, sabah saat 8’de kalkıyor. Kıyafet seçimiyle oyalanmamak için hep aynı gri tshirtü giymeyi tercih ediyor. Zuckerberg sizlere; “asla cool biri olmadın, olmaya da çalışmadım,” diyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.