Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Meksikalı İnternet Fenomeni Uyuşturucu Baronuna Hakaret Ettiği için mi Öldürüldü?

Henüz 17 yaşında olan internet fenomeninin cinayeti, akıllarda soru işaretlerine yol açtı. Çünkü Juan Luis Lagunas Rosales isimli genç, bilinen bir uyuşturucu kartelini alay konusu yapmıştı.
Meksikalı İnternet Fenomeni Uyuşturucu Baronuna Hakaret Ettiği için mi Öldürüldü?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

17 yaşındaki Juan Luis Lagunas Rosales ya da lakabıyla El Pirata de Culiacan’ın ölümü, soru işaretlerine yol açtı. Zira hem Youtube’da hem de sosyal medya mecralarında ünü hızla yayılan genç, birkaç hafta önce El Mencho lakaplı kötü şöhretli bir uyuşturucu baronunu hedef almıştı.

Ruben Oseguera Cervantes isimli suçlu hakkında konuştuğu bir video olay yaratmış, sosyal medya ünlüsünün El Mencho’ya nasıl böyle hakaret edebildiği herkesin dikkatini çekmişti.

Rosales, Pazartesi gecesi silahlı bir grup tarafından defalarca ateş edilerek öldürüldü.

17 Yaşındaki Meksikalı Fenomen ÖldürüldüDoğal olarak bütün dikkatler uyuşturucu kartelinin liderine çekildi.

17 yaşındaki internet fenomeninin ünü çektiği komik videolarla hızla yayılırken, uyuşturucu baronuna ettiği hakaretler gencin sonunu getirdi.

Uyuşturucu Baronu El Mencho'ya Hakaret EttiDaha doğrusu, gencin birkaç hafta önce El Mencho’yu hedefe alarak çektiği videonun onun sonunu getiren şey olduğu söyleniyor. Çünkü yetkililer Juan Luis Lagunas Rosales’in ölümüyle, Meksika’nın kötü şöhretli kartelinin arasındaki bağı hala araştırıyor.

Bedeninden 15 ila 18 kurşunun çıktığı söylenen genç, sarhoşken çektiği videolarla viral olmuş ardından takipçilerinin sayısı hızla artmıştı.

Juan Luis Lagunas Rosales'un Ölümü Uyuşturucu Baronunun Elinden OlduBebek yüzü ve komikliğiyle kısa sürede fenomen olan El Pirata de Culiacan, El Mencho’yla alay ettiği videonun yanı sıra photoshopla kendisini ona benzettiği bir fotoğraf paylaşımı da yapmıştı.

Jalisco New Generation Cartel’in (CJNG) kötü şöhretli liderinin, 17 yaşındaki gencin ölüm emrini verdiği düşünülüyor. Neticede; internet fenomeni Meksika’nın en çok aranan adamı olan 51 yaşındaki çete lideriyle alay etti. Ve bu öyle bir çete lideri ki yakalanmasına yardım edecek kişiye ABD 5 milyon dolar para ödülü vereceğini duyurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.