Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Instagram Yorum Ekranına Kısayol Emoji ile Yanıtlama Özelliğini Ekledi

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, bir süredir test ettiği kısayol emoji cevaplama özelliğini kullanıma sundu.
Instagram Yorum Ekranına Kısayol Emoji ile Yanıtlama Özelliğini Ekledi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Her geçen gün popülerliği artan Instagram, kullanıcılarına daha keyifli deneyimler sunmak için kendisini hızla yenilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde alışveriş yapan kullanıcılara özel IG Alışveriş uygulamasını duyuran ve Superzoom çekim moduna yeni filtreler ekleyen sosyal medya devi kullanıcılarını rahatlatacak yeni bir özelliği aktif hale getirdi.

Bilindiği üzere sosyal medyada emoji kullanımı yaygın bir şekilde kullanılıyor. Her geçen gün sayısı artan emojiler, kullanıcıların duygu ve düşüncelerini daha etkin bir şekilde ifade etmesi için sıklıkla başvurulan bir seçenek haline geldi. Bu durumun farkında olan sosyal medya devi ise kullanıcıların yorum ekranında emojileri pratik bir şekilde kullanmasına imkan tanıyor.

Yorum Ekranına Emoji ile Cevaplama Özelliği Geldi

Yorum Ekranına Emoji ile Cevaplama Özelliği Geldi

Instagram kullanıcıları bu zamana kadar görüntüledikleri bir içeriği beğenmek için kısa yoldan çift tık ile yapıyorlardı. Artık uygulamanın yorum bölümünde otomatik olarak açılacak emoji seçenekleri ile hızlı bir şekilde yanıtlama yapılabilecek. Yeni özellik, kullanıcıların duygu ve düşüncelerini kısa yoldan ifade etmesi için son derece kullanışlı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni özellik, kullanıcıların klavyelerinde uygun emojiyi arama süresini de ortadan kaldırmış oluyor. Ayrıca tıpkı WhatsApp’ta olduğu gibi kullanıcıların sıklıkla kullandığı emojiler, Instagram’ın yorum ekranın da da ilk sıralara yerleşmiş olacak. Instagram bu özelliği Mayıs ayından beri test ediyordu ve geçtiğimiz gün itibari ile tüm kullanıcılara sunmuş oldu.

Özellik Şimdilik Sadece Yorum Ekranında Aktif

Özellik Şimdilik Sadece Yorum Ekranında Aktif

Instagram’ın kullanıma sunduğu emoji cevaplama özelliği şu an için sadece yorum ekranında çalışıyor. Platformun en çok kullanılan özelliklerinden hikayelerde ya da paylaşım tanımlarında, kısayol emoji özelliği çalışmıyor. Önümüzdeki günlerde söz konusu özellik diğer kullanım alanlarına da eklenebilir.

Instagram’ın kısayol emoji özelliği iOS ve Android kullanıcıları için yayınlandı. Eğer yeni özellikten halen yararlanamıyorsanız, uygulamanızı güncellemenizde yarar var. Bazı kullanıcılar bu özelliği daha önceden kullandıklarını belirtebilirler. Bunun sebebi Instagram’ın söz konusu özelliği Mayıs ayından beri belirli kullanıcılara açarak gerçekleştirdiği test süreci gerçekleştirmesiydi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın