Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Instagram’a Gelen Güncelleme Yanlışlıkla Takipten Çıkmaya Zemin Hazırlıyor

Instagram’a son gelen güncelleme ile bir kişiyi takipten çıkma anında gelen onay sorusu ortadan kalkmış oldu. İşte detaylar…
Instagram’a Gelen Güncelleme Yanlışlıkla Takipten Çıkmaya Zemin Hazırlıyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Milyonlarca insanın son yıllarda ilgi duyduğu sosyal medya uygulamalarının başında Instagram geliyor diyebiliriz. Bu durumun farkında olan sosyal medya devi ise kullanıcılarına her geçen gün yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde çevrimiçi kullanıcıları göstermeye başlayan Instagram, yine milyonlarca kullanıcısını yakından ilgilendirecek bir değişikliğe imza attı.

Bilindiği üzere Instagram kullanıcılarının en çok kullandığı işlevlerden birisi takip etme özelliği olmakta. Kullanıcılar ilgi duydukları kişileri ve sayfaları takip ederken, aynı zamanda başka hesaplar tarafından takip ediliyorlar. Sessiz sedasız yayınlanan güncelleme bu işlemi sıkça yapan kullanıcıları ilgilendirecek türden.

Takip Bırakma Esnasında Çıkan Onay Kaldırıldı

Takip Bırakma Esnasında Çıkan Onay Kaldırıldı

Instagram’da bugüne kadar herhangi bir kullanıcıyı takipten çıkmak istediğinizde, karşınıza ek onay gerektiren bir pencere çıkıyordu. Bu özellik yanlışlıkla bir kişiyi takipten çıkmanın da önüne geçiyordu.

Ancak Instagram yayınladığı yeni güncelleme ile takipten çıkma anında çıkan onay ekranını kaldırdı. Bu durum sonrası takip listelerindeki kullanıcıları yanlışlıkla takipten çıkan kişilerin işi daha zor olacak diyebiliriz. Takipten çıktığınız kişiyi tekrar takip ettiğinizde ise yine karşı tarafa bildirim gitmiş olacak.

Güncelleme Kullanıcılardan Tepki Topladı

Güncelleme Kullanıcılardan Tepki Topladı

Instagram yayınladığı güncellemeyle ilgili herhangi bir açıklama yapmış değil. Ancak yeni özelliğin Instagram’da pek çok kullanıcının tepkisini çektiği belirtiliyor. Sosyal medya devi gelen tepkiler sonrası almış olduğu bu karardan geri adım atar mı bilinmez.

Instagram’ın takipten çıkma sonrası çıkardığı onay ekranının kaldırılması, kaza ile takipten çıkma olaylarında artış yaşanmasına neden olacaktır. Pek ses getirmeden yapılan güncellemenin önümüzdeki günlerde ne gibi yankıları olacak izleyip göreceğiz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın