Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Instagram’da Paylaşım ve Hikayelere Ülke Filtresi Geliyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, paylaşımların sadece seçilen ülkelerde paylaşılmasına olanak sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor.
Instagram’da Paylaşım ve Hikayelere Ülke Filtresi Geliyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan sosyal medya platformu Instagram’a gelen güncellemelerin ardı arkası kesilmiyor. Her geçen gün gelişmeye devam eden uygulama, birbirinden farklı geliştirmeler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Son olarak etkileşimi artıracak repost özelliğini test etmeye başlayan fenomen uygulama, kullanıcılarını kendine bağlamak için çalışıyor.

Şirket son olarak sıkça paylaşım yapan kullanıcıların dikkatini çekecek bir özelliğin üzerinde çalışmaya başladı. Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong’un yaptığı paylaşıma göre Instagram, kullanıcıların gönderilerini ülkeler arasında filtrelemesine imkan tanıyacak. Buna göre kullanıcılar yapmış olduğu paylaşımları istedikleri ülkelerde paylaşabilecekler.

Instagram Paylaşımlarına Coğrafi Sınırlama Geliyor

Instagram Paylaşımlarına Coğrafi Sınırlama Geliyor

Instagram önümüzdeki günlerde gönderileri coğrafi bölgelere göre sınıflandırmaya imkan tanıyacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Söz konusu özellik sadece gönderi değil paylaşılan hikayeleri de kapsıyor. Bu sayede kullanıcılar attıkları tüm gönderileri, istedikleri ülkelerde görüntüleme imkanına sahip olacaklar.

Yeni geliştirilen özelliğin daha çok işletme hesaplarının işine yarayacağı belirtiliyor. Konum özelliğini sadece öne çıkan gönderilerde kullanabilen işletme hesapları, yeni özellik sayesinde normal gönderilerde de bu özellikten yararlanabilecekler.

Instagram Henüz Açıklama Yapmadı

Instagram Henüz Açıklama Yapmadı

Ortaya çıkan yeni çalışma ile ilgili sosyal medya devi henüz herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak ortaya atılan iddialar yalanlanmadı. Söz konusu özellik aslında başka sosyal mecralarda kullanılmaya başladı bile. Kullanıcılar yapmış olduğu paylaşımlarda zaman zaman “bu gönderi ülkeniz için uygun değil” yazısı ile karşılaşabilirler.

Her ne kadar konuyla ilgili Instagram’dan resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, platformun kullanıcıların konumunu daha işlevli bir hale getirmek istediği belli oluyor. Halihazırda Twitter, Facebook, YouTube gibi sosyal medya devlerinde yer alan bu özelliğin önümüzdeki günlerde Instagram’da da yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın