Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Instagram Hikayelerinde Videoları Kesme Dönemi Başlıyor

Instagram sevilen Hikayeler bölümüne yeni bir özellik daha ekliyor.
Instagram Hikayelerinde Videoları Kesme Dönemi Başlıyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünyanın önde gelen sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, her geçen gün daha popüler hale gelmeye devam ediyor. Facebook’un sahibi olduğu uygulama yeni özellikler kazanıyor ve kullanıcı deneyimini iyileştiriyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devinin IGTV’de içerik üretenlere reklam kazandıracağı ortaya çıkmıştı. Şirket bu bölümünde reklam gösterimlerine yer verecek ve yayıncılara da pay ayıracak. Instagram’da kullanıcıların ilgi gösterdiği bölümlerin başında Hikayeler geliyor.

Buraya olan yüksek ilginin farkında olan şirket yeni özellikler ile daha cazip hale getirmeyi amaçlıyor. Hikayeler bölümünde kullanıcılar video ve görsellere yer verebiliyor. Gelecek olan yeni özellik video paylaşımı yapan kullanıcıları ilgilendiriyor. Bundan böyle Hikayeler bölümünde paylaşılan videolar için kırpma aracı olacak. Hikaye paylaşanlar artık videoları üzerinde kırpma işlemi gerçekleştirebilecek.

Hikayelerdeki Videoları Kırpmak Mümkün Olacak

Hikayelerdeki Videoları Kırpmak Mümkün Olacak

Instagram şu günlerde Hikayeler bölümü için kullanıma sunacağı video kırpma özelliğini test ediyor. Bu bilgi isabetli sızıntıları ile tanınan sosyal medya analisti Jane Manchun Wong tarafından paylaşıldı. Görüntüde Hikayeler’in içerisine yerleştirilmiş kaydırma aracı dikkat çekiyor. Bu araç ile videolar kırpılabiliyor. Farklı sosyal medya uygulamalarında bulunan video düzenleme araçları ile benzer bir yapıya sahip olan video kırpma aracı, üs bölümde yer alan düzenleme simgesinde yer alacak.

Buraya tıklandığında kırpma işlemi gerçekleştirilebiliyor. Instagram’ın Hikayeler bölümüne gelecek bu özelliğin uzun zamandır eksikliğinin hissedildiği biliniyor. Pek çok kişi videolarını kırpmak için üçüncü parti uygulamalardan yardım alıyordu. Artık bu işlem Instagram üzerinden çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

Video kırpma özelliği sayesinde Instagram’da hizmet veren markaların da daha etkileyici içerikler hazırlayabileceği belirtiliyor. Sosyal medya devi henüz bu özelliği test ediyor ve ne zaman geleceğine dair net bir açıklama yapılmış değil. Bazı söylentiler Mart ayı içerisinde yayınlanacak güncelleme ile video kırpma özelliğinin kullanıma sunulacağı yönünde. Diğer yandan özel mesajlara da emoji ile karşılık verilmesine imkan sağlayan özelliğin de önümüzdeki günlerde sunulması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın