Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Instagram’ın Grup Sohbetlerinde Bildirimleri Herkese Göndermek Mümkün Olacak

Instagram’a grup sohbetlerinde uzun süredir eksikliği hissedilen bir özellik geliyor.
Instagram’ın Grup Sohbetlerinde Bildirimleri Herkese Göndermek Mümkün Olacak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Sosyal medya uygulamaları yeni özellikler dile donatılıyor ve kullanıcıların beğenisini kazanmayı devam ediyor. Bu uygulamalar arasında son yıllarda sahip olduğu popülerlik ile Instagram’ın bir adım öne çıktığını söyleyebiliriz. Facebook’un sahibi olduğu ve milyonların buluşma noktası haline gelen Instagram’a kullanıcıların uzun süredir beklediği bir özelliğin geleceği öğrenildi. Bilindiği üzere Messenger ve WhatsApp’ta olduğu gibi Instagram sohbetlerinde de gruplar kuruluyor.

Kullanıcılar yakın arkadaşları ile kurdukları gruplar aracılığı ile özel sohbetler gerçekleştirebiliyor. Sosyal medya devi grup sohbetlerinin kullanım deneyimini artırmak adına yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. İsabetli sızıntıları ile tanınan analist Jane Manchun Wong, Instagram’ın grup sohbetlerine gelecek olan yeni özelliğe dair açıklamalarda bulundu.

Grup Sohbetlerine Yeni Bildirim Özelliği

Grup Sohbetlerine Yeni Bildirim Özelliği

Bilindiği üzere Instagram’da grup sohbetlerinde bir kişiye bildirim gitmesi için o kullanıcıyı etiketlemek gerekiyor. Ancak grupta yer alan herkesin gönderilen mesajı görmesi için bugüne kadar herhangi bir çözüm geliştirilmemişti. Gelen son sızıntı Instagram’ın bu eksikliği gidermek üzerine çalıştığını gösteriyor. Sosyal medya analisti Jane Mancun Wong, Instagram gruplarında herkese mesaj gönderilmesine olanak sağlayan bir özelliğin test edildiğini açıkladı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Wong, ‘Sohbetteki herkese bildirim gönder’ seçeneğine dikkat çekiyor. Özellik şu an için Instagram ekibi tarafından test ediliyor ve önümüzdeki günlerde uygulama genelinde kullanıma sunulması bekleniyor. Benzer bir özelliğin önümüzdeki dönemde WhatsApp’a da geleceği tahmin ediliyor.

Halihazırda WhatsApp’taki grup sohbetlerinde de tek bir hareket ile herkese bildirim göndermek mümkün değil. Facebook’un son dönemde sahibi olduğu bir uygulamada olan özelliği bir başka uygulamasına getirdiğine sıkça tanık oluyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.