Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Instagram Grup Hikayeleri Özelliği ile Paylaşımları Özelleştiriyor

Popüler platform Instagram’ın Grup Hikayeleri özelliğini test ettiği ortaya çıktı.
Instagram Grup Hikayeleri Özelliği ile Paylaşımları Özelleştiriyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Facebook’un sahibi olduğu Instagram en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olarak yeni özellikler ile donatılmaya devam ediyor. Özellikle son günlerde kullanıcı dostu pek çok yeni özelliğin duyurulduğuna tanık oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi yeni mesajlaşma uygulaması Threads’i duyurmuştu. Farklı bir deneyim sunan Threads ile Instagram’ın Snapchat’e yeni bir alanda daha rakip olmak istediği belirtilmişti.

Bilindiği üzere Instagram daha önce Hikayeler özelliğini Snapchat’ten esinlenerek kendi uygulamasına getirmiş ve milyonlarca kullanıcıyı kendisine adeta bağımlı hale getirmişti. Facebook geliştirdiği özellikle ile Instagram kozunu oynamaya devam ediyor. Instagram’ın sahibi Facebook geçtiğimiz günlerde kendisinde yer alan grup hikayeleri özelliğini kaldıracağını duyurmuştu.

Burada özelliği kaldırma kararı alan sosyal medya devi aynı özelliği Instagram için test etmeye başladı. Sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong, Instagram’ın yeni özellik üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. ,

Grup Hikayeleri Instagram’a Geliyor

Grup Hikayeleri Instagram’a Geliyor

Instagram son günlerde kullanıcıların yakın arkadaşlarına özel iletişime geçme seçeneklerini artıracak hamlelere imza atıyor. Geçtiğimiz günlerde sunulan yakın arkadaşlar özelliği ile Instagram’da kullanıcılar özelleştirilmiş hikaye paylaşma deneyimini kullanmaya başladı. Ancak sosyal medya devi bu özelliği çok daha kişiselleştirilmiş hale getirmek üzere yeni bir araç üzerinde çalışıyor.

Jane Manchun Wong’un yaptığı araştırma Facebook’ta fişi çekilen Grup Hikayeleri özelliğinin Instagram’a geldiğini ortaya çıkardı. Kullanıcılar bu sayede kendi seçtikleri arkadaş grubunu belirterek paylaştıkları hikayeleri sadece onların görmesini sağlayabilecek. Şirketin Facebook’tan çektiği bir özelliği Instagram’a getiriyor olması iki uygulamaya bakış açısını da bir nevi ortaya koyuyor.

Kullanıcı sayısı sürekli artmasına rağmen popülarite anlamında Facebook kan kaybetmeye devam ediyor. Instagram ise yenilikçi fikirler ile kullanıcıların birbirleri ile olan etkileşimi artıracak araçlar ile donatılıyor.

Özellik Nasıl Kullanılır?

Özellik Nasıl Kullanılır?

Instagram’da kullanıcıların yeni özelliği kullanması için öncelikle mesajlar bölümünden grup sohbeti oluşturması gerekiyor. Hikaye paylaşmak isteyen kullanıcılar bu gruptaki kişilerin görebileceği şekilde işlemi gerçekleştirebilir. Özelliğin okul, iş ya da belirli bir arkadaş grubuna yönelik kategori altında yapılacak paylaşımlara yönelik olduğunu söyleyebiliriz.

Sosyal medya devi bu özelliği şu an için test aşamasında tutuyor ve önümüzdeki günlerde tüm platform için yayınlaması bekleniyor. Facebook’ta ilgi görmeyen bu özelliğin Instagram’da nasıl karşılık bulacağını önümüzdeki süreçte göreceğiz. Tabi Facebook’ta genel itibariyle hikayelere olan bakış açısı ile Instagram’da ki durum çok farklı. Dolayısıyla Facebook’da beğenilmeyen özelliğin Instagram’da beğeniye kullanıldığını görebiliriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.