Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Instagram Kullanıcıya Engel Koymadan Takipten Çıkarma Özelliğini Getirmeye Hazırlanıyor

Instagram’da kullanıcıların uzun süredir beklediği, takipçiyi engellemeden takipten çıkarma özelliği test ediliyor. İşte detaylar…
Instagram Kullanıcıya Engel Koymadan Takipten Çıkarma Özelliğini Getirmeye Hazırlanıyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Son yılların en popüler sosyal medya platformlarının başında gelen Instagram, yeni güncellemeler ile kullanıcılarının dikkatini çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ‘Keşfet’ bölümüne yeni özellikler ekleyen ve beğeni toplayan sosyal medya devi, yine kullanıcılarının uzun zamandır beklediği bir özelliğin testlerini gerçekleştiriyor.

Bilindiği üzere Instagram’da bir kullanıcının sizi takip etmesinin önüne geçmek için o kişiyi engellemeniz gerekiyor. Kişiyi takipçi listesinden çıkarmak başka türlü mümkün olmuyor. Pek çok kullanıcı ise bu durumdan uzun süredir şikayetçi olmaktaydı. Akraba ya da eski arkadaşların, profillerini görüntülemesini istemeyen ancak o kişileri de engellemek istemeyen kişiler için yeni takipten çıkarma özelliği geliyor.

Takipçi Silme Özelliği Geliyor

Takipçi Silme Özelliği Geliyor

Takip listenizdeki bir kullanıcının sizi takip etmesini engellemek için o kişiyi takip listesinden çıkarabileceksiniz. Aynı zamanda o profili engellememiş olacaksınız. Bir Instagram yetkilisi, takipçi silme özelliğini test ettiklerini açıkladı. Söz konusu güncellemeye ağırlıklı olarak kurumsal hesapların ihtiyaç duyduğu belirtiliyor.

Herhangi bir kurumsal hesaba sahte takipçiler ile saldırı yapıldığında bu hesapları tek tek engellemek gerekiyor. Ciddi bir zaman kaybına neden olan bu durumun önüne, yeni gelecek olan takipçi silme özelliğiyle geçilmiş olacak.

Instagram Kullanıcıların Kontrolünü Artırıyor

Instagram Kullanıcıların Kontrolünü Artırıyor

Instagram daha önce de bir kişinin gönderilerini gizlemeye imkan tanımaya ve rahatsız etmeyin gibi özellikleri kullanıma sunmuştu. Son olarak kişileri takipten çıkarmaya imkan tanıyan güncelleme ile kişilerin takipçileri üzerindeki kontrolünü artırmış oluyor.

Söz konusu yeni güncelleme henüz test aşamasında. Instagram’ın takipten çıkarma özelliğini ne zaman kullanıma sunacağı bilinmiyor. Ancak yeni güncellemenin kullanıcıların büyük bölümü tarafından beğeniyle karşılanacağı şüphesiz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın