Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Instagram’a Ana Sayfa Akışı için Yeni Kısıtlama Özelliği Geliyor

Popüler paylaşım uygulaması Instagram’a yeni bir kısıtlama özelliği geliyor.
Instagram’a Ana Sayfa Akışı için Yeni Kısıtlama Özelliği Geliyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarının başında Instagram’ı gösterebiliriz. Facebook’un sahibi olduğu sosyal mecra kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor ve yeni özellikler ile donatılıyor. İlk çıktığı dönem basit bir fotoğraf paylaşma uygulaması olan Instagram, aradan geçen zaman içerisinde pek çok yenilik kazandı ve milyonları kendisine çekmeyi başardı. Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların toplu şekilde arama yapmalarına imkan sağlayan bir özellik geliştiren sosyal medya devi, belirli hassasiyetlere sahip olan kişileri de düşünüyor.

Bilindiği üzere Instagram’da kullanıcılar için zararlı olacak ya da uygunsuz içeriklere karşı katı bir tutum söz konusu. Şirket halihazırda son dönemde dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü konulu paylaşımları yakın takibe alacağı haberi ile gündeme gelmişti. Sosyal medya platformu bu gibi içerikleri geliştirmiş olduğu algoritması sayesinde otomatik olarak kaldırıyor.

Ya da kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda ilgili paylaşımlar moderatörler tarafından inceleniyor ve gerekli durumda kaldırılabiliyor. Buna rağmen bazı kullanıcılar daha hassas bir deneyime sahip olmak istiyor. Bu durum Instagram ile beraber Facebok ve Twitter gibi diğer sosyal medya uygulamaları için de geçerli. Instagram bu kullanıcılar için yeni bir özellik geliştiriyor.

Instagram’dan Yeni Sınırlama Özelliği

Instagram’dan Yeni Sınırlama Özelliği

Sosyal medya devi hassasiyeti fazla olan kullanıcılar için yeni bir ana sayfa akışı üzerinde çalışıyor. Analist Jane Manchun Wong’un yaptığı paylaşım ile Instagram’da bir takım hassas içerikleri sınırlamaya yarayan bir algoritma kullanıma sunulacak. Burada hassas içerikten neyin kastedildiği henüz bilinmiyor. Tahminler kısmen daha yetişkin kişilere hitap eden ya da iş ortamında görüntülenmesi doğru olmayan içeriklerin bu kapsama dahil edileceği yönünde.

Wong açıklamasında bu özelliğin Instagram’ın varsayılan ayarlarında aktif olarak geleceğine dikkat çekiyor. Kullanıcılar isterlerse manuel olarak bu özelliği kapatabilecek. Bu işlemi yapmak isteyen kullanıcıların karşısına özel bir onay penceresi çıkacak. Tabi bu ayarlama henüz test aşamasında. Uygulama genelinde yaygınlaşması ile beraber değişiklikler yapılabileceği belirtiliyor.

Sosyal medya platformu geçtiğimiz yıl reklam geliri ile Facebook’u adeta zengin etti. Uzmanlar bu büyümenin 2020 ve sonraki yıllarda da devam edeceğini tahmin ediyor. Geliştirilen yeni özellikler ile beraber bu süreç çok daha hızlı hale gelecektir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın