Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İlham Verici Hikayeleriyle 12 Muhteşem Yetenekli İnsan

İlham Verici Hikayeleriyle 12 Muhteşem Yetenekli İnsan
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Hemen herkesin kendisine göre bir yeteneği var. Bu listedeki insanların yetenekleri, sizinkilerin hani bir tık üstü diyelim. Kimisi doğuştan olsa da kimisi çok çalışmanın karşılığı olarak elde etmiştir. Benim gibi yeteneksiz insanların ise en büyük hobisi bu arkadaşları kıskanmak ve imrenmektir.

İşte karşınızda ilham verici hikayeleriyle 12 muhteşem yetenekli insan:

1 Chen Siyuan

Chen SiyuanChen Siyuan, iki elini de kullanabilen 24 yaşında Çin’li bir tercümandır. Onun en önemli özelliği, çeviri yaparken aynı zamanda 2 elle 2 farklı dili de yazabilmesidir.

2 Manjit Singh

Manjit Singh“Iron Man” diye çağırılan arkadaş, otuzdan fazla rekorun sahibidir. Kulaklarıyla jet çekmek ve saçıyla çift katlı otobüs çekmek de bunlara dahildir.

3 Joseph Pujol

Joseph PujolJoseph Pujol, ilginç bir yeteğene sahip. Pujol gök görültüsünü, hayvan seslerini ve müzik aletlerinin seslerini taklit edebiliyor. Tahmin edin nasıl? Gaz çıkartarak! Değişik bir yetenek olmasına karşın takdir edilmesi de gerekiyor.

4 Bobby Badfingers

Bobby BadfingersDünyanın en hızlı parmak şıklatan insanı olmasının yanı sıra, dünyanın en saçma ismine sahiptir. “Yetenek Sizsiniz” programının Amerikan versiyonunda karşımıza çıkan Bobby, dünyanın en hızlı ve uzun süre parmak şıklatan insanıdır. Saniyede 30 kere parmak şıklatabilir. Aynı zamanda parmak şıklatarak herhangi bir parçayı da çalabilir.

5 Leonardo Da Vinci

Leonardo Da VinciDünyanın en önemli ressamlarından birisi olan Da Vinci, 21. yüzyılda halen daha isminden bahsettirmektedir. Tam bir Rönesans adamı olan Da Vinci, paraşüt, makineli silah, zırhlı araç ve dalış kıyafetlerini icat etti. Benim tek yeteneğimin 10 parmak yazı yazmak olduğu bir yerde, bu gibi arkadaşlar çıtayı biraz fazla yükseltiyor.

6 Miroslaw Magola

Miroslaw MagolaAlman arkadaşımızın özelliği biraz garip. Manyetik bir enerjiye sahip olan Magola; düşünce gücüyle, çatal, kaşık, Red Bull şişesi gibi şeyleri vücudunun herhangi bir yerinde yapışık tutabiliyor. Hem de herhangi bir destek olmadan. Ayrıca nesneleri hareket ettirme özelliğine de sahiptir.

7 Michael Lolito

Michael Lolito“Dünyanın En Garip Diyeti” rekoruna sahiptir. Lolito, günde 1 kilograma yakın metal yiyerek bu rekoru elde etmiştir. 40 senedir bu şekilde yaşayan Michael, ayrıca “Cessna” tipi uçaklardan birisini de parça parça yemiştir.

8 Tu Jin-Sheng

Tu Jin-ShengBüyük usta Jin-Sheng, bir keşiş ve Çin tıbbi bilimler profesörüdür. Yeteneği ise akıl almaz bir şey.  Jin-Sheng genital bölgesiyle bir kamyonu çekebiliyor.

9 Francisco Domingo Joaquim

Francisco Domingo JoaquimFrancisco Domingo Joaquim’in özelliği, ağzını enlemesine 17.28 cm açabiliyor. Hatta ağız yapısı o kadar esnek ki bir kola kutusunu yanlamasına olduğu gibi ağzına sığdırabiliyor. 20 yaşındaki Angolalı Joaquim, “dünyanın en geniş ağzı” rekorunu da elinde tutuyor.

10 Micky Gooch

Micky Goochİngiliz dövüş sporu ustası Gooch, dünyadaki en güçlü parmağa sahiptir. Sadece bir elini kullanarak yere dayalı olan bir çiviyi tutarak 17 şınav çekebilmektedir. Ayrıca tek parmakla 38 şınav çekebildiği için bir dünya rekoruna da sahiptir.

11 Ru Anting

Ru AntingRu’nun yeteneği biraz değişik. Ru burnundan çektiği suyu gözünden çıkartarak resim yapıyor. Para kazanmanın binbir çeşidinden yalnızca birisi tabi. Sokakta Ru’yu görenler merakla izliyor ve iyi de para bırakıyorlar.

12 Ben Underwood

Ben UnderwoodMaalesef daha 3 yaşında kanserden ötürü gözlerini kaybetmiştir. Buna rağmen Ben, yaşama sevincini kaybetmeyerek hala aktif bir hayat yaşamaktadır. Spor yapıp, bisiklete binen Ben bunları yalnız başına yapmaktadır. Çünkü kimsenin yardımına ihtiyaç duymuyor. Nasıl mı? Ben gözlerini kaybettikten sonra kendisine sesle yer belirmeyi öğretmeye çalışmıştır. Tıpkı yarasalarda olduğu gibi bir sistem geliştiren Ben, dünya üstünde bunu yapan tek insandır.

Dünya üzerinde yaşayan birbirinden yetenekli binlerce insan varken, ben bu listeye yalnızca 12 tanesini koyabildim. Gönül isterdi ki daha çok olsun. Bir dahaki yazıya kısmet diyelim. Özellikle Ben Underwood, benim çok ilgimi çekti. Helal olsun yani denilebilecek çok fazla şey yok. Azmin gücü olmuş. Ama sonuçta herkes de yetenek sahibi olmak zorunda değil. O insanlara da buradan selam olsun.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın