Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

How I Met Your Mother Hakkında Bilinmeyenler

How I Met Your Mother dizisini bir kere bile izlemeyen yoktur. Büyük bir hayran kitlesi olan dizinin karakterleri hakkında bilmedikleriniz bu listede:
How I Met Your Mother Hakkında Bilinmeyenler
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

How I Met Your Mother, senelerce herkes tarafından imrenilerek izlenen, “benim arkadaş grubum da böyle olsa keşke” dedirten efsane dizidir. Her ne kadar ilk çıktığı zamanlarda “Friends” dizisine benzetilse de, hayran sayısı oldukça yüksektir. Tabii, bu benzeşme, ortaya “Friends” ve “How I Met Your Mother” diye ortaya iki farklı grup çıkardı. Birini severek izleyen, diğerinde aynı keyfi bulamadı.

Günlerce bölümleri çıksın, biriktirip sonra hepsini beraber izleriz diye beklediğimiz dizi, 31 Mart 2014 tarihinde final yaptı. Dizi, 9 sezon boyunca akıllardan çıkmayan replikler ve sahnelerle bizlere inanılmaz bir seyir zevki yaşattı. 9 sezon boyunca, oyuncularla beraber de büyüdük diyebiliriz aslında. Dizi, final yapmasına rağmen günümüzde halen daha konuşulmakta. Ancak diziyi 9 sezon izlemesine rağmen, bazı şeyleri fark etmeyen seyirci sayısı da bir hayli yüksek. Dizi çekimleri öncesi ve sonrasında yaşananlar, oyuncular hakkında, halen daha bilinmeyen bazı şeyler var.

Evet, işte hayranı olduğunuz How I Met Your Mother hakkında belki de hiç duymadığınız bilgiler geliyor:

1 Neil Patrick Harris (Barney) ve Akıllardan Çıkmayan Replikleri

Neil Patrick Harris (Barney) ve Akıllardan Çıkmayan Replikleri“Legen.. wait for it.. dary”, “Suit up!”, “Have you met Ted?” ve “Challenge accepted” en çok öne çıkan ve akıllarda kalanlar arasındadır. Barney Stinson, bu cümleleri neredeyse markalaştırdı ve her söylediğinde akıllara gelmesine sebep oldu.

2 John Segel (Marshall), Rolden Sıkıldığını Belirtmiştir

John Segel (Marshall), Rolden Sıkıldığını BelirtmiştirBir bakıma, yönetmenlere diziyi bitirmeleri için yalvarmıştı. Hatta konu ile ilgili olarak dalga geçtiği bir röportaj dahi vermişti.

3 Bob Odenkirk ve Bryan Cranston, How I Met Your Mother ile Kendilerini Gösterdi

Bob Odenkirk ve Bryan Cranston, How I Met Your Mother ile Kendilerini GösterdiTecrübeli oyuncular “Breaking Bad” dizisinde efsaneler yaratmadan önce, bu dizide kendilerini seyircilere göstererek, oynadıkları anları çok verimli bir şekilde değerlendirmişlerdir. İkili, sonrasında ise “Breaking Bad” dizisinde efsaneler yarattı. How I Met Your Mother’den önce de sayısız rolde oynayan oyuncular, en başarılı performanslarını “Breaking Bad” ile gösterdiler desem, yanlış olmaz sanırım.

4 Cobie Smulders’in (Robin), Doğum Yeri Canlandırdığı Karakterinkiyle Aynıdır

Cobie Smulders’in (Robin), Doğum Yeri Canlandırdığı Karakterinkiyle AynıdırDizide canlandırdığı Robin karakteri, Kanadalı olduğu için sürekli esprilerin hedefi olmaktaydı. Ortaya çıktı ki kendisi gerçekte de Kanada doğumluymuş (Vancouver, Kanada).

5 John Segel, Dizideki Büyük Andan Haberdar Edilmedi

John Segel, Dizideki Büyük Andan Haberdar EdilmediJohn Segel, Marshall’ın babasının öldüğü sahne hakkında bilgilendirilmedi. Bu durumun Marshall üzerinde şok etkisi yaratması ve oyuncunun reaksiyonlarının gerçeğe yakın olması istendi ve öyle de oldu. Hatırlarsanız Marshall, o sahnede her zamanki oyunculuğundan daha iyi bir performans sergiledi.

6 Alyson Hannigan (Lily) ve Cobie Smulders (Robin) Dizi Çekimleri Sırasında Hamileydi

Alyson Hannigan (Lily) ve Cobie Smulders (Robin) Dizi Çekimleri Sırasında HamileydiBaşarılı iki oyuncu da çekimler sırasında hamile kalmıştır ve bunu güzel bir şekilde kamufle etmişlerdir. Lily, bir bölümde Barney’in yaptığı espriye çok sinirlenerek onunla aynı ortama girmeyeceğini belirtiyor ve doğum sonrasında, sezon finalinde ortaya çıkıyor. Cobie Smulders ise hamileliğini yalnızca giydiği kıyafetlerle belli etmemeye çalışmıştır.

7 Oyuncuların Partnerleri Dizide Yer Almıştır

  • Oyuncuların Partnerleri Dizide Yer AlmıştırNeil Patrick Harris’in kocası: Lily’nin eski erkek arkadaşı rolünde
  • Alyson Hannigan’ın kocası: Robin’in iş arkadaşı çapkın muhabir, Sandy Rivers rolünde
  • Cobie Smulders’in kocası: Blauman rolünde oynamıştır. Düğün günü ansızın ortaya çıkarak, ufak çaplı bir kargaşa yaratmıştır.

8 Ted’in Çocuklarının Çekimleri İlk Sezonda Yapılmıştır

Ted’in Çocuklarının Çekimleri İlk Sezonda Yapılmıştırİlerleyen zamanlarda çocukların büyüdükleri belli olmasın diye, onların çekimleri ilk sezondan yapılmıştır ve oyuncularla dizinin sonunu kimseyle paylaşmayacakları konusunda anlaşmaya varılmıştır. Oyuncular da bu şartı yerine getirmişlerdir.

9 Conan O’Brien Çok Ufak da Olsa Rol Almıştır

Conan O’Brien Çok Ufak da Olsa Rol Almıştır7. sezon 17. bölümde Marshall, Lily, Barney, Robin ve Ted her zamanki gibi barda kendi localarında otururken, Conan O’Brien arka masada kendini göstermiş ve sonrasında bardan çıkış yapmıştır. Yönetmenler kendine her ne kadar rol vermek istese de O’Brien, kısa süreliğine gözükmesinin daha iyi olacağını düşünmüştür.

10 Lily, Marshall’ı Öpmeyi Reddetmiştir

Lily, Marshall’ı Öpmeyi ReddetmiştirBazı zamanlar Lily, çok sigara içtiği için Marshall ile öpüşmeyi reddetmiştir. Bu da bir bakıma Marshall’a sigarayı bırakması için neden olmuştur ancak bu bırakma yalnızca 1 sene sürmüştür. Lily, bu konu hakkında “kül tablasıyla öpüşmek gibi” diyerek değişik bir yorum yapmıştır.

11 Ekibin Takıldıkları Barın İsmi, Yönetmen Asistanı Olan Carl Maclaren’den Dolayı Konulmuştur

Ekibin Takıldıkları Barın İsmi, Yönetmen Asistanı Olan Carl Maclaren’den Dolayı KonulmuşturHatta, barda çalışan barmenin isminin Carl olmasının sebebi de budur.

12 Dizi İlerleyen Sezonlar için Onay Alamasaydı, “Anne” Farklı Bir Kişi Olacaktı

Dizi İlerleyen Sezonlar için Onay Alamasaydı, “Anne” Farklı Bir Kişi OlacaktıDizinin ilk sezonları eğer onay alamasaydı anne; Victoria (Ashley Williams) olacaktı.

13 Dizide Bahsi Geçen İnternet Siteleri Gerçek Hayatta Vardır

Dizide Bahsi Geçen İnternet Siteleri Gerçek Hayatta VardırDizi içerisinde söylenen bazı siteleri internete girip kontrol edebilirsiniz. Dizi ekibi tarafından domainleri alınmış ve sitenin içeriği ile alakalı bilgiler ve videolar bulundurmaktadır. Hatta sitelerin içinde birbirlerinin reklamları dahi vardır. Sitelere buradan göz atabilirsiniz.

14 Oyuncular Finalden Sonra Bazı Eşyaları Hatıra Olarak Almışlardır

Oyuncular Finalden Sonra Bazı Eşyaları Hatıra Olarak AlmışlardırJosh Radnor (Ted), dizide ilk zamanlarda Robin’e verdiği Mavi Fransız kornoyu; Neil Patrick Harris, “Playbook (Taktik Kitabı)” ve barda oturdukları masayı; Smulders, Robin’in genç kızlık zamanlarında Kanada’da şarkıcıyken üstüne giydiği kot ceketi; Hannigan ise küçük süs eşyası olan İngiliz telefon kulübesini almıştır.

Oyuncular her sene kendini daha da sevdirerek, bizlere, diziyi sanki gerçek hayatlarıymış gibi gösterebildiler. Yapılan şeyler, söylenen sözler, olaylar karşısındaki hal ve tavırları… Sanki bizden biri gibiydiler ve onlar gibi olmaya özendirdiler. Aynı zamanda “Friends” dizisini de izleyen biri olarak söylüyorum; ikisini birden izlemeden yorum yapmayın. Benziyor olabilirler ancak ikisinin de ‘daha güzel’ oldukları yanlar var.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.