Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bir Zamanlar Pazarda Tezgah Açan Girişimci Şimdi Nasıl Yaşıyor?

Bir zamanlar pazar tezgahlarında çanta satan Mahmud Kamani, şu an öyle bir hayat yaşıyor ki şaşırmamak elde değil! İşte milyarder iş insanı ve ailesi hakkında bilinmeyenler…
Bir Zamanlar Pazarda Tezgah Açan Girişimci Şimdi Nasıl Yaşıyor?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Mahmud Kamani ve ailesiyle tanıştığınızda farklı şeyler hissedebilirsiniz. Çünkü İngiltere’nin en zenginleri arasında olan Kamani’nin öyküsü hem ilham verecek hem de kıskandıracak nitelikte!

Sonuçta; sıfırdan başlayıp başarı basamaklarını tırmanan çok sayıda insan var ama onunki servete kavuşmadan önce yaptığı iş dolayısıyla biraz daha farklı! Zira Mahmud Kamani, Boohoo.com’u kurmadan önce pazar tezgahlarında satıcılık yapıyordu! Şimdi ise ailesiyle birlikte jet sosyetenin en dikkat çeken isimleri arasında!

1964 doğumlu Mahmud Kamani, 2006’da Boohoo’yu kurana kadar bir standda çanta satıcılığı yapıyormuş.

Mahmud Kamani, 2006’da Boohoo’yu kurana kadar pazarda çanta satıcılığı yapıyormuş

İnternetteki potansiyeli fark ederek, şu an ülkenin en popüler markalarından biri olan Boohoo’yu kuran girişimci sektörde hızla yükselmiş. Böylece günümüzde 2.6 milyar dolar değerinde bir şirketin sahibi olmuş. Kamani’nin ayrıca Los Angeles merkezli Nasty Gal’ın sahibi olduğunu da belirtelim.

Siteye her gün 100’ün üzerinde yeni ürün yükleyen ve dakikada en az 50 elbise satışı yapan Kamani, işini oğullarıyla birlikte yürütüyor.

Mahmud Kamani, girişimini oğullarıyla yürütüyor

Ancak Umar isimli oğlu, kardeşleri Adam ve Samir gibi babasının şirketlerinde çalışmak yerine kendi markasını kurmayı tercih etmiş. Ve Pretty Little Thing.com isimli girişimini kurarak, ne kadar başarılı olduğunu kanıtlamış.

Kylie Jenner gibi ünlü isimlerin sponsorluklarıyla desteklenen şirketi, babasının işi gibi hızla büyüyor.

Ailenin iş dünyasında yer almayan tek üyesi ise Mahmud Kamani’nin eşi Aisha! Çünkü o çalışmak yerine jet sosyete hayatın tadını çıkartıyor. Tabii, bu demek değil ki ailenin geri kalan üyeleri servetlerinin keyfini yaşamıyor.

Aksine hepsi lüks otomobiller, yatlar, katlar ve benzerleriyle zenginliklerinin derecesini gösteriyor. Mesela fotoğrafta gördüğünüz Umar Kamani, yat kullandığı fotoğrafında arabalardan sıkıldığını belirtmiş.

Yeri gelmişken sıkıldığı arabasının da pek çok kişini rüyalarını süsleyecek bir Rolls-Royce olduğunu belirtelim. Ayrıca babası da 350.000 euro değerinde bir Rolls-Royce Phantom kullanıyor.

Mahmud Kamani, oğlu Adam’a yaptığı düğünle de uzun süre gündemde kalmıştı.

Zira girişimci, oğlunun düğünü için kesenin ağzını açmış, 3 gün 3 gece süren törenin 1 milyon sterline mal olduğu yazılmıştı. Neticede, bir zamanlar sıradan hatta belki de yoksul denilebilecek bir hayat yaşayan Mahmud Kamani ile ailesi şimdi aşırı lüks yaşamlarıyla adeta tüm dünyaya caka satıyor diyebiliriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın