Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Evde Gereğinden Fazla Vakit Harcadığınızı Gösteren 8 Şey

Kimileri eve yatmadan yatmaya gider, kimisi de evden çıkmaz. İşte evde gereğinden fazla durduğunuzu gösteren alışkanlıklar.
Evde Gereğinden Fazla Vakit Harcadığınızı Gösteren 8 Şey
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Evde yaşamak kimileri tarafından asosyallik olarak görülüyor. Ancak evden çıkmak istemeyen birçok insan, dışarıda yapacakları şeylerin evde yapacağından daha farklı olmadığını düşündüğü için çıkmıyor. Ben de o insanlardanım. Dışarı çıkmaktaki amaç nedir? Arkadaşlarla vakit geçirmek, bir şeyler içmek öyle değil mi? Aynı şeyi arkadaşlarımı eve çağırarak da yapabilirim. Oturuşuma kalkışıma biri karışmadan, istediğim müziği dinleyerek, istediğim şeyi izleyerek, hem de bedavaya. Şöyle bir düşününce, evde oturmak aslında daha mantıklı, yalan mı?

Beni yanlış anlamayın. Sinemaya, doğa yürüyüşlerine, farklı aktivitelere katılın. Benim bahsettiğim, yalnızca evden çıkıp da gidip bir kafede oturmak. Yani daha rahat olup aynı aktiviteyi yapabilecekken, dışarı çıkmakta bir anlam göremiyorum. Aynı zamanda dışarı çıktığınızda cins insanlarla karşılaşma imkanınız var. Yani, genel olarak bu tarz şeyler, benim gibi arkadaşların dışarı çıkmama sebepleri olarak gösterilebilir. Tabii, buna biraz üşengeçlik de dahil.

Evden çıkmamak, bir süre sonra yanında birkaç sorun da getiriyor. Arkadaşlarınız; siz aramadıkça genelde pek rahatsız etmek istemezler, evde kaldıkça kalasınız gelir tarzında birkaç sorun yaşıyoruz.

Haydi o zaman, evde gereğinden fazla vakit harcadığınızı gösteren şeylere bir göz atalım:

1 Evde Giyilen Terliklerin, Ayakkabılardan Çabuk Eskimesi

Evde Giyilen Terliklerin, Ayakkabılardan Çabuk EskimesiEğer giydikleriniz (tabii, giyiyorsanız) günlerdir ışık görmediyse bence kendinizi dışarı çıkarmanızın vakti gelmiş. Hem bu; neredeyse yeni gibi gözüken ayakkabılarınızı giymek için iyi bir fırsat olur. Sonuçta, ayakkabı dediğin kokmalı, değil mi?

2 Aylardır Aynı Kıyafeti Giymek

Aylardır Aynı Kıyafeti GiymekTamam, herkes eşofman hastası ve çok rahat. Bu yüzden onu bir giydiğinizde bir daha çıkartamıyorsunuz; ancak sürekli aynı şeyi giymenin de bir sınırı olmalı. En son ne zaman çamaşır makinesini çalıştırdığınızı hatırlıyor musunuz ya da onu nasıl çalıştıracağınızı? Eğer hatırlıyorsanız, bir iki şey yıkayın da üstünüzü değiştirin arada. Evet, bende evde kalmayı çok seviyorum; ama en azından 2 günde bir falan değiştiriyorum. Çünkü kokuyor artık kokuyor!

3 Sanki İzleyecek Hiçbir Şey Kalmamış Gibi Hissetmek

Sanki İzleyecek Hiçbir Şey Kalmamış Gibi HissetmekO kadar uzun süre evde olunca insan boş vaktini değerlendirip bir şeyler izlemek istiyor. Ama evde kalınan bu süre uzadıkça izlenecek bir şey bulmak da git gide zorlaşıyor. Sanki hepsi bitmiş gibi. Ben bu duruma düştüğümde genelde YouTube’dan rastgele bir şey açıyorum, oradan oraya derken elbet dikkatimi çeken bir şeylere denk geliyorum.

4 Arkadaşlarla Sosyal Medyada, Yüz Yüze Konuştuğundan Daha Fazla Konuşmak

Arkadaşlarla Sosyal Medyada, Yüz Yüze Konuştuğundan Daha Fazla KonuşmakŞunu unutmayın; fiziksel olarak kendinizi izole edip, sevdiklerinizden uzak kalmaktan daha kötü bir şey yoktur. Her ne kadar arkadaşlarınızın Instagram, Snapchat gibi uygulamalardan neler yaptığını takip edebilseniz de bu onların yanında olmakla aynı şey değildir!

5 Arkadaşlarınız Dışarı Çıkarken, Davet Etme Zahmetinde Bulunmaz

Arkadaşlarınız Dışarı Çıkarken, Davet Etme Zahmetinde BulunmazArkadaşlarınız, zeki insanlar. Dışarı çıkma tekliflerine defalarca “hayır” dediğiniz için siz dışarı çıkma kararı alana dek herhangi bir teklifte bulunmazlar. Sonrasında “neden beni çağırmıyorsunuz?”, “çağırdınız da gelmedik mi?” gibi tripler atmayın. Çünkü öyle bir hakkınız yok. Defalarca reddettikten sonra kalkıp da böyle bir şey söylerseniz, sizi pek hoş karşılamayacaklardır. Olur da dışarı çıkma kararı alırsanız, o insanları bir kere aramanız yeterli olacaktır.

6 Dışarıda Yapabileceğinizi Düşündüğünüz Herhangi Bir Hobi Olmaması

Dışarıda Yapabileceğinizi Düşündüğünüz Herhangi Bir Hobi OlmamasıEvet; kanepede yatıp dizi izlemek, online oyun oynamak, uyuyup uyanmak sizin için hobi olabilir ama dışarıda da yapılabilecek birçok şey var. Yani, en azından benim arkadaşlarım öyle söylüyor.

7 Arkadaşlarınızı Tek Gördüğünüz An, Evinize Geldikleri Zamandır

Arkadaşlarınızı Tek Gördüğünüz An, Evinize Geldikleri ZamandırGeneldeyaşıyor musunuz?” diye kontrole gelirler. Onun dışında yemek yemeye veya bir şeyler içmeye gelirler. Bu da dışarı çıkmaktan çok daha zevklidir. Tabii, bu şahsi görüşüm. Ama bunu alışkanlık haline sakın getirmeyin.

8 Dışarı Çıkılacağı Zaman Stres Olmak

Dışarı Çıkılacağı Zaman Stres OlmakBazen dışarı çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Bu anlarda daha dışarı bile çıkmadan “ne zaman dönsem ayıp olmaz” planları yapılmaya başlanır. Bir tavsiye; zaten kırk yılın başı çıkıyorsunuz, onda da mümkün oldukça keyif almaya çalışın.

Evde takılmak; kimi zaman hoş olsa da bazen dışarı çıkmak gerekiyor. Farklı insanlar ve değişik tipler görmek eğlenceli oluyor. En azından evcil hayvanınızı alıp bir parka gitseniz de olur. Temiz hava alırsınız, kim bilir belki başınıza iyi şeyler de gelebilir. Gülmekten yarılacağınız veya eşsiz bir olaya tanıklık bile edebilirsiniz. Bunun tam tersi de olabilir, “işte bu yüzden dışarı çıkmıyorum” dedirtecek cinsten. Ancak denemeden bilemezsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.