Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yaratıcılıklarıyla Eşsiz Eserlere İmza Atan Dünyanın En Yetenekli Araba Fotoğrafçıları

Başarılı bir fotoğraf çekimi ürünü olduğundan çok daha güzel gösterir. Bu yazımızda ise dünyanın en iyi araba fotoğrafçılarını okuyacaksınız.
Yaratıcılıklarıyla Eşsiz Eserlere İmza Atan Dünyanın En Yetenekli Araba Fotoğrafçıları
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Özellikle sahip olduğumuz araçları satışa çıkaracağımız zaman birçoğumuz, adeta birer profesyonel fotoğrafçıya dönüşebiliriz. Otomobilimiz oldukça eski veya kötü bir model de olsa çekmiş olduğumuz kaliteli fotoğraflarla, birçok potansiyel alıcıyı etkilemeyi başarabilir ve aracımızı değerinin üzerinde bir fiyata satabiliriz. Ancak bu sanatı meslek haline getiren bazı profesyonel araba fotoğrafçıları, halihazırda aklımızı başımızdan alan otomobilleri, birer şahesere dönüştürmeyi başarıyorlar. Oldukça etkileyici bir manzaranın içerisine yerleştirilip, doğal ışıkla süslenen bu araçlar; bizleri kendilerine hayran bırakıyorlar.

Birçok otomotiv markasının araçlarını çok daha büyüleyici hale getirebilmek adına yararlanmış oldukları bu profesyonel fotoğrafçılar, yaratıcılıkları ile alelade bir hurdayı bile gösterişli bir otomobile dönüştürebilirler. Bizler de bugün, bu eşsiz sanat eserlerine imza atan başarılı isimlerden oluşan bir liste hazırladık. Listemizi incelerken, hem hayranlık uyandıran araba fotoğraflarıyla büyülenebilir hem de almış olduğunuz birkaç tüyo ile arabanızı çok daha eşsiz bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Kemerlerinizi sıkıca bağlayın! Eşsiz otomobillerin büyüleyici görüntüleriyle dolu, heyecan verici maceramıza başlıyoruz.

İşte karşınızda dünyanın en yetenekli araba fotoğrafçıları:

10 John Zhang

John ZhangTicari ve editoryal bir otomotiv fotoğrafçısı olan John Zhang, ayrıca 1013MM olarak da tanınıyor. Bu özelliklerinin yanı sıra, fotoğrafların son rötuşlarıyla da ilgilenen Zhang, Los Angeles şehrini merkez olarak kullanıyor. 1013MM sitesinin sahibi olan bu ünlü araba fotoğrafçısı, meydana getireceği projeler için dünyayı geziyor. Eşsiz güzergahlar seçip, farklı objeler kullanarak etkileyici otomobil fotoğraflarına imza atmayı başaran Zhang, sektörün en bilindik fotoğrafçılarından biri olarak listemizde onuncu sırada yer alıyor.

9 Chester Ng

Chester NgTV reklam müdürlüğü ve yönetmenliği de yapan, profesyonel otomotiv fotoğrafçısı Chester Ng, Hong Kong ve Tokyo’da çalışıyor. Fotoğraflarının çok daha etkileyici olabilmesi için oldukça iyi yerler bulmaya ve göz alıcı ışıklar yakalamaya çalışan Ng, eşsiz tarzını da eserlerine ekliyor. Neredeyse bütün fotoğraflarını açık alanlarda çeken bu başarılı isim, detaycılığıyla fazlasıyla göz alıcı otomobil fotoğraflarına imza atmayı başarıyor. Birbirinden etkileyici fotoğraflarla karşımıza gelen Chester Ng, dünyanın en zengin fotoğrafçıları arasında yer almasa da en iyilerinden biri olarak listemize adını yazdırıyor.

8 Jeremy Cliff

Jeremy CliffŞikago’da birçok etkileyici esere imza atan bu yaratıcı otomotiv fotoğrafçısı, oldukça etkileyici ve sıra dışı mekanlar bulmaya özen gösteriyor. Hem yurt içinde hem de yurt dışında olağanüstü işler çıkaran Jeremy Cliff, bir amatör olarak başlamış olduğu bu mesleğin en bilindik isimlerinden biri haline geliyor. BMW Magazine, The Official Ferrari Magazine, Street Trucks ve Panaroma Magazine gibi birçok dergi ve blog kapaklarını süsleyen araba fotoğraflarına imza atan Cliff, dünyanın en yetenekli otomotiv fotoğrafçıları arasında da yer almayı başarıyor.

7 Easton Chang

Easton ChangÖdüllü bir otomotiv fotoğrafçısı olarak karşımıza gelen Easton Chang, yedi kıtanın tümünde büyüleyici eserler üretmeye devam ediyor. Hem stüdyosunda hem de açık alanlarda çekmiş olduğu muhteşem otomobil fotoğraflarıyla eşsiz bir başarıya ve üne ulaşan Chang, bu iş için doğduğunu hem çekmiş olduğu fotoğraflarla hem de kazanmış olduğu ödüllerle bizlere kanıtlıyor. Hem 2012 hem de 2013 yılında Avustralya’da Yılın Reklam Fotoğrafçısı seçilen Easton Chang, 2011 yılında da Judging Panel’inde de Otomotiv Fotoğrafçılık Ödülü’nü elde etmişti.

DÜNYANIN EN PAHALI FOTOĞRAFI İÇİN TIKLAYIN.

6 Marcel Bischler

Marcel BischlerOtomotiv fotoğrafçılığında tam bir uzman olan Marcel Bischler, stüdyo ve dış mekanlarda bulmuş olduğu hemen hemen her objeyi kullanarak eşsiz fotoğraflar çekmeyi başarıyor. Hem iç hem dış mekanlarda harikalar yaratan Bischler’in müşterileri arasında; Audi Orta Doğu, Audi Hollanda, FVD Brombacher, HMS Tuning, Stanic Performance, Artomobile, Techart, CarroTec, Audi/Ford Ernst&König gibi başarılı büyük firmalar yer alıyor.

5 Jason Thorgalsen

Jason ThorgalsenFreelance bir araç fotoğrafçısı olan Jason Thorgalsen, çekmiş olduğu otomotiv videolarıyla da sektörde fark yaratıyor. Fotoğraf çekmek ve egzotik arabaları keşfetmek, ABD merkezli olarak çalışan bu ünlü ismin en büyük tutkuları olarak biliniyor. Başlangıçta bir amatör fotoğrafçı olarak ilk otomobil fotoğrafını çektiğinde, bu işte başarılı olacağına inandı. Daha sonraları bu yeteneğini daha da geliştirip yurt dışında yeni yerler keşfetmeye karar verdi ve daha fazla deneyim kazandı. Şimdi ise dünyanın en iyi otomobil fotoğrafçıları arasında ilk beşte yer alıyor.

4 GFWilliams

GFWilliamsGeorge F. Williams adındaki bu profesyonel otomotiv fotoğrafçısı, yaygın olarak GFWilliams ismiyle biliniyor. Jason Thorgalsen ile benzer tutkuların beslediği ve geliştirdiği GFWilliams, ilk fotoğrafını 14 yaşında çekti. Fazlasıyla başarılı bir fotoğrafçılık kariyerine sahip olacağı o zamanlardan belli olan Williams; şimdilerde Mercedes, Pagani, Toyota, Honda ve daha birçok otomotiv firmasının fotoğrafçılığını yapıyor.

3 Ciprian Mihai

Ciprian MihaiYaratıcı bir moda ve otomotiv fotoğrafçısı olan Ciprian Mihai, Bükreş merkezli manzara fotoğrafçılığı da yapıyor. Fotoğrafçılık konusunda tam bir “Yoda” olan bu isim, sekiz yılı aşkın süredir profesyonel bir fotoğrafçı olarak sektörde yer alıyor. Birçok ünlü dergi, marka ve şirketle anlaşmalar yapan bu yetenekli isim, sadece Romanya’da değil dünya çapında da adını en iyiler arasına yazdırabilmeyi başarıyor.

2 Marcel Lech

Marcel LechKanada merkezli olarak çalışan Marcel Lech, fazlasıyla yetenekli profesyonel bir otomotiv fotoğrafçısı olduğunu, ortaya çıkarttığı eserlerle bizlere kanıtlamayı başarıyor. Eşsiz tarzı ve yaratıcılığıyla birbirinden enfes fotoğraflar çeken Lech’in eserleri, birçok dergi kapağını ve sosyal medya platformlarını süslüyor. Özel, tanıtım, pazarlama, ticari ve kurumsal otomotiv fotoğraflarına imza atan Lech, müşterilerini sektörün en farklı sanat eserleriyle tanıştırıyor.

DÜNYANIN EN DEĞERLİ 10 OTOMOBİL MARKASI İÇİN TIKLAYIN.

1 Richard Thompson

Richard ThompsonFotoğraf konusunda objelere doymayan ve gördüğü her nesneyi sihirli dokunuşlarıyla eşsiz bir varlığa dönüştüren Richard Thompson, Los Angeles merkezli çalışan, profesyonel bir fotoğrafçıdır. Namı dünyanın dört bir yanına yayılmış olan bu yetenekli isim; Bentley Motors, BMW, Ferrari, General Motors, Lexus, Mercedes-Benz, Mercedes-AMG, Pagani Automobili ve daha birçok prestijli firmanın modellerini fotoğraflıyor. Adeta sektörün hakimi olan Thompson, dünyanın en yetenekli araba fotoğrafçısı olarak listemizin zirvesine yerleşiyor.

Bugüne kadar sizlere tanıtmış olduğumuz birçok süper arabanın etkileyici fotoğrafı, bu ünlü isimlerin imzasını taşıyor. Halihazırda etkileyici araçlar olarak karşımıza gelen otomobilleri, çok daha göz alıcı hale getiren bu fotoğrafçıların her biri, inanılmaz bir yaratıcılığa sahip. Peki, sizlerle buluşturmuş olduğumuz dünyanın en yetenekli fotoğrafçılarının bu güzide eserlerinden hangilerini beğendiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.