Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Şöminesi

Şömine sevmeyen yoktur. Verdiği ısı dışında tam bir görsel şölen sunarlar. İşte karşınızda ateşin gücü tasarımla buluştuğunda dünyanın en pahalı şömineleri:
Dünyanın En Pahalı 10 Şöminesi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Modern bir evi ısıtmak için en iyi yol sizce nedir? Merkezi ısıtma sistemi oldukça iyi bir seçenek, ama neredeyse hiç gösterişi yok. Sizi biraz eski günlere götürmek istiyorum. Sohbet aralarında sık sık sorarız bir birimize, eskiden insanlar ne yapıyordu? Şömine sisteminin atası olan ocak başlarında sohbet ederken, aydınlanma ihtiyaçlarını da karşılıyorlardı. Zamanla insanlar, ocağın verdiği zahmet ve temizliğinin zor olmasıyla bu etkinliği değiştirdi. Değişiklik terk edildiği anlamı taşımasın. Bugün lüks evlerin en güzel köşelerinde şömineler yer buldu.

En pahalı şömineler lüks evler için tercih haline geldi. Bu listedeki şömineler özellikle kabarık fiyat etiketleri ile karşımıza çıkıyor. Listemizde bulunan şöminelerin hepsi özel tasarım modelleridir. Görselliği ile herkesi büyüleyen şöminelerin en büyük özelliği ise doğa dostu olmaları. Bazı şöminelerde lüks yaşamın sembolü haline gelmiş değerli taşları görebilmeniz mümkün. Diğer özelliklerine ise sizler için hazırladığımız listede göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı şömineleri:

10 Planika – Otomatik Yanma Özelliğine Sahip Şömine

7.200 Dolar

Planika - Otomatik Yanma Özelliğine Sahip ŞöminePlanika, duvar girintileri içine yerleştirilmiş çevre dostu bir üründür. İleri teknoloji ile tasarlanmış şömine, elektronik ekran ve uzaktan kumanda ile birlikte sunuluyor. Ayrıca şömine, ısıtılmış yakıt ile çalışır. 7.200 dolar fiyat etiketi bütçe için biraz fazla olabilir ama, lüks alıcılar için bütün talepleri karşılar niteliktedir.

9 Conmoto – Yanan Odun Görünümlü Ahşap Şömine

7.640 Dolar

Conmoto - Yanan Odun Görünümlü Ahşap ŞömineŞöminelerin en gözdeleri ahşap görünümlü dizayn edilmiş olanlarıdır. Carsten Gollnick şirketi, dünyanın en pahalı şömineleri arasında yer alan bu harika ocağı tasarladı. Paslanmaz çelik ve cam, şömineye çarpıcı bir görsellik katmıştır.

8 Wodtke Altın Biyo – Etanol Şömine

7.929 Dolar

Wodtke Altın Biyo - Etanol ŞömineBu etanol şöminenin çerçevesinde paslanmaz çelik ve 24 karat altın varak kullanılmıştır.
LED ışıklar şömineye oldukça güzel ve eşsiz bir görünüm katıyor. Ayrıca bu modelin diğer şöminelerin aksine taşınabilme olanağı daha kolay.

7 Heat&Glo – Siklon Şömine

7.999 Dolar

Heat&Glo - Siklon ŞömineSunulan en göz alıcı ve en pahalı şöminelerden biri olan Heat&Glo, uzun boylu, siklonik kule bir duvara monte edilmiştir. Ünite, kanepe ve RC-Smart uzaktan kumanda ile birlikte satılıyor.

6 Heat&Glo – Solaris Gazlı Şömine

11.999 Dolar

Heat&Glo - Solaris Gazlı ŞömineDuvara monte edilen şömine çağdaş sanatın bir parçası gibi duruyor. Dairesel Solaris 36-ST şöminenin dünyanın en ince şöminesi olduğu bildirilmiştir. Sığ derinlik ve uzman havalandırmasıyla oldukça yüksek teknoloji ünitesine sahiptir.

5 EcoSmart Fire – Geri Dönen Şekilli Şömine

12.880 Dolar

EcoSmart Fire - Geri Dönen Şekilli ŞömineOturma odası için bir biyo alev arıyorsanız, EcoSmart Fire’dan daha lüks görünümlüsünü bulamazsınız. Eliptik şekil, herhangi bir alanı oldukça şık göstermeye yeter. Ahşap, deri ve paslanmaz çelikten hazırlanmış şömine, çelik döner tabanı üzerinde duruyor. Bu muazzam etanol şömine 12.880 dolar fiyatındadır.

4 Napoleon – Swarovskili LHD50SS Şömine

13.000 Dolar

Napoleon - Swarovskili LHD50SS ŞömineBu listede bulunan şömineler arasında en popülerlerinden birisi Napoleon şöminedir. Swarovskili LHD50SS Şömine, adından da anlaşılacağı gibi swarovskiler ile bezenmiştir. Sınırlı sayıda üretilen bu şömine, alevini daha kolay ayarlamak için bir uzaktan kumanda ile birlikte satılıyor.

3 Justen Ladda – Swarovski Kristal Şömine

20.000 Dolar

Justen Ladda - Swarovski Kristal ŞömineSwarovski kristalli şömine, Justen Ladda tarafından tasarlandı. Lüks evlere kolaylıkla uyum sağlayacak bu şömine, oldukça pahalıdır. Satın almaya karar verirseniz 20.000 dolar ödemek için hazır olun.

2 VOK – Multimedya Şömine

31.500 Dolar

VOK - Multimedya ŞömineVOK geliştirdiği yeni sistem ile şöminenin etrafına soğutucu eklenmiştir. 31.500 dolarlık şöminede yok yok! Bir LCD televizyon, bir BOSE ses sistemi, DVD oynatıcı ve internet bağlantısı ile gelen bu güzel, modern şömine; lüks bir salonun tamamlayıcı öğesidir. Meşe, huş ve gül ağacından yapılan şömine oldukça şık yapısıyla dikkat çekiyor

1 Heat&Glo – Aqueon Şömine

50.000 Dolar

Heat&Glo - Aqueon ŞömineBu modern şömine dünyanın ilk hidrojen tüketici şöminesidir. 50.000 dolar fiyatla satışa sunulan Aqueon Şömine, şimdiye kadar satılan en pahalı şöminedir. Yüksek prestijli teknolojik şömine, baca bile gerektirmez. Hidrojen tüketerek alev üretebilen şömine, musluk suyuna erişim olanağına sahiptir. Bu modern şömine sanatsal mum alevi gibi tasarlanmıştır. Misafirlerinizin uzun zamanlar bu şömine hakkında konuşacağından şüphem yok.

Romantik akşamların ve özel günlerin aranan parçaları olan şöminelere göz attık. Hepsi birbirinden şık ve özel. Yorucu bir günün yorgunluğunu, şöminenizin başında sallanan sandalyenizde kitap okuyarak attığınızı hayal edin. Oldukça güzel olurdu değil mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.