Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 6 Estetik Ameliyatı

21. yüzyılın en popüler ameliyatları, hiç şüphesiz estetik amaçlı yapılanlar. Milyonların bıçak altına yattığı ameliyatların en pahalıları aşağıda:
Dünyanın En Pahalı 6 Estetik Ameliyatı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Günümüzde birçok insan, görünümlerini korumak için ya da sevmedikleri yerleri daha çekici hale getirmek için bıçak altına yatar. Estetik genelde kadınların tercih ettiği bir yöntemdir fakat zaman zaman erkeklerin de başvurduğu gözlemleniyor. Televizyon programlarında sıklıkla ünlü isimlerin estetik operasyon geçirdiği ile ilgili haberler çıkar. Yaşlanma süreci tabi ki sadece film veya müzik endüstrisindeki kadın veya erkekler için değildir. Onlar sadece ünlü kimlikleriyle bu işin bizlere yansıyan yüzleridir.

Estetik operasyon geçirmek istiyorsanız bu işin gerçek uzmanlarına başvurmalısınız. Yanlış ya da kötü yapılan bir ameliyat oldukça ciddi sorunlar doğurabiliyor. Her şey yolunda giderse güzel sonuçlar da alınılabilir. Hazırladığımız bu listede sizler için en pahalı estetik ameliyatları derlemeye çalıştık. Ameliyatın detaylarını da bulabileceğimiz listemize birlikte göz atıyoruz.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı estetik ameliyatları:

6 Liposakşın (Liposuction)

5.000 – 15.000 Dolar

Liposakşın (Liposuction)Liposakşın, cildin altındaki fazla yağ birikimlerinin özel kanallar aracılığı ile vakum veya özel hazırlanmış enjektörler kullanılarak emilmesi yöntemidir. Bu yöntemle fazla yağlar rahat ve güvenli bir şekilde alınıyor. Vücuttan belli oranda yağ alınabildiği için zayıflatma ameliyatı gibi düşünülebilir. Ancak sadece vücudun belli yerlerinden yağ birikimleri alındığından daha çok düzeltme ameliyatı olarak düşünmeliyiz. Yani vücudunda orantısızlık olan hastalar için deri kalitesi iyiyse ideal bir ameliyattır. Fiyatları 5.000 ve 15.000 dolar arasında değişiyor.

5 Burun Estetiği

15.000 Dolar

Burun EstetiğiBurun estetiği ameliyatı, burnun yeniden biçimlendirilmesi işlemidir. Burun estetiği ile burun küçültme, büyütme, burun ucu kaldırma, kemik alınması gibi işlemler yapılmaktadır. Kullanılacak anestezi genel anestezidir. Ameliyat süresi, anestezi ve uyandırılma süresi dahil 1 veya 2 saat arasında değişmektedir.

Ameliyat sonrası hastalar genellikle aynı gün içinde evlerine gönderiliyor. Birkaç gün içinde ise ayağa kalkıp, günlük işleriyle ilgilenebiliyor. Her yerde burun ameliyatı yaklaşık 15.000 dolar maliyetindedir.

4 Yüz Germe Ameliyatı

25.000 Dolar

Yüz Germe AmeliyatıYüz germe ameliyatı, yüz ve boyun derisindeki sarkıkları, varsa çene altı yağlanmayı ortadan kaldırır. Burun ve göz kapağı estetiği, alın germe, kaş kaldırma, lazer ile cilt soyma, yüz germe ameliyatı içine girer. Bu uygulamalar hastanın daha güzel, canlı ve genç görünmesine yardımcı olur. Ayrıca beraberinde dolgu maddelerinin enjeksiyonu veya peeling uygulayarak ince kırışıklıklar da giderilebilir. Bütün yüzü germe yaklaşık 25.000 dolar maliyetindedir.

3 ‘Anneyi Baştan Yaratma’

25.000 Dolar

Anneyi Baştan Yaratma'‘Anneyi Baştan Yaratma’ aslında bir tıbbi terim değildir. Ameliyat içeriği ve hastaların çoğunun anne olması nedeniyle bu isim ile anılır. Bu operasyon; karın germe, yağ aldırma ve göğüs çalışması gibi işlemlerden oluşur. Gebelik ve bebeğin doğumundan sonra vücut ister istemez bozuluyor. Kadınlar bu pakete başvurup vücutlarını yeniletiyor. Prosedürler yaklaşık 25.000 dolara mal olmaktadır.

2 Vücut Gerdirme

35.000 – 40.000 Dolar

Vücut GerdirmeBütün vücudu germe, en büyük kozmetik ameliyattır. Obez insanlarda derinin katmanlarının alınması işlemidir. İngiltere’de bir bayan 63 kilo kaybettikten sonra bu ameliyata karar verdi. Bir cerrah ile konuştuktan sonra karın germe işlemi gerçekleştirdi. Ancak hasta hala sırt bölgesinde gevşek deri olduğunu söylüyordu. Daha sonra sırt bölgesine de germe işlemi uygulandı. Ameliyat her yerde 35.000 – 40.000 dolar arası bir maliyettedir ve ameliyatın enfeksiyon riski vardır.

1 Yüz Nakli

Yüz NakliYüz nakli uygulamalarında son yıllarda oldukça başarılıyız. Hatta dünya yüz nakilleri arasında 2. sıraya kadar yükseldik. Yüz nakli sanıldığının aksine çok iyi uzmanlık gerektiren ve tehlikeli bir uygulamadır. Bu uygulamada sadece bir organın değişimi değil; tüm yüze uygun, deri ve doku değişimi de söz konusudur.

Öncelikle hastaya uygun bir donör bulunmalıdır. Uygun donörü bulmak ise oldukça zordur. Çünkü damarlara uygun yamaların olması, kaslar, tükürük bezleri ve sinirler hastaya tam olarak uyumlu olmalıdır. Dokulara bu nedenle HLA denilen bir test uygulanır. Bu yöntemde dokularda bulunan ve bağışıklık sistemini harekete geçiren antijen proteinleri, alıcı ve verici incelenir. Alıcıdaki antijen proteinleri, vericideki ile eşleşirse yüz nakli yapmaya uygunluk ortaya çıkar. Bu eşleşme olmazsa beden dokuları kabul etmiyor demektir.

Bazı estetik operasyonlar gerekli olabilirken bazıları sadece güzellik için yapılmaktadır. Bu operasyonun yararlı olup olmayacağına kendimizden çok tıbbi uzmanlar karar vermelidir. Hiçbir ifadesi kalmamış bir yüzünüz olmasını ister miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın