Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

En İyi ve Kalıcı Kadın Parfümleri Listesi [30 Güzel Parfüm Önerisi]

Bir kadın; cazibesi ve hanımefendilik özellikleri ile öne çıkar. Birçoğumuz da bu özellikleri destekleyecek kokuları yakından tanırız. İşte sizlere en çok tercih edilen ve beğenilen kadın parfümleri listesi:

En iyi kadın parfümleri; etkileyici, kalıcı ve çekici olmalıdır. Sonuçta kadının güzelliğini yansıtmayan bir koku, düşünülemez. Zaten en iyi kadın kokusu markaları da bu özelliklerine göre seçilmiştir. Bir kadın kendi özelliklerini ön plana çıkartan ve tenine uyan kokuyu bulduğu zaman onu, yıllarca kullanabilir. Hatta bu konuda oldukça takıntılı olunduğunu da söyleyebiliriz. Eğer kullandığınız koku, teninizle muhteşem bir uyum yakalamışsa değiştirmenize de pek gerek yoktur zaten.

Kokusunu değiştirmek isteyen ve henüz aradığı kokuyu bulamamış olan kadınlar için detaylı bir liste hazırlamaya karar verdim. En kalıcı kadın kokuları listesini hazırlarken, en çok tercih edilenlere de değinmeden olmazdı. Bu nedenle iyi bir araştırma yaparak sizlere “evet, tam da aradığım koku buydu” dedirtebilmek adına 30 güzel öneri seçtim. Bu listede, Aşkı Memnu’nun Bihter’i tarafından kullanılandan ödüllü olanlara kadar birçok çeşit yer alıyor. Bu çeşitleri oryantal (halk arasında baharatlı), çiçeksi ve meyveli olarak 3 kategoride sizlerle paylaşacağım.

İşte en iyi ve kalıcı kadın parfümleri listesi ile önerileri sizlerle:

En İyi ve Kalıcı Oryantal Kadın Parfümleri Listesi

Seksi ve birçoğu afrodizyak etkili olan oryantal kadın kokuları, genel olarak özel geceler ile davetler için uygundur. Aynı zamanda buğday ve esmer tenli kadınlarda, çok daha iyi sonuç verdiği bilinmektedir. Mevsim olarak da kış aylarında daha sık tercih edilirler. İşte kadınlar için en iyi oryantal koku sizlerle:

Chanel No 5 EDP Kadın Parfümü

Chanel No 5 EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Aldehitler, Bergamot, Liman, Portakal Çiçeği ve Ylang Ylang
Kalp Noktası: Yasemin, Gül, Süsen ve Zambak
Dip Noktası: Vetiver, Sandal Ağacı, Vanilya, Amber ve Paçuli
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Klasik, İkon, Sonsuz, Kışkırtıcı ve Zamansız
Fiyatı: 499 Türk Lirası (100 ml)

Coco Chanel’in en iddialı ve yılların eskitemediği kokusudur. 1921 yılında piyasaya sürülen Chanel No.5, 20. yüzyıldan günümüze kadar popülerliğini hiç kaybetmemiştir. Kadın parfümleri arasında vazgeçilmez statüsündedir. Bir ekoldür ve bağımlılığın tam karşılığıdır. Chanel No.5 için söylenecek sözler yetersiz kalabilir. Zaten No.5, gelmiş geçmiş en iyi Chanel tasarımları arasında yerini alıyor. Kimilerine göre anneanne kokudur; ama her yıla damgasını vuran kadın kokusudur. Chanel No.5’in bu kadar benzersiz olmasının nedeni ise içeriğindeki yüksek aldehit sentetiği oranıdır. Küçük bir hata sonucunda bu halini almıştır ve Chanel’i mest etmiştir.

Chanel No.5 ve Marilyn Monroe anılarından oluşan videoyu da sizlerle paylaşmak istedim:

Coco Chanel’in ustaca hazırladığı pazarlama tekniği sonucunda büyük başarı elde etmiştir. 2014 yılında ise dünyanın en çok satan kadın kokusu, en başarılı ve ikonik koku olarak anılmaya başlamıştır. Marilyn Monreo olan ilişkisini de biliyorsunuzdur sanırım. Bilmeyenler için hemen anlatayım; bir röportajda Marilyn Monreo’ye uyurken ne giydiği sorulmuştur. Onun verdiği cevap ise hafızalara kazanmıştır; “yalnızca Chanel No.5!”

İlginizi Çekebilir: Marilyn Monreo’nin Dramatik Yaşam Hikayesi

Lancome Hypnose EDP Kadın Parfümü

Lancome Hypnose EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Vetiver ve Tutku Çiçeği
Kalp Noktası: Vanilya
Dip Noktası: Yasemin ve Orkide
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: İddialı, Hipnotize Eden, Gizemli ve Büyülü
Fiyatı: 385 Türk Lirası (75 ml)

Lancome Hypnose’nin tanımlayıcı özelliklerinden de anlaşılacağı üzere dikkatleri fazlasıyla çektiğini söyleyebiliriz. Özellikle kış ayları ve özel davetler için uygun görülen kadın kokuları arasındadır. Yüksek kalıcılığı sayesinde gece boyunca kokusunu alabilirsiniz. En etkileyici kadın parfümleri listesinde de üst sıralarda yer aldığını söyleyebiliriz. Keskin bir kokusu bulunmaktadır ve özellikle esmer tenli kadınlar için uygun bir kokudur.

Lancome Miracle EDP Kadın Parfümü

Tepe Noktası: Liçi, Frezya ve Manolya
Kalp Noktası: Yasemin, Zencefil ve Karabiber
Dip Noktası: Misk ve Amber
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Güzellik, Mucize ve Sürpriz
Fiyatı: 435 Türk Lirası (100 ml)

Lancome Miracle, kullanan kadınların adeta taptığı bir kokudur. Hatta bu kokunun, kadınlarda şairane yönü de ortaya çıkarttığını söyleyebiliriz. Yapılan yorumlara göz attığınız zaman demek istediğimi çok rahat anlayacaksınız. Hem oryantal hem de çiçeksi esansların yoğun bir şekilde hissedildiği koku, sanılanın aksine ağırlık içermemektedir. Daha fresh olarak tanımlanan oryantal kokulardandır. Hafif bir koku olmasının yanında, kalıcılığının da oldukça yüksek olduğu yorumlardan anlaşılmaktadır. Yapılan yorumlar nedeniyle en güzel bayan kokuları arasında da yer aldığını söyleyebilirim.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın Marka Değeri En Yüksek Makyaj Firmaları

Jean Paul Gaultier Classique EDT Kadın Parfümü

Jean Paul Gaultier Classique EDT Kadın ParfümüTepe Noktası: Anason, Portakal Çiçeği ve Mandalina
Kalp Noktası: Zencefil, Orkide ve Ylang Ylang
Dip Noktası: Vanilya, Misk ve Kehribar
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Dişi Cazibe ve Duygusal
Fiyatı: 405 Türk Lirası (100 ml)

Korseli kadın siluetindeki şişesi ve konserve kutusuna benzeyen kutusu ile sizi cezbedecek bir kokudur. En iyi parfüm markaları arasında yer alan Jean Paul Gaultier, 1993 yılında piyasaya sürülmüştür. Aynı zamanda markanın ilk kokusu olduğunu da bilmelisiniz. İyi bir başarı yakalayan marka sayısı da bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azdır. Nostaljik, kadınsı ve vazgeçilmez kokular listesinde ilk sıralarda yer alabilecek kadar iyidir. Hatta bayan kokuları top 10 listesinde zirveyi zorlayabilir.

Estée Lauder Sensuous Nude EDP Kadın Parfümü

Estée Lauder Sensuous Nude EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Mandalina ve Karabiber
Kalp Noktası: Yasemin ve Müge
Dip Noktası: Bal, Amber ve Vanilya Çiçeği
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Zarafet, Güçlü, Işıltılı ve Kadınsı
Fiyatı: 363 Türk Lirası (100 ml)

İlk sıkıldığı andan dip notalarına kadar mükemmelliği temsil eden Estee Lauder Sensuous Nude, en beğenilen kadın parfümleri arasında yer alıyor. Kullanıcıların birçoğunun rastgele keşfettiğini; ama sonra vazgeçemediğini görüyoruz. Kokunun tanımlayıcı özelliklerini tam anlamıyla yansıttığını da söyleyebilirim. Piyasaya çıktıktan sonra baş döndürücü güzelliği ile en çok tercih edilen kadın kokuları arasındaki yerini almıştır.

Bvlgari Jasmin Noir EDP Kadın Parfümü

Bvlgari Jasmin Noir EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Parlak Yeşillik Özleri, Gardenya Yaprakları ve Nilüfer
Kalp Noktası: Zambak, Yasemin Özütü ve Saten Badem
Dip Noktası: Beyaz Misk, Tonka Tohumu Özütü ve Kıymetli Odun Harmanı
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Büyüleyici, Sofistike, Çekici ve Kadınsı
Fiyatı: 552 Türk Lirası (100 ml)

İlk sıkıldığı andan dip notalarına kadar çekici olarak tanımlanan kokudur. Afrodizyak etkili kadın kokuları arasında yer almaktadır. Mücevherleri kadar en iyi kadın markaları arasında da yer alan Bvlgari’nin modern çağa uyarlanmış kokusudur. Kullanan kişileri gerçekten etkileyen bir koku olduğunu da bilmenizi istiyorum. Aynı zamanda birçok erkeğin de dikkatini çekmektedir. Kadın kokuları top 10 listesi yapıldığında mutlaka üst sıralarda yer alması gereken bir kokudur.

Tavsiye Ederim: Bvlgari Rose Goldea Parfümü

Tom Ford Black Orchid EDP Kadın Parfümü

Tom Ford Black Orchid EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Taze Bergamot, Siyah Kuşüzümü, Black Truffle ve Ylang Ylang
Kalp Noktası: Lotus Ağacı ve Siyah Orkide
Dip Noktası: Paçuli, Tütsü, Vetiver ve Vanilya
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Zengin, Cazibeli, Baştan Çıkarıcı ve Arzulu
Fiyatı: 544,99 Türk Lirası (100 ml)

Sadece Tom Ford için yetiştirilen siyah orkidelerden üretilen Black Orchid, her notasında baştan çıkarıcı bir etkiye sahip. Afrodizyak etkili kadın parfümleri arasında da yer alıyor. Tepe notalarında duyguları harekete geçiren koku, orta notalarda baş döndürücü bir hal alıyor. Alt notalarda ise en etkileyici halini alıyor. Belki bu kavramlar size uzak gelebilir; ama kısaca bahsetmek gerekirse Tom Ford, tam bir başyapıt elde etmeyi başarmış görünüyor.

Yves Saint Laurent Opium EDT Kadın Parfümü

Yves Saint Laurent Opium EDT Kadın ParfümüTepe Noktası: Mandalina, Erik, Karanfil, Kişniş, Biber ve Defneyaprağı
Kalp Noktası: Yasemin, Gül, Zambak, Tarçın, Şeftali ve Süsen Kökü
Dip Noktası: Sandal Ağacı, Sedir Ağacı, Labdanum, Amber, Tütsü, Paçuli ve Vetiver
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Mistik, Gizemli, Çekici ve Lüks
Fiyatı: 410 Türk Lirası (90 ml)

Türkçesi afyon anlamına gelen Opium, 1977 yılında ilk çıktığı anlarda büyük olay yaratmıştır. Her şeyden önce uyuşturucu karşıtı çevreler tarafından tepki almıştır. Bu tepkiler nedeniyle pek başarı elde edememiştir. Reklamında ise ünlü manken Sophie Dahl’ın çıplak bir şekilde yalnızca stiletto ile poz vermesi, tepkileri arttırmış ve reklam yasaklanmıştır. Ardından 2003 yılında bir araştırma yapılmıştır ve akılda en çok kalan koku olduğu ortaya çıkmıştır. Günümüzde ise afrodizyak etkili kadın kokuları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Aynı zamanda en etkileyici ve beğenilen kadın parfümleri listesinde de zirvelere oynamaktadır.

Cacharel Amor Amor EDT Kadın Parfümü

Cacharel Amor Amor EDT Kadın ParfümüTepe Noktası: Siyah Frenk Üzümü, Tatlı Portakal, Mandalina, Greyfurt, Bergamot
Kalp Noktası: Zambak, Yasemin, Gül ve İnci Çiçeği
Dip Noktası: Amber, Tonka Fasulyesi, Vanilya, Sedir Ağacı ve Misk
Kalıcılık: Orta
Tanımlayıcı Özellikler: Hayranlık Uyandırıcı, İştah Açıcı ve Çekici
Fiyatı: 280 Türk Lirası (100 ml)

Kırmızı şişesi ile dikkatleri çeken ve en beğenilen kadın parfümleri arasında yer almaktadır. Üstelik oryantal koku sevmeyen kadınların bile dikkatini çekmektedir. Kokusu her ten renginde kendine has bir form kazanmaktadır. Bu nedenle de en çok tercih edilen bayan esansları arasına girmeyi başarmıştır. Cacharel bu üründe genellikle gençleri hedef alsa bile Amor Amor ile geniş bir kitlenin dikkatini çekebilmiştir. Amor amor ile ilgili bilmeniz gereken bir diğer nokta ise sahtesinin çok fazla olmasıdır.

Paco Rabanne Lady Million EDP Kadın Parfümü

Paco Rabanne Lady Million EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Portakal, Çiçek Özütü ve Ahududu
Kalp Noktası: Yasemin ve Gardenya
Dip Noktası: Paçuli ve Amber
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Göz Kamaştırıcı, Zeki, Eğlenceli, Vamp, Tutkulu ve Güçlü
Fiyatı: 390 Türk Lirası (80 ml)

Paco Rabanne One Million isimli erkek kokusunu tamamlayan Lady Million, en çok tercih edilen kadın kokuları listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Oryantal koku seven kadınların vazgeçilmezi olan Lady Million, altın rengi şişesi ile de beğeni kazanmaktadır. Oldukça iddialı bir şekilde piyasaya çıkmış, yüksek kalıcılığı ve kadınsılığı ile de her daim akıllarda kalacak bir kadın kokusudur. Genç kadınlara daha çok yakıştığı ise kullanıcı yorumlarından anlaşılmaktadır. Aynı zamanda ağır koku sevmeyen kadınların bile büyük ölçüde beğenisini kazanmıştır.

Versace Crystal Noir EDT Kadın Parfümü

Versace Crystal Noir EDT Kadın ParfümüTepe Noktası: Kakule, Biber ve Zencefil
Kalp Noktası: Gardenya, Şakayık ve Portakal Çiçeği
Dip Noktası: Amber, Sandal Ağacı ve Musk
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Büyüleyici, Hassas, Zarif ve Minimalist
Fiyatı: 380 Türk Lirası (90 ml)

2004 yılında piyasaya sürülen Versace Crystal Noir, kadınların en çok beğendiği kokular arasında yerini alıyor. Esansın headspace technology‘ ile üretildiği söyleniyor. Bu sizde bir çağrışım yapmamış olabilir. Hemen açıklayayım; bu teknoloji, 80’li yıllarda geliştirilmiştir. Amacı ise bitki, gıda ve çiçek kokularının bileşenlerinin daha iyi anlaşılmasıdır. Bu teknoloji Versace Crystal Noir’de bu teknolojiyi kullanarak hem kokusunu iyi bir şekilde saklayabiliyor hem sahteciliğin önüne geçiyor. Crystal Noir, böylece benzersiz bir koku olarak karşımıza geliyor.

Chanel Coco Mademoiselle EDP Kadın Parfümü

Chanel Coco Mademoiselle EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Portakal, Mandalina, Portakal Çiçeği, Bergamot
Kalp Noktası: Yasemin, Türk Gülü, Ylang Ylang
Dip Noktası: Tonka Fasulyesi, Paçuli, Vetiver, Misk
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Feminen, Zarif, Romantik ve Baştan Çıkarıcı
Fiyatı: 497 Türk Lirası (100 ml)

“Parfüm kullanmayan kadının, geleceği yoktur,” diyen Coco Chanel, koku üretimine büyük bir özen göstermiştir. Reklam filminde Keira Knightley’in oynadığı bu parfüm, en etkileyici kadın kokuları listesinde başı çekebilir. Afrodizyak etkili kadın esansları listesinde de ilk sıradadır desek yeridir. Her ne kadar fiyat bakımından diğerlerine göre daha yüksek olsa da tutkunları için vazgeçilmezdir. Aynı zamanda Chanel Mademoiselle, büyülü kokusu ile yolda bir kadını durdurup “acaba parfümünüzün adı ne” diyebileceğiniz türdendir.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Pahalı 10 Kozmetik Markası

Carolina Herrera Good Girl EDP Kadın Parfümü

Carolina Herrera Good Girl EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Badem ve Kahve
Kalp Noktası: Beyaz Zambak, Yasemin ve sümbülteber
Dip Noktası: Tonka Fasulyesi ve Kakao
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Bağımlılık, Kadınsı, Güçlü, Feminen ve Baştan Çıkartıcı
Fiyatı: 475 Türk Lirası (80 ml)

“İçindeki kötü kızı uyandır,” teması ve reklam filminde Karlie Kloss’un güzelliği ile piyasaya hızlı bir giriş yapmış parfümdür. Kokuda son noktayı koyan ünlü modaevi Carolina Herrera, Good Girl ismine uygun olarak stiletto şeklinde bir şişe tasarlamıştır. Lacivert renkli cam stilettonun, altın ince bir topuğu bulunmaktadır. Dış kutusu ise kadifemsi bir kartondan oluşmaktadır. A’dan Z’ye beğeni her ayrıntısı ile beğeni kazanan bir kokudur. Piyasaya yeni girmiş olsa bile kısa sürede büyük ses getirmiştir. Muhteviyatını öğrenen kişilerde yarattığı ilk etki, ama bu içeriklerle kakaoyu nasıl kombinlemiş şeklinde olmuş.

Carolina Herrera Good Girl’ün Karlie Kloss’lu film fragmanı tadındaki reklamı:

Calvin Klein Reveal EDP Kadın Parfümü

Calvin Klein Reveal EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Tuz, Pembe Biber, Karabiber ve Beyaz Biber
Kalp Noktası: İris, Ambergis ve Solar Notalar
Dip Noktası: Sandal Ağacı, Kaşmiş, Vetiver ve Misk
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: İddialı, Maskülen, Havalı ve Güçlü
Fiyatı: 313 Türk Lirası (100 ml)

Calvin Klein’in Reveal’da kullanılan tuz esansı, koku dünyasının ilkidir. Her notası ile benliğini bulan koku, yüksek kalıcılığı ile beğeni toplamaktadır. İlgi çeken bir kokusu bulunmaktadır ve şişe tasarımıyla da klişeleri yıkmaktadır. En iyi kadın parfümleri arasında ilk 10’da yer alabilecek etkiye sahiptir. Bu koku ile ilgili en ilginç yanlardan birisi ise içeriğinde hiçbir şekilde kimyasal madde ve alkol bulunmamasıdır. Bu özelliği ile de kadınların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Erkek versiyonu olduğunu da bilmenizi istiyorum.

Calvin Klein Euphoria EDP Kadın Parfümü

Calvin Klein Euphoria EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Sicilya Bergamotu, Sulu Yeşil Akor ve Hurma
Kalp Noktası: Beyaz Hanımeli Çiçeği, Orkide, Manolya ve Nilüfer
Dip Noktası: Beyaz Sandal Ağacı, Sıvı Kehribar ve Bailey’s
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Özgürlük, Seksi, Duygusal, Gizemli ve Provakatif
Fiyatı: 365 Türk Lirası (100 ml)

Peynir – ekmek gibi satan kadın kokularından birisidir. O kadar çok kullanıcısı vardır ki bir ortama girdiğiniz zaman, birkaç kadının kullandığını duyabilirsiniz. Şişesinin üstü alüminyum kaplıdır ve ametist renkli bir camı bulunur. Ten rengine göre hem çiçeksi hem de oryantal duran bir parfüm olduğunu da bilmelisiniz. Bilmeniz gereken diğer bir nokta ise Calvin Klein Reveal çıktıktan sonra Euphoria’nın pabucunun dama atıldığıdır.

Escada Magnetism EDP Kadın Parfümü

Escada Magnetism EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Frenk Üzümü
Kalp Noktası: Gül
Dip Noktası: Hindistan Cevizi ve Karamel
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Zarif ve Dikkat Çekici
Fiyatı: 283 Türk Lirası (75 ml)

Zarif, kırmızımsı pembe, uzun şişesi ile Escada Magnetism, kimileriniz için ağır bir koku olabilir. Ama oryantal kadın kokuları arasında en çok tercih edilenlerden birisidir. 2003 yılında piyasaya sürülmüştür ve yüksek kalıcılığı ile beğeni toplamaktadır. Magnetism kullanan kadınlar, yıllar boyunca bu konudan vazgeçemediklerini belirtmektedir. Üst notalarda çiçeksi kokusu ve diplere doğru baharatlı kokusu ile sofistike bir kadın parfümüdür.

En İyi ve Kalıcı Çiçeksi Kadın Parfümleri Listesi

En iyi çiçeksi kadın parfümleri, hem içimizi açan hem de çekicilik katan kokulardır. Ayrıca gencinden yaşlısına kadar her kadının beğenisini kazanırlar. Buna karşın ten rengine bağlı olarak, bazı kadınlarda fazlasıyla tatlı veya kirli bir koku oluşturabilir. Bu nedenle doğru içeriğe sahip kokuların seçilmesi gerekmektedir. İşte kadınlar için en iyi çiçeksi kokular:

Lancome – La Vie Est Belle EDP Kadın Parfümü

Lancome – La Vie Est Belle EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Yasemin, Süsen Çiçeği ve Portakal Çiçeği
Kalp Noktası: Armut, Paçuli ve Tonka Fasulyesi
Dip Noktası: Vanilya ve Pralin
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Zengin, Karakteristik, Zarif ve Uyumlu
Fiyatı: 445 Türk Lirası (100 ml)

“Hayatın ve mutluluğun felsefesi veya hayatın güzelliğine yönelik evrensel bir bildiri” temasıyla tanıtılan La Vie Est Belle, dikkat çekmeyi başarmıştır. Üstelik en iyi kadın parfümü olarak da adlandırılmıştır. Modern kadın kokuları arasında ilk 10’da yer alacak bir koku olduğu da belirtilmektedir. La Vie Est Belle, Hypnotic Poison ile benzer etkileri yaratmaktadır. Bu nedenle iddialı ve odaya dolan bir koku şeklinde de tanımlanmaktadır. İçeriğinde, dünyanın en özel ve nadir bulunan doğal maddesi bulunmaktadır. Bu madde ne mi? Hemen açıklayalım; mavi altın olarak bilinen Iris Pallida özüdür. Bu madde ise ayrı bir asillik kazandırmaktadır.

Julia Roberts’in oynadığı bu reklamı da çok beğeniyorum:

Chloe Love EDP Kadın Parfümü

Chloe Love EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Pembe Biber ve Portakal Çiçeği
Kalp Noktası: Menekşe
Dip Noktası: Sümbül, Leylak ve Mor Salkım
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Feminen, Sofistike, Zarif ve Kışkırtıcı
Fiyatı: 316 Türk Lirası (75 ml)

En çok tercih edilen kadın parfümleri arasında Chloe Love da bulunmaktadır. Kullanıcı yorumlarında, bebek kokusu olarak tanımlandığını da görebilirsiniz. Bazı kullanıcılar ise kendilerini ruhsal olarak kötü hissettikleri zamanlarda bu koku sayesinde tazelendiklerini dile getiriyorlar. Temiz pudralı kokusu ile genellikle beyaz tenli kadınlarda oldukça etkileyici duran bir kokudur. Aynı zamanda en güzel kokular listesinde yer almaktadır.

Fendi Fan di EDP Kadın Parfümü

Fendi Fan di EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Armut, Frenk Üzümü, Calabria Mandalinası ve Pembe Biber
Kalp Noktası: Şam Gülü ve Sarı Yasemin
Dip Noktası: Hafif Deri Harmanı ve Paçuli
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Lüks, Tarz, Şehvetli, Ultra Çekici ve Cazibeli
Fiyatı: 353 Türk Lirası (75 ml)

Lüks yaşam ve büyüleyici olarak tanımlanan Fendi Fan di, çiçeksi kokusunun yanında biraz meyvemsi bir esanstır. Genç kızların daha çok beğendiği bir parfüm olduğunu da bilmelisiniz. Hem gece hem de gündüz kullanılabilen Fan di, ‘bilindik koku’ olarak da tanımlanmaktadır. Sakinliğinin ve hafifliğinin yanında inanılmaz bir çekim gücü olduğu da bilinmektedir. Bahar ve yaz ayları için son derece uygun bir koku olarak görülmektedir.

Burberry Weekend EDP Kadın Parfümü

Burberry Weekend EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Mandalina, Adaçayı ve Muhabbet Çayı
Kalp Noktası: Kurşburnu, Şeftali Çiçeği, İris, Mavi Sümbül ve Siklamen
Dip Noktası: Sedir, Misk ve Sandal Ağacı
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Modern, Elegan ve Karakteristik
Fiyatı: 213 Türk Lirası (100 ml)

Unutulmaz parfümlerden bir tanesi de Burberry Weekend’dir. Hemen herkes tarafından bilinen ve en çok tercih edilen kadın kokuları listesinde başı çekmektedir. Erkekleri de son derece etkileyen bir koku olduğunu bilmelisiniz. En etkileyici kadın esansları listesi oluşturacak olsak, Burberry Weekend olmadan olmazdı, gerçekten. Yıllardır alışılmış bir koku olmasına rağmen sıkıldığı anda ilk günkü heyecanı yaratmaktadır. Bu nedenle en iyi kadın parfümü önerisi olarak sizlere sunabileceğimiz kokulardan birisidir.

Lolita Lempicka Feminine EDP Kadın Parfümü

Lolita Lempicka Feminine EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Amerana Kirazı
Kalp Noktası: Menekşe ve Vanilya
Dip Noktası: Süsen, Meyan ve Anason
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Ferah, Canlı, Duygusal, Şehvetli ve Tutkulu
Fiyatı: 264 Türk Lirası (100 ml)

İksir şişelerini andıran tasarımı ile dikkat çeken ve kullananların vazgeçemedikleri kokulardan birisi de Lolita Lempicka Feminine’dir. Kokuyu sıra dışı yapan, içeriğinin fazla madde içermesidir. Normalde birbirine ters düşeceği düşünülen maddelerin, bu parfümde inanılmaz bir uyum sergilemesi dikkatleri çekmektedir. En çok tercih edilen kadın kokuları arasında yer almasının nedeni de budur. Uygun fiyatı ve şişe tasarımı ile dikkatleri hemen üzerine topladığını da bilmelisiniz.

Dolce Gabbana The One EDP Kadın Parfümü

Dolce Gabbana The One EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Bergamot, Mandalina, Liçi, Şeftali ve Solar Akoru
Kalp Noktası: Erik, Yasemin ve Beyaz Zambak
Dip Noktası: Vetiver, Kuru Amber, Vanilya, Misk ve Yosun
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Çekici, Seksi ve Baştan Çıkarıcı
Fiyatı: 529 Türk Lirası (100 ml)

Asil ve çekici bir koku olduğu konusunda birçok yorum göreceğiniz kadın parfümlerinden birisidir. İddialı ve şık bir koku olduğu da sıklıkla dile getirilmektedir. Dolce Gabbana The One, erkek ve kadın versiyonu ile oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşmış bir seriye imza atmıştır. 2006 yılında piyasaya sürülmesine ve yüksek fiyatına rağmen beğeni toplayan bir koku olduğunu da söylemeliyim. Kadınsı yönü, çiçek kokuları ile ortaya seren bir koku olmasının yanında bir aşk hikayesine de sahip olduğu söylenmektedir. Harrods mağazalarının sahibi olan Muhammed El Fayed, Camilla El Fayed’in 21. yaş günü özel bir koku hazırlatmıştır. Bunun da The One olduğu düşünülmektedir.

Carolina Herrera 212 Sexy EDP Kadın Parfümü

Carolina Herrera 212 Sexy EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Gül, Biber ve Bergamot
Kalp Noktası: Gardenya ve Sardunya
Dip Noktası: Pamuk Şekeri, Vanilya ve Baharat
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Romantik, Tahrik Edici ve Dişilik
Fiyatı: 399 Türk Lirası (100 ml)

Silindir bir tip şeklindeki şişesi ile uzay çağını anımsatan Carolina Herrera 212 Sexy, uçuk pembe rengiyle aslında içeriği hakkında bilgi veriyor. Seksi, baştan çıkartıcı, tamamen dişi ve tahrik edici kokusu ile afrodizyak etkili kadın parfümleri arasında yer almaktadır. Düşünülenin aksine çiçeksi kokular ile etkileyici bir hal almıştır. Sonbahar ve kış ayları için daha uygun bir koku olduğu yorumlarını görebilirsiniz. Buna karşın ten uyumunuz ve kişiliğiniz göz önünde bulundurularak seçim yapmanızı da öneririz.

Dior Hypnotic Poison Eau Sensuelle EDT Kadın Parfümü

Dior Hypnotic Poison Eau Sensuelle EDT Kadın ParfümüTepe Noktası: Ylang Ylang ve Portakal Çiçeği
Kalp Noktası: Sümbülteber, Vanilya ve Orkide
Dip Noktası: Sandal Ağacı ve Misk
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Sembolik, Tutkulu ve Övgü Dolu
Fiyatı: 340 Türk Lirası (100 ml)

Afrodizyak etkili kokulardan bir tanesi karşınızda. Dior, en iyi kadın parfüm markaları sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor ve nedenleri çok açık değil mi? Dior’un Hypnotic Poison’u eminim hepimiz biliyoruzdur. Ama Sensuelle versiyonu da en az Hypnotic Poison kadar başarılı. Sensuelle versiyonu, biraz daha hafif diyebilirim. Zaten bu yüzden de en çok tercih edilen kadın kokuları sıralamasına girmeyi başardı. Çiçeksi kokusunun yanında vanilya kokusunun da baskın olduğunu eklemeliyim. Çünkü vanilya, esanslarda ayırt edici notalardan birisi.

Givenchy Absolutely Irresistible EDP Kadın Parfümü

Givenchy Absolutely Irresistible EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Yeşil Mandalina, Portakal, Kırmızı Dut ve Kırmızı Biber Tanesi
Kalp Noktası: Mısır Yasemini, Portakal Çiçeği ve Vanilya Çiçeği
Dip Noktası: Kedi Otu, Sedir, Kehribar, Silhat ve Amber
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Seksi, Cazibeli, Büyüleyici ve Tutkulu
Fiyatı: 274 Türk Lirası (75 ml)

İşte geldik, Aşkı Memnu’nun Bihter’inin parfümüne. Birçok kişi, dizide Bihter’in koklayışından etkilenerek hemen denemiştir. Karşı konulamaz çiçek kokuları, sizi alıp götürecek ve şık şişesi de gözünüze hitap edecek. Tanımında, “kırmızı halı” teması işleniyor ve kadınsı dokunuşlara yer veriliyor. Frapan çiçek kokularından oluşan esans, duyularınızı harekete geçirecektir. Bu nedenle de en güzel kokan ve beğenilen kadın kokuları listesinde ilk sıralarda yer almaktadır.

En İyi ve Kalıcı Meyvemsi Kadın Parfümleri Listesi

Meyveli esanslardan hoşlanıyor musunuz, bilemiyorum; ama tazelenmek ve canlanmak isteyen kadınlar, bu kokulara bayılıyor. En güzel meyvelerin, birbirinden güzel çiçek kokuları ile harmanlanmasıyla oluşturulan meyvemsi kokular, hem çekici hem de iç açıcıdır. İşte kadınlar için en iyi meyvemsi kokular listesi:

Gucci By Gucci Femme EDT Kadın Parfümü

Gucci By Gucci Femme EDT Kadın ParfümüTepe Noktası: Ahududu, Guava ve Armut
Kalp Noktası: Tahiti Çiçeği, Örümcek Zambağı ve Portakal Çiçeği
Dip Noktası: Paçuli, Misk ve Bal
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Egzotik, Modern ve Sıcak
Fiyatı: 330 Türk Lirası (75 ml)

Gucci’nin efsanevi kokularından birisidir ve Guilty’nin abartılı olduğunu düşünenler için çok daha uygun bir seridir. En çok kullanılan kadın parfüm markaları arasında yer alan Gucci, feminen öğelere, maskülenliği en iyi şekilde işleyen kokuların da mimarıdır. Gucci By Gucci Femme, bazı kullanıcılara göre 30 yaş üstü kadınlar için çok daha uygundur. Gucci kadınının seksi unsurlarını yıkıp, yerine gerçekçi, güçlü ve kendinden emin bir kadın profili çizmek için bu kokuyu çıkarttığı da bilinmektedir.

Ralph Lauren Romance EDP Kadın Parfümü

Ralph Lauren Romance EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Gül, Turunçgil Yaprakları, Zencefil ve Frezya
Kalp Noktası: Karanfil, Lotus Çiçeği, Zambak ve Beyaz Menekşe
Dip Noktası: Paçuli, Beyaz Misk ve Meşe Yosunu
Kalıcılık: Orta
Tanımlayıcı Özellikler: Romantik, Zarif ve Dikkat Çekici
Fiyatı: 335 Türk Lirası (100 ml)

En güzel düğün parfümleri arasında yer alan Ralph Lauren Romance, zarif çiçeksi kokusu ile beğeni toplamaktadır. Taze çiçek kokuları ile vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Kullanıcı yorumlarına bakıldığı zaman da ne kadar çok tutkuyla bağlı olunduğunu göreceksiniz. Aklı başından alan bir bağlılık yarattığı, güçlü kadınları sembolize ettiği söylenmektedir. Kendine has bir kokusu olduğu için girilen ortamda hemen dikkat çektiği de belirtilmektedir. En beğenilen kadın esansları listesi de Ralph Lauren’siz olmazdı sanırım.

Miss Dior Chérie EDP Kadın Parfümü

Miss Dior Chérie EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Bergamot, Portakal ve Mandalina
Kalp Noktası: Yasemin ve Gül
Dip Noktası: Vetiver, Silhat ve Sandal Ağacı
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Taze, Cazibeli, Zarif ve Sofistike
Fiyatı: 384 Türk Lirası (50 ml)

Reklam yüzü olarak Natalie Portman’ın seçildiği Miss Dior Chérie, yeni bir koku olarak piyasaya girdi ve büyük beğeni topladı. Zarafeti ve yaşam sevincini çağrıştırdığı söylendi. Bir bayanın doğallığını en iyi şekilde sergileyen kokular arasında yerini aldı. Günümüz koşullarında modern, zarif ve sofistike kadınlara en uygun esanslardan birisi olarak görülüyor. Pamuksu bir his verdiği ve narin dokusu ile en beğenilen kadın parfümleri listesi için güzel bir seçeneği oluşturuyor.

DKNY Be Delicious EDP Kadın Parfümü

DKNY Be Delicious EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Amerikan Elması, Salatalık ve Greyfurt
Kalp Noktası: Menekşe, Manolya, Beyaz Amber ve Gül
Dip Noktası: Sandal Ağacı ve Sarı Odun
Kalıcılık: Orta
Tanımlayıcı Özellikler: Modern, Egzotik ve Canlandırıcı
Fiyatı: 375 Türk Lirası (100 ml)

Resmen yeşil elma kokusunu hissedeceğiniz parfümdür. İlk çıktığı zamanlarda, bu kadar meyveli bir koku oluşu fark yaratmıştı. Ardından her notası anlaşılmaya başladıkça beğeni topladı. Şişesiyle birlikte akıllarda çıtır çıtır yeşil elmayı andıran bu koku, ilkbahar ve yaz aylarında yeniden canlanmanızı sağlayacaktır. Kullanan kadınların bu kokuya alıştıktan sonra vazgeçemedikleri de bir gerçektir.

İşte canınızın yeşil elma çekmesine neden olan reklam filmi:

Christian Dior J’adore EDP Kadın Parfümü

Christian Dior J'adore EDP Kadın ParfümüTepe Noktası: Bergamot, Armut, Şeftali, Kavun, Manolya ve Mandalina
Kalp Noktası: Frezya, Orkide, Yasemin, Gül, Zambak ve Menekşe
Dip Noktası: Böğürtlen, Vanilya, Misk ve Sedir
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Duyarlı, Tapılası ve Işıltılı
Fiyatı: 548 Türk Lirası (100 ml)

Meyvemsi kokular arasında efsane olan kokulardan birisi de J’Adore’dir. Baharı özleyen kadınların tazelenmesini sağlayan bir parfümdür. Kullanıcı yorumlarına bakıldığı zaman, ne kadar beğenildiğini de hemen anlayabilirsiniz. ‘Misler gibi kokmak’ cümlesinin tam karşılığı denebilecek kadın kokuları arasında yer alıyor. Kır çiçeklerinden taze meyvelerin kokusuna kadar, tüm ferahlığı kapsayan bir kadın esansı olduğunu da bilmelisiniz. Ama her tene uygun olmadığını unutmamalısınız ve en uygun zamanınızda denemelisiniz.


Tüm yorumları görmek için tıklayın. (1)

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSize daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum