Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nakit Akışı Başlıyor! 2 Şirket Yarın Temettü Dağıtacak

Borsa İstanbul'da yarın, iki önde gelen şirket daha hissedarlarına temettü dağıtacak, yatırımcılara 29 Nisan'da kazanç kapısı açılıyor. Detaylar haberin içerisinde;
Nakit Akışı Başlıyor! 2 Şirket Yarın Temettü Dağıtacak
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yarın, iki büyük şirket daha hissedarlarına temettü dağıtacak. Hissedarlarına 29 Nisan’da nakit kazanç sağlayacak olan 2 şirketin yarın yapacağı temettü ödemesi, paydaşlarının hesaplarına 2 Mayıs’ta yansıyacak.

Temettü ödemeleri yatırımcıların hesaplarına 1 Mayıs resmi tatili sebebiyle 2 Mayıs 2024 tarihinde nakit olarak yansıyacak.

29 Nisan Pazartesi günü ilk olarak Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CEMTS) adlı şirket temettü ödemesi yapacak.

CEMTS, hissedarlarına brüt 0,15 lira, net ise 0,135 lira temettü ödemesi gerçekleştirecek. Bu durum, hissedarların portföylerine yüzde 1,22 oranında bir katkı sağlayacak.

Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CIMSA) adlı şirket de 29 Nisan’da temettü dağıtacak. CIMSA, hissedarlarına 1,0575395 lira brüt temettü dağıtacak.

GCM Yatırım Banner

Hisse başına 0,9517855 lira net temettü dağıtacak olan CIMSA, hissedarlarına portföylerine yüzde 3,36 oranında bir katkı sağlayacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.