Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Kozmetik Markası

Kadınlar güzellikleri söz konusu olduğunda para harcamaktan kaçınmazlar. Peki dünyanın en pahalı kozmetik markalarının hangileri olduğunu biliyor musunuz?
Dünyanın En Pahalı 10 Kozmetik Markası
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Evet, sevgili güzel kadınlar ve tabii ki onlarla ilgilenen beyefendiler. Bugünkü yazımızda dünyanın en pahalı kozmetik markalarını sizlere sunuyor olacağız, zira bu haberin oldukça ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Ama öncelikle konumuza kısaca bir giriş yapalım dilerseniz. Biliyoruz ki kadınlar geçmiş zamanlardan beri güzel görünmek uğruna türlü türlü yöntemler deneyerek, kendilerini etrafa bakımlı göstermek için uğraşmaktadırlar. Nitekim, her ne kadar bu gerçek kabul edilmese de tüm insanlar kadınların mutlaka güzel olması gerektiği gibi katı bir inanışa sahiptirler. İşte bu yüzden de kadınlar tüm çağlar boyunca hem kendisinden beklenilen hem de şahsen öyle olmasını istediği için, görünüşlerine erkeklerden çok daha fazla dikkat etmişlerdir.

Bu durum günümüzde de değişmiş değil. Sonuçta; 5 dakikada duş alıp, giyinip dışarı çıkabilen bir erkekle, bir kadının makyajı, saçı, aksesuarların kullanımı, kıyafetinin uyumu gibi dışarı çıkmadan yapılması gereken hazırlıkları elbette ki eşit değildir. Hele de konu makyaja gelince, bazen dakikalarca uğraşılan ve sonra beğenilmeyip tekrar yapılmaya başlanan bu zahmetli iş, gerçekten bazen kadınları çileden çıkartmaktadır. Ama yine de makyaj yapmaktan hiç bir zaman vazgeçemeyen bu kadınlar, işte birazdan sizlere sunacağımız pahalı kozmetik markalarının varlıklarını sürdürmelerini başarıyla sağlamaktadırlar. Sonuçta, birazdan sizlere dünyanın en pahalı kozmetik markalarını sunacağız ve eminim ki bu yazımızı büyük bir ilgiyle okuyacaksınız. Evet, makyaj düşkünü güzel kadınlar ve tabii ki bakımlı erkekler, buyurun bu kozmetik markalarını birlikte inceleyelim.

İşte dünyanın en pahalı kozmetik markaları listemiz:

10 Smashbox

SmashboxŞayet bu markanın ismini daha önce hiç duymadıysanız, öncelikle size Smashbox’ın 2 erkek kardeş tarafından Kaliforniya’da bir fotoğraf stüdyosunda kurulmuş olduğunu söyleyebiliriz. Dean Factor ve Davis Factor isimli gençlerin kurmuş olduğu bu şirket, 2010 yılında ünlü Estee Lauder markası tarafından ele geçirilmiştir. İnsanlar bu olaydan sonra ünlü markanın Smashbox ürünleri üzerinde değişiklik yapacağını düşünerek endişelenmiş, ancak düşünülenin tersine Estee Lauder Smashbox’ın hiçbir ürününde değişiklik yapmamıştır.

Listemizin 10. sırasında yer alan bu marka, göz farları ve lipstickleriyle ünlenmiş ve birçok ünlü kişinin de tercih ettiği bir marka olmuştur. Ayrıca, markanın bu kadar pahalı olmasındaki nedenin de ürünlerinin içeriğinde kullanılan ayrıcalıklı bir yağ olduğu söylenmektedir. Bununla birlikte, Smashbox’un son zamanlarda çıkarmış olduğu gözde ürünü ise 3 in 1 isimli maskarasıdır.

9 Nu Skin

Nu Skin1984 yılında Utah’ta kurulmuş olan Nu Skin, ayrıcalıklı yaşlanma karşıtı ürünleriyle dünya çapında ün kazanmış olan markalardan biridir. Nu Skin, ürünlerini kendiniz pazarlayarak, temsilciliğini yapabileceğiniz bir şirket olma özelliğindedir. Dünyanın en pahalı kozmetik markalarından biri olan şirket, yaşlanma karşıtı ürünlerinde kullandığı yüksek antioksidan içeriğiyle, dünya çapında sıklıkla tercih edilen markalardan biri olmuştur.

8 Oriflame

OriflameListemizin 8. sırasında da 1967 yılında İsveçli Jochnick kardeşler tarafında kurulmuş olan ünlü marka Oriflame bulunuyor. Ülkemizde de oldukça yaygın olarak kullanılan marka, kaliteli ürünleri ve zengin çeşitliliği sayesinde yıllardır bu sektörde ayakta kalmayı başarmıştır. Tıpkı Nu Skin gibi bu markada, yaptığı satışlardan komisyon alan temsilcileri sayesinde satış yapmaktadır. Bu başarılı marka yıllık olarak 1.5 milyar dolarlık satış yapmaktadır.

7 Elizabeth Arden

Elizabeth ArdenElizabeth Arden tarafından kurulan ve aynı ismi alan bu marka, 1910 yılından beri sürekli büyüyerek bugünkü konumuna gelmeyi başarmıştır. Aynı zamanda bir kadın olan şirketin kurucusu, kadınların güzel olabilmesi için öncelikle sağlıklı olmaları gerektiği görüşünü savunuyordu. Bu yüzden de markanın ürünleri, yüksek kalitede üretilmiş olan oldukça seçkin ürünlerden oluşmaktadır.

6 Artistry

ArtistryAccess Business Group tarafından kurulan bu marka, cilt bakımı ve kozmetik ürünleriyle tüm dünya çapında tam 108 ülkede kullanılan bir marka olmuştur. Bilimle uğraşan iki yaratıcı karı koca tarafından kurulmuş olan marka, kaliteli ürünleriyle ünlülerin de içinde bulunduğu büyük bir müşteri kitlesine sahiptir.

Markanın bu kadar çok tercih edilmesinin nedenlerinden birinin de Artistry ürünlerinin içinde kullanılan Afrika’dan ve Akdeniz’den getirtilen egzotik meyvelerin ve bitkilerin olduğu söylenmektedir. Başarılı firmanın ürünlerini incelediğiniz takdirde, ne kadar kaliteli olduklarını sizler de apaçık göreceksiniz.

5 Estee Lauder

Estee Lauder1946 yılında kurulmuş olan Estee Lauder, şu an bünyesinde barındırdığı birçok kozmetik markasına da ev sahipliği yapan ve uzun yıllardır bu sektörde başarıyla ilerleyen markalardan bir tanesidir. Ayrıca bu şirket, 1976 yılında erkeklere özel bir kozmetik serisi çıkartarak da bu alanda bir ilki gerçekleştiren kozmetik markası olmuştur. Dünyaca ünlü isimlerin de kullandığı bir marka olan Estee Lauder, 2013 yılında ilk defa 10 milyar dolardan fazla satış yapmayı başarmıştır.

4 MAC Cosmetics

MAC Cosmetics1984 yılında Frank Toskan ve Frank Angelo tarafından Kanada’da kurulmuş olan şirket de Estee Lauder’ın alt kuruluşlarından biri olmuştur. Aslında ilk başta yalnızca profesyonel makyajcılar için üretilmiş olan MAC Cosmetics, günümüzde isteyen herkes tarafından rahatlıkla satın alınabilen bir marka olmuştur. Ülkemizde de sıklıkla tercih edilen bu markanın ürünleri ise gerçekten oldukça pahalı fiyatlara sahiptir. Ancak Mac Cosmetics ürünleri değerinin hakkını vererek hem çok kolay kullanılabilen hem de kusursuz görünmenizi sağlayan ürünlerden oluşmaktadır.

3 L’Oreal

L'OrealDünyanın en büyük kozmetik markalarından biri olan ünlü L’Oreal’i bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Genel merkezi Fransa’da olan büyük kozmetik markası, bünyesinde barındırdığı72.640 işçisiyle gece gündüz çalışarak, hepimizin beğenerek kullandığı ürünleri özenle üretmektedir. Ünlüler tarafından da sıklıkla tercih edilen bu marka, her geçen gün değerini katlayarak sektöre yön veren isimlerden birisi olmaya devam ediyor.

Başarılı bir kariyere sahip olan marka, son zamanlarda tasarladığı bir ürünle gündemde yer tutuyor, Dünyanın en pahalı ruju! Bu ürünü daha yakından incelemek için L’Oreal ve Chopard Dünyanın En Pahalı Ruju isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

2 Mary Kay

Mary Kay1963 yılında Mary Kay tarafından kurulan şirket, dünyanın en pahalı kozmetik markaları listemizde 2. sırada yer almayı başarıyor. Ünlü marka, seçkin müşterilerine en iyi ve en güvenli ürünleri sunmak için yıllardır titizlikle çalışarak, şu an olduğu başarılı konuma gelmeyi hak etmiştir. Markanın temsilcileri ise güzellik danışmanları olarak adlandırılıyor ve müşterilerine en uygun ürünü önerebilmek için özel bir eğitim görüyorlar. Peki, sizler de markanın diğer seçkin müşterileri gibi bu markanın pahalı ürünlerinden kullanma şansına hiç sahip oldunuz mu?

1 Chanel

ChanelNihayet listemizin 1. sırasına geldiğimizde, dünyanın en pahalı kozmetik markasının ünlü Chanel olduğunu görüyoruz. Yalnızca kozmetik ürünleriyle değil, kıyafetleri ve parfümleri gibi diğer ürünleriyle de tüm dünya tarafından bilinen Chanel, kurulmuş olduğu 1909 yılından beri, kadınların en çok tercih ettiği kozmetik markası olmayı başarmıştır.

Peki ya siz dünyanın bu en pahalı kozmetik markası olan Chanel ürünlerinden kaç tanesine sahipsiniz ya da hiç bu kaliteli markanın ürünlerinden kullanmadınız mı? Şayet daha önce bu markanın ürünlerinden kullanmadıysanız, kesinlikle denemenizi öneririz. Zira, bu markanın tüm üretimleri en yüksek kalitede üretilmiş ayrıcalıklı kozmetik ürünleridir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.