Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

En İyi ve Kalıcı Erkek Parfümleri Listesi [30 Güzel Parfüm Önerisi]

En iyi erkek parfümleri hangileri, siz de merak ediyorsunuz değil mi? "Siz" derken yalnızca erkekleri kastetmiyorum! Sevgilisine veya eşine hediye almak isteyen kadınlar da doğru bir koku seçimiyle işlerini kolaylaştıracaktır. İşte sizlere en çok kullanılan erkek kokuları listesi:

Güzel kokan erkeklerin, diğerlerine göre daha şanslı olduğunu söylesek, hiç de ayıp etmeyiz. Çünkü bir kadın kokunuzdan etkilenmişse sizi unutma şansı pek yok diyebiliriz. Zaten bilimsel olarak da koku hafızasının, diğerlerine göre daha güçlü olduğu bilinmektedir. Peki, o zaman erkekler; neden bir kadını etkilemek için başka atraksiyonlar arıyorsunuz ki? En iyi kokular hangileri öğrenin ve yolunuza tam gaz devam edin.

Evet, dünyada en çok kullanılan erkek parfümleri ve içerikleri hakkında bilgi veren detaylı bir listeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu liste elbette yalnızca kadınları etkileme konusunda işinize yaramıyor. İtibarlı bir erkek duruşunu tanımlamak gerekirse; bakımlı, güzel kokan, temiz ve şık giyimli kelimelerini kullanabiliriz. Sonuçta kimse kimseyi kandırmasın; hemen hepimiz ilk olarak dış görünüşle ilgileniyoruz. Dış görünüş konusunda geçer not alanlar ise ikinci aşamaya belli bir itibar edinerek geçiyorlar.

En kalıcı erkek parfümleri listesi, farklı koku türlerini sevenler için ayrı ayrı hazırlanmıştır. Sizlerle paylaşacağımız koku türleri; odunsu, baharatlı ve ferah olarak kategorilendirilmiştir. Bu üç tür altında yer alan kokular, tavsiye ve anket sonuçları ile belirlenmiştir.

En İyi ve Kalıcı Odunsu Erkek Parfümleri Listesi

Genellikle esmer ve buğday tenli erkeklere uygun olan tür, odunsu kokulardır. Bu kokular hem cezbedici hem de etkileyici vurgular yaratmaktadır. Özellikle iddialı bir duruş sergilemek isteyen erkeklerin, kendilerine büyük bir özgüven aşılayacağı türdür. İşte erkekler için en iyi odunsu kokular:

Givenchy Pi EDT Erkek Parfümü

Givenchy Pi EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Turunçgiller, Biberiye ve Çam Dikeni
Kalp Noktası: Portakal Çiçeği, Demir Ağacı ve Fesleğen
Dip Noktası: Vanilya, Tarhun ve Benzoin Kristalleri
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Gizemli ve Maceracı
Fiyatı: 351 Türk Lirası

Ünlü Fransız giyim, aksesuar ve parfüm markası olan Givenchy, Pi isimli kokusunu 1998 yılında piyasaya sürülmüştür. Dünyanın en çok satanlar arasında yer alan Givenchy Pi, ülkemizde de büyük beğeni toplamaktadır. Pi’nin büyük başarısı, Givenchy markasının popülerliğinden değil, 2000’li yıllara geçiş sürecinde yeni nesil kokulardan olmasıydı. Yani tam da koku trendlerinin değiştiği noktada, iddialı bir şekilde piyasaya giriş yapmıştır. Çıkış tarihi oldukça eski olmasına karşın hala iddiasını sürdürmektedir. Anket sonuçlarında ise piyasaya sürüldüğü ilk andan beri üst sıralarda yer almaktadır.

Rochas Man EDT Erkek Parfümü

Rochas Man EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Turunçgiller
Kalp Noktası: Yasemin ve Lavanta
Dip Noktası: Sandal Ağacı, Kahve ve Amber
Kalıcılık: Normal
Tanımlayıcı Özellikler: Çekici, Baştan Çıkarıcı, Centilmen ve Erkeksi
Fiyatı: 244 Türk Lirası

Fuşya kutusu ve üste doğru daralan silindirik şişesi ile 1999 yılından beri eskimeyen bir kokudur. Özellikle esmer tenli erkeklerin favorisi konumundadır. Çevrenizdeki kişileri kokunuzla büyülemek istiyorsanız tam size göre bir öneridir. Kullanıcı yorumlarına göz attığınızda ise tavsiye edildiğini sıklıkla görürsünüz. Aynı zamanda kullanan erkeklerin nadiren farklı kokulara geçtiklerini görürsünüz. Birçok erkek için vazgeçilmez statüsündedir. Dünyanın en çok kullanılan erkek kokuları listesinde de yerini almaktadır.

Paco Rabanne – Black XS EDT Erkek Parfümü

Paco Rabanne – Black XS EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Calabria Limonu, Kadife Çiçeği ve Adaçayı
Kalp Noktası: Pralin ve Siyah Kakule
Dip Noktası: Gül Ağacı, Paçuli ve Kehribar
Kalıcılık: Orta
Tanımlayıcı Özellikler: Ateşli, Rock’n’roll, Çekici ve Enerjik
Fiyatı: 287 Türk Lirası

2005 yılında piyasaya sürülen Paco Rabanne Black XS, tavsiye listelerinde üst sıralarda yer almaktadır. İlk çıktığı andan itibaren yoğun ilgi gören ve geniş kitlere ulaşan bir erkek kokusudur. Odunsu oryantal olarak sınıflandırılan erkek kokuları arasında yer almasının en büyük nedeni ise orta notaları diyebiliriz. Aynı zamanda orta notaları beğenip beğenmemeniz konusunda en önemli detay olduğu da bilinmektedir. En çok satanlar arasında sayılan Paco Rabanne Black XS, genç kesime daha fazla hitap etmektedir. Genellikle ilkbahar ayları için uygun görülmektedir.

Christian Dior – Dior Homme Intense EDP Erkek Parfümü

Christian Dior – Dior Homme Intense EDP Erkek ParfümüTepe Noktası: Lavanta
Kalp Noktası: İris Çiçeği
Dip Noktası: Vetiver ve Sedir Ağacı
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Zevkli ve Duyarlı
Fiyatı: 429 Türk Lirası

2007 yılında piyasaya sürülen Christian Dior Homme Intense, erkeksiliğe yeni bir tanım getirmiştir. Birçok kullanıcı, Christian Dior’un erkek kıyafet tasarımları kadar iddialı olan bir koku olduğunu dile getirmektedir. Dior Homme’un büyük bir başarı elde etmesinin ardından Intense versiyonu da piyasaya sürüldü. Oldukça güçlü bir ismin ardından çıkması ise başarısını engellemedi. Ayrıca piyasaya çıktığı ilk günden beri konuşulan Christian Dior Homme Intense, en iyi erkek parfümü seçildi.

Issey Miyake – L’Eau D’Issey Pour Homme EDT Erkek Parfümü

Issey Miyake – L'Eau D'Issey Pour Homme EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Bergamot, Limon, Tarhun ve Adaçayı
Kalp Noktası: Mine, Nilüfer, Hindistan Cevizi ve Safran
Dip Noktası: Sardunya, Servi, Sandal, Sedir ve Vetiver
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Güçlü, Dengeli ve Elegan
Fiyatı: 359 Türk Lirası

1994 yılında piyasaya sürülüp, hala beğeni toplayanlardan  birisi de Issey Miyake markasının L’Eau D’Issey Pour Homme’dir. Issey’in suyu anlamına gelen bu parfüm, yıllar geçtikçe başarısını katlayarak arttırmıştır. Bilmeniz gereken ise L’Eau D’Issey koleksiyonunun 20’den fazla çeşide sahip olduğudur. En çok satanlar listesinde de tereddütsüz yer aldığını bilmelisiniz. Odunsu bir koku olmasına karşın ferahlık hissi de uyandırması, en beğenilen özelliğidir.

Dior Fahrenheit EDT Erkek Parfümü

Dior Fahrenheit EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Mandalina, Lavanta, Geyik Dikeni, Muskat, Sedir, Bergamot ve Limon
Kalp Noktası: Hanımeli, Karanfil, Sandal Ağacı, Menekşe, Yasemin, Müge ve Sedir
Dip Noktası: Deri, Tonka Fasulyesi, Mist, Kabe Samanı, Asilbent ve Mastik Sakızı
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Şehvetli, Güçlü, Yaratıcı ve Sakin
Fiyatı: 391 Türk Lirası

1988 yılında piyasaya sürülen Dior Fahrenheit, yılların eskitemediği kokulardandır. Hatta piyasaya ilk çıktığı yıllarda, büyük bir ses getirmiştir. Kokusunun, daha önce duyulan hiçbir kokuya benzemediği ve olay yaratan bir etkiye sahip olduğu söylenmiştir. Dior Fahrenheit, piyasaya sürülmesinden 3 ay sonra Avrupa’da 1,4 milyon şişe satmıştır. Bu rakam, kırılması zor bir rekordu. İşte bu nedenle de birçok listede eski ama en iyisi seçildi. O zamandan beri birçok koku çıkartmasına rağmen hafızalardan silinmeyen bir erkek kokusu olduğunu da belirtmeyim.

Hermes – Terre D’Hermes EDT Erkek Parfümü

Hermes – Terre D'Hermes EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Greyfurt, Portakal, Çakmak Taşı ve Sardunya Yaprakları
Kalp Noktası: Biber, Paçuli, Misk, Vetiver ve Sardunya
Dip Noktası: Sedir, Aselbent ve Değerli Odun Harmanı
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Şefkatli ve Kararlı
Fiyatı: 416 Türk Lirası

2009 yılında piyasaya sürülen Terre d’Hermes, ünlü parfümör Jean Claude Ellena tarafından tasarlanmıştır. En dikkat çekici erkek kokularından olan Terre d’Hermes tanımlanırken şairane sözler kullanılmıştır. Güçlü ve kararlı bir kokudur. Orta notalarında yer alan karışım nedeniyle oldukça sevildiği bilinmektedir. Parfüm kullanma konusunda tereddütleri olan kişilerin bile rahatlıkla tercih edebileceği kokulardan olduğunu belirtmeliyim. Kullanıcı yorumlarına göz atıldığında ise son derece kaliteli bir koku olduğu notunu görebilirsiniz. Hermes, dünyanın en pahalı parfümleri arasına ismini yazdıran markalardandır.

Dolce Gabbana – The One EDT Erkek Parfümü

Dolce Gabbana – The One EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Bergamot, Kişniş ve Fesleğen
Kalp Noktası: Kakule, Zencefil ve Neroli
Dip Noktası: Sedir, Esmer Amber ve Tütün
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Ferah, Klasik, Erkeksi ve Canlandırıcı
Fiyatı: 525 Türk Lirası

2008 yılında piyasaya sürülen Dolce & Gabbana The One, Stefano Gabbana tarafından üretilmiştir. Kadın versiyonu da bulunan kokunun tanımı, “kadınların seveceği türden” şeklinde yapılmaktadır. Odunsu – baharatsı tanımı kullanılan bu erkek parfümü, modern ve canlandırıcı bir kokudur. Her notasından ayrı bir zevk alacağınızı da belirtmeliyim. Uzun yıllar sonra yeniden deneyenlerin bile beğenisini hemen kazanmaktadır. Üstelik sektörün en çok satanlarından birisidir.

Burberry – Brit EDT Erkek Parfümü

Burberry – Brit EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Yeşil Mandalina, Zencefil, Bergamot ve Kakule
Kalp Noktası: Yabani Gül ve Sedir Ağacı
Dip Noktası: Doğu Ağaçları, Gri Misk ve Tonka Fasulyesi
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Unutulmaz
Fiyatı: 245,90 Türk Lirası

2004 yılında piyasaya sürülen Brit, İngiltere’nin efsanevi markası Burberry’nin çatısı altındaki unutulmazlar listesinin başında gelmektedir. Özellikle İngiltere’de ilgi gördüğü bilinse bile ülkemiz erkeklerinin de favori kokularındandır. Odunsu – oryantal kokusu ile ilk çıktığı andan itibaren sınırları zorlayan satış rakamlarına ulaşmıştır. Aynı zamanda en çok satanlar listesinde de yer almaktadır. Sıcak ve aromatik olarak da tanımlanan Brit, modern ve pudramsı kokusu ile her tende farklı bir tat vermektedir.

Yves Saint Laurent – La Nuit De L’Homme EDT Erkek Parfümü

Yves Saint Laurent – La Nuit De L'Homme EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Bergamot, Anason ve Karabiber
Kalp Noktası: Lavanta ve Paçuli
Dip Noktası: Vanilya ve Vetiver
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Hükmeden, Gizemli ve Karşı Konulmaz
Fiyatı: 350 Türk Lirası

2009 yılında piyasaya sürülen efsanevi Yves Saint Laurent La Nuit de L’Homme, özel günlerin kokusudur. L’Homme ile benzerlik gösteren La Nuit, devam ürünü olarak büyük bir beğeni kazanmıştır. Kullanan kişilerin yorumlarına göz attığınızda ise sıktığınız ilk andan itibaren kalitesine ve büyüsüne kapılacağınızı anlayacaksınız. Hem tanıdık hem de kendini istemsizce sevdiren türden olduğu da yorumlardan anlaşılıyor.

Dior – Sauvage EDT Erkek Parfümü

Dior – Sauvage EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Kalabriyen Bergamotu, Lavanta ve Sichuan Biberi
Kalp Noktası: Paçuli ve Ambroksan
Dip Noktası: Gri Kehribar
Kalıcılık: Orta
Tanımlayıcı Özellikler: Modern, Duygusal, Şehvetli ve Çekici
Fiyatı: 395 Türk Lirası

Şatafatlı bir koku olarak tanımlanan Dior Sauvage, 2015 yılında markanın kadrolu parfümörü Francois Demachy tarafından üretilmiştir. Buna karşın notalarının hepsi açıkça belirtilmemektedir. Sır gibi saklanan afişinde Johnny Depp’in yer almasıyla da ün kazanmıştır. Muhteviyatının gizemli tutulmasına rağmen en çok satan erkek kokuları arasında yer almayı başarmıştır. Özellikle günümüz moda tutkunlarının bu kokuya oldukça hayran oldukları bilinmektedir.

Prada – Luna Rossa Sport EDT Erkek Parfümü

Prada – Luna Rossa Sport EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Lavanta, Zencefil ve Ardıç Meyvesi
Kalp Noktası: Süsen Bitkisi, Ambroxan ve Çimen
Dip Noktası: Günebakan Çiçeği, Vanilya, Tonya Fasulyesi ve Misk
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Meydan Okuyan, Sportif ve Maskülen
Fiyatı: 355 Türk Lirası

2012 yılında piyasaya sürülen Prada Luna Rossa Sport, her notasında kendine aşık etmektedir. Kullanan erkeklerin yorumlarına bakıldığı zaman, ilk başta önyargılı olduklarını; ama sonrasında doyulamayan bir koku olduğunu anlıyoruz. Bir kere sevildikten sonra bırakılamayanlardan olduğu da belirtilmektedir. Klas bir parfüm yorumu yapıldığını da sıklıkla görebilirsiniz. Kalıcılık anlamında da başarılı olduğunu söylemeliyiz.

En İyi ve Kalıcı Baharatlı Erkek Parfümleri Listesi

Baharatlı kokular, özel günlere damgasını vurmak isteyen erkeklerin tercih ettiğini söyleyebiliriz. Armani, Calvin Klein, Hugo Boss gibi güçlü isimlerin yer aldığı bu kategoride tarçın, kehribar gibi kokuları yoğunluklu olarak göreceksiniz. İşte erkekler için baharatlı kokular:

Giorgio Armani – Armani Code EDT Erkek Parfümü

Giorgio Armani – Armani Code EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Bergamot ve Limon
Kalp Noktası: Anason ve Zeytin Çekirdeği
Dip Noktası: Amber ve Kakule
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Modern, Seksi ve Star
Fiyatı: 345 Türk Lirası

2004 yılında piyasaya sürülen Armani Code’nin şişe tasarımında, Denzel Washington’un Oscar töreninde giydiği smokinden ilham alınmıştır. Giorgio Armani’nin halk için en iyi kavramının atası olduğu söylenmektedir. Armani Code’un da bu noktada en başarılı olan kokusu olduğu belirtiliyor. Oscar töreninin birbirinden iddialı erkeklerini temsil eden koku, en çok satan ve tercih edilen isimlerdendir. Parfüm Oscar’ı olarak adlandırılan FIFI Ödülleri’nde en lüks ödülünün de sahibi olmuştur.

Joop! – Homme EDT Erkek Parfümü

Joop! – Homme EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Tarçın, Portakal Çiçeği ve Yasemin
Kalp Noktası: Bergamot, Tütün ve Bal
Dip Noktası: Sandal Ağacı, Vetiver, Paçuli ve Tonka Fasulyesi
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Aşk, Çekicilik ve Cazibe
Fiyatı: 315,90 Türk Lirası

1989 yılında piyasaya sürülen parfüm, erkeklerin de pembe giyebileceği tezini ilk ortaya atan Joop markasına aittir. Homme isimli EDT, piyasaya sürüldüğü ilk yıllardan beri büyük beğeni toplamaktadır. Günümüzde hala vazgeçilememiştir ve büyük bir hayran kitlesi ile satışı devam etmektedir. İngiltere’de en çok satılan 5 erkek kokusundan birisidir.

Calvin Klein – Euphoria Intense EDT Erkek Parfümü

Calvin Klein – Euphoria Intense EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Biber, Zencefil Kokteyli, Yağmur Suyu Akoru ve Soğuk Sudachi
Kalp Noktası: Siyah Fesleğen, Sedir Ağacı Yaprakları ve Hidroponic Adaçayı
Dip Noktası: Ladin Reçinesi, Vetiver, Koyu Renk Ağaçlar, Lavanta, Sarı Sakız ve Paçuli
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Zengin, Cesur ve Seksi
Fiyatı: 345 Türk Lirası

2008 yılında piyasaya sürülen başka bir efsane de Calvin Klein Euphoria Intense’dir. Euphoria’nın birçok versiyonu bulunmaktadır; ama aralarından en çok Intense beğenilmektedir. Baharat karışımlarından oluşan bir koku olması nedeniyle özel davetlerde öne çıkmanızı sağlayacak, kokunuzla hafızaları yakacağınız bir üründür. Bu nedenle en çok satanlar listesinde adına sıklıkla rastlanmaktadır.

Thierry Mugler – A*men EDT Erkek Parfümü

Thierry Mugler – A*men EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Nane, Lavanta ve Paçuli
Kalp Noktası: Kahve, Tonka Fasulyesi ve Vanilya
Dip Noktası: Karamel, Çikolata ve Misk
Kalıcılık: Orta
Tanımlayıcı Özellikler: Sofistike ve Maskülen
Fiyatı: 297 Türk Lirası

1996 yılında piyasaya bomba gibi düştü diyebiliriz. Büyük ses getiren erkek parfümlerindendir ve kadın versiyonundan sonra çıkmıştır. Kadın versiyonu da oldukça beğenildikten sonra erkekler için de tasarlanmak istenmiş ve hak ettiği başarıyı da yakalamıştır. Piyasaya çıktığı ilk andan itibaren en çok satanlar arasında yerini de almıştır. Angel Men ismiyle de görmeniz oldukça muhtemeldir.

Hugo Boss – Just Different EDT Erkek Parfümü

Hugo Boss – Just Different EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Soğuk Nane
Kalp Noktası: Frezya ve Fesleğen
Dip Noktası: Kaşmeran
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Çekici ve Gizemli
Fiyatı: 325 Türk Lirası

Genç erkeklerin vazgeçilmez kokusu olan Hugo Boss Just Different, 2011 yılında piyasaya sürülen kaliteli kokuların başında gelmektedir. Geniş bir kesime hitap etmektedir ve bu nedenle çok satanlar listesinde de yer almaktadır. Kullanıcı yorumlarına göz atıldığı zaman, ilk sıkıldığı andan itibaren kendini daha özgüvenli ve yakışıklı hissettiren bir parfümdür.

Kenzo L’Eau Par Indigo Homme EDT Erkek Parfümü

Kenzo L'Eau Par Indigo Homme EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Zencefil, Kişniş ve Elemi Reçinesi
Kalp Noktası: Vetiver, Sedir ve Laden
Dip Noktası: Tonka
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Çekici ve Erkeksi
Fiyatı: 319 Türk Lirası

Özgür ruhlu erkeklerin parfümü olarak tanımlanan Kenzo L’Eau Par Indigo Homme, 2009 yılında piyasaya sunulmuştur. En iyi baharatlı kokulardandır ve çıktığı tarihten bu yana yüksek satış rakamlarına ulaşmıştır. “İyi giyimli bir erkeğin, eksik kalan tarafını tamamlayan koku” olarak tanımlanmaktadır. Bu tanım, ne kadar iddialı olduğunu da ortaya koymaktadır.

Bvlgari – Man In Black EDP Erkek Parfümü

Bvlgari – Man In Black EDP Erkek ParfümüTepe Noktası: Amber ve Rom
Kalp Noktası: Sümbülteberin ve İris
Dip Noktası: Amber, Gayak Ağacı ve Tonka Fasulyesi
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Sofistike, Maskülen, Çekici, Gizemli ve Asil
Fiyatı: 435 Türk Lirası

Bvlgari’nin bağımlılık yaratan Man In Black, efsaneler listesine de adını yazdırmıştır. Girdiğiniz ortamda anında fark edilmenizi sağlayan koku, sofistike havasıyla büyük beğeni toplamaktadır. Erkeksi, modern ve dikkat çeken erkeklerin tercih ettiği bir parfüm olduğunu da bilmelisiniz. Yaratılış hikayesinde ise Antik Roma’dan mitolojiye kadar modern erkeğin tüm miraslarından bahsedilmektedir.

Paco Rabanne One Million For Men Erkek Parfümü

Paco Rabanne One Million For Men Erkek ParfümüTepe Noktası: Kan Mandalinası, Kakule, Karabiber ve Safran
Kalp Noktası: Gül, Portakal Çiçeği ve Tarçın
Dip Noktası: Deri, Floransa Süseni, Paçuli ve Sandal Ağacı
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Tutkulu, Hayranlık Uyandırıcı, İhtişamlı ve Zengin
Fiyatı: 332 Türk Lirası

2008 yılında külçe altın şeklindeki şişesi ile piyasaya damga vuran Paco Rabanne 1 Million, kadın versiyonunda olduğu gibi büyük bir hayran kitlesine sahiptir. Baharatsı odun kokularının zirvede yaşandığı parfümde, oldukça fazla kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

Diesel – Fuel For Life Homme EDT Erkek Parfümü

Diesel – Fuel For Life Homme EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Anason
Kalp Noktası: Lavanta ve Kumarin
Dip Noktası: Güneş Çiçeği
Kalıcılık: Orta
Tanımlayıcı Özellikler: Genç, Cesur, Çılgın ve Kendine Güvenen
Fiyatı: 305 Türk Lirası

Diesel’in ilk sıkıldığı andan itibaren insanı çeken parfümü Fuel For Life, 2007 yılında piyasaya sürülmüştür. O zamandan bugüne kadar kendine özgü hayran kitlesi ile büyük bir başarı elde etmektedir. Lavantanın en erkeksi halini, odunsu kokularla harmanlamaktadır. Kendi hayran kitlesi dışındaki kişiler tarafından pek kullanılmadığını da belirtmeliyim.

En İyi ve Kalıcı Ferah (Fresh) Erkek Parfümleri Listesi

Ferah kokular, özellikle yaz aylarında tercih edilen erkek kokularının başında gelmektedir. Jean Paul Gaultier, Lacoste, Diesel, Calvin Klein gibi markaların efsane olmuş kokularını bu kategori altında bulacaksınız. İşte erkek için ferah kokular:

Jean Paul Gaultier – Le Male EDT Erkek Parfümü

Jean Paul Gaultier – Le Male EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Pelin Otu, Bergamot ve Kakule
Kalp Noktası: Lavanta, Portakal Çiçeği, Tarçın ve Kimyon
Dip Noktası: Ağaç, Misk, Kehribar ve Vanilya
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Erkeksi, Fresh, Benzersiz ve Denizci Ruhlu
Fiyatı: 332 Türk Lirası

1995 yılında “Temiz Ter” teması ile piyasaya sürülen Le Male, Jean Paul Gaultier’in efsanelerinden birisidir. Denizci ruhlu erkeklere hitap eden parfüm, güzel şişe tasarımıyla da beğeni kazanmaktadır. Piyasaya sürüldüğü andan itibaren başarısını katlayarak günümüze kadar taşımıştır. Ferahlığın tam karşılığı olarak tanımlanan koku; nane, lavanta ve vanilya esansları ön plana çıkmaktadır. En çok satanlar listesinde yerini de almıştır.

Lacoste – Red EDT Erkek Parfümü

Lacoste – Red EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Yasemin ve Sedir Yaprağı
Kalp Noktası: Paçuli
Dip Noktası: Vetiver
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Sportif, Gizemli, Egzotik ve Canlı
Fiyatı: 310 Türk Lirası

Kullanıcıları tarafından gelmiş geçmiş en iyi erkek parfümleri listesine eklenen Lacoste Red, verdiği tazelik hissiyle beğeni kazanmaktadır. Özellikle yaz ve ilkbahar aylarının vazgeçilmezi olan koku, kalıcılığı ile de tercih edilmektedir. Kullanıcı yorumlarına göz attığınız zaman; vazgeçilmez, tarihi olmayan, mükemmel, harika gibi tanımlamaları da kolayca göreceksiniz.

Bvlgari – Aqva Pour Homme Erkek Parfümü

Bvlgari – Aqva Pour Homme Erkek ParfümüTepe Noktası: Mandalina ve Küçük Tahıllar
Kalp Noktası: Santolina ve Posidonia
Dip Noktası: Mineral Amber ve Adaçayı
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Maskülen, Güçlü, Hayranlık ve Muhteşemlik
Fiyatı: 400 Türk Lirası

Bvlgari’nin en çok beğenilen ve tercih edilen erkek kokularındandır. 2005 yılında piyasaya sürüldüğü andan itibaren büyük bir hayran kitlesine sahip olan parfüm, iyi bir satış başarısı da elde etmiştir. Denizin verdiği mükemmellik hissini doruklarda yaşatan bir koku olduğunu, kullanıcı yorumlarından da anlayabilirsiniz. Temiz bir koku isteyen erkekler için ideal olduğunu da belirtmeliyim.

Giorgio Armani – Acqua Di Gio EDT Erkek Parfümü

Giorgio Armani – Acqua Di Gio EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Calabria, Bergamot, Yeşil Mandalina ve Portakal Çiçeği
Kalp Noktası: Yasemin Yaprağı ve Kaya Gülü
Dip Noktası: Biberiye ve Endonezya Paçulisi
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Doğal, Otantik, Sıcak ve Büyülü
Fiyatı: 390 Türk Lirası

1996 yılında piyasaya sürülen Giorgio Armani’nin efsane parfümü Acqua Di Gio, günümüzde büyük bir hayran kitlesine sahiptir. Listemizde yer alan ve eski tarihlerde üretilmiş olan kokular gibi adını efsaneler arasına yazdırmayı başarmıştır. Kısaca Gio ismiyle de tanınan bu koku, ferahlığın tam karşılığıdır ve erkeksiliği ön plana taşımaktadır.

Carolina Herrera – 212 Men EDT Erkek Parfümü

Carolina Herrera – 212 Men EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Greyfurt, Zencefil ve Bergamot
Kalp Noktası: Aquatik Harman
Dip Noktası: Sandal Ağacı ve Misk
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Özgür Ruhlu, Modern ve Güçlü
Fiyatı: 332 Türk Lirası

İddialı Carolina Herrera kokularından yalnızca biri, 212 Men isimli olandır. New York’un uluslararası cazibesinden ve enerjisinden ilham alan koku, modern erkeklerin vazgeçilmezidir. Ferah kokular listesinde ilk sıralarda sayacağımız bu seçim, 1999 yılında piyasaya sürülmüştür. Odunsu bir kokusu da bulunan parfümün, yoğunluğu ise ferahlıktan yanadır. Özellikle sonbahar ve ilkbahar ayları için ideal olduğu da kullanıcı yorumlarından anlaşılmaktadır.

Guerlain – Homme Intense EDP Erkek Parfümü

Guerlain – Homme Intense EDP Erkek ParfümüTepe Noktası: Tatlı Limon, Taze Nane ve Jamaika Romu
Kalp Noktası: Yeşilçay, Bergamot ve Itır Çiçeği
Dip Noktası: Sedir Ağacı, Vetiver ve Paçuli
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Bağımlılık Yaratan, İç Açıcı ve Çekici
Fiyatı: 393 Türk Lirası

2009 yılında piyasaya sürülen parfüm, unutulmazlar listesine adını yazdırmıştır. Kullanan kişiler, başka kullanıcılarında yazdıklarını merak ederek tercih etmişlerdir ve hiç de pişman olmamışlardır. “İçimizdeki Hayvan” temasının kullanılması, yüzümüzde tebessüm oluştursa da verdiği iç açıcı etki, sinirleri yumuşatma özelliğine sahiptir. Büyük bir kullanıcı kitlesi ile günümüzün beğenilen erkek kokularındandır.

Davidoff – Cool Water EDT Erkek Parfümü

Davidoff – Cool Water EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Lavanta, Kişniş, Nane, Biberiye ve Portakal Çiçeği
Kalp Noktası: Yasemin, Oakmoss, Sardunya ve Sandal Ağacı
Dip Noktası: Musk, Amber, Sandal Ağacı ve Sedir Ağacı
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Maceracı, Güçlü ve Seksi
Fiyatı: 300 Türk Lirası

Şöhretin karşılığı olarak da tanımlanan Davidoff Cold Water, 1988 yılında piyasaya sürülmüştür. Listemizde yer alan eski ama en iyilerdendir. Büyük bir kimyanın eseri olarak görülen bu parfüm, ferahlık hissini olabilecek en iyi şekilde sunmaktadır. Kalıcılık konusunda da oldukça başarılı olan Davidoff Cold Water, tıraş sonrası hayran kalınan ferahlığı her daim sizlere sunmaktadır.

Calvin Klein – One EDT Erkek Parfümü

Calvin Klein – One EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Bergamut, Kakule, Mandalina, Frezya ve Lavanta
Kalp Noktası: Menekşe, Hedione, Gül ve Portakal Çiçeği
Dip Noktası: Yeni Miskler, Meşe Yosunu ve Amber
Kalıcılık: Yüksek
Tanımlayıcı Özellikler: Evrensel, Günlük ve Uyumlu
Fiyatı: 299 Türk Lirası

1994 yılında piyasaya sürülen Calvin Klein One, günümüzde de günlük hayatta sıklıkla tercih edilen ferah kokular arasında yer almaktadır. Şişesi ilk görüldüğü zaman basit ve şeffaf tasarımı ile dikkat çekmez. Ama sıkıldığı ilk andan itibaren iç açan bir kokusu vardır. Bu nedenle de günlük hayatta en çok tercih edilen parfümlerdendir. İlk çıktığı günden bu yana başarısını katlayarak arttıran isimlerden olduğunu da belirtmeliyim.

Calvin Klein – CK Be EDT Erkek Parfümü

Calvin Klein - CK Be EDT Erkek ParfümüTepe Noktası: Beyaz Misk, Bergamot, Nane ve Lavanta
Kalp Noktası: Manolya ve Şeftali
Dip Noktası: Sandal Ağacı ve Tonka Fasulyesi
Kalıcılık: Orta
Tanımlayıcı Özellikler: Ferah, Gizemli ve Çekici
Fiyatı: 280 Türk Lirası

1996 yılında piyasaya sürülen nostaljik kokular listesinde yer alan bir parfümdür. Erkek kokuları alanında büyük bir beğeni kazanan marka, günümüzde hala sevilen ve sıklıkla kullanılan ürünlerin atasıdır. One’nin kardeşi olarak tanımlanan CK One, ferah odunsu kokuların harmanından oluşmuştur.

En İyi ve Kalıcı Erkek Parfümleri Hakkında Sonuç

En İyi ve Kalıcı Erkek Parfümleri Hakkında SonuçParfüm seçiminin ne kadar önemli olduğunu artık herkes biliyor. Ten renginden kişiliğe kadar birçok belirleyici özellik esans seçimini etkiliyor. Buna ek olarak kariyer sahibi erkeklerin, özellikle dikkat etmesi gereken konulardandır. Kalıcılık, ferahlık ve dışarıya verdiği his anlamında özellikle dikkat edilmesi de önemlidir. Sonuçta sizinle özdeşleşmiş bir kokuyu yıllarca kullanırsınız.

Başkasında duyarak beğendiğiniz kokuyu da denemeden almaya karar vermemelisiniz. Denemek için uygun zamanları seçmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Yorgun olduğunuz ve koku algılarınızın azaldığı vakitlerde, parfüm seçimi yapmamanızı öneririz. Hatta yanınızda güvendiğiniz biriyle gitmenizi ve onda yarattığı hisleri öğrenmenizi de tavsiye ederiz.


Tüm yorumları görmek için tıklayın. (1)

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSize daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum