Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Zengin 5 Bale Dansçısı

Sizce bale sanatçıları ne kadar kazanıyordur? Bunlar arasında en fazla kazananları sizler için listeledik.
Dünyanın En Zengin 5 Bale Dansçısı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Baletlerin ya da balerinlerin müziği sevdiğini, hatta bunun da ötesinde kulaklarına gelen melodileri adeta yaşadıklarına şahitlik etmişsinizdir. Onların esas hayalleri birçok insan tarafından tanınmak ve sahnede sergiledikleri performansları seyircilerin gözünü kırpmadan izlemesini sağlamak. Az önce de belirttiğimiz gibi profesyonel bale dansçıları bu tutkularını gerçekleştirebilmek için yaptıkları sanatı icra etmenin ötesinde yaşamaları gerekir. Tutkularını hayata geçirip, bu durumdan para kazanmaktan daha güzel ne olabilir ki? Onlar da bunun bilincinde, ama usta bir bale sanatçısı olmak o kadar da kolay değil. Sabır gerekli, tutku gerekli, her şeyden öte esnek bir vücut için zaman gerekli…

Aslına bakarsanız bu endüstri sanıldığı kadar da vefalı değil. Her şeyi mükemmel yapmalısınız, bahanelere asla taviz yok! Tabi ki bu durum biraz da yapılan işin görsel bir şov olmasından kaynaklı. Sonuçta binlerce kişi sizin eşsiz dansınızı izlemek için o mekanı dolduruyor. Eğer zengin bir bale dansçısı olmak istiyorsanız, çok çalışmalısınız ve oldukça zor günler geçireceğiniz gerçeğini de unutmamalısınız. Bunun yanında dünyanın en yeteneklilerinden birisi olsanız da her şeyden öte sizi şöhrete kavuşturacak birazcık da talihiniz olmalı. Listemizde yer alan varlıklı bale dansçılarının birçoğu isim yapmıştır ve onların serveti prodüksiyon, koreografi, hatta modellik, oyunculuk gibi birbirine bağlı; ama bir o kadar da farklı alanlardan gelmektedir. Dilerseniz listemizde hangi isimlerin yer aldığına birlikte göz atalım.

Huzurlarınızda dünyanın en zengin 5 bale dansçısı:

5 Nina Ananiashvili

Performans Başı 30 Bin Dolar

Nina AnaniashviliO her zaman bir bale aşığıydı. Ama ailesi onun buz pateni yapmasını istiyordu. Tabi ki de o hayallerinin peşinden yürüdü ve iyi ki de öyle yapmış. Aslında her şey Moskova’daki Koreografi Enstitüsü’nde başlıyor. Burada adını duyuran ünlü balerin, Birleşik Devletler’e kadar nam saldı. Sonrasında Amerikan Bale Tiyatrosu’nda temel dansçılardan biri olmayı başardı.

Nina Ananiashvili, Gürcistan Devlet Balesi’nin şu an ki sanat yönetmenidir. Prima balerin olarak performans başına yaklaşık 30 bin dolar kazandığı meşhur kariyerinin ardından, bale ayakkabılarını rafa kaldırdı.

TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK KAZANAN KADIN RAPÇİLERİ İÇİN TIKLAYIN.

4 Sylvie Guillem

Yıllık 850 Bin Dolar

Sylvie GuillemListemizin 4 numarasındaki isim yılda yaklaşık 1 milyon dolar kazanıyor. Sylvie Guillem 48 yaşında ve hala mesleğini severek icra ediyor. Geçen zamana rağmen hiç yavaşlamadı ve inanılmaz derecede başarılı bir kariyere imzasını attı. Bu muhteşem dansçı, zamanında en saygın dans şirketleri tarafından en çok aranılan isimlerin başında geliyordu. Gerçi şimdi de durum pek farklı değil, zira kazandığı paradan da bunu anlayabilirsiniz.

DÜNYANIN EN ÇOK KAZANAN 10 DJ’İ İÇİN TIKLAYIN.

3 Benjamin Millepied

Net Geliri 900 Bin Dolar

Benjamin MillepiedŞu sıralar Hollywood’da demirbaş olan Fransız dansçı, birkaç yıl öncesine kadar nispeten dünya tarafından tanınmıyor olsa da uzun süre bale dünyasında ünlü bir sima olmayı başarmıştır. Fransa’da doğan Millepied, bale dansçısı olan annesinin isteği üzerine 8 yaşında dans etmeye başladı. Amerikan Bale Tiyatrosu’nda, Şehir Balesi’nde, Paris Operası’nda ve Amerikan Bale Okulu’nda dans etmiştir.

Black Swan gibi dans filmlerinin koreografisi ile uğraşmak için baleden Hollywood’a geçiş yaptığı biliniyor. Ayrıca bazı filmlerde de küçük roller oynadı. Millepied, filmin yıldızı olan Natalie Portman ile tanıştı ve 2010 yılında sözlendi. Çiftin 2011 yılında erkek çocukları dünyaya geldi.

EN ÇOK KAZANAN 10 MÜZİSYEN İÇİN TIKLAYIN.

2 Rudolf Nureyev

7.9 Milyon Dolar

Rudolf NureyevRudolf Nureyev, dünyanın en ünlü bale dansçılarından ve 20. yüzyılın en çok fotoğraflanan erkeklerinden bir tanesiydi. Nureyev, 1993 yılında vefat etti. Dans, koreografi, aktörlük ve yönetmenlikten kısa sürede milyon dolar değerinde bir net kazanca ulaştı.

Rudolf, Sovyetler Birliği’nde bir anlık sansasyona neden oldu. Daha önce kadın dansçılar desteklenirken, Nureyev erkek baletlere yeniden hoş görüyle bakılmasını sağladı. Bu arada sizlere sunmuş olduğumuz gelir miktarı, ölümünden sonra kalan gayrimenkullerin değerine dayanmaktadır.

EN ÇOK KAZANAN 15 AKTRİS İÇİN TIKLAYIN.

1 Mikhail Baryshnikov

45 Milyon Dolar

Mikhail BaryshnikovMikhail Nikolaevich Baryshnikov, 20. yüzyılın en iyi bale dansçılarından biri olarak kabul edilir. Baryshnikov, Leningrad’da serbest dansçı olarak kariyerine başladı ve sonunda New York Balesi’ne katıldı. O zamandan beri Baryshnikov, bale dünyasında büyük bir etki yaratmıştır. Bir bale dansçısı olmasının yanı sıra, yüksek profilde kendini geliştirerek saygın bir koreograf oldu.

Baleyi bir dans türünden daha çok, yaşam biçimi olarak tanımlayabiliriz. Çünkü bale dansçılarının başarılı olabilmek için yıllarca verdikleri emekler ve disiplinli bir şekilde yaşamaları, bale dansını onların bir parçası yapıyor. Balede efsaneleşmiş isimlerin kazandıkları gelirleri ve ihtişamlı kariyerlerindeki mihenk taşlarını incelediğimiz dünyanın en zengin balerinleri hakkındaki düşünce ve yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.