Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı Tuvalet Kağıdı

1,3 milyon dolarlık tuvalet kağıdır olur mu? Evet olur. Eğer altından yapıldıysa tabi. İşte dünyanın en pahalı tuvatet kağıdının hikayesi.
Dünyanın En Pahalı Tuvalet Kağıdı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Daha önceki yazılarımızda zengin insanların evlere, arabalara, yatlara, mutfaklara vs… gibi aşırı pahalı şeylere nasıl paralar harcadıklarını birlikte incelemiştik. Bugün ise sizlere; yine çok şaşırtıcı niteliği olan dünyanın en pahalı tuvalet kağıdını anlatacağız. Evet, yanlış duymadınız; birazdan bildiğimiz tuvalet kağıdının ne kadar pahalıya mal edilebileceğini hep beraber göreceğiz. Nitekim tıpkı bizler gibi bir alışveriş listesine sahip olan zenginler, doğal olarak aldıkları her ürünün en pahalısını almaya meraklıdırlar.

Bizler standart bir telefon kullanıyorsak, onlar elmaslar ve daha birçok değişik değerli taşlarla süslenmiş telefonlar kullanıyorlar. Ya da biz evimize sıradan soslar ve mezeler satın almak için bir ay boyunca çalışırken, onlar kilosu 112.600 dolara satılan altınla harmanlanmış Strottarga Bianco isimli havyardan satın alıyorlar. Bu ve bunun gibi daha birçok farklı örnek verebiliriz, zira bazı insanların o kadar çok parası var ki çocuklarına hatta torunlarına bile yetecek olan bu serveti nereye harcayacaklarını şaşırıyorlar. İşte sizlere birazdan anlatacağımız ürün de yine bu özelliklere sahip. Dilerseniz hep birlikte bu ürüne daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı kağıdı:

Altın Tuvalet Kağıdı

1.3 Milyon Dolar

Altın Tuvalet KağıdıLükse olan tutkumuzun zaman geçtikçe arttığı kesin. Dilerseniz bunu örneklerle anlatmaya devam edelim. Mesela Ginza Tanaka’nın bir yılbaşı ağacı, 24 ayar altından ve 240 adet değerli taş kullanılarak üretilmiş, 2 milyon dolardan daha fazla fiyata sahip olan aşırı lüks harcamalardan bir tanesidir. Scarlett Johannsson’ın çektirdiği yirmilik dişini som altına batırılmış bir şekilde, Ryan Reynolds’un 31. Yaş doğum gününde ona hediye etmesi de yine oldukça uçuk bir harcamadır. Aslında bu harcamaları yapan zengin insanlar paralarını belki de çöpe attıklarının farkındalar, ancak bu durumu pek umursamıyorlar. Zaten eğer bu durumu umursuyor olsalardı, aşağıda inceleyeceğimiz dünyanın en pahalı tuvalet kağıdının üretilmesine ihtiyaç duyulmazdı, değil mi? Sonuç olarak, çöp kutusuna atılacak olan bu tuvalet kağıtlarının en pahalı olanını incelemeye, sizleri daha fazla bekletmeden bir an önce başlayalım.

Tuvalet kağıtları, çöp kutuları, çamaşır deterjanları gibi ürünler üreten Toilet Paper Man tarafından üretilmiş. Firma yöneticileri, Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Dubai’deki otellerin bazı klozetlerinin ve tuvalet kağıdı kulplarının altından yapılmış olduğunu gördüklerinde, akıllarına bu tarz banyolara ancak altından bir tuvalet kağıdının yakışacağı fikri düşmüş. Böylece de küçük parçalara ayrılan 22 ayar değerindeki altınlar ile 3 katlı tuvalet kağıdı birleştirilerek; ortaya göz alıcı, ışıl ışıl bir tuvalet kağıdı çıkartılmış. %100 kullanılabilir ve güvenilir olan bu altından tuvalet kağıdı, Avustralya’da titiz bir çalışma sonucunda üretilmiş. Şu anda yalnızca bir adet üretilen bu tuvalet kağıdının fiyatı ise tam 1.3 milyon dolar! Yani, eğer çöp kutunuza azar azar 1.3 milyon dolar atmak istiyorsanız, bu ürünü tabii ki siz de alabilirsiniz.

Sonuçta, bir tuvalet kağıdına 1.3 milyon dolar vermekte kararlıysanız, zaten oldukça zenginsinizdir ve bu durumda sizi kim engelleyebilir ki?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın