Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı Temel Reis Heykeli

Dünyanın En Pahalı Temel Reis Heykeli
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Ünlü Temel Reis çizgi filmi, hepimizin çocukken bayılarak izlediği belki de hala severek izlediğimiz dünyadaki en popüler çizgi filmlerden bir tanesidir. Elzie Crisler Segar’ın oluşturduğu dünyaca ünlü çizgi roman karakteri Temel Reis, ıspanak yiyerek güçlenen iyi kalpli bir denizcidir. Kabasakal isimli kötü karakterle sürekli kavga halinde olan Temel Reis, aynı zamanda Safinaz isimli sevgilisini Kabasakal’ın elinden kurtarmak için de mücadele etmektedir. Ağzında piposu ve ufak tefek olan yapısıyla, ne zaman güce ihtiyacı olsa bir kutu ıspanak yiyerek güçlenen karakter, böylece çoğu çocuğun ıspanak yemeyi sevmesini de sağlamıştır.

Bu başarılı karakter uzun zamandan beri hayatımızda var olmasına rağmen yine de Temel Reis hiçbir zaman eskimeyecek olan çizgi film karakterlerinden biridir. Bugünkü yazımızda da sizlere bu ölümsüz karakterin harika bir şekilde tasarlanmış bir heykelini tanıtacağız. İsterseniz hemen konumuza giriş yapalım ve dünyanın en pahalı fiyatına sahip olan Temel Reis heykelini sizlerle paylaşalım.

İşte karşınızda çok sevdiğiniz çizgi karakter ve heykeli:

Jeff Koons – Temel Reis Heykeli

28 Milyon Dolar

Jeff Koons - Temel Reis HeykeliSıradan öğeleri yeniden tasarlayarak başarılı çalışmalar elde eden Amerikalı Jeff Koons tarafından yapılan eser; şeffaf renk kaplamalı, ayna cilalı paslanmaz çelikten üretilmiştir. Ağzında piposu ve elinde ıspanak kutusuyla resmedilmiş bu Temel Reis heykeli, gerçekten kusursuz ve göz alıcı bir çalışma olmuştur. Ayrıca bu harika eseri ortaya çıkaran Jeff Koons, daha önce yapmış olduğu “Balloon Dog” isimli çalışmasının tam 58.4 milyon dolarlık satış fiyatı sayesinde, yaşayan bir sanatçıya ait dünyadaki en pahalı sanat eseri rekorunu kırmıştır.

Jeff Koons - Baloon Dog HeykeliYıllardır en çok satan sanatçılar arasında olan Koons’un eserleri 1.378 kez açık arttırmaya çıkmış ve bunlardan 29 tanesi Top 100 satış listesine girmiştir. Dünyanın en pahalı Temel Reis heykeli olan bu eserin alıcısı ise Casino ve otel zinciri sahibi iş adamı Steve Wynn olmuştur. Başarılı iş adamı New York’ta yapılan Sotheby’s münazarasında, Jeff Koons’un paslanmaz çelikten yapılmış bu harika heykeline tam 28 milyon dolar ödeyerek, eserin dünyanın en pahalı Temel Reis heykeli olarak anılmasına katkıda bulunmuştur.

Nihai olarak, eğer bu 28.000 dolar değerindeki heykeli görmek isterseniz ve yolunuz bir gün Las Vegas’a düşerse Wynn’in oteline giderek orada bu muazzam heykeli canlı olarak görme şansını yakalamış olursunuz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın