Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Muhteşem Tasarımlarıyla Dünyanın En Pahalı 10 Televizyonu

Şahane tasarımları ve görüntü kalitesiyle gerçekmiş hissi uyandıran dünyanın en pahalı televizyonlarını tanımaya ne dersiniz?
Muhteşem Tasarımlarıyla Dünyanın En Pahalı 10 Televizyonu
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bir televizyona kaç para ödenebilir sorusuna verilecek cevap; kişinin bütçesine, renkli kutudan beklediklerine göre değişkenlik gösterir. Çoğu insan genellikle online satış sitelerine ya da mağazalara gittiğinde, son teknoloji ürünü özelliklerine göre uygun fiyatlardaki televizyonları bulup satın alır ve sonrasında kendilerine teslim edilmesini bekler. İnsanların televizyonlarda bulunmasını istedikleri özellikler kuşku yok ki çağın teknolojilerinin fiyat etiketini belirleyen en önemli unsurdur. Ancak bu durum milyonerler için birazcık farklı gerçekleşir. Çünkü piyasanın en pahalı sihirli kutuları onlar için vardır ve açıkçası üzerinde bulunan akıl almaz fiyat etiketleri pek de önem teşkil etmez.

İnsanların karşılaştırma ve kıyaslama aşkı oldukça ilginçtir. Bir ürünü başka ürünlerle kıyasladıktan sonra özelliklerinin ne olduğuna bakmazsızın “en iyi” seçeneğine yönelirler. Özellikle de zengin insanlar için “en iyi” ve “en pahalı” kelimeleri her zaman için cezbedici olmuştur. Pek tabi ki komşunuzdaki büyük ya da gösterişli televizyonu görene kadar kendi TV’nizin kötü bir seçim olduğunun farkına varamazsınız. Yeni özellikler ile donatılmış televizyonların izleyicilerin yaşam kalitesini arttırdığını öğrendiğinizdeyse, kötü seçimden duyduğunuz rahatsızlık yerini kıskançlıkla karışık bir sahiplenme duygusuna bırakabilir.

Genellikle TV’lerin maliyetini ekran boyutu, çözünürlüğü, akıllı olması, mevcut girişler, yenilenme hızı ve ekran özellikleri gibi çeşitli faktörler belirler. Peki, bu özelliklere sahip bir tasarımın maliyeti burada yer alan televizyonlarla boy ölçüşebilir mi? İşte bu sorunun cevabı…

Huzurlarınızda muhteşem tasarımlarıyla dünyanın en pahalı 10 televizyonu:

10 Samsung UN105S9 Curved 105-Inch 4K Ultra HD 120Hz 3D Smart Led TV

120 Bin Dolar

Samsung UN105S9 Curved 105-Inch 4K Ultra HD 120Hz 3D Smart Led TVEğer evinizde sinema keyfi yaşayarak vakit öldürmek, hatta bir saatliğine bile olsa zaman geçirmek istiyorsanız; Samsung UN105S9 Curved 105-Inch 4K Ultra HD 120Hz 3D Smart Led TV modelini almayı düşünebilirsiniz. Ekranı sinemadaki beyaz perde kadar büyük olmayabilir, fakat bu dev ile kuşkusuz en iyi deneyimlerden birini yaşayacaksınız. Tamı tamına sekiz milyon piksel HDTV, favori filminizi ya da takımınızın maçlarını seyrederken kristal kadar net bir görüntü sağlayacaktır. Normal boyutlardaki televizyonlarda göremediğiniz küçücük ayrıntıları bile görünür hale getirecek 3 metrelik bu televizyonun fiyatı 120 bin dolar olup, böbürlenme hakkını sizlere tanıyacaktır.

9 Keymat’s Yalos Diamond TV

130 Bin Dolar

Keymat's Yalos Diamond TVKeymat’s Yalos Diamond TV adından da anlaşılacağı gibi gerçek pırlantalar ile bezenmiş, şaşırtıcı özelliklere sahip inanılmaz televizyonlardan bir tanesidir. Değeri 130 bin dolar olan bu LCD TV, sizlere sadece eşsiz bir görüntüleme deneyimi sunmakla kalmayıp, aynı zamanda da beyaz altın kaplama levha ve çerçeve üzerine güzelce yerleştirilen 160 elmas sayesinde bozulsa bile onarılamayacak derecede sizleri zengin gösterecektir. Özellikle değerli metalleri seviyorsanız, TV kapalıyken bile kendinizi onu seyrederken bulacaksınız. Keymat’s Yalos Diamond TV, oldukça keskin görüntü kalitesi ve yüksek çözünürlük özelliğine sahip 40 inçlik ekranı ile kolayca bütün odalara uyum sağlamaktadır.

8 Beovision 4-103 TV by Bang&Olufsen

135 Bin Dolar

Beovision 4-103 TV by Bang&OlufsenTelevizyonlar 20’li yıllardan beri var olmuşlardır ve varlılarını daha iyi hale getirebilmek için son 20 yılda inanılmaz değişimler yaşamışlardır. Beovision 4-103 TV by Bang&Olufsen modelinin mucitleri bile bir televizyonun böyle mükemmel bir makine haline geleceğini hayal edemezlerdi. 103 inçlik bu devasa televizyonu açtığınızda, içindeki canavar ortaya çıkacaktır. Çünkü izleme keyfi için ideal bir seviyeye kendisini yükseltmeye başlar, altında bulunan 10 inçlik hoparlör açığa çıkar, ekranın seviyesi ileriye taşınır ve TV size dönerek hayalinizin ötesindeki seçenekleri sizlere sunar. 135 bin dolarlık televizyonda, bu dünyanın dışında şaşırtıcı netlik ve ek özellikleri bulabilirsiniz.

7 Samsung UA110S9 110-Inch TV

152 Bin Dolar

Samsung UA110S9 110-Inch TVDonanımın inanılmaz parçası, şaşırtıcı ve eşsiz özellikleri sayesinde Samsung’un bugüne kadar ürettiği en iyi televizyonlardan bir tanesidir. 110 inçlik etkileyici bir görünüme sahip bu televizyon izleyiciye nefes kesici bir çözünürlüğün yanı sıra, renklerin doğal hallerini ve piyasadaki en gelişmiş komuta sistemini sunmaktadır. Eşsiz tasarımı, sesleri en yüksek kalitede duymanızı sağlayan güçlü fakat gizli hoparlörleri ve Full HD televizyondan dört kat daha fazla çözünürlüğe sahip UHD seviyesindeki fotoğraf kalitesiyle oldukça değerli bir televizyondur. Bu televizyonu ayrıca Smart Control özelliğini kullanarak, el hareketleri ve konuşarak kontrol edebilirsiniz. Samsung UA110S9 110-inch TV modelini aldığınızda daha fazla hayal kurmak zorunda kalmayacaksınız, çünkü bu televizyon bütün hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek.

SAMSUNG’un SON ŞAHERSERİ ULTRA HD ALTIN TELEVİZYON İÇİN TIKLAYIN.

6 Sharp LB-1085 LCD TV

160 Bin Dolar

Sharp LB-1085 LCD TVBu Sharp LB-1085 LCD TV dünyanın en iyi televizyonlarından bir tanesidir ve inanılmaz özellikleri, dayanıklılığı sayesinde yaygın olarak ticari amaçlar için kullanılmaktadır. 108 inçlik bu teknolojik alet, sıradan bir televizyonun nefes kesici bir televizyona dönüşmüş halidir. Sıkıcı programları bile bu olağan üstü görüntüleme deneyimi sunan televizyonda keyifle seyredebileceksiniz.

Dev televizyon sizlere, ortam aydınlatmasına ya da güneş ışınlarına göre parlaklığının ve kontrastının otomatik olarak ayarlanmasını sağlayan Full HD Clarity özelliği, en uygun kontrast ve parlaklık seviyelerini sağlayan Active Contrast özelliği ve parlaklık seviyelerini tamamlamak için parlaklık sensörü özelliklerini sunmaktadır. Aynı zamanda 160 bin dolarlık değere sahip bu televizyonun parlaklık sensörlerini yoğun ortamlarda da kusursuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz ve 758 milyon renk ile genişletilmiş renk paletindeki görüntülere ulaşmaya devam edebilirsiniz.

5 Panasonic 152-Inch Plasma TV

500 Bin Dolar

Panasonic 152-Inch Plasma TVPanasonic 152-Inch Plasma TV kusursuz bir teknoloji harikasıdır. Bu televizyonu satın aldıktan sonra komşularınız evinizden gitmek istemeyeceği için, onlardan gizli bir şekilde muhafaza etmek isteyebilirsiniz. Yarım tonluk ağırlığı ve 152 inçlik devasa ekranı bu televizyonun en dikkat çekici özelliğidir. Yarım milyon dolarlık ücret karşılında satın alabileceğiniz bu televizyon, kesinlikle bir zenginlik göstergesidir. Ancak eğer bu televizyonu almayı başardıysanız, dev plazmadaki deneyimi başka hiçbir televizyonda yaşayamayacaksınız. Bu 3D TV, 4K çözünürlüğe sahiptir. Yani sıradan HD TV çözünürlüğün dört katı çözünürlüğe sahip, bir Ultra High Definition TV’dir

4 C Seed 201

680 Bin Dolar

C Seed 201C Seed 201, herhangi birinin rüyalarındaki ev kadar pahalı bir fiyat etiketine sahiptir. Anlatmak istediğim, sevdiğiniz programı seyretmek için lüksün ötesinde bir televizyondur. 201 ismi, televizyon ekranının boyutunu temsil eder. 201 inçlik bu TV, dünyanın en büyük televizyonlarından bir tanesidir. Bu televizyon büyüklüğü ve normal bir TV görüntüsünün 10 katı parlaklığa sahip olmasından dolayı, açık alanda kullanım için tasarlanmıştır. Parlaklık özelliği, güneş ışınları direkt olarak bu televizyona gelse bile görüntü kalitesinden bir parça bile kaybetmemesini sağlamaktadır.

Dev televizyon saniyede 100 bin kez görüntü verisi işleyebilmektedir, yani herhangi bir anda 281 trilyon parlak renkten inanılmaz bir netlik ve renk derinliği elde etmeniz için, modern bir televizyondan 500 kat daha fazla yeniler. Bu özelliklerinin yanı sıra 12 geniş bant hoparlör ve 3 subwoofer ile sesleri fazlasıyla net bir şekilde duyabilirsiniz.

3 Stuart Hughes Prestigehd Supreme Edition

1.5 Milyon Dolar

Stuart Hughes Prestigehd Supreme EditionStuart Hughes Prestige HD Supreme Edition modeli, kullanıcılara sunduğu sayısız özellikler sayesinde en pahalı televizyonlardan bir tanesi haline gelmiştir. Bu televizyonun çerçevesi, 19 kilo altın ve 48 elmas ile güzelce süslenmiştir. Aynı zamanda sarı yakut ve diğer değerli taşlarında serpiştirildiği bu televizyonun fiyatı 1.5 milyon dolardır. Değerli taşların ardında, sizlere inanılmaz ve heyecan dolu bir görüntüleme deneyimi kazandıracak 55 inç yüksek çözünürlüklü bir televizyon vardır.

2 Titan Zeus

1.6 Milyon Dolar

Titan ZeusEğer 1.6 milyon dolarınız varsa ve fiyatı kadar şık bir televizyon satın almak istiyorsanız, Titan Zeus tam sizlere göre. Ancak 307 inçlik bu televizyonu evinize sığdırabilmek için öncelikle yeteri kadar büyük bir odaya sahip bir ev almak durumundasınız. 307 inç boyutundaki bu devasa televizyon, dünyanın en büyük televizyonu olarak kabul görmektedir. Bu boyut ve özellikteki televizyon ile evinizde kusursuz bir sinema deneyimi yaşayabilirsiniz.

4K çözünürlük özelliği ile piyasada bulunan diğer televizyonlardan en az dört kat daha fazla net bir şekilde dilediğiniz programı ya da filmi izleyebilirsiniz. 10’a 5 metre ebatlarına sahip bu televizyon; inanılmaz parlaklığı, kusursuz ses sistemi ve milyonlarca rengin kusursuz görüntüsünü hem içerde hem dışarıda seyredebilme olanağı sunar.

1 Stuart Hughes Prestige HD Supreme Rose Edition

2.25 Milyon Dolar

Stuart Hughes Prestige HD Supreme Rose EditionStuart Hughes şirketi, bu listenin zirvesine yerleşebilmek için bilinçli bir şekilde çaba göstermiştir. Kendisinden daha pahalı değerli taşlar, fiyat etiketinin 2.25 milyon dolar gibi çılgın bir rakama ulaşmasını sağlamıştır. Stuart Hughes Prestige HD Supreme Rose Edition, inanılmaz derecede pahalı çerçevesi ile ortalama 55 inçlik bir HD TV’dir. Bu televizyon, 28 kilogram 18 ayar pembe altından yapılmış olup, 72 adet yuvarlak kesim 1 karat elmaslar ile bezenmiştir. Kalan boşluklar ise Ametist ve Güneş Taşı ile doldurulmuştur. Bu özelliklere ek olarak çerçevenin iç kısmı el ile dikilmiş timsah derisinden oluşmuş. Ayrıca televizyon fiyatının da yükselmesinde rol oynamıştır.

Televizyonlar günümüzün olmazsa olmazlarındandır. Bazen kafanızı dağıtmak, bazen zaman geçirmek, bazı zamanlar ise sevdiğiniz dizinin ya da filmin heyecanına ortak olabilmek için izleriz. Hatta evde iş yaparken izlemesek bile, evin içerisinde ses olsun diye de açtığımız olur. Televizyonların ortaya çıktıkları 20’li yıllardan bu yana modası hiç geçmedi, aksine daha da arttı. Bu nedenle de bilişim sektörünün dev isimleri kendilerini fazlasıyla büyük bir rekabetin içerisinde buldular ve bu cihazları hayal gücümüzün ötesinde geliştirip bizlere sunmaya devam ettiler. Özellikleri artan televizyonların, fiyatları da astronomik rakamlara ulaştı. Biz de sizler için çılgın fiyat etiketlerine sahip, eşsiz özellikler ile donatılmış televizyonların listesini derleyip paylaştık. Gelelim asıl soruya, bu teknoloji harikası televizyonlardan hangilerini evinizin salonunda ya da oturma odasında görmek istersiniz? Sorumuzun cevabını ve dünyanın en pahalı televizyonları hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarınızla birlikte paylaşırsanız seviniriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.