Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Asla Çıkmak İstemeyeceğiniz Dünyanın En Pahalı Mutfakları

Bir evin mutfağı en önemli bölümüdür. Buranın en iyi şekilde tasarlanması gerekir. Karşınızda dünyanın en pahalı mutfakları yer alıyor. İşte özellikleri:
Asla Çıkmak İstemeyeceğiniz Dünyanın En Pahalı Mutfakları
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Her kadın için evde en önemli yer mutfaktır. Çünkü zamanlarının büyük çoğunluğunu burada geçirirler. Onlar için oldukça önemli olan evin bu bölümünde eşyalar yerli yerinde ve tam olmalı. Tabi ki mutfağın geniş olması da önemlidir. Daha rahat hareket etmenizi sağlayarak, refah bir ortam sunar. Daha sonraki detay ise mutfak dolapları. Genellikle çok dolaplı mutfaklar daha kullanışlıdır. Bunlar hanımefendilerin istediği mutfak detayları. Tabi ki bir de lükse olan tutku var. Saydığımız detayların pahalı malzemelerle oluşturulması, mutfakların lüks ifadesidir.

Kimisinde altın gibi değerli detaylar kullanılırken, bazılarında ustalara yakışır teknolojik aletler vardır. Sizler için hazırladığımız listedeki mutfaklar ise daha çok usta aşçılara özel. Usta şefler yemek hazırlamak için genellikle çok kapsamlı mutfaklara ihtiyaç duyar. Ne kadar yetenekli olurlarsa olsunlar, doğru ekipman ve alet bulamazlarsa marifetlerini tam olarak sergileyemezler. Bu ihtiyacı karşılayan en iyi mekan da tam donanımlı bir mutfaktır. Dilerseniz dünyanın en lüks ve en özel mutfaklarına birlikte göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı mutfakları:

3 Electrolux Grand Cuisine Profesyonel Mutfak

380.000 Dolar

Electrolux Grand Cuisine Profesyonel MutfakElectrolux Grand Cuisine Profesyonel Mutfak tasarımcısı Henrik Otto, pazar hedefinin özel ada yolcuları ya da özel jetiyle Karayipler’de tatillerini yapan süper zenginler olduğunu söylemektedir. Onun mutfağındaki fırında 72 saat boyunca 68 santigrat derecede bir sığır kaburgası pişirilebilir. Electrolux Grand Cuisine Profesyonel Mutfak genel olarak sizin ne istediğinize bağlı olarak her şeyi yapma özelliğine sahiptir.

Gelişmiş ve modern fırınlar, soğutucular, vakum paketleme ve bilgisayarlı pişirme cihazları gibi tam donanımlı bir mutfak. Vakumlu paketleme yalnızca 9.400 dolar fiyatındadır. İlk bakışta dizüstü bilgisayar gibi görünen şok soğutucu 17.800 dolar fiyatındadır. Aslında bu cihaz bir kontrol panelidir. Eğer yeni mutfağınızda daha üst sınıf döşeme istiyorsanız maliyete 100.000 dolar eklemeniz gerekecek.

2 Colosseo Oro

456.000 Dolar

Colosseo OroColosseo Oro Marazzi tasarımı, Londra merkezli bir mutfak tasarımcısının ürünüdür. Şirket, sadece 10 adet olmak üzere, son derece sınırlı sayıda model yaptı. Sadece mutfak aletleri 83.000 dolardır. Aynalı çelik ateşinde pişirilen başlık gibi aletler 9.100 dolardan fazladır. Zaha Hadid tarafından tasarlanan musluk ise 12.100 dolar kadardır. Irak kökenli Zaha Hadid, ünlü bir mimar. 2010 ve 2011 yıllarında Stirling Ödülü’nü almadan önce, 2004 yılında Pritzker Mimarlık Ödülü’nü kazanan ilk kadın oldu.

Herhangi bir Hadid tasarımında olduğu gibi bu mutfak da geleceğe yönelik tasarlanmıştır ve kavisli şekli ile uzun bir görünüme sahiptir. Colosseo Oro son derece lükstür. Altın camdan tasarlanan mekan, Venedik mürekkebi ile boyanmış. Teknolojik ürünler ise Sub-Zero ve Wolf markalarının ürünleridir. Timsah derisi ile yapılan kabartmalar, 24 karat altınla tamamlanmıştır. Dolaplar elle boyanıp, eşsiz tasarımı tamamlamak için parlaklık eklenmiştir. Ayrıca mutfağa lüks hava katmak için Swarovski kristallerinden de faydalanılmış.

1 Fiore di Cristallo

1.6 Milyon Dolar

Fiore di CristalloFiore di Cristallo, ünlü şef Aldo Zilli tarafından 2012 yılında Londra’da açıldı. 42.000 dolar değerinde; Swarovski kristal avize, bir kristal tezgah ve katı bakır duvara sahiptir. Yaklaşık 59.000 dolar maliyetinde Murano kristal ada mutfağın özel bölmelerindendir. Bu kristal ada, mutfak merkezi olarak hizmet veriyor. Spor kristal cephede ise 27 dolap barındırıyor. Bu öğeler ışıklar ile birlikte mükemmel bir görsellik sunar.

Neredeyse 11.000 dolar maliyetinde olan taştan yapılmış başka bir tezgah tüm öğeleri tamamlar. 27 dolap 700.000 dolar maliyetten fazladır. Bu ürünün üzerinde 9 milimetre billur kapı kolları bulunuyor. 4.200 dolar civarındaki kristal su havzası mutfağın başka bir özelliği. Philip Starck tarafından yapılan musluklar kromdan yapılmış ve kristal ile kaplanmıştır. Tek bir musluk 2.300 dolar arasında bir değere sahip.

Yan tarafta 4.400 dolar civarında şarap dolabı var. Buzdolabı neredeyse 8.000 dolarken, Espresso makinesi 2.700 dolar değerindedir. Ayrıca Gaggenau denilen Alman cihaz üreticisinden el yapımı aletler de pakete dahildir. Bu cihazların maliyeti ise kabaca 38.200 dolar tutarındadır. Fiore di Cristallo adı Cristallo di Murano’dan türetilmiştir.

Mutfağın, mineral zararlı mikropların ve bakterilerin etkilerine karşı gerekli hijyenik niteliklere sahip olduğu bilinmektedir, çünkü Celiberti oldukça katı bakır duvarlar seçmiştir. Celiberti güzellik ve nihai lüks anlamını yeniden tanımlar. Fiore di Cristallo mutfak tasarımında sınırları zorlamaya devam ediyor. Mutfak işlevsel ve sanat eseri niteliğindedir. Tüm kesimler ve parçaları titizlikle düşünülmüş ve tasarlanmıştır.

Sanırım hiç bir haım efendi böyle bir mutfaktan çıkmak istemeyecektir. Özellikle konfor ve teknoloji konusunda her şeyin düşünüldüğü mutfaktaki her hangi bir aletin maliyetiyle, orta sınıf bir mekan tasarlanacağı düşünülürse bu mekanların ne kadar lüks olduğunu anlayabiliriz. Listemizdeki favori mutfağınız hangisi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın