Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı İspanyol Şarabı: Barbadillo Versos 1891

İspanyol şarap üreticisi Barbadillo, dünyanın en pahalı şarabını üretti. Versos 1891 isimli sherry kristal sürahisiyle sadece özel müşterilerini bekliyor.
Dünyanın En Pahalı İspanyol Şarabı: Barbadillo Versos 1891
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İspanyol şarap üreticisi Barbadillo, dünyanın en pahalı Sherry diğer bir adıyla İspanyol Şarabı’nı piyasaya sürüyor. Barbadillo Versos, en hafif şaraplarından biri olsa da sahip olduğu fiyatı oldukça ağırdır. 19. yüzyıla kadar uzanan ve dünyanın en eski İspanyol Şarapları’ndan biri olduğu düşünülen Versos 1891, en seçkin içkilerdendir ve dünyanın en pahalı içkileri arasında yer alacak bir fiyata sahiptir.

Sadece 100 şişe üretilen bu İspanyol Şarabı’nın değeri 8 bin poud yani yaklaşık olarak 11.150 dolardır. Bu şarap Barbadillo ailesine ait Sanlucar de Barrameda’da eşi benzeri olmayan fıçılarda üretilmiştir. Tarihi bir şarap olduğunu belli eden Versos 1891, oldukça nadir ve değerli bir içkidir. Şarabın oluşturulmuş olduğu bu fıçıları Manuel Barbadillo’ya babası hediye etmiştir. Hatta daha sonra bu şarap eski bir Amontillado olarak tanımlandırılmıştır. Manuel Barbadillo 1986 yılında hayata gözlerini yummuş olsa da, üretilen bu şarap halen daha şanını sürdürmektedir.

Dünyanın en pahalı İspanyol Şarabı olan Versos 1981, son derece farklı türde bir içkidir. Tadımı, üretimi ve enderliği ile fark yaratan Barbadillo Versos 1981 Sherry ile ilgili bilinmeyenlere ve merak edilenlere dilerseniz birlikte bir göz atalım.

11 Bin Dolar Değerindeki Sherry Nasıl Bir Tada Sahip?

11 Bin Dolar Değerindeki Sherry Nasıl Bir Tada Sahip?Oldukça eski bir şarap olan ve özel fıçılarda üretilen Versos 1891 İspanyol Şarabı’nın tadı oldukça keskin, katmanlı, güçlü, fındığımsı, baharatlı ve fazlasıyla sadedir. Zengin özleri ve muhteşem tadı ile olağanüstü bir içki olan Versos 1891, damağınızda tam anlamıyla dakikalar boyunca tat bırakmaya devam etmektedir. Seri üretimde dünyanın en pahalı şarabı Richebourg Grand Cru şarabına lezzetiyle ve nitelikleriyle fark atacak bir üründür. Barbadillo’nun şarap şefi, Montserrat Molina, nihai olarak, Sherry’lerin sabır ve zamanının sonuncunun ürünleri olduğunu ve  bu şarabın onun yirmi yıl boyunca bakımını üstlendiği enfes bir Amontillado olduğunu belirtmiştir.

Versos 1891’in Neden Dünyanın En İyi İspanyol Şarabı?

Versos 1891'in Dünyanın En İyi İspanyol Şarabı Olduğu Kabul EdiliyorBu içki, Sherry kategorisinde bulunan en nadir ve en lüks şaraptır. Barbadillo, Taylor Fladgate ve Symington grupları gibi benzer ürünler hazırlayan üreticilere de önderlik etmiş bir markadır. Ancak dünyanın bu en pahalı Sherry’si, içeriğinde bazı gizli malzemeleri de barındırmaktadır. Ayrıca bu içki, sadece enfes tadının ve pahalı fiyatının yanı sıra zarif bir tasarıma sahip şişesi ve saklama kutusuyla da ne kadar lüks bir Sherry olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Barbadillo şirketi halen daha kuruluşunu gerçekleştiren aileye aittir ve bu türde şaraplar üretmeye devam etmektedir. Damakta uzun süre tat bırakan leziz tadıyla birlikte üretilmiş en pahalı şaraplar arasında yer alacak olan Versos 1891, dünyanın en iyi Sherry’si olarak kabul görmektedir.

Versos 1891 Nasıl Bir Şişede Saklanıyor?

Dünyanın En Pahalı İspanyol Şarabı Olan Versos 1891 Nasıl Bir Şişede Saklanıyor?Sadece yüz şişe üretilen Versos 1891 İspanyol Şarabı’nın şişesi mürekkep kavanozu şeklinde, el yapımı kristal bir cam şarap sürahisidir ve bu şişe aynı zamanda bir şair olan Manuel Barbadillo’yu temsil etmektedir. Portekizli cam ustaları tarafından yapılan bu şişenin ağız kısımları platin ile süslenmiştir ve Versos yazısı şişeye altın varaklarla kazınmıştır. Bu şişe en az dünyanın en pahalı viski şişeleri kadar özel bir üründür. Sınırlı sayıda üretilen Barbadillo Versos 1891’in kristal şişesinde NFC OpenSense etikette bulunmaktadır. Son olarak bu güzellik bütünüyle, güzel hazırlanmış bir deri kutuda piyasaya sürülmektedir.

Hem iç ve hem dış özellikleri ile “dünyanın en pahalı İspanyol Şarabı” olma unvanını sonuna kadar hak eden Versos 1891, sınırlı sayıda bulunmaktadır. Damağı saran lezzetli ve karmaşık tadı, içeriğinde bulunan tarihi ve özel fıçılarda üretilmesiyle bu dünyanın en pahalı Sherry’sini tatmak ister miydiniz? Sorumuzun cevabı ile birlikte, bu konu hakkındaki düşünce ve yorumlarınızı da bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.