Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı Fitness Ekipmanları

Fitness artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Evde veya spor salonlarında fark etmeksizin başarılı olmanın sırrı ise doğru ekipmanlarda gizli.
Dünyanın En Pahalı Fitness Ekipmanları
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kışı atlatıp da kalın giysileri üzerimizden attığımızda yine aynı sorunla yüzleşmek zorunda kalacağız. Fit bir vücuda sahip olmak, sanırım yediden yetmişe hepimizin hayali. Hatta birçoğumuz, TV ekranlarında gördüğümüz kaslı erkeklere ya da incecik hanfendilere olan özentimizi gerçekleştirebilmek adına fitness salonlarının yolunu tutarız. Ancak unutmayalım ki herkes Ryan Gosling gibi baklavalara ya da Adriana Lima’nın narin vücuduna sahip olamaz. Bunun için çok çalışmak, akıl almaz egzersizler yapmak gerekli.

Ne kadar zorlu bir süreç olursa olsun, birçoğumuz hasretini çektiği bu hayali gerçeğe dönüştürebilmek adına bir takım girişimlerde bulunmuştur. Ama günlük hayatın gereksinimleri, iş yerlerinde geçen günün büyük çoğunluluğu bu durumun üzerine düşmemizi engelliyor. İşte gün geçtikçe artan fitness salonları da bunun için var. Eğitmenler eşliğinde kullanılan aletler, kısıtlı olan vaktimizi daha verimli geçirmemizi sağlıyor. Evde yapacağınız çalışmalarla, spor salonlarındaki etkinlikleri birbirinden ayıran en önemli durum da fitness merkezlerindeki gösterişli aletlerde gizli.

Ben spor salonuna gidemem evde kendi işimi kendim hallederim, diyenler için de önerilerimiz olacak elbette. İlk adım olarak, egzersizlerimizi kolaylaştırmak için dumbellar ve abdominal makineleri satın alabilirsiniz mesela. Çünkü spor salonlarında da ilk etapta yönelecekleriniz bunlar olacak. Ama baklavayı kafaya koyduysanız ve ciddi anlamda gösterişli bir vücut istiyorsanız, daha pahalı aletlerle bu hayali gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Bugün biz de sizler için bu aletlerin dünyadaki en pahalı modellerini araştırdık. Birçok alternatifi olan bu ürünler, bakalım en pahalı unvanına nasıl sahip olmuş?

İşte karşınızda dünyanın en pahalı fitness ekipmanları:

4 Expresso Fitness S3U Novo

5.800 Dolar

Expresso Fitness S3U NovoExpresso Fitness S3 Novo, 19 inçlik ekranı ile bir egzersiz bisikletidir. Bu ekran, fitness yönetim sistemi olan ve Expresso Live olarak bilinen sistem ile etkileşim halindedir. Sistemin amacı, antrenman programını daha keyifli hale getirmektir.Expresso Live, kullanıcılarına 30’un üzerinde sanal tur yapma olanağı sunar. Kullanıcılar ayrıca, simülasyon yarışçılar ile rekabet içerisinde de olabilirler. Bunun yanı sıra internet aracılığı, bu bisikleti kullanan diğer insanlar ile yarış yapabilmenizi sağlar. Simülasyon sizlere gerçekçi yol koşulları da sunmaktadır.

Veriler kaydolduğu için tek başınıza kendinizle de yarış yapabilirsiniz ve bu sayede seviyenizi geliştirirken, ayrıca önceden sahip olduğunuz performansları da takip edebilirsiniz. Bunların yanı sıra gelişim ve performanslarınızı bir iPhone aracılığıyla da gözden geçirebilirsiniz. Bu ekipmanın çeşitli türevleri de mevcuttur. Ancak en pahalı model olan S3U modelinin değeri 5.800 dolardır. Diğer modeller ise S3R adındaki yaslanmalı bisiklet ve 9 ila 14 yaş arası çocuklar için S3Y modelleridir.

3 Quick Gym Hareket Açıklığı (ROM) Makinesi

15 Bin Dolar

Quick Gym Hareket Açıklığı (ROM) MakinesiBir makinede dört dakika içersinde kardiyo, direnç ve esneklik için tam bir antrenman programını gerçekleştirebileceğinize inanıyor musunuz? Quick Gym ROM Makinesi bir santrifüj fren ile 39 kilogram ağırlığında bir düzenektir. Bu makine ile dört dakika içerisinde, tam antrenman programı ile eşit derecede egzersiz yapabilirsiniz. Çünkü bu düzenek koşudan veya tempolu yürüyüşten 12 kat daha fazla kas hücresinin kullanılmasını sağlar.

Eğer üretici firmanın bu iddiası hakkında şüpheleriniz varsa yalnız değilsiniz. Şüpheleri gidermek için üretici firma; Tom Cruise, John Travolta ve Jimmy Kimmel gibi ünlü isimleri reklam yüzü olarak kullanmıştır. Görüşlere, sorulara ve cevaplara bu ürünün kendi sitesinde yer verilmektedir. Bu ekipmana her şeye rağmen sahip olmak isteyenler, bu spor aletini 2.500 dolara deneyebilirler. Eğer denedikten sonra bu ürünü satın almak isterseniz, o zaman ek olarak 12.500 dolar daha ödemeniz gerekmektedir.

2 Hypoxi Trainer

52 Bin Dolar

Hypoxi TrainerDr. Norbert Egger tarafından 1990’lı yıllarda geliştirilen Hypoxi Trainer, şu anda dünya çapında 40’tan fazla ülkede kullanılmaktadır. Bu cihaz hem kadınların hem de erkeklerin vücutlarında sorun yaşadıkları karın, kalça, popo bölgelerindeki yağlanmaları ve selülitler gibi bölgeleri hedefleyen özel bir tasarımdır.
Hypoxi Trainer, aslında bir rüzgar tüneli simülasyonudur. Bu düzeneğin üreticileri Hypoxi Trainer cihazını, vücudu şekillendiren bir hedeflendirme yöntemi olarak tanımlamışlardır. Üretici firma, bu ürün ile altı hafta sürecek; haftada sadece üç günlük egzersizin, yarım yıl boyunca spor salonlarında yapmış olduğunuz egzersize eş değer olacağını söylemektedir.

Bu ürünün L520 ve S120 olmak üzere iki adet modeli bulunmaktadır. Her ikisi de kullanıcılarının hızlı bir şekilde selülit ve kilo kaybetmelerini sağlamaktadır. Bu kayıplar ise vücut yağı azalmasında en önemli faktörlerden biri olan kan dolaşımının simülasyonu ile sağlanır. Hypoxi Trainer cihazının S120 modelinin değeri 52 bin dolar olup, birçok ünlü isim tarafından kullanılmaktadır.

DÜNYANIN EN LÜKS 7 SPOR SALONU İÇİN TIKLAYIN.

1 Vibro Gym Diamond

69.190 Dolar

Vibro Gym DiamondVibro Gym, ünlüler ve modeller arasında popüler bir spor aletidir. Bu cihaz, vücudunuzda bulunan her kasın tüm noktalarını titreşimler göndererek uyarmaktadır. Bu ürün sadece kaslarınızın yüzde 60’ı kadarını kullanan geleneksel spor aletlerinden daha iyidir. Titreşimlerin sıklığı ve hacmi değiştirilebilir, böylece sizlere eksiksiz bir egzersiz yelpazesi sunmuş olacaktır. Sonuçta bütün vücudunuza etki eden bir egzersiz sağlamaktadır ve bunların her biri sadece on dakikada gerçekleşmektedir.

En pahalı spor aleti olan Vibro Gym Diamon, 65 bin adet swarvski kristal ile süslenmiş olup titreşim plakası da paslanmaz çelikten yapılmıştır. Vibro Gym düzeneğinin logosunda da 600 adet sümbül renkli değerli taş bulunmaktadır. Bu spor aleti aynı zamanda da bir mücevherdir. Eğer egzersiz seanslarından verim alamıyorsanız, bu aletin parıltısına bakarak göz banyosu yapabilirsiniz. Bu düzeneğin fiyatı yaklaşık olarak 70 bin dolar olsa da ne kadar kilo kaybedeceğinizin bir garantisi yoktur.

Spor salonuna gitmeye üşenenler ya da zamanı olmayanlar için oldukça ideal olan ve sadece birkaç dakikalarınızı alan bu spor aletlerinin işe yarayıp yaramayacağını tam olarak bilemesek de sahip oldukları fiyatlar şimdiden ter atmamızı sağladı. Sizlere sunmuş olduğumuz dünyanın en pahalı spor aletlerinden hangilerini bir kereliğine bile olsa denemek isterdiniz? Sorumuzun cevabı ile birlikte düşünce ve yorumlarınızı da bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.