Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı Cin Şişesi: “Silent Pool Distillers”

Dünyanın En Pahalı Cin Şişesi: “Silent Pool Distillers”
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Eğer havalar sıcaksa, güzel bir tatil beldesindeyseniz ve biraz keyiflenmek istiyorsanız, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak en güzel içki bol buzlu bir cin toniktir. Özellikle de kaliteli içerikler ile yapılmışsa tadına doyum olmaz. Elbette ki, cin tonik dünyanın en pahalı kokteylleri arasında değil, ancak İngiliz merkezli cin üreticisi Silent Pool Distillers, bu pahalı kokteyller ile boy ölçüşecek ve dünyanın en pahalı içkileri arasında yer alacak bir cin yarattı.

Dünyanın en pahalı, aynı zamanda da en büyük cin şişesi, tamı tamına dokuz litre. Bu cin, “ne kadar içersem içeyim” diyenleri bile sarhoş edebilecek kadar büyük. Bu 9 litrelik şişe 10 Mart’ta, Londra, Mayfair’deki, Hedonism Wines’da en pahalı içkilerden biri olarak sergilenecek. Kendi sınıfının en pahalı alkollü içecekleri arasında yer alan Silent Pool Distillers, içeriğindeki doğal lezzetler ile muhteşem bir tada sahip. Dilerseniz, dünyanın en pahalı ve en büyük cin şişesi olan Silent Pool Distillers’in içerisinde gizlemiş oldukları güzelliklere, fiyatına ve neden üretildiğine birlikte bir göz atalım.

Silent Pool Distillers Cin Şişesinin Tasarımı

Silent Pool Distillers Cin Şişesinin TasarımıSilent Pool Distillers, İngiltere Surrey’deki, Albury Estate merkezinde işlevini sürdürmektedir ve adını yakınlardaki Surrey Hills’de bulunan bir çift antik havuzdan almıştır. Cinin şişe tasarımı, içerisinde bulunan malzemelerin yanı sıra yerel bir efsaneden de ilham alınarak oluşturulmuştur. Kasım ayının sonunda toplanan 24 adet botanik malzemeden üretilen bu cin şişesi, dünyanın en pahalı içki şişeleri arasında olmamasına rağmen, içerisinde en pahalı cini muhafaza ediyor.

Efsaneye göre, 13. yüzyılda, güzel ve genç bir kadın Surrey Hills’de bulunan bu doğal havuzlardan birinde yıkanırken, Kral Richard’ın kardeşi, şeytani Prens John tarafından boğuldu. Günümüzde ise bu güzel kadının gece yarısı göle musallat olduğu düşünülüyor. Bu efsaneden ve içerisinde barındırdığı malzemelerden ilham alınarak, sanatçı Laura Barrett tarafından tasarlanan bu şişe, el ile boyanmış bir sanat eseridir.

Dünyanın En Pahalı Cin İçkisi Nasıl Yapıldı?

Dünyanın En Pahalı Cin İçkisi Nasıl Yapıldı?Silent Pool, Boşnak ardıcı, Bulgar melekotu, bal ve Malageta biberi gibi 24 çeşit bitkiden oluşmaktadır. Bu bitkilere damıtma sırasında iki farklı işlem uygulanmaktadır. Bitkiler damıtma işlemi için transfer edilmeden önce, yaklaşık 24 saatlik bir süre içinde, aralarında bulunan yumuşamış ve çürümüş olan malzemeler ayrıştırılırken, daha dayanıklı olanlar filtre edilip, yağlar ve aromatik bileşikler ile karıştırılarak damıtma işlemine eklenmektedirler.

Dünyanın En Pahalı Cin Şişesi Silent Pool’un Değeri Ne Kadar?

Dünyanın En Pahalı Cin Şişesi Silent Pool Gin'in Değeri Ne Kadar?Fiyatı ile geçtiğimiz senelerde dünyanın en pahalı cin şişesi unvanını elinde bulunduran, Cambridge Distillery tarafından üretilen, 2000 poundluk Watenshi Gin’i geride bırakmayı başardı. Tamı tamına 5000 pound değerindeki Silent Pool, değeri ile şimdiye kadar üretilen en pahalı alkollü içkilerden biri olarak tarihe geçiyor.

Bazen mutluluğumuza, bazen hüznümüze ortak olan içkilerden olan cinler, belki de en çok tüketilen kokteyllerde kullanılan malzemelerden biri. Elbette ki, sıradan bir barda içmiş olduğumuz bu alkollerin kaliteleri ve fiyatları da oldukça düşük. Eğer ki oldukça kaliteli bir içkiyi yudumlamak istiyorsanız, bu keyfin değeri de doğru oranda artacaktır. Peki, sizlere sunmuş olduğumuz 24 çeşit doğal ve bitkisel malzemelerden oluşan, dünyanın en pahalı cin şişesinin tadına bakmak istemez miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın