Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Bilardo Masası

Genelde zengin sporu veya hobisi olarak nitelendirilen bilardo, geniş masası ile bulunduğu ortamda göz dolduruyor. En pahalı olanları derledik.
Dünyanın En Pahalı 10 Bilardo Masası
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bilardo, ülkemizde ve dünyada bir spor etkinliği olduğunu kanıtlayabilmek için gerçekten oldukça fazla çaba gösterdi. Günümüzde ise bu mantık oyunu verdiği savaşı kazanmış gözüküyor. Kahvehane köşelerinden en elit salonların vazgeçilmez oyunu haline gelen bilardo, daha da sevileceğe benziyor. Ülkemizde etkin olan futbol hegemonyası, tüm branşlarda olduğu gibi bilardoyu da etkiliyor. Aslına bakılırsa bu spor dalında ülke olarak oldukça başarılıyız. Takımlar dünya birinciliği, bireysel dünya birincilikleri, Avrupa şampiyonlukları bunlardan bazıları.

Bilardo “centilmenliğin sporudur” diye tanımlıyor, yabancıların “Turkish Prince” ismiyle tanıdıkları usta oyuncu Semih SAYGINER. Ülkemize sayısız başarı kazandıran “sihirbaz” şimdilerde bu sporun gelişmesi için büyük çaba göstermektedir. Onun ve birçok oyuncunun öncülük etmesiyle izbe mekanlardan sıyrılan bu oyun, bazı okullarda eğitim müfredatında bile yer almaya başladı. Bu sporun önündeki en büyük engel ise ailelerdeki kötü alışkanlık anlayışı ve gerekli şartlar. Çoğu sporu amatör olarak farklı yerlerde yapabilmeniz mümkün, fakat bilardo için aynı kural geçerli değil. En azından bir bilardo masanız olması gerekiyor.

Bilardonun dünya çapında yakaladığı ivme, bu spor dalının malzemelerine olan ilgiyi de fazlasıyla arttırıyor. Mantıkla matematiğin özeti olan bilardonun kötü tarafı ise malzemelerinin oldukça pahalı olması. Hatta belki “zengin sporu” olarak da isimlendirildiğini duymuşsunuzdur. Nedendir bilinmez ama, zengin bir evin büyük salonunda boş duran bir bilardo masası, her zaman zenginlik göstergesi olmaya yetmiştir. Peki, bu oyunun ekipmanları neden bu kadar pahalı? Kullanılan malzeme ve işçilik pahalı fiyat etiketlerinin asıl nedeni. Sizler için hazırladığımız listede ise en lüks salonları ve zengin konakları süsleyen dünyanın en iyi ve en pahalı özel üretim bilardo masalarını bulacaksınız.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı 10 bilardo masası:

10 Predator Bilardo Masası

23.000 Dolar

Predator Bilardo MasasıListemize Predator markalı bilardo masasıyla başlıyoruz. 23.000 dolar fiyata sahip Predator, metal, cam ve ahşabın güzel bir buluşmasıdır. Bu bilardo masası cilalı cam raylar, paslanmaz çelik, ısıtma sistemi gibi özelliklerle sunulur. Şirket tarafından oluşturulan tüm bilardo masaları gibi, bu ürün de Hurricane Özel Bilardo tarafından tasarlanmıştır.

Eğer bilardo oynarken müzik dinlemek isterseniz, Predator cam raylar ve aydınlatma özelliklerinin yanında iç ses sistemi ile özel olarak tasarlanmıştır. Predator, daha bir çok bilardo malzemesi üretmektedir. Bu marka ünlü oyuncuların vazgeçilmezidir.

9 G-1 Cam Taban Bilardo Masası

25.150 Dolar

G-1 Cam Taban Bilardo MasasıG-1, dünyanın en gelişmiş bilardo masalarından birini sunuyor. 25.150 dolar değerindeki masa G1 Nottage’nin en önemli masasıdır. Bu masada, 15 mm sertleştirilmiş cam bulunur. Bu cam size saydam bir oyun alanı sunmaktadır.

Ayrıca cam yüzey, standart olan mermer üzerindeki çuhadan daha dirençlidir. Test edenlere göre çuhadan da daha kaliteli bir oyuna yardımcı olur. Masanın 8×4 ya da 7×3,5 boyutları mevcut. G-1 modelini evinize kurduğunuz da misafirleri etkileyeceğinizden şüpheniz olmasın.

8 Dominic Gerard Kartal Bilardo Masası

29.500 Dolar

Dominic Gerard Kartal Bilardo MasasıDominic Gerard lüks ve pahalı ürünleri ile bilinmektedir. El işçiliği olan masanın üzerinde siyah granit mermer vardır. Neredeyse 30.000 dolar fiyatla satışa sunulan masa, dünyanın 8. en yüksek fiyatlı bilardo masasıdır. Dominic Gerard tarafından tasarlanan 2.7 metrelik bilardo masası, Amerika Birleşik Devletleri Federal Kartal simgesinden esinlenerek oluşturulmuştur.

Bilardo masası, katı kırmızı maun ağacından ve Fransız Abanozu’ndan yapılmıştır. Ayrıca yan rayları; inci, elmas ve siyah İtalyan granit ile sonlandırılmıştır. Amerikan Federal Kartal Bilardo Masası; kartal motifi, skorboard ve 12 isteka ile birlikte gelir.

7 BlackLight Bilardo Masası

34.800 Dolar

BlackLight Bilardo MasasıBenzersiz bir tasarıma sahip olan görkemli bilardo masası 34.800 dolara satışa sunuldu. Fransa’da üretilen ve Bilardo Toulet tarafından yapılan BlackLight, piyasadaki diğer masalardan hafif olarak 500 kg ağırlığındadır. Bu lüks masanın üzerinde Simonis markalı çuha ve Kleber Michelin bantlar yer alıyor.

Masada eşsiz bir ayar için 65 mm ayak bulunuyor. Ahşap ise 7 kat özel cila ile yapılmış. Ürün aynı zamanda iç aydınlatma ve entegre müzik kutusuna sahip. Görünümler ve renkler, birçok seçenekle tamamen özelleştirilebilir. BlackLight’e üst cam ekleyerek yemek masası haline getirebilirsiniz.

6 Martin Bauer Turnuva Masası

36.000 Dolar

Martin Bauer Turnuva MasasıMartin Bauer, bilardo masalarında oldukça ünlü bir isimdir. 2.7 metrelik bu bilardo masası, en yüksek malzeme ve teknoloji ile sunulur. Özel turnuvalarda kullanılan bilardo masası, sadece en pahalı değil, aynı zamanda en iyilerinden biridir. Nem içeriği ve esneklik gibi önemli yönlerinden dolayı yüksek kalitesiyle bilinir. Bu yüksek kalite de yüksek fiyatına yansımıştır. 36.000 dolar değerinde olan Martin Bauer Turnuva Masası’nın, kırmızı, yeşil ve mavi renkleri mevcut. Simonis çuha, deri cepler, Plexineon LED aydınlatma ve Artemis bantlar bilardo masasında kullanılan ürünlerdir.

5 Porsche’nin 24/7 Bilardo Masası

41.487 Dolar

Porsche'nin 24/7 Bilardo MasasıAvusturya’da bulunan Porsche Design Studio, 170’den fazla uluslararası tasarım ödülü aldı. Ayrıca firma, Avrupa’nın en tanınmış tasarım markalarından biridir. Steininger gibi önde gelen Avusturya şirketleriyle çalışan marka, 24/7 isimli bilardo masası tasarladı. Masa, ahşap ve alüminyumdan üretilmiştir. Masada yüksek teknoloji 3D kesim işlemi uygulanarak, teknik uzmanlık ile düzenlendi.

Bilardo masası 254 cm x 142 cm x 83 cm boyutlarında ve yaklaşık 290 kg ağırlığındadır. Ağırlığındaki hafiflik ise kullanılan malzemelerle alakalıdır. Deri cepler, profesyonel 3 parçalı kayrak, kauçuk bantlar, top seti, isteka rafı ve köprü isteka ile birlikte geliyor.

4 Lüks Bilardo Masası

177.000 Dolar

Lüks Bilardo MasasıDünyanın en değerli bilardo masalarından biri olan Lüks Bilardo Masası, 3 kez dünya bilardo şampiyonu olan Vincent Facquet tarafından dizayn edilmiştir. Onun koleksiyonunda 3 benzersiz model yer alır. Bunlar; Platin Majeste, Platin Royal, ve yaldızlı Noblesse bilardo masası. 3 modelin de ortak özelliği ses azaltma sistemi içermesidir. Ayrıca masa gizli olan top ve isteka çekmecesi, altın veya platin kabartmalar gibi özellikler sunar.

3 Obscura CueLight Bilardo Masası

200.000 Dolar

Obscura CueLight Bilardo Masası200.000 dolar değerindeki Obscura CueLight Bilardo Masası, animasyonlu spot ışıklarla birlikte geliyor. San Francisco merkezli ışık efektleri firması Obscura Digital tarafından düzenlenen bilardo masasında; masa üzerinde görüntüleri sağlayan Obscura Cuelight Sistemi bulunmaktadır. Sistem aynı zamanda masadaki bilardo toplarının hareketlerini izleme ve özel animasyon efektleri ile onları çevreleyen sensörler kümesi içerir. Bilardo topları sanki altında su ile çevrili bir alanda hareket ediyormuş gibi gözükür. Animasyon, “topların etrafında alevler” seçeneği ile değiştirilebilir. Masa şu anda Esquire Ultimate Bachelor Pad’de yer almaktadır.

2 Avustralya’nın Tarihi Bilardo Masası

750.000 Dolar

Avustralya'nın Tarihi Bilardo MasasıAvustralya Tarihi olarak bilinen 2. en pahalı bilardo masası, 750.000 dolar değeriyle ünlü bir başyapıttır. Avustralyalı Blackwood‘da George Billyeald tarafından yapılan ürünlerin hepsi, yerli Aborjinler ve Galler Prensi tasvirleri kadar etkileyici bir sanat geçmişini ve kraliyeti yaşantısını yansıtır. Eşsiz işçiliği ile bilinen Avustralya’nın Tarihi Bilardo Masası, Avustralya’nın tüm geçmişinin anlatıldığı eşsiz bir panele sahiptir.

1 Kraliçe Victoria’nın Jubilee Bilardo Masası

1.5 Milyon Dolar

Kraliçe Victoria'nın Jubilee Bilardo MasasıKraliçe Victoria’nın Jubilee bilardo masası dünyanın en pahalı bilardo masası olma ünvanına sahiptir. Hamar Bass tarafından 1887 yılında üretilen masa, 1927 yılında açık artırma ile satılmıştır. Bilardo masası, güzel Kraliçe Victoria saltanatının 50. Yılı anısına yapılmıştır. Masanın üzerinde, sanayi hamlesi ve kültürel çeşitliliği anlatan figürler yer alır. Masanın her bacağında; Normandiya, William Henry I, Henry II, John Henry III, Edward I, Edward II, Edward III, Edward IV, James, Charles I ve Elizabeth’in portreleri yer alır. Masanın yanında ise Shakespeare ve Tennyson’dan alıntılar yer alır.

Listemizdeki masaların hepsi özel üretim modelleridir. Başında da bahsettiğimiz gibi bilardo pahalı bir spor dalıdır. Fakat buradaki rakamlardan çok daha ucuza bir masa sahibi olabilmeniz de mümkün. Özellikle Türk firmaları ürettikleri dünya kalitesinde masalarla turnuvaların aranan modellerindendir. Tercihinizi rahatlıkla bu markalardan yana kullanabilirsiniz, diye düşünüyorum.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın