Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı Alışveriş Merkezi

Dünyanın En Pahalı Alışveriş Merkezi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Günümüzün en gözde mekanlarından biri de şüphe yok ki gösterişli alışveriş merkezleri. Birbiri ardına açılan yeni AVM’lerin tıklım tıklım dolu olması, bu durumun en açık kanıtı. Tabi ki buraların gördüğü ilgi sebepsiz değil. Restoran, kafeterya, mağaza, oyun parkı, buz pateni pisti, sinema, konferans salonu ve daha birçok farklı bölümün aynı konsept içinde hizmet veriyor olması insanları cezbediyor. Henüz bu tür mekanların metropollerin dışına çıkamadığı yıllarda, dışarıdan gelen misafir ilk önce o şehir için özel bir yere götürülürdü. Şimdi ise şehir için simge durumuna gelen devasa AVM’lere. Aslında buraların tasarımında yatan ana neden de bu! Yani müşteriyi içeride sıkılmadan daha fazla tutabilmek…

Peki, hepsi ayrı büyüklükte ve özellikte olan AVM’lerin en pahalısı hangisi, hiç düşündünüz mü? Bugün sizlerle bu lüks merkeze mümkün olduğunca kısa bir ziyarette bulanacağız. Mümkün olduğunca diyorum zira mekanın tüm özelliklerini sıralamak, sayfalar dolusu yazıya eşdeğer. Birleşik Arap Emirlikleri Al Ain’de bulunan Bawadi Alışveriş Merkezi, hem cinslerinin bir adım önünde yer alarak dünyanın en pahalısı olmuş. Belki Birleşik Arap Emirlikleri denilince akıllara Dubai gelir; ama bu kez farklı bir kent lüksüyle ve pahalılığıyla öne çıkmış. Dubai bu konuda geride kalsa da “en” unvanı ülke dışına çıkartılmamış. Peki, burayı diğer alışveriş merkezlerinden daha özel kılan ne? Bu sorunun cevabına birlikte göz atacağız…

İşte karşınızda dünyanın en pahalı alışveriş merkezi:

Bawadi Alışveriş Merkezi – Al Ain/Birleşik Arap Emirlikleri

Bawadi Alışveriş Merkezi - Al Ain/Birleşik Arap EmirlikleriAl Ain’de bulunan Bawadi Alışveriş Merkezi, şehir merkezine yalnızca 5 dakika uzaklıktadır ve kalabalıklardan alelacele uzaklaşmak isteyenler için mükemmel bir kaçış noktasıdır. Diğer taraftan, dünyanın en pahalı alışveriş merkezi olmasının yanı sıra, en büyüklerinden biri olarak da bilinen Bawadi Alışveriş Merkezi, sayısı 400’ü aşan mağaza ve restoranıyla, insanın aklına gelebilecek hemen her şeyi bulabileceği bir AVM. Bunların arasında 16 şeritli bowling salonu, buz pateni pisti, sinema, oyun parkı, hız treni ve daha birçok ayrıcalıklı özellik bulunmaktadır. Hem yerli hem de uluslararası markaların seçkin satış mağazalarının olduğu mağazalarsa, kadınlar için olduğu kadar erkekler için de oldukça çekici para yatırma alanlarıdır.

Dünyanın en pahalı alışveriş merkezi, bu özelliklerinin yanında etkileyici tasarımıyla da dikkat çekiyor. Ziyaretçilerin İslami unsurları Bawadi’nin her yerinde görebileceği tasarım, “Miras Köyler” olarak adlandırılan tema parkları ile çevrelenmiş. Alışveriş merkezinde, 10.000 metrekare büyüklüğünde olan “Family Entertainment Center” isimli olan eğlenceli bir bölüm olduğunu da belirtelim. Buna ek olarak, Bawaii Alışveriş Merkezi’nde palmiye ağaçlarıyla ve birçok farklı türde çiçeklerle dolu oldukça güzel görünen büyük bir bahçe de yer alıyor.

Bawadi Alışveriş Merkezi - Al Ain/Birleşik Arap EmirlikleriBawadi Projesi’nin bir parçası olan alışveriş merkezinin girişinde de altın takılar, el sanatları ürünleri, dokuma halı ve kilimler, kısacası geleneksel İslami kültüre ait özellikler öne çıkartılmış. İlaveten; Dubai hükümdarı Mohammed bin Rashid Al Maktoum’un yaptığı açıklamaya göre; Bawadi Alışveriş Merkezi, Dubai’nin ekonomisine de büyük katkıda bulunacakmış. Sonuçta, dünyanın en pahalı alışveriş merkezi olarak belirtilen Bawadi Alışveriş Merkezi’nin belli başlı özellikleri bunlar.

Eğer bir gün burayı ziyaret etme fırsatı bulursanız, yanınızda fazladan para bulundurmanızı öneririz. Çünkü buradaki seçkin mağazalar, restoranlar, eğlence mekanlarını görüp de dilediğiniz gibi harcama yapamamak, sanıyorum pek de hoş olmayacaktır. Ne dersiniz, siz beğendiniz mi bu lüks mekanı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.