Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Lüks 10 Sağlık Merkezi

Hemen hemen her hastane aynı hizmeti verse de bazı ayrıntılar aralarında fark olmasını sağlar. En lüks sağlık merkezlerini araştırdık.
Dünyanın En Lüks 10 Sağlık Merkezi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Aramızda hastane ortamını seven bir kişinin çıkacağını sanmıyorum. Hastalığın verdiği rahatsız edici duygunun yanında tatsız tuzsuz yemekler, yan tarafınızda ağrılarıyla inleyen oda arkadaşı, beraber kullanmak zorunda olduğunuz lavabo vs. gerçekten çekilmez bir hal alır. Aslına bakarsanız günümüz koşullarında artık bunu çekmek zorunda değilsiniz. Bazı ülkeler hastanelerde hayal edilen konforu ülkelerindeki keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerle birleştirerek hizmet veriyor.

Sağlık hizmetleri için seyahat, genellikle bir para tasarrufu seçeneği olarak da kabul edilir. Bazı ülkelerde daha düşük sağlık hizmeti fiyatlarıyla karşılaşılırken, bazılarında bu fiyat çok daha fazla da olabilir. Medikal turizm son 10 yılda oldukça arttı. Her yıl 7 milyondan fazla kişi diş, estetik ameliyat, ya da kanser gibi sağlık hizmetleri için dünyanın belirli bölgelerine seyahat ediyor. Buradaki mekanların en büyük özelliği ise sundukları bireysel hizmet. Tabi ki bu lüks hizmetin de maddi bir karşılığı var.

Dünya standartlarının üstünde hizmet veren tıp merkezlerinde, ihtiyaç duyacağınız her şey incelikle düşünülmüş. Ancak maddi durumu iyi olan zenginlerin gücünün yeteceği mekanlar, her yıl yüzlerce kişiyi konuk ediyor. Peki, sevdiğiniz her hangi bir ülkeyi seçerek mi tedaviye gidiyorsunuz? Cevap, hayır! Çünkü burada tersi bir uygulama var, ülke sizi seçiyor. Bu da aslında, bazı ülkelerin bazı hastalıklarda ileri düzeyde tedavi sunmasından kaynaklanıyor. Örneğin diş tedaviniz için Balkan ülkelerinden birini tercih etmeniz gerekirken, estetik için Latin Amerika size çözüm bulacaktır. Sizler için hazırladığımız listede ise dünyanın en lüks sağlık merkezlerini bulacaksınız. Dilerseniz buralar nerede hep birlikte göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en lüks sağlık merkezleri:

10 Hawaii Geleneksel Olmayan Tıbbi Tedaviler

Hawaii Geleneksel Olmayan Tıbbi TedavilerHawai adaları, dünyanın en popüler tropik adalarından bazılarına sahiptir. Bu bölgenin non-invasive nöroşirurji ismini verdikleri tedavi yöntemi, göz kapağı cerrahisinde özellikle ünlüdür. Hawaii, lüks konaklama imkanları, şifa ve iyileşmeyi bütünsel bir yaklaşımla sunan çok sayıda modern sağlık tesisine sahiptir.

Sağlık masrafları Asya ve Güney Amerika’da yüksektir, ancak sofistike tedaviler için kesinlikle değer. Waikiki’e yakın Pasifik Gamma “Knife Merkezi”, beynin birden fazla parçasında hiçbir bıçak veya kesik kullanmadan, radyasyon formuyla tedaviyi gerçekleştiren yerlerden biri olarak göze çarpıyor.

9 Güney Afrika Tıbbi Safari

Güney Afrika Tıbbi SafariGüneş ve denizin eşsiz güzelliğiyle dünya standartlarında özel hastane olanakları sunan Afrika, ekonomik prosedürler ile popüler medikal turizm destinasyonudur. Mısır ve Tunus’un tıbbi açıdan bölgede iyi olduğu bilinmektedir. Güney Afrika da bir yılda 500.000 üzerinde tıbbi turist ağırlayarak, kıtada üst düzey lüks medikal turizm destinasyonu olarak ortaya çıktı. Bölgede en çok talep edilen prosedürler ise diş, kozmetik cerrahi, suni dölleme ve rehabilitasyondur.

Buradaki tıbbi kaplıcaların lüks kliniklerinde kozmetik prosedürlerin yanında, sürüş turları, yaban hayatı ve diğer etkinliklerle tam bir safari tatili sunuyor. Güney Afrika’nın en hareketli şehri olan Johannesburg, Medi Klinik Morningside ve Netcare Park Lane hastanelerine ev sahipliği yapar. Buradaki hastaneler jinekoloji, yeni doğan, pediatri ve loğusa bakımına özel bir odaklanma ile lüks süitler ve hasta bakımının en yüksek standartlarını sunmaktadır. Ayrıca, Johannesburg’deki Chris Hani Baragwanath Hastanesi 173 dönümlük bir arazi üzerinde, yaklaşık 3.000 yatak sunan özelliği ile dünyanın en büyüğüdür.

8 Brezilya’da Yüksek Sınıf Kozmetik Cerrahi

Brezilya'da Yüksek Sınıf Kozmetik CerrahiBrezilya’da inanmak gerçekten kolay değil fakat tam olarak 4.500 estetik cerrahı var. Kesinlikle bu ülke estetikte gidilmesi gereken nadir yerlerden. Evcil hayvanlar için plastik cerrahi talebi için bile veteriner hekimler vardır. Operasyonlar ise genellikle uygun fiyatlıdır.

Sao Paulo ve Rio de Janeiro; karın düzeltme, göğüs implantları, burun estetiği, yüz ve vücut germe için en iyi şehirlerdir. Diğer bölgeler ise popo kaldırma, eğrileri şekillendirme veya karından yağ olma operasyonları ile ünlüdür. Ülke, sahil tatili ve gençleşme operasyonları ile mükemmel bir fırsat sunuyor.

7 Meksika’da Lüks İyileşme

Meksika'da Lüks İyileşmeMeksika, eğlence sektörünün zirvelerinde yer almasının yanı sıra, lüks bir tıp merkezi olarak da göze çarpıyor. Bölge, 2012 yılında Kaliforniya, Arizona, Texas gibi benzeri şehirlerden ve İspanya’dan milyonlarca hastayı kendine çekmeyi başardı. Ülkede en tercih edilen diş ve kilo kaybı tedavileridir. En popüler özel tıp tesisi ABC Tıbbi Merkezi’dir. Ayrıca Monterrey Christus Muguerza Süper Özel Hastanesi; özel odalar, kafeler, restoranlar ve hediyelik eşya dükkanları ile 200 yatak imkanı sunuyor.

Lüks arayanlar için, ülkede hastanelerin hemen yakınında çok sayıda 5 yıldızlı otel var. Hastalar en iyi otel odalarında ve güneş altında rahatlıkla ameliyatını olabilir. hastalığın çeşidine göre değişse de sıcak havanın hastalar için daha pozitif enerji verdiği kanıtlanmıştır.

6 Almanya Araştırma ve Tıbbi Ekipman Lideri

Almanya Araştırma ve Tıbbi Ekipman Lideri“Avrupa Hastanesi” lakaplı Almanya’da çok sayıda hastane vardır. Ayrıca ülke, tıbbi standartları son derece iyi gelişmiş altyapı ile en yenilikçi medikal teknolojilere sahip olarak dünyanın en iyileri arasındadır. Dünyanın 4. en iyi sağlık sistemine sahip Almanya’da uzman tıbbi bakım bulmak oldukça kolaydır.

Lüks, önde gelen araştırma ve aradığınız tıbbi ekipmanları ise ancak, Hamburg’daki Asklepios Klinik Barmbek’te bulabilirsiniz. Avrupa’daki en büyük özel hastane olan klinik, bilim, araştırma, sanayi ve tıp arasındaki mükemmel dengeyi sağlamayı başarmıştır. Genellikle ortalama fiyatlarda olan, ama birinci sınıf hasta bakım hizmeti sunan Asklepios, 24 saat oda servisi ile gelen bir dizi özel lüks olanaklara sahiptir.

5 Malezya’da Rahatlık

Malezya'da RahatlıkMalezya, her hangi birini kolayca etkilemeye yetecek geniş bir kültürel mirasa sahiptir. Dünyanın en iyi hastanelerinden bazılarına sahip olan Malezya, uluslararası yüksek standartlarıyla 700.000 üzerinde hastayı özel tıbbi bakım için her yıl ağırlıyor.

Kuala Lumpur’un kalbinde bulunan Prens Mahkemesi Tıp Merkezi, sofistike yanık üniteleri ve In-Vitro doğurganlık departmanı ile gurur duymaktadır. Ayrıca bu özel tesis, dünyanın ilk 5 medikal turizm destinasyonu içerisinde yer aldı. Odanızda geniş, junior, standart ve VIP süit şeklinde değişen 300 yatak arasından seçim yapabilirsiniz. Ünlü KLCC İkiz Kulelerine bakan tek kişilik odalardan birinde kalabilmeniz de mümkün.

4 Çin Yenileyici Cerrahi

Çin Yenileyici CerrahiHer yıl yaklaşık 2 milyon yenileyici ameliyatı ile Çin’in seçkin hastaneleri dünyanın her köşesinden gelen sağlık turistini kendine çekiyor. Tedavilerini görürken Çin Seddi’nin eşsiz mimarisinde etkilenip, tıbbi kaplıcaları ziyaret ederek, enfes yemekleri tadabiliyorlar. Ayrıca Çin’de cerrahi operasyon ve bakım gibi benzersiz fırsatlar sunuluyor.

Nanjing Drum Tower Hastanesi, insan merkezli tasarımı ve ultra lüks mobilyaları ile oldukça lüks bir tesis. Tesis, bir seferde 20 hastaya kadar taşıyabilir pil vagonları, geniş salonları, odaları, kafeteryası, çatıda bulunan helikopter pisti ile birinci sınıf modern bir tasarıma sahiptir. Ayrıca lobide, ünlü Çinli sanatçı tarafından çalınan 1.12 milyon dolar değerinde piyano bile vardır. Genel olarak, Nanjing Davul Kulesi Hastanesi 5 yıldızlı bir otele benzer. Lüks süitleri günde 1.500 dolardan başlar.

3 Singapur Üstün Kalite Kanser Tedavisi

Singapur Üstün Kalite Kanser TedavisiDünyanın en gelişmiş tıbbi hizmetlerin bazıları ile Singapur, her yıl 600.000 ‘den fazla tıbbi turisti misafir eden bir ülkedir. Özellikle ülke üst sınıf kanser tedavisi ile dikkat çeker. Parkway hastaneler ağı Asya’da 5 yıldızlı tıbbi bakım için ünlü ve lüks zincirlerdendir.

Singapur Gleneagles Hastanesi Asya’nın en iyi tıp merkezlerinden biridir. Dünya çapındaki lüks hizmetleriyle tesis; özel balkon, TV, geniş banyonun yanı sıra oda servisi ve kişiye özel destek gibi lüks olanakları fazlasıyla sunan tek yatak odalara sahiptir.

2 Hindistan Gelişmiş Kalp Cerrahisi Prosedürleri

Hindistan Gelişmiş Kalp Cerrahisi ProsedürleriHer yıl yaklaşık 500.000 hasta, Hindistan’a tedavi için seyahat ediyor. Ana nedeni ise burada karmaşık prosedürler, diğer birçok ülkeye göre yaklaşık % 90 daha ucuzdur. Hindistan, ağırlıklı olarak ortopedi alanında ve üst sınıf cerrahi işlemlerde ünlüdür. Hindistan Mumbai’de bulunan Asya Kalp Enstitüsü, kalp ritmi şüphesiyle bypass ameliyatı yapan ve % 90 başarılı olan dünya üzerindeki çok az tesisten biridir.

Hindistan Bangalore Fortis Hastanesi ise özel teras, geniş hastane alanı, lüks süitler ve mükemmel cerrahi prosedür gibi imkanlar sunar. Bu hastane, kalça şekli değiştirme işlemleriyle özellikle gurur duyuyor. Delhi’deki Moolchand Medcity gelişmiş tıbbi hizmetleri ve ekipmanıyla, ayrıca 1.000’in üzerinde yatak ve 16 uzman hastanesi ile Asya’daki en büyük merkezlerden biridir.

1 Tayland Çok Özel Medikal Bakım

Tayland Çok Özel Medikal BakımTayland esas olarak gelişmiş ve uygun fiyatlı cinsiyet değiştirme işlemleri ile iyi bilinir. Son derece karmaşık ameliyatlarda da hastalara % 70’e kadar daha ucuz fiyat etiketi sunar. Aynı zamanda sağlık sisteminde çok daha fazlası vardır. Bir milyondan fazla tıbbi turistin her yıl ziyaret ettiği ana nedenlerinden biri, ülkenin tıbbi hizmetlerde kusursuz olması ve iyileşmek için hastalara lüks bir ortam sunmasıdır.

Bangkok’ta bulunan Uluslararası Bumrungrad’ın 22 katında 554 yatak, 200’den fazla ABD sertifikalı cerrah, her yıl % 40’ı yabancı ülkelerden gelen bir milyondan fazla hasta ağırlamaktadır. Kampüs, lüks 5 yıldızlı otel, alışveriş merkezi ve Starbucks kafeterya hizmeti sunuyor. Bumrungrad, medikal turizmde dünyasının incisi olarak Güneydoğu Asya’nın en büyük özel hastanesi olarak kabul edilir.

Ülkedeki hastaneler, elektronik olanakların en iyilerini sunan sağlık merkezi Mayo Clinic’ten sonra modernleşmiştir. Bangkok Hastanesi Tıp Merkezi ise Tayland’da en büyük özel hastane zincirinin başka bir lüks mekanıdır. Tayland bu sektörden 4 yılda 8 milyar dolar civarında para kazandı. Ülke, kozmetik cerrahi ile dünyanın en çok ziyaret edilen sağlık bölgesi olarak kurulmuş ve bir lider haline gelmiştir.

Ülkede yaşayan bireylerin yaş ortalamasının artması, burada bulunan sağlık hizmetleriyle alakalı bir durumdur. Bazı ülkeler, özellikle özel sağlık hizmetleriyle bunu başarmış gözüküyor. Aslında ülkemiz coğrafi yönden bu duruma katkıda bulanabilecek birçok özelliğe sahip. Biraz daha çabayla bu ülkelerin arasına girmemiz için hiçbir neden yok diye düşünüyorum, siz ne dersiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.