Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çektikleri Karelerle Büyüleyen Dünyanın En İyi 10 Panoramik Fotoğrafçısı

Son yılların gözdesi fotoğrafçılık artık herkes tarafından yapıldığı için bunlar arasında fark yaratmak önemli. Burada en iyi panoramik fotoğrafları göreceksiniz.
Çektikleri Karelerle Büyüleyen Dünyanın En İyi 10 Panoramik Fotoğrafçısı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Geçmişte en önemli icatlardan biri olarak görülen fotoğraf makineleri, günümüzde yerlerini dijital makinelere ve hatta akıllı telefonlara bırakmıştır. Bu nedenle dünya çapında da fotoğrafçılık büyük bir gelişme kaydetmiştir. Anlık yakalanan büyüleyici anlar, saniyesinde çekilip, internette yayılıyor olsa da bu işte yetenekleriyle profesyonelleşmiş bazı fotoğrafçılar yaratıcılıklarıyla bir adım önde gibi görünüyorlar.

Son yıllarda muhteşem görünümlere sahip panoramik fotoğraflar, geniş kapsamlı bir fotoğrafçılığın ürünüdür. Bu tarz fotoğraflar çeken fotoğrafçılar ultra geniş lensler ya da çeşitli programlar kullanmaktadırlar. Böylesine detaylı bir çalışmanın ürünü olarak da hayal bile edilemeyecek kadar güzel fotoğraflar ortaya çıkmakta. Listemizde yer alan fotoğraflar, nadir rastlanan dünyanın en pahalı fotoğrafı olmasalar bile, dünyanın en iyi panoramik fotoğrafçılarının şaheserleridirler.

Dünyanın güzelliklerini, yetenekleri ile birleştiren bu fotoğrafçıların kimler olduklarına ve çekmiş oldukları inanılmaz derecede güzel fotoğraflara birlikte bir göz atmaya, gezegenin en büyüleyici noktalarında kaybolmaya ne dersiniz? Eğer cevabınız evet ise, işte karşınızda dünyanın en iyi panoramik fotoğrafçıları ve fotoğrafları.

10 Dr. Nicholas Roemmelt

Dr. Nicholas RoemmeltDr. Nicholas Roemmelt, aslında bir fotoğrafçı olmanın dışında, kendi özel kliniğinde dişçilik yapan bir diş doktorudur. Onun bu fotoğrafçılık tutkusu, sadece doğup büyüdüğü ülke olan Almanya’nın güzellikleri ile sınırlı kalmamış ve bütün evreni gezerek büyüleyici anları resmetmeyi başarmasını sağlamıştır. Bir vahşi yaşam ve manzara fotoğrafçılığından öte Dr. Nicholas Roemmelt, kuzey ışıklarının güzelliğini de farklı bir boyuta taşımayı başarmıştır.

9 Shannon Hartigan

Shannon HartiganShannon Hartigan, deniz ve manzara fotoğrafçılığı üzerine uzmanlaşmış, eğitimli bir fotoğrafçıdır. 2009 yılından itibaren karşı konulmaz birçok büyüleyici fotoğrafa imzasını atan Avustralyalı fotoğrafçı Shannon Hartigan, 76 tane ödüle sahip olarak hem ülkesinde hem de dünya çapında büyük bir başarıya imza atmış olup, oldukça ünlü bir isim haline gelmiştir.

8 Stefan Hefele

Stefan HefeleStefan Hefele bağımsız bir fotoğrafçıdır. Dünyayı karış karış gezerek olağanüstü fotoğraflara imza atan Hefele, manzara, tanıtım ve tasarım fotoğrafçılığında uzmanlaşmıştır. Stefan Hefele için fotoğraf çekmek, yazı yazmadan, söz söylemeden, sadece muhteşem fotoğraflar ile dünyanın büyüleyici yanlarını ortaya çıkardığından dolayı, “ifşa etmek” ile aynıdır. Stefan Hefele, ayrıca birkaç dergi için de fotoğraflar çekmiştir.

7 Mohammad Reza Domiri Ganji

Mohammad Reza Domiri Ganjiİranlı Mohammad Reza Domiri Ganji ya da sadece Mohammad Domiri, anıtsal nesneleri fotoğraflamasıyla tanınmaktadır. İran’da fotoğrafçılık dergilerinden, bu meslek ile ilgili bilgiler öğrenmeye çalışan bu fotoğrafçı, birkaç basit video denemelerinde bulunmuştur. Fotoğrafçıların birçoğu, Mohammad Domiri’nin çekmiş olduğu geniş kapsamlı fotoğraflara hayran kalmışlardır. Birçok eleştirmen tarafından büyük beğeniler toplayan fotoğrafları ve sahip olduğu bu yeteneği sayesinde ismini fotoğrafçılık dünyasında duyurmayı başarmıştır.

6 Chris Collacott

Chris CollacottChris Collacott, şehir manzarası ve manzara fotoğrafçılığı odaklı, yetenekli bir fotoğrafçıdır. Genellikle cesaret isteyen büyük ölçekli anıtsal görüntüler çekmek için uğraşı vermektedir. Sadece 5 yıl içerisinde 30 dan fazla ödül alan Chris Collacott’un fotoğraflarının birçoğu sergilerde, dergilerde, havaalanlarında ve hatta  otobüslerde bile  yer almaktadır. Fotoğraf çekerek para kazanmak onun için bir amaç olmasa da, yapmış olduğu işlerden yüklü miktarda kazançlar sağlamıştır.

5 Alexandre Deschaumes

Alexandre DeschaumesEğitimli bir fotoğrafçı olan Alexandre Deschaumes, duvar resmi ve manzaraya yönelik fotoğraflar çekmektedir. 2002 yılından bu yana çekmiş olduğu etkileyici fotoğraflarla büyük övgüler toplayan Alexandre Deschaumes, sadece hassas doğa fotoğraflarıyla bu yeteneğini sınırlandırmamış olup, aynı zamanda da çevre güzelliği ile de bu olağanüstü işlerini süslemeyi başarmıştır. Ayrıca bir eğitmen olan Deschaumes, bu sınırsız tutkusunu fotoğrafçılığa başlamak isteyen yeni meslektaşlarına öğretmektedir.

4 Paul Marcellini

Paul MarcelliniSanatsal nitelikte mükemmel işlere imza atan Paul Marcellini, Güney Florida’nın saklı kalmış büyüleyici güzelliğini gözler önüne sermektedir. Genellikle, hayvanlar, kuşlar, çiçekler, manzaralar ve doğanın diğer inanılmaz yanlarını resmeden Paul Marcellini, çekmiş olduğu resimleri uluslararası platformlarda yayınlamıştır.

3 Viral Padiya

Viral PadiyaHindistanlı bir fotoğrafçı olan Viral Padiya, manzara, gökyüzü, güzel sanatlar, mimari, seyahat, şehir manzaraları ve anıtsal fotoğrafçılık alanlarında uzmanlaşmış bir isimdir. Viral Padiya için fotoğrafçılık, sadece bir hobi olmanın dışında, hayatın sunmuş olduğu olağanüstü mucizeleri de hissedip, tam anlamıyla görebilmek için gereken bir araçtır.

2 Dylan & Marianne

Dylan & MarianneDylan ve Marianne çifti, Everlook Fotoğrafçılığın sahipleridir ve fotoğraf çekme tutkularını, seyahat etme, yeni yerler keşfetmek gibi bir takım kültürel hobiler ile birleştirmişlerdir. Evrenin nadir güzelliklerini resmeden bu çift, hareketsiz fotoğrafları adeta birer sinema filmi haline getirerek, stopmotion bir film yaratmışlardır.

1 Xavier Jamonet

Xavier JamonetFransız fotoğrafçı Xavier Jamonet, manzara fotoğrafçılığı üzerine uzmanlaşmıştır ve dünyanın en zengin fotoğrafçıları arasında yer almasa da, birbirinden güzel işlere imza atmıştır. Ecrins de Lumiere adlı fotoğraf stüdyosunun sahibi olan Xavier Jamonet, 1999 yılının yazında fotoğrafçılığa ilk adımını atmıştır. Evreni fotoğraflamaya başladığı turunda, sahip olduğu tutkusu ve yetenekleri, çekmiş olduğu inanılmaz güzellikteki resimlerin yansımış olup, onu dünyanın en iyi panoramik fotoğrafçılarından bir tanesi haline getirmiştir. Ayrıca fotoğrafçılık eğitimi de veren Xavier Jamonet, profesyonelleşmiş olduğu bu meslek hakkındaki eşsiz tekniklerini yeni başlayan fotoğrafçılara aktarmaktadır.

Fotoğrafçılık yapmak, fazlasıyla emek ve zaman gerektiren bir meslektir. Yakalamış oldukları fotoğraflar için saatler, belki de günler harcayan bu fotoğrafçılar, başarmış oldukları işlerle ve yakalamış oldukları birbirinden güzel resimlerle bizlere oldukça keyifli bir göz ziyafeti çektirmektedirler. Sizler için listelemiş olduğumuz dünyanın en iyi panoramik fotoğrafçılarının, birbirinden güzel fotoğrafları arasından hangilerini daha fazla beğendiğinizi yorumlarınızla birlikte bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.