Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Büyük 10 Oteli

Dünyanın en büyük otellerini hiç merak ettiniz mi? Bu yazıda dev otellerin nerede oldukları ve özellikleri olmak üzere tüm detayları bulabilirsiniz.
Dünyanın En Büyük 10 Oteli
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Gelişen teknolojiyle birlikte insanların yerkürede inşa ettiği yapılar sınırları zorluyor. Devasa gökdelenler, heybetli barajlar, ulaşılmaz yükseklikteki viyadükler vs. günümüz mimarisinin en etkileyici örnekleri. Büyük yapıları sadece kamuya ait bölgelerde görmüyoruz artık. Dünyanın sayılı zenginlerine ait büyük ve gösterişli konaklar da milyon dolarlık maliyetleriyle TV ekranlarında boy gösteriyor. Devasa yapıların insanlarda uyandırdığı etkileyici duyguya turizm sektörünün önde gelen isimleri de şüphesiz kayıtsız kalamazdı.

Sizler için oda sayısını baz alarak dünyanın en büyük otellerini listeledik. Bu otellerin hepsi hem kapasitesi hem mevcut alanı bakımından gerçekten oldukça büyüktür. Kullanılabilir alanlarında ise yok yok! Birbirinden güzel odalar, havuzlar, restoranlar, çok amaçlı salonlar vs ihtiyaç duyacağınız her şey düşünülmüş. Mevcut olanakları ve etkileyici görüntüleri bu otellere dünyanın her yerinden müşteri çekiyor. Oldukça pahalıya mal olan oteller insan yapısının olağan üstü örnekleri niteliğindedir. Dilerseniz hep birlikte dünyanın en büyük ve en gösterişli otellerine birlikte göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en büyük 10 oteli

10 Excalibur – Las Vegas

Excalibur - Las VegasExcalibur otel 1990 yılında açıldı. 2008 yılından bu zamana kadar otele bazı yenilemeler yapılmıştır. Las Vegas Strip üzerinde bulunan Excalibur Odalarını, bir gece için 32 dolar gibi ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz. Excalibur 2 kule içinde 28 katlıdır ve 3.981 odaya sahiptir. Devasa otel birkaç tiyatro, restoranlar, mağazalar, bir arena, bir düğün şapeli, yüzme havuzu ve bir kumarhaneye sahiptir.

9 Venetian – Las Vegas

Venetian - Las VegasListedeki büyük otellerin çoğunluğunun Las Vegas’ta olması aslında sürpriz değildir. Burası popüler turistik alandır ve oteller kendilerini daha cazip kılmak için sürekli rekabet içinde gibi görünüyor. Venetian, 4.027 odaya ve diğer otellere göre daha geniş boyutlu süitlere sahiptir. Venetian’ın fiyatları gecelik 163 dolardan başlıyor. 5 yıldızlı otel, Sands Otel’in eski yerine 1999 yılında açıldı. Venetian, gondollar ile Venedik’in o büyülü havasını konuklarına yaşatmak istemiştir. Venetian kardeş otel Palazzo’nun yanında yer alır ve Venedik ile birleştirildiğinde 7.000 odalı bir otel kompleksine dönüştürülmüştür.

8 Ambassador City Jomtien – Tayland

Ambassador City Jomtien - TaylandAmbassador City Pattaya, Tayland’da bulunan ve oldukça büyük bir oteldir. Otel sahilde bulunmasının yanı sıra çok büyük bir havuza sahiptir. Otel odaları her katta ayrı bir tarzı yansıtacak şekilde tasarlanmıştır. 4.210 odası olan otel 4 yıldızlıdır. Bölgedeki eski otellerinden biridir, bu nedenle oda fiyatları gecelik sadece 38 dolardan başlar.

7 Mandalay Bay – Las Vegas

Mandalay Bay - Las VegasLas Vegas’ta bulunan Mandalay Bay 950 milyon dolara mal olmuştur. Mandalay Bay 43 katlıdır ve 4.337 odaya sahiptir. Otel MGM Resorts International tarafından 2007 yılında inşa edildiğinden bu yana 5 yıldızlı kumarhane ve otel olarak kalmıştır. Ayrıca otelin geceliği 78 dolardan başlıyor.

Bu görkemli otelin başka özelliklerini de merak ediyor musunuz? Öğrenmek için Dünyanın En Pahalı 11 Yapısı isimli yazıya göz atabilirsiniz.

6 Luxor – Las Vegas

Luxor - Las VegasBaşka bir rekortmen otel olan Luxor, Nevada çölünde bulunur. Luksor, Excalibur’a yakın yer almaktadır. Lüks otel piramit ve sfenks ile tam bir Mısır tarzını yansıtır. Otel, 22 katlı kulede toplam 4.400 oda bulunduruyor. Luxor daha modern bir görünüme sahip olsa da Excalibur’dan sadece bir kaç yıl sonra 1993 yılında inşa edilmiştir. 4. Yıldıza yakın olan Luxor gecelik 40 dolardan başlayan oda fiyatlarına sahiptir.

5 Wynn ve Encore – Las Vegas

Wynn ve Encore - Las VegasWynn, Mandalay Bay’ın karşı tarafında yer almaktadır. Wynn Resorts grubu başka bir otel grubuna göre daha fazla 5 yıldızlı ödül kazandı. 2005 yılında açılan otel, son derece lüks modern bir görünüme sahiptir. Wynn, 2714 odaya ve klasik Vegas otellerinin tüm özelliklerine sahiptir. Wynn’de aynı zamanda 18 delikli golf sahası ve bir Ferrari bayiliğine sahiptir. Bir oda size minimum 120 dolara mal olacaktır.

4 Disney All-Star Resort – Orlando

Disney All-Star Resort - OrlandoListemizdeki tek Disney oteli, Florida Orlando’daki Disney All-Star tesisidir. Disney All-Star Resort; Disney All-Star Sports Resort, Disney All-Star Music Resort ve Disney All-Star Film Resort olmak üzere 3 tatil köyü olarak inşa edilmiş ve temalarıyla birbirlerinden ayrılmıştır. Ayrı ayrı ele alınmalarına rağmen bu oteller aynı şirkete aittir ve birbirine yakın konumlandırılmışlardır. Spor tesisinde 1.920, Müzik Resort’ta 1.818 ve Filmler Köyü’nde 1.920 odaya bulunuyor. Böylece toplam oda sayısı 5.658’dir. Otellerin gecelik fiyatı 120 dolardan başlar.

3 First World Hotel Genting Highlands – Malezya

First World Hotel Genting Highlands - MalezyaMalezya Pahang’da bulunan 3 yıldızlı otel, süper renkli ve eğlenceli görünüyor. Burası Genting tema parkına yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Birçok geri sayımda dünyanın en büyük oteli düşünülmesine rağmen bizim listede 3 numarada yer alıyor. Yenileme altında olmasına rağmen, otel şu anda 6.118 odaya sahiptir.

2 MGM Grand&Signature – Las Vegas

MGM Grand&Signature - Las VegasBu liste sadece Las Vegas’ta bulunan otelleri içerseydi elbette MGM Resort Grubu’na ait olan MGM Grand zirvedeki yerini alacaktı. 1993 yılında tamamlanan MGM Grand 30 katlı 4 ayrı kuleleden oluşur ve 5.044 odaya sahiptir. MGM, Forbes Dört Yıldız Ödülü olmak üzere birçok ödül kazandı. Ayrıca otel AAA Four Diamond Ödülü de kazanmıştır. MGM 2013 yılında dünyanın önde gelen casino resortu seçildi.

1 Izmailovo – Moskova

Izmailovo - MoskovaOtel 1979 yılında inşa edilmiştir. 4 ayrı birimden oluşturulan otelin birimleri birbirine yakındır. Romanov karasına inşa edilen 30 katlı otel, 1980 Moskova Olimpiyatları sırasında sporculara ev sahipliği yapıyordu. Alfa, Beta, Vega ve Gamma olmak üzere dört bölümünde toplam 7.500 oda vardır. Bu otel 3 yıldızlıdır ve birçok turistik bölgeye yakın yer almaktadır.

7.500 odaya sahip bir otel hayal edebiliyor musunuz? Her odada ortalama 2 kişi kalsa ortaya çıkan rakam bir ilçe nüfusunu oluşturuyor. Bu otellerde yemek veya başka etkinliklerdeki kalabalığı hayal edemiyorum. Böyle bir yerde kalmak ister miydiniz, ne dersiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.