Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyaca Ünlü İsimlerin Aklınızı Başınızdan Alacak Tasarım Harikası Evleri

Dünyaca Ünlü İsimlerin Aklınızı Başınızdan Alacak Tasarım Harikası Evleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Ünlünlerin bir çoğu banka hesaplarına bile sığmayacak kadar çok paraya sahiptir, ancak sadece birkaçı kazandıkları ve sahip oldukları paraları en iyi şekilde kullanırlar. Bazı zeki yıldızlar hiçbir zaman ölmeyecek ve kaybettirmeyecek kazanımlardan biri olan gayrimenkullere yatırım yaparlar. Bazen bu evler, lüks görünüme sahip olmasa bile içerdikleri olanaklar ile hayallerin ötesinde bir yaşam kalitesi sunarken; bazı evler ise hem dış tasarımları ile görenlerin akıllarını başlarından almakta ve bünyesinde barındırmış oldukları imkanlar ile de halihazırda oldukça özel hisseden ünlülerin kendilerini daha da şımartmalarını sağlamaktadır. En azından bu yıldız isimler, parası yokmuş gibi davranan zengin ünlüler değiller ve varlıklı olmalarını ihtişamlı evleri ile göstermekteler.

Dünyanın dört bir yanında bulunan bu tasarım harikası evler, ilk bakışta bulundukları konumlarla ve görünümleriyle görenleri kendilerine hayran bırakmaktadır. Birbirinden güzel ünlülerin tasarım ve mühendislik harikası evlerinin bulunmuş oldukları konumlara, sunmuş oldukları olanaklar ile kusursuz görünümlerine de dilerseniz birlikte göz atalım. Dünyanın en değerli futbolcuları arasında yer alan Messi’den modeller arasında herkes tarafından tanınan Naomi Campell’a ve hatta aksiyon filmlerinin vazgeçilmez isimlerinden John Travolta’ya kadar birçok ünlü ismin sahip olduğu evlerin listesini sizler için derledik.

Huzurlarınızda ünlü isimlerin aklınızı başınızdan alacak 10 muhteşem evi:

10 Chateau Artisan – Miami/Charles Sieger

Chateau Artisan - Miami/Charles Siegerİnanılmaz güzellikteki 10.9 milyon dolarlık bu hisar evi, ünlü mimarlardan Charles Sieger’in kendine hediyesidir. Şimdiye kadar Charles tarafından birçok yaratıcı yüksek katlı konut ve ticari bina inşa edildiği biliniyor. Ama görünen o ki başarılı mimar bu evde genel çizgilerinin dışına çıkmış. Bu malikane Fransız ve İngiliz şatolarından ilham alınarak yapılmış olduğundan “Chateau Artisan” adını almış.

9 Space-Age – California/Bob Hope

Space-Age - California/Bob HopeCalifornia, Palm Springs’de konumlandırılmış ünlü Amerkalı komedyen Bob Hope’nin Space-Age adındaki evi, tam anlamıyla Uzay Çağı’na ait bir yapıdır. Bir volkan görünümünü andıran bu binanın betonarme çatısındaki delik, merkezi bir avlu içerisine ışık geçişini sağlamaktadır. Bazı insanlar bu binanın şeklini bir uzay gemisine, bazıları ise dev bir mantara benzetmektedir. California’daki bu malikane John Lautner tarafından tasarlanmıştır.

8 Promised Land – California/Oprah Winfrey

Promised Land - California/Oprah WinfreyBüyük Dr. Martin Luther King Jr’ın son sözlerinde; “bizler halk olarak o Vaadedilmiş Topraklara (Promised Land) ulaşacağız,” ifadeleri yer almıştır. Dünyanın en zengin kadın talk show sunucuları arasında yer alan Oprah, California’daki 42 dönümlük arazisine “Promised Land” adını vererek, onun anısına olan saygısını göstermiştir. Luther King eğer günümüzde hayatta olsaydı, Oprah gibi günümüzün Afrika kökenlilerinin başarıları ile gurur duyardı.

Promise Land, Neo-Georgian Dönemi’ne ait etrafı ağaçlar ile donatılmış bir yapıdır. Bu malikanenin içerisinde; 6 yatak odası, 14 banyo, 10 şömine, 2 sinema odası, gurme mutfak, ahır, şarap mahzeni, tenis kortu, süs havuzları, göletler, meyve bahçeleri, açık eğlence alanı, insan yapımı balıklı göl ve devasa bir misafir evi bulunmaktadır.

7 Salad Spinner Glass House – Becerly Hills/Justin Bieber

Salad Spinner Glass House - Becerly Hills/Justin BieberBieber’in Beverly Hills’de kiralamış olduğu “Salad Spinner” Glass House, tam bir mimarlık harikasıdır. Bu evin dairesel duvarları camdan yapılmıştır ve yükselek çelik kirişler sonsuzluk havuzunun, şehrin ve okyanusun muhteşem manzarasını sunan büyüleyici bir avlu oluşturmaktadır. Kanadalı şarkıcı, bu muhteşem eve aylık olarak 60 bin dolar ödemektedir.

6 Water Park Mansion – Florida/Celine Dion

Water Park Mansion - Florida/Celine DionMüzik dünyasının en çok kazanan kadın şarkıcıları arasında yer alan Celine Dion’un 72.5 milyon dolarlık Jüpiter Adası’ndaki malikanesi, kendisine ait bir su parkına sahiptir. Celine Dion’un okyanus kıyısındaki Florida evi; beyaz iç tasarımının yanında sekiz yatak odası, bir misafir evi ve birçok lüks olanak da sunmaktadır. Su parkında ise devasa boyutta dönen kaydırak, bir köprü ve bir de yapay nehir bulunmaktadır.

5 Manor – Los Angeles/Petra Stunt

Manor - Los Angeles/Petra StuntBu ihtişamlı ev, Formula 1’in başkanı ve grup şirketlerinin patronu milyarder Bernie Ecclestone’nin kızı Petra Stunt tarafından satın alınmıştır. Manor adındaki bu malikane, Los Angeles Holmby Hills’te bulunmaktadır. Bu Fransız şatosu tarzındaki malikanenin 123 adet odası bulunmaktadır ve Los Angeles’ta bulunan en büyük evdir.

4 Eye Of Horus – Muğla/Naomi Campbell

Eye Of Horus - Muğla/Naomi CampbellSüper model Naomi Campbell’ın bu lüks evi, Antik Mısır’da Gök veya Güneş Tanrısı olan Horus’un gözüne (Eye Of Horus) benzemektedir. Türkiye’nin Ege Denizi kıyılarında bulunan Gökova Körfezi’ne konumlandırılan bu etkileyici malikanenin büyük peyzajlı terası ve sera tarzı çatısı ısı değişimini önlemektedir. Bu cam kubbeli ev, su ve enerji kaynaklarını kendi kendine sağlamaktadır. Eye of Horus adındaki bu muhteşem ev, İspanyol mimar Luis de Garrido tarafından tasarlanmıştır.

SÜPER MODELLERİN OLAĞANÜSTÜ EVLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

3 Ball-Shaped House – Barselona/Messi

Ball-Shaped House - Barselona/MessiMessi’nin bu inanılmaz evi, bir top şeklindedir ve dünyanın en pahalı futbolcu evleri arasında yer almaktadır. Bu görkemli eve kuşbakışı olarak bakıldığında sahadaki bir futbol topu olarak görünmektedir. Evin yeryüzündeki manzarasına gelecek olursak, önündeki yapının da dahil olduğu kısım ile 10 numara şekli verilmiştir. Bu malikane Messi’nin futbola olan aşkını göstermektedir. Bu muhteşem evin tasarımcısı olan mimar Luis de Garrido’nun söylediklerine göre bu ev, futbolun sihirbazlarından olan Messi’nin Barselona kentindeki arazisi üzerine inşa edilecektir.

2 Spaceship House – Moskova/Naomi Campell

 Spaceship House - Moskova/Naomi CampellFarklı ve görkemli tasarımları seven Naomi Campell’in Rus milyarder olan erkek arkadaşı Vladislav Doronin, ünlü mankenin Moskova’da 2650 metrekarelik uzay gemisi şeklinde bir ev aldığını belirtmiştir. Oldukça yenilikçi bir tasarıma sahip olan bina, Capital Hill olarak adlandırılmaktadır. Eşi benzeri olmayan bu yapı, bilim kurgu filmlerinin sahnelerini andırmaktadır. Bu ev; prüzsüz kıvrımlara, devasa cam panellere, yüksek tavanlara, kapalı havuza, spor salonuna, spa merkezine, bir Türk hamamına, Rus banyosuna ve daha birçok lüks özelliklere sahiptir. Bu görkemli Spaceship House’nin mimarı Zaha Hadid’dir.

1 Fly In Home – Florida/John Travolta

Fly In Home - Florida/John TravoltaJohn Travolta’nın hırslı ve başarılı bir pilot olduğunu söyleyebiliriz; hatta öyle ki o uçmaya saplantılı olmuş durumda. The Saturday Night Fever yıldız evinin iki müştemilatı kendisine ait uçakların muhafaza edilmesi için tasarlanmıştır. Şu anda bir Boeing 707 ve onun özelliğinde olan bir Gulfstream burada park edilir durumdadır. Süperstar, üstü kapalı bir geçidin altından yürüyebilir ve geçit kapısı açılır açılmaz uçuşa geçebilir. Tüm bunlar bizler için uçuk hayaller gibi gelebilir, ancak onun için mümkündür.

Bazı ünlüler sahip oldukları yüksek gelirlerini boş yere savurmaları ve başarısız girişimleri ile gündeme gelirken; bazıları ise sahip oldukları başarılar ve bu başarılardan kazandıkları ile yapmış oldukları iyi yatırımlarla magazin manşetlerine taşınırlar. Gayrimenkul ise paranın kullanılabileceği en akıllıca yoldur. Ancak farklılığı seven sanatçılar, futbolcular, modeller, kısacası ünlü isimler; bu sektörde de marjinalliklerini konuşturmuşa benziyor. Sizlere sunmuş olduğumuz ünlülerin bu tasarım harikası evlerinden, hangilerinde yaşamak isterdiniz? Sorumuzun cevabı ile konumuz hakkındaki düşünce ve yorumlarınızı da bizlerle paylaşırsanız, seviniriz…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın