Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Süper Modellerin Olağanüstü 10 Evi

Süper Modellerin Olağanüstü 10 Evi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Süper modellerin ne kadar çok para kazandığını tahmin ederiz değil mi? Evet, hepimizin tahmin ettiği gibi, bu dünyanın en güzel kadınları sıfatıyla anılan modeller, gerçekten şaşırılacak kadar çok para kazanıyorlar. Örneğin; bir manken, önceki sene yer aldığı bir reklam işinden aldığı paranın, bir sonraki sene 3 kat mislini kazanarak servetinin üzerine servet katıyor. Peki, çılgınlar gibi kazanılan bu paralar, nereye harcanıyor? Biliyoruz ki; büyük bir servete sahip olunsa da şayet iyi bir yere yatırım yapılmazsa, bu dağ gibi paralar elden uçup gider. Haliyle herkes gibi ünlüler de bu gerçeğin farkında olarak, servetlerini değişik alanlara yatırıyorlar. Örneğin; süper modellerin bir saray yavrusu mahiyetinde olan evleri, mankenlerin zenginliklerinin apaçık bir nişanesidir.

Süper modeller kazandıkları dev servetlerini, değerli evlere yatırarak, bir yandan yatırım yaparken diğer yandan da kendilerini tatmin ediyor olabilirler. Nitekim ünlü arkadaşları evlerine geldiğinde, onlara son moda mobilyalarını göstererek, güzel evinde arkadaşlarını ağırlayarak, bir nevi zenginliklerini de sergilerler. Yorucu bir iş gününden sonra, o muhteşem evlerine adım attıkları anda, kendileriyle bir kez daha övünüp, sıkıntılarını unuturlar. Tabii, bu olağanüstü evlerin iç tasarımını yapan dizaynırlarla da çalışıyorlar.
Nihai olarak, dünya çapında ün kazanmış süper modeller büyük birer servet sahipleri. Defilelerde boy göstererek, güzel kıyafetler içinde pozlar vererek kazanılan paralarla alınmış, süper modellerin evlerini siz de merak ettiniz değil mi? Gelin, bu güzel, şanslı kadınların şahane konaklarını birlikte inceleyelim.

İşte karşınızda süper modellerin olağanüstü evleri:

10 Heidi Klum

Heidi KlumDünyaca ünlü Heidi Klum, 1 Haziran 1973 doğumlu bir süper model. Heidi Klum’un 2014 yılında satışa çıkardığı güzel evinin değeri 25 milyon dolar olarak belirlendi. Kendi web sitesi aracılığıyla evinin birçok ayrıntılı fotoğrafını paylaşarak, malikanesinin yeni alıcısına da şans getirmesini dilediğini belirtti. İlk olarak 1999’da inşa edilen ev, 8 yatak odası, 10 banyo, bir sinema salonu, devasa bir havuz ve yapay bir gölede sahip. Ayrıca, Klum’un evinin etrafında soluksuz koşabileceğiniz şahsi bir yürüyüş parkuru da bulunuyor.

9 Cindy Crawford

Cindy CrawfordÜnlü süper model, şüphesiz dünyanın en şanslı ve en güzel kadınlarından biri olma lüksünü yaşıyor. İş adamı olan kocası Rande Gerber ve iki çocuğu Presley ve Kaia ile birlikte yaşayan model, insanlara mutlu ve sıcak bir aile tablosu sergiliyor.

Meksika’nın Baja yarımadasının güney tarafında harika bir evde yaşayan ünlü, aynı zamanda buraya Los Cabos Meksika’da diyor. Modelin evi ünlü Ralph Lauren marka mobilyalarla döşenmiş ve ön tarafta da plaja bakan harika bir havuz bulunuyor. Crawford, 2 küçük çocuğunun evi kirletip, dağıtmasının onun için önemli olmadığını belirterek, pahalı eşyalarla dolu olan bu harika evde katı kurallara asla yer olmadığını söylüyor.

8 Claudia Schiffer

Claudia SchifferClaudia Schiffer, İngiltere’de 1574 yılında inşa edilen ve Coldham Hall olarak bilinen, harika bir malikanede yaşıyor. Film yapımcısı olan kocası Matthew Vaughn ve üç çocuğu Caspar, Clementine, Cosima ile birlikte yaşayan süper model, eski ve tarihi evlere olan ilgisini, yaşam alanını seçerken de göstererek, tercihini tarihi bir evden yana kullanmış. Bu tarihi yapı 12 yatak odası sahip.

Ancak, 2014 yılında bu göz alıcı 16. yüzyıl harikasının başından bir yangın felaketi geçti. Tam 5 milyon dolar değerinde olan yapının tarihi saat kulesi çıkan yangında neredeyse yok oldu. Bu güzel evde geçen başka bir talihsiz olay ise evinde çalışan bir işçi tarafından tacize uğramasıydı. Akıl sağlığı bozuk olan İtalyan adam, verdiği ifadede Papa’nın ona yakında süper modelle evleneceğini söylediğini belirtti.

7 Naomi Campbell

Naomi Campbell2012 yılında Naomi Campbell’ın milyarder iş adamı sevgilisi Vladislav Doronin, süper model için çağ ötesinde olan muhteşem bir ev yaptırdı. Doronin’in kız arkadaşını kendi ülkesinde yaşamaya ikna etmek için yaptırdığı rüya gibi malikaneye Capital Hill adı verildi. Ünlü çiftin evinin bünyesinde yüzme havuzu, spor ve masaj salonu, hatta bir Türk hamamının bile yer aldığı söyleniyor.

Etrafı sık ve yemyeşil ağaçlarla çevrili ev, bu şekilde çiftin özel hayatını da başarılı bir şekilde meraklı gözlerden gizliyor. 2013 yılında ise bu özel ve harikulade ev satışa çıkarıldı. Zira ünlü süper modelin eski sevgilileri listesine tıpkı, Mike Tyson, Leonarda Di Caprio, Robert De Niro gibi; Vladislav Doronin de girmişti. Yani ne demekmiş? Dünyanın en güzel kadınlarından birine, milyarlar ödeyerek bir ev yaptırabilirsiniz. Ancak, bir kadını saray bile olsa bir eve zorla tutamazsınız.

6 Kate Moss

Kate MossOldukça uzun bir zamanını, dünyanın ünlü şehirlerindeki partilerde görünerek harcayan Kate Moss, sonunda 2011 yılında yerleşik hayata geçti. Eşi Jamie Hince ve 13 yaşındaki kızı Lila Grace ile paylaştığı ev, 10 yatak odasıyla Cotswolds’da bulunan en iyi evlerden bir tanesi. Ünlünün evi taşrada bulunuyor ve kırsal yaşamın, medya dünyasının en ünlü yüzlerinden biri olan Moss’u değiştirdiğini görebiliyoruz.

Nitekim süper model, evin etrafında olan büyük araziyi bir çiftliğe dönüştürmeye çalışıyor. Ünlünün komşuları ise bildiğimiz isimlerden oluşuyor. Bunlar; David Cameron, Hugh Grant, Elizabeth Hurley, Jeremy Clarkson ve Lily Allen. Adriana Lima’dan sonra 4. en iyi para kazanan model olan Moss’un servetini düşünecek olursak; 2 milyon dolarlık ev, fiyatıyla ona fazla bir yük değil.

Modeller kazandıkları yüklü ücretlerle de bilinirler. Serveti en fazla olan modelleri merak ediyor musunuz? Öğrenmek için Dünyanın En Zengin 15 Modeli isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

5 Christie Brinkley

Christie BrinkleyEski eşi Billy Joel’in favori parçası Uptown Girl’ün ilham kaynağı olan Christie Brinkley, tıpkı şarkıdaki gibi aristokrat bir havaya sahip. Karayipler’de Parrot Cay isimli özel bir adada bulunan Brinkley’in evinin, 1 mil uzunluğunda şahsa ait bir plajı var. Değeri 9 milyon dolar olan malikanenin, 3 yatak odası, içeride ve dışarıda bulunan banyoları ve ayrıca görmeye değer harika bir okyanus manzarası var. Bunların yanında adadaki evin etrafı, botanik bahçelerini andıran tropik çiçekler ve ağaçlarla çevrilmiş. Sonuçta Christie Brinkley, birçok ünlü dergi tarafından dünyanın en güzel kadını olarak seçilmenin avantajını kusursuz bir şekilde yaşıyor.

4 Karlie Kloss

Karlie KlossSahip olduğunuz ilk eviniz Karlie Kloss gibi, New York’un Batı Yakası’nda bulunan 2 milyon değerinde bir apartman dairesi olsaydı, kendinizi ne kadar şanslı hissederdiniz değil mi? Şüphesiz Karlie Kloss’ta bu durumdan oldukça memnun. Ünlü modelin rahatlıkla çalışabileceği kadar geniş olan mutfak, son moda eşyalarla döşenmiş.

Kloss, burada herkesin haberdar olduğu ünlü ve lezzetli yiyeceklerinden pişiriyor. Bilmiyor muydunuz? Süper model moda sahnelerinde olduğu kadar, aşçılık konusunda da oldukça yetenekli. 6 metre olan gardırobunda ise Kloss’un giyecekleri için yeteri kadar alan yaratılmış. Güzel kadın ayrıca, ev dekoru için de fazla para harcamıyor. Çünkü, hayranları ya da iş yaptığı insanlar tarafından, ünlü isme yeni evi için hediyeler yağıyor.

Karlie Kloss genç yaşına rağmen oldukça iyi kazanıyor. Diğer genç modelleri ve ne kadar kazandıklarını merak ediyor musunuz? Öğrenmek için Moda Dünyasının En Çok Kazanan Genç Modelleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

3 Adriana Lima

Adriana LimaMiami’de bulunan Indian Creek isimli küçük ada, 40 adet güzel yalıya ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en zengin insanlarının yaşadığı bu adada, ünlü süper model Adriana Lima’nın da bir yalısı bulunuyor. Haliyle, en varlıklı insanların olduğu Indian Creek’te, güvenlik önlemleri sıkı tutuluyor. Örneğin; 24 saat devriye gezen polisler ve adaya giriş çıkışlarda alınan tedbirler var.

Adriana Lima’nın evi, 1958 yılında inşa edilmiş ve ünlü bu evi eşi Marko Jaric ile birlikte 9 milyon dolara satın almış. Oldukça geniş olan yalı, Adriana Lİma’nın 2 kızı için oynayacak yeterince boş alana sahip. Fakat ünlü çift 2014 yılında boşandıktan sonra bu harika evi satışa çıkardı.

2 Miranda Kerr

Miranda KerrAvusturyalı süper model, eşi Orlando Bloom’dan boşandıktan sonra küçük oğlu Flynn ile birlikte Malibu’da yaşamaya başladı. Yerleştiği evde güvenlik önlemlerini sıkı tutan Kerr, görünüşe bakılırsa 2009 yılında başına gelen hırsızlık olayını tekrar yaşamak istemiyor.

Modelin yeni evi, harika okyanus manzarasıyla 2.1 milyon değerine sahip, 4 yatak odalı ve 3 banyolu oldukça sıcak bir malikane. Her gün yoga yaptığını belirten Miranda, evin aynı zamanda bu spor için de çok uygun olduğunu söylüyor.

1 Gisele Bundchen

Gisele BundchenDünyanın en çok para kazanan süper modeli Gisele Bundchen, Amerikan futbolsusu Tom Brady ile evlendiğinde, ünlü çiftin serveti 430 milyon doları buldu. Böylece, ünlülerin dünyanın en büyük ve en lüks evlerinden birini alması da insanlar için şaşırtıcı olmadı.

Gisele ve Tom’un Los Angeles’ta bulunan evlerinde 6 yatak odası, bir gurme mutfak, kütüphane, spor salonu, büyük bir havuz bulunuyor. Ayrıca etrafı yapay bir hendekle çevrili olan evin değeri ise 50 milyon dolar. Ancak çift, bu güzel evin geniş aileleri için yetersiz olduğu görüşünde ki yeni bir ev almayı planladıklarını açıkladılar.

Şehirleşmenin hat safhaya çıktığı günümüzde, toplu konutlar hemen hemen her bölgede yer almaya başladı. Bu konutların en can sıkıcı özellikleri ise dar yaşam alanları. Buralardan bir an ayrıldığınızı ve 4 yatak odasına sahip lüks bir malikaneye yerleştiğinizi düşünün, şüphesiz büyüleyici olurdu değil mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.