Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Zengin 10 Kadın Talk Show Sunucusu

Kadın talk showcular ülkemizde çok yaygın olmasa da dünyada sayısız örneği var. En zengin olanlardan bazılarını tanıştıralım.
Dünyanın En Zengin 10 Kadın Talk Show Sunucusu
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bizler, yani bütün insanoğlu, diğer insanların yaşayışlarını hep merak eder ve onlara özel bir ilgi gösteririz. Başkalarının yedikleri, içtikleri, kiminle evlendikleri, nerede yaşadıkları gibi konuları öğrenmek için can atarız. Haliyle, gösterdiğimiz bu alaka günümüzdeki ticaret hayatına da yansıdı ve talk showlar ortaya çıktı. Ülkemizde bile, talk showlar izleyiciler tarafından büyük rağbet görmektedir. Çünkü insanların, hele de bu insanlar ünlüler olunca, hayatlarını izlemek, bizler için hem büyük bir keyfe hem de karşı konulmaz bir isteğe dönüşür. Hatta çoğu kişi belki de biraz abartarak, talk showlar olmadan, hayatın çok sıkıcı olabileceği görüşünü söylemekten çekinmez.

Elbette, çok kısa ve öz yapılan talk show programları da var, sunucusu Jerry Springer’in yaptığı gibi. Ancak bizler daha çok, sansasyonel olan, duygularımıza hitap eden talk showları tercih ediyoruz. Bu durum belki de, severek izlediğimiz ünlülerin tıpkı bizler gibi kahkaha atıp, ağladığını gördüğümüzde ki yaşadığımız şaşkınlık ve mutluluktan ileri geliyor. Düşünsenize; sıkı bir takipçisi olduğunuz ünlü sizinle aynı şeye gülüyor, aynı okula gitmiş, aynı caddede oturmuşsunuz vs… bunları öğrenebilmek adına o talk show programından bir dakika olsun gözümüzü alamayız değil mi?

Bizleri bu kadar ekrana bağlayan ve eğlendiren talk showların en önemli unsuru ise doğal olarak talk show sunucularıdır. Çoğu talk show programının sunucusu erkek olduğu halde, gündüz kuşağında başarılı bir şekilde isim yapan kadın sunucular da var. Aslında, bu iş tam tamına kadınlara göre biçilmiş kaftan diyebiliriz değil mi?

Kadının, ayrıntıcı zekası ve konuşkan yapısıyla talk show programı yapabilmesi gayet olağan bir durum. Bunun yanında, kadın sunucular da bu özelliklerinin farkında olup, doğalarının verdiği ayrıcalıklardan sonuna kadar faydalanıyorlar. Beğenilerek izlenilen talk show sunucuları da haliyle hak ettiklerini alıyor, iyi para kazanıyorlar. Bizleri eğlendirirken düşündüren bu başarılı kadın sunuculara birlikte bakalım mı? İşte şimdi sizlere, dünyanın en zengin kadın sunucularını tanıtacağız.

10 Robin Roberts

14 Milyon Dolar

Robin RobertsRobin Roberts 23 Kasım 1960’da ABD’nin Alabama eyaletinde doğdu. Üniversite yıllarında koşuculuk yapan Roberts, daha sonra ESPN kanalında uzun bir süre spor muhabirliği yaptı. Tabii ESPN’de 15 yıl çalışmasına, eskiden atlet olmasının da büyük katkısı oldu. ABC ile birlikte çalışmaya ise 2002 yılında başladı ve hala aynı kanalla çalışıyor. 2005 yılında başladığı “Good Morning America” isimli gündüz kuşağı programının sunuculuğunu yapmayı günümüze kadar devam ettirdi.

Robin Roberts’ın insanlar tarafından çok sevilmesinin bir diğer nedeni de, zorluklar karşısında yılmadan, hayata gülümsemeye devam etmesidir. Kendisi; meme kanseri ve miyelodisplastik sendromunu atlatarak, izleyicilerine ne kadar güçlü olduğunu kanıtladı. Hayranları, başarılı sunucunun bu azmini ve pozitifliğini övgüyle alkışladı. Sevenlerinin de yardımıyla, bugün Robin Roberts’ın serveti yaklaşık olarak 14 milyon dolar.

9 Wendy Williams

17.5 Milyon Dolar

Wendy Williams18 Temmuz 1964 doğumlu olan Wendy Williams, 1986’dan günümüze kadar birçok alanda adını duyurmuştur. Williams bir medya kişiliği, yazar, aktris, radyo programcısı, komedyen ve gündüz kuşağı sunucudur. Bu kadar çeşitli alanda boy gösteren kadın, son zamanlarda da HSN markası için kıyafet ve takı tasarımı da yapmaya başladı.

Kendi adını taşıyan ”The Wendy Williams Show” programı oldukça büyük bir izleyici kitlesine sahip. Reytinleri ise günden güne artış gösteriyor. Programının bu kadar izlenmesinin nedenleri arasında, farklı alanlardan konukları ağırlıyor olması da var. Programında, devlet görevlilerinden, başarılı tıp profesörlerine, ünlü futbolculardan, sansasyonel artistlere kadar birçok çeşitlilikte misafir konuk ediyor. Geçtiğimiz yılın 18 Temmuz’unda ise, başarılı kadın, New Jersey eyaleti tarafından, bir caddeye Wendy Williams Caddesi adı verilerek onurlandırıldı. Williams’ın 17.5 milyon dolarlık serveti ise bir çığ gibi büyüyerek devam ediyor.

8 Gayle King

20 Milyon Dolar

Gayle KingGayle King 28 Aralık 1954’de Amerika’nın Maryland eyaletinde dünyaya geldi. King saygı duyulan başarılı bir gazeteci olmasına rağmen, daha çok Oprah Winfrey’in en yakın arkadaşı olmakla anılıyor. İkilinin arkadaşlıkları ünlü olmadan önce başlamış ve günümüzde de hala devam ediyor. CBS’deki işinden önce “Cover to Cover” isimli programın sunuculuğunu yaptı. 1997’de ise kendi talk show programını (Gayle King Show) sunuyordu. Başarılı sunucu, her ne kadar Oprah Winfrey kadar varlık içinde olmasa da, azımsanmayacak bir servete sahip. 20 milyon dolarlık servetiyle, kendi yolunda gayet iyi devam ediyor.

7 Meredith Vieira

30 Milyon Dolar

Meredith Vieira30 Aralık 1953 doğumlu olan Meredith Vieira, bir gazeteci, bir talk showcu ve yarışma programı sunucusudur. Radyo-televizyon muhabiri olarak kariyerine başlayan Vieira, 2006 yılında da CBS sabah haberlerinde yardımcı spiker olarak görev aldı. Fakat ismini herkese duyurduğu program ise, 1997-2006 yılları arasında ekranlarda olan ABC’deki “The View” talk show programıdır.

Başarılı program 10 yıl boyunca beğeniyle izlendi ve Meredith Vieira’da ününe ün kattı. 2011 yılında adeta demirbaşı olduğu The Today Show isimli programdan, ailesiyle daha çok vakit geçirmek istediğini söyleyerek ayrıldı. 3 yıl sonra ise sürpriz bir şekilde ekranlara geri döndü. Meredith Vieira’nın adını taşıyan programda sunucu, sağlık, güncel olaylar, moda ve ünlüler gibi konular üzerinde yoğunlaşıyor. Görünüşe bakılırsa Vieira televizyon ekranlarına boşuna dönmemiş, çünkü başarılı kadının serveti tam 30 milyon dolar değerinde.

6 Whoopi Goldberg

45 Milyon Dolar

Whoopi Goldberg13 Kasım 1955 New York doğumlu Amerikalı komedyen, sunucu ve aktrisi, ismini bilmesek bile çoğumuz tanıyoruz. İsterseniz şöyle söyleyeyim, Yırtık Rahibe filmindeki çatlak karakter Whoopi Goldberg. Buna ek olarak, Hayalet ve Mor Yıllar filmindeki rolleri de oldukça bilindik aslında.

Başarılı kadın, çok fazla oyuncuya nasip olmayan, Emmy, Grammy, Oscar ve Tony ödüllerini almaya hak kazandı. Ayrıca; Hattie McDaniel isimli canlandırdığı karakter sayesinde, Akademi Ödülleri’nde oyunculuk kategorisinde ödül alan ikinci Afro-Amerikan bayan oldu. Goldberg’in kazandığı ödüller bununla da bitmiyor. Uzay Yolu ve Hayalet filmindeki performansıyla 2 Altın Küre ve 2 Saturn Ödülü kazanmıştır. Goldberg şu anda ”The View” programının ana sunucularından biri ve 45 milyon dolarlık bir serveti var.

5 Katie Couric

55 Milyon Dolar

Katie Couric7 Ocak 1957’de dünyaya gelen Katie Couric, uzun süre boyunca televizyon haber spikeri olarak ekranlarda görülmüştür. Eğlenceli kişiliği ve arkadaş canlısı tavrıyla, kısa zamanda, izleyicilerin kalbinde taht kurmuştur. Deyim yerindeyse, üzerine yapışan haber spikerliğini, Katie adlı kendi gündüz kuşağı show programı vesilesiyle bırakmıştır. Programda ünlü isimlerin yanında, alanında nam yapmış, yaşamın içinden olan özellikli insanları da ağırlamaktadır.

İçeriğine bakacak olursak; kadınların sosyal hayatlarından tutun da güncel konulara kadar değişik alanlarda yoğunlaşılıyor. Katie Couric’in sevildiği ve insanları etkilemeyi başardığı tescillendi sayılır. Nitekim başarılı spiker ve sunucu, Dünyanın En Etkili Kişileri listesine birden çok giren 7 kadından biri olmuştur. Couric, her yıl 15 milyon dolar kazanıyor ve bilinen serveti 55 milyon dolar.

4 Rachael Ray

60 Milyon Dolar

Rachael Ray25 Ağustos 1968 doğumlu Rachael Ray kendi talk show programına 9 yıl önce başladı. Her geçen gün artan bir fan kitlesiyle izlenmeye devam eden Ray, 3 Emmy ödülü alarak başarısını açıkça kanıtladı. Başarılı kadın, her kesimden izleyici kitlesine sahip. Takip edenleri arasında gurmelerin yanı sıra akşam için pratik yiyecek arayışında olan insanlar da var. Şu anda yaklaşık olarak 60 milyon dolarlık serveti olan kadın, kendi yolunda emin adımlarla ilerliyor.

3 Barbara Walters

150 Milyon Dolar

Barbara Walters25 Eylül 1929 doğumlu ABD’li yazar, gazeteci ve televizyon kişiliği Barbara Walters, ünlü gündüz programını (The View) yaratan eski bir haber spikeridir. Her ne kadar şu an programın sunuculuğunu yapmıyor olsa da, ara sıra yayını ziyaret ederek izleyicilerini sevindiriyor. Bunun yanında, elbette, Walters’ın yöneticilik deneyimlerinden de faydalanılıyor. Sunucu, halen ABC ile birlikte çalışıyor ve bazı can alıcı haberleri de kendisi sunarak seyircileriyle buluşuyor. Ayrıca Walters, Dünyanın 10 En Etkileyici Kişilikleri isimli her yıl düzenlenen programa da sunuculuk yapıyor. Walters’ın şu andaki bilene serveti ise 150 milyon dolar değerinde.

2 Ellen DeGeneres

285 Milyon Dolar

Ellen DeGeneres26 Ocak 1958’de Amerika’nın Louisiana eyaletinde doğan başarılı oyuncu ve komedyen Ellen DeGeneres, stant up kariyerine Teksas’ta başladı. Show programı günden güne hayran kitlesini büyüterek devam ederken, sunucu da her geçen gün kendisine olan bağlılığı biraz daha arttırıyor.

Ünlü kişiliğin bu kadar sevilmesinin nedenleri arasında, elbette sevgi dolu bir kalbi olması ve bunu insanlar hissettirmesi de var. Bununla birlikte konuk ettiği insanlar da oldukça etkili. Tabii ünlü insanları konuk olarak ağırlıyor programında ancak halktan kişileri de programa çıkararak, izleyicilere kendisini daha da sevdiriyor. Örneğin, muhtaç ailelere el uzatıyor, savaşta ailesini kaybeden çocuklarla ilgileniyor, hasta ve parası olmadığı için iyileşemeyen insanlara yardım ediyor vb… Böylece de en çok izlenen show programlarından biri olmayı başarıyor. Ellen DeGeneres talk show programından 45 milyon dalar kazandı ve diğer yatırımlarıyla birlikte şu andaki serveti 285 milyon dolar.

1 Oprah Winfrey

3 Milyar Dolar

Oprah Winfrey29 Ocak 1954’de Mississipi’de doğan sanatçı, şu an yapmıyor olmasına rağmen, bir zamanların tek favori talk show programının sunucusuydu. Ancak Winfrey talk show programlarından vazgeçmiş görünmüyor. Zira kendisi, The Rachael Ray Show, Dr. Phil ve The Nate Berkus Show’un başyapımcılığını üstleniyor.

Çok sayıda Emmy ödül kazanan sanatçı, sunuculuğunun yanı sıra bir dergi yayımcılığı, kitap eleştirmenliği ve Oscar ödülüne aday gösterilmiş olması gibi niteliklere de sahip. Sanatçı, birkaç yıl önce sunuculuğu bırakmış olsa da, her yıl servetine 315 milyon dolar daha katıyor. Var olan serveti ise 3 milyon dolar olup, dünyadaki siyahi milyarderler arasında yerini almıştır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.