Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Discord Kullanıcıları Sunucularını Daha Kolay Düzenleme İmkanına Sahip Olacak

Oyuncuların kullandığı başlıca iletişim uygulamalarından olan Discord’a kullanıcıların seveceği bir özellik geldi.
Discord Kullanıcıları Sunucularını Daha Kolay Düzenleme İmkanına Sahip Olacak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Oyun dünyası internetin yaygınlaşması ile beraber çok başka bir noktaya taşınmış durumda. Günümüzdeki popüler oyunların büyük bölümünün çevrimiçi olarak oynanabildiği biliniyor. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcı multiplayer modları sayesinde birbirleri ile oyun oynama imkanı buluyor. Bu tarz oyunlar için kullanıcılar arasında sesli etkileşimin sağlanması büyük önem teşkil ediyor.

Kullanıcıların birbirleri ile iletişim sağlayacağı pek çok uygulama mevcut. Ancak başlıca uygulamanın Discord olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcıların video, ses ve metin içerikleri ile birbirleri ile iletişim kurabildiği Discord, belirli zaman aralıkları ile güncelleniyor. Uygulamaya yeni bir güncelleme daha geldi ve bu sefer kullanıcılardan büyük beğeni toplaması bekleniyor.

Sunucular Klasörlere Ayrılabilecek

Sunucular Klasörlere Ayrılabilecek

Discord’u yoğun olarak kullanan oyuncular, kendilerini zaman içerisinde pek çok farklı sunucunun içerisinde bulabiliyor. Giriş yapılan sunucu sayısı gün geçtikçe artar ve bir zaman sonra içinden çıkılmaz bir hale gelir. Çoğu kullanıcı girmekte olduğu sunucuları birbirine karıştırabilir ve uygulamanın kullanım deneyimi olumsuz etkileniyor.

Uygulamanın geliştiricileri bu sorunu görmüş olacak ki kullanıcıların mağduriyetini giderecek yeni bir güncelleme üzerinde çalışmış. Gelen son güncelleme ile çok sayıda sunucular klasörlere ayrılabilecek. Bu sayede bu sunucuların birbirine karıştırılmasının önüne geçilmiş olacak. Gelen güncelleme paketinde uygulamaya yönelik performans anlamında da iyileştirmeler yapıldı.

Klasör seçeneği beraberinde pek çok özelleştirme seçeneğini de getiriyor. Kullanıcılar oyun kategorilerine göre sunucuları klasörlere ayırabilecek. Bu klasörlerin daha kolay ayırt edilmesi için renklendirme yapmak mümkün. Bildirim bölümüne de yenilik getiren Discord, gelen tüm bildirimleri kolay bir şekilde okunmuş olarak işaretlemeyi sağlıyor.

Güncelleme Tüm Platformlara Sunuldu

Güncelleme Tüm Platformlara Sunuldu

Oyun içi iletişim uygulaması Discord, PC başta olmak üzere iOS ve Android platformlarında da kullanılabiliyor. Şirket klasör özelliğini tüm platformların kullanımına sundu. Gelen diğer özelliklere değinecek olursak, Windows ekran paylaşımının daha işlevli hale getirilmesi, işlemci ve RAM tüketiminin optimize edilmesi dikkat çekiyor.

Discord uygulama geliştiricilerden bir sözcü yapmış oldukları güncellemeyle ilgili sunucuların klasörlere ayrılması özelliğinin kullanıcıların en çok beklediği özelliklerden biri olduğunu söyledi. Oluşturulan klasörler tek bir cihazdan yapılıyor olsa da diğer uygulamalarda da otomatik olarak senkronize edilmiş olacak. Şirket yeni özelliğine dair bir de kısa tanıtım videosu yayınladı. Yeni güncellemenin nasıl çalıştığına videodan göz atabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.