Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Burcunuz Para Durumunuz Hakkında Ne Diyor?

Burçlara inanan kişiler attıkları her adımın buna bağlı olduğunu düşünür. Peki, parasal durumunuz hakkında burçların söylediklerine inanıyor musunuz?
Burcunuz Para Durumunuz Hakkında Ne Diyor?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Burçlara inanır mısınız? İlgilendiğini söyleyen kişiler, günlük burç yorumlarını okumadan edemezler ve hayatlarına bu şekilde çeki düzen verirler. İlgilenmiyorum diyen kişilerse, biri burcu hakkında yorumları okurken, “bak bakalım benim ki ne diyor” diye meraklanırlar. Kimilerine göre işin eğlencesi, kimlerine göre hayat felsefesi. Eğrisiyle, doğrusuyla hayatımızda burçların her zaman bir yer vardır.

Her yeni yılın gelmesiyle birlikte, burçların konumlarına göre yorumlar yapılır. Bu yorumlar son yıllarda oldukça detaylı bir şekilde yapılıyor ve aşk, hayat, sağlık, iş konularının yanı sıra para ile ilişkileri hakkında da yorumlar yapılıyor. Belki de bu konularda sıkıntı çeken kişiler, okudukları bu detaylı burç yorumları ile aradıkları gücü buluyor ve yitirdikleri umutlarını geri kazanıyor. Herkesin düşüncesi önemlidir ve saygı gösterilmelidir; ama oturduğunuz yerde hayatınızın düzelmesini beklememeniz gerektiğini de unutmamalısınız!

Şimdi sizlerle genel yorumlara dayalı olarak burçların para ile ilişkilerinden biraz bahsetmek istiyorum:

Koç Burcu ve Para (21 Mart – 19 Nisan)

Koç Burcu ve ParaSevgili koçlar, riski fazlasıyla seviyorlar. Bu nedenle de girişim dünyasında onları yeni yatırımlar içerisinde her daim görebiliriz. Para kazanmak için risk almaktan hiç çekinmezler ve ruhlarını tahmin etmeden de vazgeçmezler. Koçlar, iş yaşamının motivasyon unsuru olarak görülüyor ve kendi işlerine sahip olmayı, patron koltuğunda oturmayı seviyorlar. Yenilik arayışları bitmeyen Koçların, bu özelliği girişimlerde başarılı olmasını sağlarken birikim konusunda zorlanmalarına neden oluyor.

Enerjileri yüksek olan Koçların, erken yaşlarda geleceklerini kontrol etmek ve güvence altına almak için bir yatırım planı yapmaları temel gereksinim olarak görülüyor. Ayrıca enerjileri bazen işe yararken, bazen negatif etkenleri de doğurabiliyor. Arayış içinde olmalı, hep daha iyisini istemeleri, projelerinin yarım kalmasına neden olabiliyor. Yani bir işi bitirmeden, bir diğerine koşuyorlar ve bu durum finansal durumlarını da olumsuz etkiliyor.

Koçlar dürtüleri ile davranmadıkça boşa para harcamıyorlar. Ama şiddetle istedikleri bir şeye ise ne pahasına olursa olsun sahip olmak için ellerinden geleni ardına koymuyorlar. Buna rağmen materyalist bir yapılarının olmadığı biliniyor ve amaçlarına ulaşmak için her türlü fedakarlığı yapacak kadar kararlı oluyorlar. Başarılı olana kadar motivasyonlarını yenileyerek tekrar tekrar yola koyulmaktan da gocunmuyorlar. Koçların ben merkezci yapıları ise hedefe fazlasıyla kilitlenmelerine neden oluyor ve diğer tüm sorumluluklarını bırakmalarına neden oluyor. Bu durumları mali durumlarını ve ailelerini kötü etkileyebiliyor.

Boğa Burcu ve Para (20 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa Burcu ve ParaZodyakta banker arketiyiple tanınırlar ve finansal konularda oldukça tedbirli, sabırlı, planlıdırlar. Yaşantılarını devam ettirmek için gerekli kaynakları saptamaları ve sağlamaları ile diğer burçlardan ayrılırlar. Toprak burcu olması nedeniyle üretime yatkındırlar ve para kazanma özellikleri oldukça gelişmiştir. Birikmiş parası olmayan Boğa burçları, kendilerini güvensiz hissediyorlar ve önce ruhsal, sonra da fiziksel olarak problemler yaşıyorlar.

Borç alma ve verme konularından hiç hoşlanmazlar. Kimseye muhtaç olmadan ayakta durmak isterler ve farklı kaynaklar yaratıp kullanıma sokabilirler. Ne kadar çok kazanırsa kazansın, kendi maddi kaynaklarıyla özdeşleştirir; ama gösterişten de uzak durur. Yatırım yapmadan önce iyice araştırıp önce güvenliğe sonra karlılık durumuna en uygun sistemi geliştirir. Finansal anlamda gelecek kaygısını hayatından hep uzak tutmak isterler.

Boğaların yatırımları yalnızca parayla ilgili değildir. Sanat ve güzelliği sembolize etmeleri nedeniyle antikaları, değerli sanat eserleri de yatırım aracı olarak görürler. Emlak ve arazi konusunda da uygun gördüğü yatırımlara çekinmeden yönelirler. Kendilerini, sorumluluğundaki kişileri ve geleceğini güvence altına aldıktan sonra para harcama işine girer. İyi kıyafetler, emniyetli arabalar, lüks bir ev, Boğa için en önemli harcamaları oluşturur. Yiyecek ve lükse olan tutkusu nedeniyle onları lüks restoranlar da iyi yemekler, kabarık hesaplar öderken görebilirsiniz. Son olarak güzellikleri ve sevdikleri için para harcamaktan da çekinmezler.

İkizler Burcu ve Para (21 Mayıs – 21 Haziran)

İkizler Burcu ve ParaPara konusunda uzun uzadıya düşünmek ve plan yapmaktan hiç hoşlanmaya bir burçla karşı karşıyayız. Düşünmekten hoşlanmasalar bile iyi bir adaptasyon yeteneğine sahiptirler. Değişen finansal durumlara kolayca uyum sağlayabilirler. Rakamlarla arası iyi olan İkizler burcu, bütçesi son derece iyi kontrol edebilir. Paranın hayatlarındaki anlamını düşünüp belirledikten sonra para ilişkilerini düzenleme konusunda oldukça başarılıdırlar.

Değişken düşünceleri nedeniyle paraya bakışları da zamanla değişiklik gösterebilir. Bazen güç sembolü olarak görürler, bazen de emniyet aracı. Değişken ihtiyaçlarını tatmin edebilmek için ani harcamalar yapmaktan da çekinmezler. Bu nedenle bütçelerinde sürekli bir dalgalanma gözlenebilir. Fazla tutumlu olduklar bir zamandan sonra aşırı uç harcamalara girebilirler. Hayati önem taşıyan bir hedef saptadıkları zaman, yatırım ve birikim yapabilme konusunda başarılı olurlar. Ayrıca yeniliklere olan merakları nedeniyle para biriktirmeye ve yatırım yapmaya iyi bir şekilde motive olabilirler.

Değişim ihtiyacını sıklıkla hisseden İkizler burcu, bu nedenle paraya fazla gereksinim duyarlar. Bunun farkında olanlar ise birikim yapma ve daha çok para kazanma konusunda iyi bir çaba gösterir. Ticarete doğuştan yetenekleri vardır ve bu alanda iyi paralar kazanabilirler. Yeni trendleri İkizlerden öğrenebilirsiniz ve ticari zekalarına hayran kalabilirsiniz. Deneysel bir yanı da olan İkizlerin, farklı yatırım aracı kullanmaktan çekinmedikleri de bilinmektedir.

Yengeç Burcu ve Para (22 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç Burcu ve ParaSezgi ve içgüdülerinin yoğunluğu ile tanınırlar. Ekonomik trendlerdeki değişimleri önceden hissetme potansiyelleri oldukça yüksektir. Desteğe ihtiyacı varmış gibi görünseler de, güvenliklerine oldukça düşkünlerdir ve bu nedenle finansal konularda oldukça temkinlilerdir. Maddi anlamda planlama ve uygulamalarda, her zaman başarıları ile konuşulurlar. Ayrıca yalnızca bireysel amaçla değil, ailelerinin geçimleri ve gelecekleri konusunda da kendilerini sorumlu hissederler.

Yengeçler için vazgeçilmez yatırım aracı emlaktır. Önce kendi oturacakları, güvenlikli, konforlu ve aileleri için en iyisi olanları tercih ederler. Daha sonra para kazanmak ve sağlam yatırımlar yapmak için emlak almaya devam ederler. Koleksiyoner özellikleri de vardır ve bu nedenle antikalara, sanat eserlerine önem verirler. Toparlayıcı, biriktirici bir yapıları olduğu için bir kenara para koymak, Yengeç burçları için hiç de zor değildir. Ayrıca giyim masraflarını da minimumda tutmayı seçerler.

Ailesi için eli açık olan Yengeçler, kendileri için pek harcama yapmazlar. Sadakati severler ve finansal anlamda başarısızlık nedenleri de eski alışkanlıklarını terk edememeleridir. Verimli olmayan, risk taşıyan yatırım yöntemlerinden oldukça zor vazgeçerler ve vakit kaybederler. Borç almayı da vermeyi de çok severler. Borçlarına en zorlu koşullarda bile sadıktırlar.

Aslan Burcu ve Para (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan Burcu ve ParaGösteriş meraklısı Aslanlar, bonkördürler ve para biriktirmeleri neredeyse imkansızdır. Gücü severler ve bu nedenle paraya fazlasıyla sahip olmak isterler. İhtiyaç sahiplerine de yardım eli uzatmaktan çekinmezler; ama kendilerinin muhtaç olmasından hoşlanmazlar. Onurları ve güçleri her şeyden önce gelen Aslanlar için risk, oldukça doğaldır. Bu nedenle kumar ve şans oyunları, finansal durumlarını etkileyen olumsuz bir durum oluşturur. Çocuklarına karşı çok dayanıksız olan Aslanlar, maddi anlamda her isteklerine cevap vermek isterler.

Aslanlar, birlikte çalıştıkları insanların her zaman en iyiye layık olduklarını düşünürler ve buna göre hareket ederler. Maddi imkanları el vermediği zamanlarda bile bunu dışarıya belli etmek istemezler. Bu konuda da oldukça başarılıdırlar. Bu özelliklerinin olumsuz yönü ise ailelerine kötü durumda olduklarını hissettirmedikleri için zorluk yaşarlar. Arkadaşlarıyla vakit geçirirken, kimseye para harcatmazlar ve bu özellikleri bazı zamanlarda suistimal edilebilir. Paraları yokken kendilerini oldukça güçsüz hisseden Aslanlar, toplumdan uzaklaşırlar.

Riski sevmeleri nedeniyle borsada ve spekülatif alanlarda başarılıdırlar. Emlak ve altın borsası, Aslan burçlarının başarılı olabilecekleri yerlerdir. Değerli taşlar ve madenlerle yatırım yapmak da en iyi seçimleridir.

Başak Burcu ve Para (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak Burcu ve ParaRisk almaktan, soyutluklardan hoşlanmayan Başaklar, toprak elementinin dengeli ve istikrarlı özelliklerini taşırlar. Çalışmak ve üretmek, hayat amaçlarıdır. Detayları görerek hareket ederler ve sağlam adımlar atarak yanılmazlar. Sürekli hesap yapmaları, dünü, bugünü ve yarını düşünerek hareket ederler. Endişeleri yapıları nedeniyle negatifliğe çok meyillidirler, bu nedenle kendilerini güvende tutmayı severler. Para biriktirmeye bayılırlar. Çok ince hesaplar yaparlar ve en iyi kazancı yatırım sistemini başarılı uygulamalarıdır.

Analitik yetenekleri sayesinde yatırımlarında planlı, stratejik ve hesaplı davranırlar. Eğilimli oldukları yatırım yöntemi ise bankada para biriktirmek ve faiz almaktır. İsrafa karşıdırlar ve tüketimlerinde de oldukça iyi hesap yaparlar. Paralarını çalışarak kazanmayı severler ve sade bir yaşamı tercih ederler. Sağlıklarına ve temizliğe çok önem verdikleri için en büyük harcamaları bu yöndedir. Sağlık sigortası da en temel gereksinimleridir.

Başaklar, paraya gerçekçi bir tutum sergilerler. Gerçekten ihtiyaç olarak görmedikleri konularda harcama yapmazlar. Hayattaki önceliklerini iyi sıralarlar ve kötü günlerinde bile kendi kendilerine yetebilirler.

Terazi Burcu ve Para (23 Eylül – 22 Ekim)

Terazi Burcu ve Para Dengeci olan Teraziler, finansal durumlarını stabilize edebilirler. Pazarlık etmeden bir şey satın almak istemezler ve bunu bir prensip haline getirmişlerdir. Sanat ve güzelliğe düşkün olmaları, Venüs gezegeninin en önemli özelliğidir ve değerli taşlara, madenlere, sanat eserlerine, antikaya yatırım yapmayı seçerler. Estetik değer yargıları kuvvetli olması nedeniyle aldıkları eserlerden ciddi prim yaparlar.

Terazi burcu, ortaklığı da sembolize etmektedir. Bu nedenle ortak yatırımlardan da kazanç elde ederler. Son derece bonkördürler ve lüks yaşamayı severler. Ayrıca birlikte oldukları insanlar için ceplerindeki son kuruşa kadar harcarlar. Aşık oldukları zaman finansal kontrollerini kaybetme olasılıkları yüksektir. Sosyal yaşama düşkünlükleri nedeniyle sosyal harcamaları ve kıyafet harcamaları oldukça yüksek seviyelerdedir. Sosyal hayata ayak uydurma çabaları, bütçelerinde büyük deliklere neden olabilir. Güzellik ve kişisel bakım konusunda da ciddi para harcayabilirler.

Para teraziler için güzelliklere ulaşma aracıdır. Parayı amaç haline getirmezler ve isteyene istediği kadar yardım ederler. Nezaket ve zarafetleri yüzünden verdikleri borçları geri isteyemezler ve suistimal edilirler. Paylaşım temel gereksinimleri olduğu için mutlaka maddi kaynaklarını da ortak kullanma sunarlar.

Akrep Burcu ve Para (23 Ekim – 21 Kasım)

Akrep Burcu ve ParaKararlı ve dayanıklı olmaları ile tanınan Akrepler, amaçlarına kilitlendiklerinde asla geri dönmezler. Finansal konularla alakalı burçlardan birisidir. Özellikle geniş ölçekli maddi konularda, analitik yetenekleri ve sezgileri yardımıyla olumlu adım atarlar. Kendine acımayan, zorluklara göğüs germeyi bir görev edinen Akrep, maddi konularda kolaylık beklemek gibi bir lükse girmez. Amacına ulaşmak için sıkıntılarla boğuşur ve gözünü bir an bile kırpmaz. Tüm bunlara rağmen güzel şeyleri severler ve ev, emniyetli bir araba, güzel bir giyim gibi amaçları da vardır.

Gösterişi sevmeyen Akrepler, moda olduğu için alışveriş yapmaz. Ödediği paranın her zaman karşılığını almak ister. Satın aldığı bir ürüne çok para ödeyebilir; ama kalitesine inandığı için ödeme yapar. Yani parasını akıllıca harcarlar ve istikrarlı bir mali portreye sahiptirler. Analitik düşünce ve sezgileri nedeniyle yatırımlarda, stratejilerinin arkasını görebilirler. Tek bir yatırım aracına güvenmezler ve bir portföye yatırım yaparak tedbir alırlar.

Yay Burcu ve Para (22 Kasım – 21 Aralık)

Yay Burcu ve ParaMali alanda fazlasıyla iyimser olan Yaylar, parası varsa harcar, yoksa harcamaz. Şans ve zenginlik gezegenidir ve hep maddi sınırları aşmanın peşindedir. Her şeyi büyük boyutlarda düşünürler ve geniş ölçekli meblağlarla oynamayı severler. Riskleri de bu nedenle büyük olur. Tehlike yaklaştığında ise iyimserlik ve umudundan hiçbir şey kaybetmeden gerçekle yüzleşerek mahvolurlar.

İnsanın kendine yaptığı yatırımın en iyisi olduğunu düşünürler. Kendini ilerletmek, donanımını geliştirmek gibi özellikleri vardır. Macerayı severler ve uzun yolculuklarla kişiliğini entegre etmeyi amaçlarlar. Bu nedenle de uzun seyahatler için bir servet ödemekten çekinmezler. Birlikte oldukları insanlara karşı kendilerini sorumlu hissetmedikleri için aile üyeleri mali anlamda ciddi problemler yaşayabilir.

Parayı hayatı tanımak, kendilerini geliştirmek, eğlenmek için bir araç olarak gören Yaylar, birikim ve yatırım konusunda zorlanırlar. Para öncelikli gereksinimleri arasında değildir. Minimum şartlarda bile keyif almayı bilirler.

Oğlak Burcu ve Para (22 Aralık – 19 Ocak)

Oğlak Burcu ve ParaMaddeye hakim olmayı seven burçlardan birisidir. Tedbir özellikleri nedeniyle risklerden kaçınırlar. Planlama, organizasyon ve yönetme yetenekleri sayesinde finansal konularda kendilerini gösterebilirler. Hayatın maddi hedeflerini saptarlar ve uzun vadeli stratejiler geliştirirler. Sabırlı bir şekilde hedeflerine ulaşmak için çalışırlar. Yatırımlarında kazançtan önce güvenceyi düşünürler. Geleneksel yöntemler bu nedenle Oğlaklar için en uygun yatırım yöntemleridir.

Büyük organizasyonların içinde olmayı seven oğlaklar, kendi bireysel risklerini her daim göz önünde bulundurarak minimize etmeyi tercih ederler. Pratik ve çabuk çözüm üreten yapıya sahiptirler. Finansal sıkıntıların giderilmesinde liderlik rolündedirler. Bu nedenle şirketlerin temel taşı halindedirler. Ekonomi yapmak, bütçe oluşturmak, kaynak temin etmek Oğlaklar için en iyi yatırım aracıdır.

Kova Burcu ve Para (20 Ocak – 18 Şubat)

Kova Burcu ve ParaParayla hiçbir bağlantısı olmayan burç, Kovadır. Teknolojiye sahip olmak ya da insanlık için paraya ihtiyaç duyarlar. Demokrasiye ve eşit şartlara çok önem verirler. Hayatları boyunca bireysel kalkınma, kişisel servet sahibi olma gibi bir amaçları olmaz. Beklenmeyenlerin gezegeni olan Uranüs tarafından yönetildikleri için çok değişkendirler. Aşırı harcama yaparken, birden aşırı tasarrufa gidebilirler. Yenilikleri kovalarla ve teknolojik anlamda becerileri yüksektir. Bu nedenle farklı yöntemlerle para kazanır ve harcarlar. Teknolojiye yatırım yaptıkları için pek kazançlı sonuçlar alamazlar.

Bütçelerinde büyük delikler meydana gelebilen Kovalar, paralarını başkaları için kullanmaktan hiç çekinmezler. Bireysel sıkıntılarında ise dışarıdan yardım almak istemezler. Ayrıca maddi sorunlarını paylaşmayı da sevmezler. Lüks tüketime zaafları yoktur ve minimum olanaklarla yaşayabilirler. Bağımsızlıklarına düşkün oldukları için kendi hayatlarını kendileri kazanırlar. Kimseye bağımlı olmak istemezler ve maddi çıkarlar yüzünden kimseye yanaşmazlar.

Balık Burcu (19 Şubat – 20 Mart)

Balık BurcuAnti maddeci bir burçta, Balıklardır. Paranın varlığından habersiz olmaları bir muhtemeldir. Hayatın gerçek ve gerekliliklerin kolayca uzaklaşırlar. Hayatlarını sürdürmek için paranın gücüne ihtiyaç duymazlar. Maddeyle olan ilişkilerini düzene sokmak için ebeveynlerinin erken yaşlardan itibaren ciddi bir eğitim vermesi gerekmektedir. İlerleyen yaşlarında ise yatırımlarda profesyonel yardıma ihtiyaç duyarlar. Duygulara yer olmayan yatırım dünyasında, Balıklar oldukça zorlanabilirler. Ayrıca diğer insanların ihtiyaçları karşısında da oldukça hassas ve duygusaldırlar.

Empati yetenekleri gelişmiştir ve kendi hayatlarını sürdürebilmek için son kaynağı bile karşısındaki insana verebilir. Balık burcu, ruhsal enerji kaynağı olduğu gibi maddi enerji kaynağı da olabilir. Bu nedenle sınırlarını belirlemek ve kendilerine dur demek için kontrol mekanizmaları üzerinde çalışmaları gerekmektedir. Sanattan anlayan ve sevgileri güçlü olan Balıkların, Aslan ve Terazi gibi sanat alanında yatırımları iyi prim yapar.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.